Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

O co naprawdę chodzi w wyborach

Podatnik niemiecki dopłaci w tym roku do zielonej energii równowartość 120 mld zł. To więcej niż 1/4 budżetu Polski, a pokazując inaczej to tyle, co wydajemy na służbę zdrowia plus program 500+ w pierwszej wersji.
Tyle, że u nas pieniądze idą do wszystkich, tam do właścicieli firm energetycznych.
O tym powinniśmy głośno mówić, jak także o tym ile to będzie kosztować każdego z nas, zanim gretowe lobby przekona i Polskę do tych  rozwiązań.
Śmieszne, że dyskusja dotycząca prezydentury skupia się na LGBT itp wielce "ważnych"  problemach, a nie na chociażby tym, czy wejdziemy do klubu transferu pieniędzy do firm energetycznych na walkę z mitycznym CO2.
O ile PiS w swojej niekiedy delikatności słonia w składzie porcelany może irytować, to przynajmniej w tym temacie broni naszych pieniędzy. I nie chodzi o śmieszne miliony, tylko miliardy rok w rok.
Nie wątpię, że Trzaskowski jeździł na spotkania Bilderberga po to, by też nas przed tym chronić :)

Takich interesów miliarderzy mają wiele, chociaż ten jest najbardziej bezczelny.

Komentarz

  • Nie tylko podatnik dopłaci, bo najgłębsza bieda także. Ja za światło i gaz płacę 138 euro miesięcznie i już teraz wiem, że na koniec roku będę musiała dopłacić.
    Teoretycznie mam 416 euro na miesiąc, ale po opłaceniu rachunków i wykupieniu lekarstw zostaje mi ok. 120 euro (na żywność i środki higieny), a czasami jeszcze mniej.
  • edytowano czerwiec 2020
    Klarcia powiedział(a):
    Nie tylko podatnik dopłaci, bo najgłębsza bieda także. Ja za światło i gaz płacę 138 euro miesięcznie i już teraz wiem, że na koniec roku będę musiała dopłacić.
    Teoretycznie mam 416 euro na miesiąc, ale po opłaceniu rachunków i wykupieniu lekarstw zostaje mi ok. 120 euro (na żywność i środki higieny), a czasami jeszcze mniej.
    Przy dochodzie w wysokości 416?to jest najniższa krajowa?  Bom ciekawa jak to wychodzi za granica
  • Suma jaką podałam to jest minimum socjalne, dla pracujących jest nieco wyższe.
    Ja mam tyle, bo czynsz za mieszkanie drogi. Do czynszu państwo dopłaca, ale tylko do poziomu minimum socjalnego.
    Ja sobie nic nie mogę dorobić, bo nie mam do tego zdrowia.
    Najniższa krajowa, to ok. 1100 euro netto.
  • To w przeliczeniu na dochody prąd droższy niż u nas. 
  • Ale jak pracujesz i nawet nie jest to najlepsza praca to za miesieczna wyplate porobisz roczne oplaty za dom. Gaz prad woda dla 10osobowej rodziny.
  • Taw powiedział(a):
    Ale jak pracujesz i nawet nie jest to najlepsza praca to za miesieczna wyplate porobisz roczne oplaty za dom. Gaz prad woda dla 10osobowej rodziny.
    Czyli mało kto pracuje za minimum? 
  • Agmar powiedział(a):
    Taw powiedział(a):
    Ale jak pracujesz i nawet nie jest to najlepsza praca to za miesieczna wyplate porobisz roczne oplaty za dom. Gaz prad woda dla 10osobowej rodziny.
    Czyli mało kto pracuje za minimum? 

    Zgadza się mało kto, na ogół są to kobiety nie mające wyższego wykształcenia.
    Ja mam takie opłaty: 625 czynsz z ogrzewaniem i kosztami pobocznymi, do tego dostaję dopłatę od miasta; dodatkowo muszę zapłacić już ze swojego minimum (416 eu): telefon i internet 54 eu; światło, gaz 138 eu; miesięczny bilet 45 eu; karta na tel. komórkowy 8 eu; ubezpieczenie na pogrzeb ok. 20 eu. Do tego wykupić lekarstwa, za które kasa nie płaci.
  • Gehalt als Krankenschwester/-pfleger in Rheinland-Pfalz
    Das durchschnittliche Einkommen als Krankenschwester/-pfleger in Rheinland-Pfalz beträgt 2.500 € brutto. Männer verdienen als Krankenschwester/-pfleger in Rheinland-Pfalz im Schnitt 11%/ 263 € mehr als Frauen.

    Wynagrodzenie pielęgniarki w Nadrenii-Palatynacie Średni dochód pielęgniarki w Nadrenii-Palatynacie wynosi 2 500 € brutto. Mężczyźni zarabiają średnio 11%/; 263 € więcej niż kobiety jako pielęgniarki w Nadrenii-Palatynacie.

    A teraz pokażę ile to jest netto, przy I grupie podatkowej, z 1 dzieckiem:


    Do wypłaty: 1.697,72 € i jest to dobry zarobek.


    Przy okazji, proszę zobaczyć, jak wysokie mamy potrącenia.


    ***

    Dochody sprzedawcy w EDEKA

    Bei Edeka verdienen Verkäufer nach Angaben von Mitarbeitern etwas besser. Doch ein großer Unterschied ist es nicht: Edeka-Verkäufern stehen im Schnitt 1.788 Euro monatlich zur Verfügung - 28 Euro mehr als bei Rewe. 

    W Edece handlowcy zarabiają nieco lepiej, według pracowników. Ale nie ma dużej różnicy: handlowcy Edeka mają do dyspozycji średnio 1. 788 euro miesięcznie - o 28 euro więcej niż w Rewe.

    Tutaj mam obliczenia z brutto (1.743,92€) dla sprzedawcy, 1 dziecko:


    Netto - 1.281,95 €


    Do tego dochodzi Kindergeld - 204 € 

    ***

    Bez dziecka: 1.278,04 €

    Najtańsze mieszkanie na 2 osoby, co najmniej 630 euro.

    Małe mieszkanie, typ kawalerka można znaleźć za ok. 400 euro.




Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.