Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

światło Ducha Swietego

edytowano czerwiec 2020 w Proszę o modlitwę
Mam olbrzymią prośbę o modlitwę za mojego męża. Dostał propozycje, która może być strzałem w 10 i ustabilizować nas finansowo albo pogrążyć i zmusić do życia w rozłące. Mąż nie wie jaka jaka decyzje podjąć, potrzebny nam szturm do nieba. Z góry dziękuję za każde westchnienie o światło Ducha Sw 

Komentarz

  • @Agmar, może warto spróbować i wycofać się ewentualnie? +
  • Polly powiedział(a):
    @Agmar, może warto spróbować i wycofać się ewentualnie? +
    Nie da się, to jest decyzja od której nie ma odwrotu 
  • edytowano czerwiec 2020
    Jest taki odcinek "Wilków dwoch" - Litzy i O.Szustaka, gdzie jest mowa o tym, ze w trudnych sytuacjach, gdzie Lica jako malzonek nie wiedzial, jak postapic, jaka podjac decyzje - mial takie swiatlo, ze Duch Swiety przemawia poprzez wspolmalzonka -> oczywiscie mowimy o sakramentalnym malzenstwie i sytuacji, gdzie ta druga osoba jest w stanie łaski uswiecajacej. Mam nadzieje, ze wyrazam sie jako tako jasno.
    Ed. Litza nie Lica.
  • edytowano czerwiec 2020
    Ave Maria...
    Idzie superkryzys, ryzykujcie.
    https://www.youtube.com/channel/UCNJhvs1-yagsP9QixA6Nm5A
  • NC500 powiedział(a):
    Ave Maria...
    Idzie superkryzys, ryzykujcie.
    https://www.youtube.com/channel/UCNJhvs1-yagsP9QixA6Nm5A
    Nie kracz nawet bo przy super kryzysie i tak mąż pierwszy pójdzie do odstrzału :( teraz też kryzys mówili a w samym tylko maju obrót 1 mln złotych sklep miał gdzie zwykle taki obrót to sezon a nie miesiąc :( 
  • Właśnie @TecumSeh , szczególnie,  że ten rozsądek czesto wcale nie zdrowy, tylko... bezobjawowy ;)
    +
  • Bambidu powiedział(a):
    Właśnie @TecumSeh , szczególnie,  że ten rozsądek czesto wcale nie zdrowy, tylko... bezobjawowy ;)
    +
     :D  :D :D
  • Ja też pamiętam - dziś w różańcu szczególnie.
  • TecumSeh powiedział(a):
    +++
    Modlitwa to jedyna droga.

    Zdrowy rozsądek ma swoje ograniczenia, nie warto na nim przesadnie polegać.

    @TecumSeh , dlaczego nie warto polegać na zdrowym rozsądku?

  • edytowano czerwiec 2020
    Rozum działa jak działa. Jeśli ktoś uzna, że skutki niestabilności finansowej są gorsze niż skutki rozłąki, to wybierze rozłąkę. Jesli uzna, że rozłąka gorsza - wybierze niestabilność finansową.
    Takie decyzje mają to do siebie, że nie da się ich obiektywnie ocenić - nikt nie widzi przyszłości, by porównać możliwe scenariusze i określić, który lepszy.

    A modlimy się właśnie o Boże wsparcie, by nasze rozeznanie było dobre. Nie ma sensu przeciwstawiać modlitwy i rozumu, bo nie mamy innego narzędzia niż rozum, by decyzję podjąć.

    +
  • Może to chodzi o to, że czasami rozwiązanie, które jest najrozsądniejsze jest najgorsze pod innym względem, rozum może nas wywieźć w pole . 
    Podziękowali 1Ida
  • jukaa powiedział(a):
    Jeszcze intuicję  mamy. Przynajmniej niektórzy ;)
    No a po bardziej nowoczesnemu to jest szybkie myślenie, nieuświadomione. Opiera się na automatycznych reakcjach emocjonalnych. 

    Przy takich dylematach to myślę, że chodzi też o różnice między płciami. Dla mężczyzny często zapewnienie tej stabilności finansowej to must have; niekiedy też swoje decyzje w tym względzie uzasadnia potrzebą bezpieczeństwa żony. A podobno w tej potrzebie bezpieczeństwa zwykle bardziej chodzi żonie o potrzebę stabilnego związku niż stabilnych finansów i jeśli zostanie postawiona przed takim wyborem albo-albo, to często będzie preferowała stabilną relację kosztem finansów. Oczywiście to są uogólnienia i pewnie bywają związki, gdzie bywa na odwrót.

    Dlatego moim zdaniem kobieca intuicja i męska intuicja mogą często prowadzić do odmiennych decyzji w tym dylemacie. :)


    Podziękowali 1AleksandraB

  • Nie rozumiem.
    To w oparciu o co należy podejmować decyzje?
    I co z darem Ducha Świętego, jakim jest dar rozumu właśnie?

    Zawsze sądziłam, że podejmowanie decyzji w oparciu o rozsądek jest zaletą ...

    Nie jest ...?


  • SHOULD YOU QUIT YOUR JOB? | A Very Eye Opening Speech ft Jordan Peterson

  • Decyzja podjęta. Dziękuję wszystkim za modlitwe
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.