Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wszystko, co chciałbyś wiedzieć o edukacji domowej, ale bałeś się zapytać

1141516171820»

Komentarz

  • Mam pytanie, nie wiem czy dobry wątek ale potrzebna mi rada, my nie w ed ale ze wzgl na niedosłuch Zosi muszę dużo sama z nią pracować. Zosia ma problem z lekturami, chcemy czytać razem i tłumaczyć lektury, jako formę utrwalenia robić lapbooki tylko w praktyce nie bardzo wiem jak (treść) czy znalazłaby się osoba która na priv mogłaby mi wyjaśnić to i owo odnośnie tego jak dobrze przerobić lekturę? 
  • Czy w liceum też jest rejonizacja? Czy musze zapisać syna do szkoły w moim województwie? Teraz jesteśmy zapisani w szkole pod Warszawą.
  • Czy mógłby mi ktoś napisać w prostych krokach, co muszę zrobić, żeby dzieci zapisać na ED? 
    Pewnie było, ale czasy się zmieniły...
  • Szukam Liceum Ed w Wielkopolsce. Wiem o Dawidzie ale czy jest jeszcze jakieś?
  • Czy od czwartej klasy dzieciaki mają dwa języki obce?
  • @awia jest LO MMS w Ostrowie wielkopolskim odział Koszarawy 
  • @zapominajka jestescie tam? Wiesz coś o tej szkole? Jeśli tak to mogę na priv?
  • A coś jeszcze????

  • Uff, to dobrze. Dziękuję. Dwa języki jakoś za dużo mi się wydawało. A ja tak miałam w podstawówce, o ile dobrze pamiętam.
  • Jeszcze z tego co wiem, liceum im. Romka Strzałkowskiego prowadzi ED w Poznaniu i szkoła Otwarte Drzwi też ma liceum, sprawdzałam w zeszłym roku.
    Podziękowali 1awia
  • Dziękuję będę jutro dzwonić. 
  • A ktoś z was ma tam dzieci?
  • @awia my mamy dzieci w MMS ale w Grodzisku Mazowieckim ale ogólnie mam zaufanie do tych szkol
  • @Katarzyna czy Twoje dzieci były/są w szkole MMS? Miałabym pytanie :)
  • Licealiści są.
    Podziękowali 1iwaslim
  • To ide na priv :)
  • Mam pytanie o to, czy dziecko objęte ED moze brać udział w zajęciach online prowadzonych dla "jego" lub "nie jego"  (tj dla klasy w tym samym wieku) klasy w szkole?
    Przepisy nic o tym nie wspominają lub nie mogę znaleźć
  • Moim zdaniem jak najbardziej
  • Aneczka08 powiedział(a):
    Moim zdaniem jak najbardziej
    No właśnie mam wątpliwości, bo przepisy wspominają oczywiście o możliwości udziału dla ucznia i rodzica w różnych formach, ale problem w tym, że wykluczają zajęcia dydaktyczne, czyli po prostu lekcje
  • Czy ktoś  EDukatorow ma dziecko w masowej szkole? W sensie nie w takiej zorientowanej wyłącznie na ED 
    Pytanko mam
  • My próbowaliśmy, po 2 egzaminie w 1gim uciekaliśmy, ale może mogę pomóc, zależy jakie pytanko :)
  • Wela powiedział(a):
    My próbowaliśmy, po 2 egzaminie w 1gim uciekaliśmy, ale może mogę pomóc, zależy jakie pytanko :)
    Po namyśle stwierdzam, że jako rodzic pewnie nie wiesz, no bo niby skąd  B) - jak było z zapisywaniem obecności?

  • No faktycznie nie wiem... Byli wpisani w dzienniku, ale co tam było ponad to to nie mam pojęcia
    Podziękowali 1kociara
  • Dobre wieści z Sejmu!
    Przed chwilą(16.02.2021 16:20) zakończyło się posiedzenie Podkomisji nadzwyczajnej do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy - Prawo oświatowe (druk nr 464) (ENM).

    Podkomisja przyjęła zniesienie rejonizacji, zniesienie wymogu opinii PPP. MEN reprezentowany przez wiceministra Tomasza Rzymkowskiego zobowiązał się do podniesienia finansowania ED z 0,6 do 0,8 w kolejnym roku kalendarzowym. Edukacja Polonijna będzie rozwijana w ramach działań ORPEGu. Proponowane zmiany mają wejść w życie 01.07.2021 o ile zostaną przegłosowane przez Sejm, Senat i podpisane przez Prezydenta.
    Dziękujemy posłowi Bartłomiejowi Wróblewskiemu za skuteczne pilotowanie projektu.


    Podziękowali 4kika0 Skatarzyna Tusia Basja
  • @Aneczka08
    Wiesz może, jak to się może przełożyć na edukację włączająca.?
     EW właśnie zakłada rejonizację , choć bardzo cicho i pod mądrymi i chwytliwymi hasłami 
  • Nie mam pojęcia. To chyba są niezależne tematy. Choć dziecko niepełnosprawne też może być w ed.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.