Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Szukamy pani do pomocy w domu

Jak w tytule. Może znacie kogoś, kto by się podjął takiej pracy? Albo kogoś, kto może znać? Ideałem byłaby osoba, która zechciałaby zamieszkać na miejscu (przestronny dom z ogrodem, fajne miejsce na lato). Miejsce zwie się Jaroszowa Wola. 
«13

Komentarz

  • Można googlać,  ale może chociaż powiat podaj.
  • To są okolice Zalesia Górnego, powiat piaseczyński (nota bene szukam dla Juki, o której tel prosiłeś). Wczoraj patrzyłam trochę, szału ogłoszeń nie ma takich z zamieszkaniem. Wiadomo, że najfajniej, jak jest sprawdzona osoba. 
  • @Mle, a mogłabyś trochę szczegółów?
    Na jak długo? Jakie wymagania? Czy miałaby ta osoba możliwość uczestniczenia w mszy?
    Znam osobę, która podejmowała się takiej pracy za granicą. 
  • Na pewno na lato, choćby od zaraz, ale pewnie z dalszą perspektywą, jeśli wszystko będzie ok. 
    Chodzi o ogarnianie domu, gotowania, taką typową pomoc, pewnie też skoszenie trawy raz na jakiś czas. 
    Uczestnictwo we mszy jak najbardziej, nie jest konieczna obecność non stop na miejscu. 
  • Druga opcja to dojeżdżanie na miejsce 2-3 razy w tygodniu zamiast stałego mieszkania. Z mieszkaniem myślałyśmy głównie o kimś, dla kogo stałe lokum to bonus (np. pani z Ukrainy) ale to nie jest konieczność.
  • Podepne sie pod wątek. Nie wiem czy szukam, ale rodzina namawia mnie na to.
    Jestem po cc, nie chce dźwigać starszych dzieci zeby to sie ladnie zwinęlo ,  ale niestety znów wsadzilam Maćka do huśtawki. Jak to robić zeby tego nie robić? Poza tym 3 malych jest ciężko chocby nakarmić i to niewyspana bo karmię swoim mlekiem malego. Meza w nocy nie budzę wcale ale odbija się to na mnie. Wieczny remont, nie dość że maz pracuje to po pracy jeszcze w tym remoncie robi.
    Jak dawalyscie sobie radę? U mnie 3 lata,1 i noworodek ale 3 latek rozwój na poziomie 2,5 latka.
    Zazdroszczę rodzinom ze sobie spaceruja z wózkiem we dwoje bez pospiechu. U nas jeszcze ani razu bo sa " wazniejsze sprawy".

    Czy któraś z Was miala pomoc z zewnątrz w podobnej sytuacji?
    Czy warto o taka pomoc sie starac czy raczej meza bardziej angażować? Tez mam węża w kieszeni a zdaje mi sie ze odstraszamy ilością malych dzieci.
  • Ja przy ostatnim dziecku mialam pomoc platną. Przez jakis czas. Mysle ze to byly bardzo dobrze wydane pieniadze. Dziewczyna przychodzila na kilja godzin ja w tym czasie zwykle pracowalam lub ogarnialysmy razem dom. Zajmowala sie najmlodszą, pozamiatala, czasami ugotowala cos prostego lub mi w tym pomogla a na swieta to okna umyla. A ja bylam szczesliwa.
  • Mialysmy taką umowe ze gdy mala spi to ona ogarnia dom.a jak nie spi to sie nia zajmowala. U mnie bylo latwiej bo tylko jedno dziecko do ogarniecia + odebranie przedszkolaka. 
  • Miałam trochę podobna sytuację, ale dzieci rzadziej. Nie chodziło o cc, tylko kręgosłup. Prosić o pomoc, płacić za pomoc. Jak zazdrościsz, to się zastanów, co by się musiało stać, żebyście Wy tez tak chodzili na spacer, chociaż raz w tygodniu. Mąż ma opiekę na Ciebie, na dzieci też, jeśli nie jesteś zdolna do opieki nad nimi. Nawet 60 dni? Nie wiem, jak u niego w pracy. Ale z samej lojalności nie warto żony zajeżdżać. Chyba że realna groźba zwolnienia, teraz epidemia, więc wiadomo,ze ciężko z nową.
    Zatrudnić kogoś do pomocy, żeby remont szybciej skończyć. Nie ekipę, tylko pomagiera.



  • Ja teraz nie pracuje to troche mam wyrzuty sumienia.
    Gdybym musiała pracowac to co innego.
    A ilość malych dzieci jedna panią przerosła i dzwiganie, choć mówiliśmy ze malym zajmuje się tylko ja A dzwiganiw tak dużo nie będzie bo sa przyzwyczajeni.
  • Mam ochotę sama ogarnąć ale nie mam ostatnio pomocy meza. Tu jest problem.
  • Monia, jedną przerosła, a innej nie przerośnie... Jak szukałam opieki, parę lat temu, do jednego dziecka że sprzątaniem w trakcie drzemki, to mi jedna pani napisała, że co ja sobie wyobrażam, przecież jak ona się będzie zajmować kilka godzin, to potem musi odpocząć w trakcie drzemki.... A znalazłam super dziewczynę, która nie miała tego problemu
    Podziękowali 1M_Monia
  • Wolalabym pomoc meza ale juz klocimy sie o to ze on nie może i sam potrzebuje pomocy bo 50 maili nie przeczytane  . Praca i remont.
  • Kłótnie potrafią więcej energii wyssać niż nieprzespana noc... Ale jak człowiek ma mało energii, to łatwiej się kloci. Z mojego doświadczenia wynika, że trzeba przerwać ten krąg, chociaż czasem wiąże się to z rzeczami, na które ochoty nie mamy... 
  • Monia, bierz panią do pomocy, jeśli tylko masz taka możliwość i tego potrzebujesz! 

    Podziękowali 1Hope
  • Panią i Pana. Ona do sprzątania , on do tapet. A Wy na spacer. Jeśli tylko jest taka możliwość. 
  • malagala powiedział(a):
    Monia, jedną przerosła, a innej nie przerośnie... Jak szukałam opieki, parę lat temu, do jednego dziecka że sprzątaniem w trakcie drzemki, to mi jedna pani napisała, że co ja sobie wyobrażam, przecież jak ona się będzie zajmować kilka godzin, to potem musi odpocząć w trakcie drzemki.... A znalazłam super dziewczynę, która nie miała tego problemu
    No właśnie, o taka Panią "Do wszystkiego" , to bywa ciężko. Ale warto poszukać:)
  • edytowano czerwiec 2020
    Wyrzuty sumienia mnie jedzą, ze nie pracuje a sama nie potrafię 3 maluchow dopilnować i ogarnąć mieszkania.
  • Chyba tak mamy wdrukowane, te wyrzuty sumienia, niezależnie ile dzieci i czy się pracuje zawodowo :) 
  • @M_Monia wiele kobiet (szczególnie przy pierwszym) nie ogarnia jednego noworodka, a ty masz trójkę drobiazgu, więc daj sobie luz i prawo do nieogarniania! I szukaj pomocy, bez wyrzutów sumienia. Przecież nikt nie mówi, że to na stałe, może choć na te pierwsze 3 miesiąc np. A potem zobaczycie co dalej.
    Podziękowali 1M_Monia
  • Jak miałam czwórkę maluchów, a mąż wciąż wyjeżdżał, szukaliśmy kogoś do pomocy. Udało się trafić dobrze za 3 razem. Pani została z nami na 2 lata, najpierw co drugi dzień, potem raz w tygodniu. Zajmowała się dziecmi, gotowała, pomagała w sprzataniu. Co było potrzeba. Do dziś mamy sporadyczny kontakt, chociaż minęło 16 lat.
    Dzieki niej zrobiłam prawo jazdy i nie wpadlam w depresję. Z pespektywy- wtedy to była dobra decyzja.
    Podziękowali 1M_Monia
  • Właśnie tak myslalam co drugi dzień albo na 3 godziny 5 dni

  • też jestem za pania do pomocy. Doceniałam te dni kiedz ta pani przychodziła, chociażba na 2-3 godziny. Wydaje się że szkoda pieniędz, ale nigdy nie żałowałam tego. W końcu to nie są niewadomo jakie kwoty
    Podziękowali 1M_Monia
  • M_Monia powiedział(a):
    Wyrzuty sumienia mnie jedzą, ze nie pracuje a sama nie potrafię 3 maluchow dopilnować i ogarnąć mieszkania.
    No ale macierzyński jest? Jeśli możliwość wynajęcia Pani to trzeba a nie potem wydawać kasę na leczenie ciała lub duszy
    Podziękowali 1M_Monia
  • edytowano czerwiec 2020
    Zastanawiam się kto by mógł chcieć na tak krótko. Brakuje mi czasu na przygotowanie dobrych posiłków czy pójście do pobliskiego sklepu po wędlina ( to jest niemozliwe nawet bo nie zostawię corki samej z 3 maluchow nawet na chwile)  Cierpia na tym dzieci. Obiad jeszcze dostaja od babć ale nie powinnam ich nadwyrezac. Zreszta my tez jeść musimy 
    Ogarnięcie domu tylko po przyjściu meza bo z cako mala trójka no nie da sie. Chyba ze bym zrezygnowała z karmienia na rzecz mieszanki a tego nie chce.  Dzięki za odpowiedzi. Dam znać czy coś się udało.
    Podziękowali 1Izka
  • @M_Monia, ile Ty jesteś po cięciu?

    I czy tego remontu nie można na 2 tygodnie odłożyć?

    Mój mąż wziął pierwszy raz, wcześniej nie mógł nigdy, 2 tygodnie urlopu do mojego porodu i po porodzie, cudowny czas. 
  • Mialam 10 czerwca cc. No niestety wkurzona chodze na meza bo niemal od razu caly dom na mojej glowie bez czasu na rekonwalescencje. Wrocilismy a w domu byl bałagan. Maz stwierdzil ze nie mial czasu posprzatac. Nie chce zle o nim mowic bo tu problem jest z jego przepracowaniem a nie brakiem checi do pomocy.
    On nie daje rady w pracy i z remontem. Nie ma czasu
  • @M_Monia, czy tego remontu się nie da odłożyć? Ponawiam pytanie? Czy jest on tu i teraz niezbędny? 
    Czy jeśli mieszkacie już w tym domu, a da się w nim mieszkać, to nie można troszkę odpuścić?
    Jeśli nie można, to szukaj kogoś do pomocy, na cito, bo albo ucierpisz Ty, fizycznie i psychicznie przede wszystkim, albo Wasze małżeństwo.
    Podziękowali 2Izka Katia
  • Chocby dlatego ze nas zalalo. Trawę tez trzeba położyć bo starsze dzieci były ublocone. Podworko to bylo niebezpieczeństwo, trzeba bylo uprzatnac.w środku jest ok ale na zewnątrz nie. Tuż przed porodem dopiero kostkę skończyli kłaść.
  • M_Monia tak jak tu dziewczynki pisz wez i sumienie zostaw .Masz 3 maluchow.i jeszcze coreczke..jestes po cc.jezeli finansowo mozesz .to nie ma Co tylko szukaj.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.