Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dom - jak to zrobić?

17891012

Komentarz

  • o, to ja też poproszę :)
  • Instalator fotowoltaiki, o którym pisałam wyżej firma Columbus z Krakowa. Konkretną jego instalację realizował oddział z Kwidzyna.
    Podziękowali 3Pioszo54 Agax4 AgaMaria
  • Ale dokonalam odkrycia. Córka własciciela domu o ktorym.pisalam.i zalowalam ze nie kupilam- kupila segment na moim nowym osiedlu. Nawet przypadkiem z nia rozmawialam tydzien temu nie wiedzac czyja jest corka.
    ...szok. Byli wlasciciele dworku maja w sumie 5 dzieci i zadne z nich nie chcialo tam zamieszkac? Musialo byc to mieszkanie jakies felerne. To ze ja to odkrylam to pewnie sprawa sw.Jozefa bo juz mnie wykanczaly te rozterki podecyzyjne.

  • Coś jest nie tak tam bo mimo ze swietna lokalizacja i przesliczna architektura to sporo tych domow na sprzedaz.
  • Czy białe płytki pod prysznicem i w ogóle w całej łazience to jest bardzo zły pomysł? Mam łazienkę 4m, wąską i bez okna. Chce żeby była jasna i prosta. Wybijcie mi z głowy te białe płytki jeśli mam je potem przeklinać :/
  • @czekolada będą się ciągle brudzić, każdy włos będzie widoczny. Stanowczo odradzam, znam problem z autopsji..
  • Mam w jednej łazience na ścianie, tylko nie są gładkie. Jest ok
  • edytowano maj 2020
    Sprzątać trzeba i tu i tu.... :#
    Ale ja bym dala białe, albo jakieś inne jasne, żeby optycznie powiększyć to pomieszczenie...
    A na ciemnych widać każdy zaciek, których w łazience bez liku...
  • edytowano maj 2020
    Na podłodze wiem, że to fatalny pomysł, chodzi mi tylko o ŚCIANY, nie doprecyzowałam

  • E, to śmiało! 
    Podziękowali 3nowa madzikg mamaw
  • Zobacz nowe metody wykańczania ścian w łazienkach, ja bym dała jak najmniej płytek,  tam gdzie konieczne. 
  • A pod prysznicem? Ja już widzę ten kamień i paskudne fugi... tylko to mnie powstrzymuje.
  • Czekolada białe płytki są ok i pod prysznicem tylko białe  takie śnieżne fugi odpadają bo włazi kamień strasznie i widać (u koleżanki bardzo). Mnie dekoratorka namówiła na takie lekko beżowe i jest super. Nawet jak zaczyna zachodzić to nie jest to za bardzo widoczne.
    Podziękowali 1madzikg
  • Nie wiem jeszcze jakie ;) W ogóle myślałam, że wykańczanie domu to taka przyjemna sprawa. A tu albo coś jest ładne ale niepraktyczne, albo praktyczna ale mi się nie podoba, albo wszystko się zgadza oprócz ceny. Mam deadline do środy, a tu jeszcze druga łazienka i brak pomysłów :# Wiem, maruda jestem, kopnijcie mnie w zadek
  • Mamy dwie białe łazienki. Jedne płytki super, drugie koszmar.
  • @Zuzapola, planowałam płytki tylko pod prysznicem, ale mąż jest sceptycznie nastawiony. Mam domowników mocno chlapiąco brudzących, nie wiem czy farba by dała radę koło umywalki np?
  • Ja polecam fugę w kolorze Manhattan - w różnych projektach własnie taka leci i jest naprawde niebrudząca ;) Bezyk mam u siebie na podłogach i w sumie jest to mój koszmar. W łazience przy tej samej jasnej płytce na podłodze zrobiliśmy manhattan i nie ma porównania, jeśli chodzi o widocznosc brudu. Po prostu fugi sa optycznie jednolite - na bezowym tam gdzie doszoruję i mniej sie chodz jest jasna, ale miejscami brudzi sie bardziej i jest niestety to widoczne. 
    Podziękowali 1czekolada
  • my mamy pod prysznicem farbę fluger dekso, już parę lat. Jest super. Żadnych płytek, fug, czyszczenia.
  • No tak, każda fuga dąży do szarości ;) Ale jak by taka szara fuga wyglądała przy naprawdę jasnych płytkach?
  • Wymodzilam szarą brokatową. Efekt dla mnie ok.
  • czekolada powiedział(a):
    @Zuzapola, planowałam płytki tylko pod prysznicem, ale mąż jest sceptycznie nastawiony. Mam domowników mocno chlapiąco brudzących, nie wiem czy farba by dała radę koło umywalki np?

    Moim zdaniem nie da, miałam przez jakiś czas farbę przy zalewie. Nie był to dobry pomysł...
  • edytowano maj 2020
    U nas ta fuga nie jest to ściśle beżowa tylko coś pomiędzy białym,beżem a ecri. Nazwy nie pamiętam bo dom wykańczaliśmy dwanaście lat temu, nawet producenta.  Nie widać kamienia w każdym razie  i od koloru płytek też jakoś za mocno nie odbija.

    Ale fakt dużo zależy od ceramiki. Mam jedną muszlę drogą i markową potwornie zachodzącą kamieniem i drugą najtańszą wówczas - kupioną z założenia tylko na czas budowy by ekipy miały jak się załatwić.Potem jednak została bo jej się żaden kamień nie ima, bielutka cały czas...
  • Nigdy więcej jednolitych płytek. Znać każdy paprok.
    Podziękowali 1Barbasia
  • @czekolada My odważylismy się dać do białych płytek antracytową fugę (pod kolor podłogi).  Teraz nie wyobrażamy sobie żadnej innej :D Ma ponad 20 lat i wyglada jak w dniu nakładania. Tylko impregnowalismy ją olejem lnianym, żeby żeby nie poszarzała z czasem od wody. Wtedy nie było żadnych specjalnych środków. 

    Podziękowali 4Joannna Monira czekolada Basja
  • Białe płytki + grafitowa fuga - u nas. Bdb połączenie. Tyle lat a wciąż wygląda dobrze. 
    Podziękowali 1czekolada
  • To jeszcze zależy, jak bardzo jest się wrażliwym na brudne fugi.
    Ja np. bardzo lubię porządek i zawsze jest u mnie raczej czysto, ale temat fug w ogóle dla mnie nie istnieje. Mam białe płytki i białe fugi (no, może kremowe, ale bardzo jasne), minimalistycznie, i bardzo mi się tak podoba, choć jak się dobrze przyjrzeć, to pewnie widać kamień i zażółcenia. 
  • No ja mam ten pech być wrażliwą na takie rzeczy, męczące to bardzo. Chciałabym mieć dom jasny, prosty i schludny, a jednocześnie łatwy do sprzątania. Tylko te jasne kolory i moje chłopaki jakoś tak nie bardzo idą w parze :D
    No ale dzięki za pomoc! Te ciemniejsze fugi do jasnych płytek mnie bardzo przekonały, moim zdaniem bdb pomysł i jest to kompromis, na który jestem w stanie pójść
    Podziękowali 1In Spe
  • Są teraz fajne bardzo duze rozmiary płytek w różnych odcieniach.. ze strukturą taka,ż nie widać że pochlapane ;) 
  • Zrobiliśmy duże płytki 120cm, jak się kupi drugą klasę to wychodzi niedrogo.
  • czekolada powiedział(a):
    No ja mam ten pech być wrażliwą na takie rzeczy, męczące to bardzo. Chciałabym mieć dom jasny, prosty i schludny, a jednocześnie łatwy do sprzątania. Tylko te jasne kolory i moje chłopaki jakoś tak nie bardzo idą w parze :D

    Taaaa..... kilka lat temu zrobiłam lawendową  łazienkę, kremowe meble w większości pomieszczeń, a teraz to się nie mogę doczekać remontu i czasu kiedy WSZYSTKO zmienię na ciemne  :D
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.