Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jaki pies?

11213141618

Komentarz

  • Uwielbiam duże psy, ale sama wybrałam sobie średniego, aby w razie czego niezbyt mocno mnie ciągnął.
  • Nasz @Aniela niby też średni ale siłę ma ogromną jak czegoś bardzo chce.
  • Ja przyłączam się do miłośników shih tzu. Taki piesokot, idealny do bloku i dzieci
  • A jak to jest z tym kupowaniem psa rasowego z wada zgryzu taniej? Nie bardzo znam sie na psach, poza tym mam kiepskie doswiadczenia z mieszancami.Chcielibysmy kupic dzieciom najlepiej hawanczyka lub pudla ale ceny sa dosc wysokie, jak na nasze mozliwosci...
  • Mój calkiem nierasowy ma wade zgryzu i tylko wyglada czasem, jakby się szczerzył ;)
    też mieliśmy psa rasowego z wada, która wyszł po pewnym czasie, wada wadzie nierówna, u nas był problem z biodrami, na szczeście obylo się bez operacji, co nie znaczy, ze bez kosztów i uciążliwości, ale X tylnych łap już wyeliminował wszelke plany hodowlane i wystawowe.  A cala reszta byla idealna, wzorcowa- i wyglad i charakter. 

  • U nas jest wada zgryzu u pudla ale tego nie widać, hodowca nam pokazywał ale ja nie potrafiłabym powiedzieć dokładnie na czym ta wada polega. Pies je normalnie i tego nie widać, jest bardzo ładna. Ja chciałam utargować u hodowcy cenę ale za psa bez wad. Wtedy hodowca zaproponował nam suczkę z wadą zgryzu za połowę ceny, (ktorej nie wystawiał), miałam obawy ale niepotrzebnie. Gdyby hodowca to zataił, nie domyśliłabym się.
  • @ela99 a czy moglabys podac namiary na te hodowle pudli???
  • Zazwyczaj są przodozgryzy lub tylozgryzy, brak fragmentu kości szczęki (krótsza szczęka) 
    Sporadycznie jakieś przesunięcia szczęk względem siebie, np górna bardziej w prawo dolna bardziej w lewo albo odwrotnie(mam nadzieję, że zrozumiałe to ujęłam).
    Taki przypadek widziałam raz i to u kota, a co ciekawe teraz po tym nie ma sladu.

    Takie wady zasadniczo psom nie przeszkadzają w normalnym funkcjonowaniu, jedzeniu itp jednak nie mogą być rozmnażane, bo nigdy nie wiadomo, z jakiego powodu ta wada.
    No i pomimo tego, że ta wada niby nie powoduje, że pies nie jest pełnowartościowy no to jednak pełnowartościowy nie jest z punktu widzenia sprzedaży 
  • Nie pamiętam nazwy hodowli ale miejscowość Smerdyna woj, świętokrzyskie.
  • Chcemy przygarnąć szczeniaczka,bardzo młody. Jakiś gość chce się pozbyć w nie bardzo być może humanitarny sposób i żeby uratować trzeba szybko zabrać. Piesek chodzi,widzi,zaczyna pić mleko z miski podobno.
    Miałam w rodzinnym domu psy ale braliśmy już podchowane. Nie mam doświadczenia z takimi maliznami.Czym się karmi takie malutkie szczeniaczki? Zwykłe mleko mu nie zaszkodzi?
  • olgal powiedział(a):
    Chcemy przygarnąć szczeniaczka,bardzo młody. Jakiś gość chce się pozbyć w nie bardzo być może humanitarny sposób i żeby uratować trzeba szybko zabrać. Piesek chodzi,widzi,zaczyna pić mleko z miski podobno.
    Miałam w rodzinnym domu psy ale braliśmy już podchowane. Nie mam doświadczenia z takimi maliznami.Czym się karmi takie malutkie szczeniaczki? Zwykłe mleko mu nie zaszkodzi?
    Poprosić  gościa  czy tydzień  nie przytrzyma? Tydzień  to już  dużo  taki 4 tygodniowy szczeniak zaczyna  jeść  biednie  ale zaczyna, nieznam goscia  czasem działa "zwrot kosztów utrzymania" , kozie mleko lepsze niż  krowie , 


  • nowa powiedział(a):
    olgal powiedział(a):
    Chcemy przygarnąć szczeniaczka,bardzo młody. Jakiś gość chce się pozbyć w nie bardzo być może humanitarny sposób i żeby uratować trzeba szybko zabrać. Piesek chodzi,widzi,zaczyna pić mleko z miski podobno.
    Miałam w rodzinnym domu psy ale braliśmy już podchowane. Nie mam doświadczenia z takimi maliznami.Czym się karmi takie malutkie szczeniaczki? Zwykłe mleko mu nie zaszkodzi?
    Poprosić  gościa  czy tydzień  nie przytrzyma? Tydzień  to już  dużo  taki 4 tygodniowy szczeniak zaczyna  jeść  biednie  ale zaczyna, nieznam goscia  czasem działa "zwrot kosztów utrzymania" , kozie mleko lepsze niż  krowie , 


    Niestety nie da się dogadać. Psy rozdaje sąsiadka tego człowieka. Człowiek nie do do dogadania,alkoholik,nieprzewidywalny.
  • A ta sąsiadka? Znają  Cię? Bo sytuacja  dla mnie  znana mam deżawi przepraszam że po polsku ale nie wiem jak to napisać  . Była  u mnie identyczna  sytuacja  
  • Nie karmić takiego pieska mlekiem krowim bo będzie miał biegunkę...
    Jeżeli je już sam to mokre gotowe karmy dla małych piesków
  • Jadę po niego po pracy. Już się umówiłam :)
  • Agnicha powiedział(a):
    @olgal zabrać psa natychmiast
    Zadzwoń do schroniska podpowiedzą czym karmić i jak
    Zakup maty takie podkłady i tam gdzie śpi rozkładają
    Będzie przyzwyczajony że sika na podkład. Szybko wtedy się nauczy.
    Zabieraj tego psa od faceta
    Dasz radę

    Maty? Tam, gdzie śpi nie będzie sikał. Chyba źle zrozumiałam. Najlepiej mieć klatkę, dawać jeść w klatce i do ok. 15 minut po jedzeniu pies zaczyna sie wiercić, że chce się załatwić. W klatce na swoim posłaniu nie załatwi się, wtedy wystawiać z klatki na pole, aby się załatwił.
  • Piesek cudny :)
    Mamy mleko w proszku dla psów i pije z buteleczki. Ma już kilka zębów więc ma co najmniej 3 tyg.chyba. Zjadł troszkę rozmoknietej karmy dla szczeniaków. 
    Siura na podłogę niestety bo zapomniałam o tych matach w sklepie. Kupy nie robił na razie i to jedno mnie martwi. Poza tym je i śpi albo chodzi i się rozgląda. Dziewczyny go,a raczej ją niańczą bo to suczka.
    Chyba jest zadowolona :)
    Jutro jedziemy do weterynarza żeby go zobaczył. 
    Klatki nie mam i raczej nie będę inwestować.
    Podziękowali 1Izka
  • Aha wszystkie pieski rozdane,znalazły domy.
    Podziękowali 1Izka
  • ciekawe co z suką 
  • edytowano maj 2020
    .

  • Pokażesz psiunię @olgal?
  • Bambidu powiedział(a):
    Pokażesz psiunię @olgal?
    Próbowałam ale nie umiem teraz wstawić zdjecia ani nawet linku zdjecia :(
  • Na fotosik czy inny taki wrzuciłaś?
  • Tak,ale link nie działa. 
  • edytowano maj 2020
    Jaki pysio fajny!
  • A ma imię? 
  • Izka powiedział(a):
    A ma imię? 
    Molli
    Podziękowali 1Izka
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.