Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Bon turystyczny - ktoś już się przymierzał...?

Konto skasowane na prośbę użytkownika.
«1345678

Komentarz

  • Bon jest wciąż w fazie przygotowań.

    Tu znajdziecie więcej informacji:
    https://www.gov.pl/web/rozwoj/bonturystyczny
    Podziękowali 1Agax4
  • Jakby co to zapraszam do realizacji u mnie w Krakowie ;)
    Podziękowali 1Monika73
  • Nie jest dostępne to na razie i nie wiadomo czy będzie i na jakie wydatki, podobno tylko w niektórych biurach turystycznych na wycieczki
  • Przecież nawet nie ma jeszcze żadnych, nawet najmniejszych konkretnych informacji (rozporządzenie, ustawa itp)
    Do końca 2 tury wyborów się raczej nie pojawią 
  • kociara powiedział(a):
    Przecież nawet nie ma jeszcze żadnych, nawet najmniejszych konkretnych informacji (rozporządzenie, ustawa itp)
    Do końca 2 tury wyborów się raczej nie pojawią 
    Nie ma informacji, bo ulubieńcy kociary zatrzymali projekt w senacie.
  • ola_g powiedział(a):
    Nie wiem kto jest czyim ulubieńcem, po prostu wkrótce musimy opłacić obóz, stąd pytanie, a wydawało mi się, że w ferworze końca roku szkolnego przegapiłam zasady. A to po prostu jeszcze nie ruszyło
    Odpowiadałam Kociarze, a nie @ola_g

    Odpowiadam @ola_g: Sejm przyjął ustawę, ale teraz trafiła do Senatu i stamtąd ruszyć nie może, bo Senat nie ma większości PiSowskiej. AntyPiS przetrzymuje ustawę, aby rodziny nie mogły skorzystać y bonu. (AntyPiS to ulubieńcy Kociary). Teraz już wiesz @ola_g?
  • Raczej po to by ludzie się wkurzali na PIS, że jeszcze nie ma, a tu wakacje i  wydatki. 
  • Dziewczyny po co kolejny wątek zmieniacie w nawalankę polityczną?

    Podziękowali 1Wela
  • Nie wiesz jak ludzie rozumuja ? Mi nie musisz mówić, ale PO proponuje nawet więcej i wszystkim na wakacje i wsparcie polskiej turystyki. Zresztą dodatki do wakacji są od lat, wakacje pod gruszą i inne takie. Niestety demokracja się wyrodzila  i kto więcej obieca ten wygrywa. Boleję nad tym od lat.
  • AB powiedział(a):
    Ach. Żeby rodziny nie mogły. Acha. 
    Tak, żeby rodziny nie mogły skorzystać z bonu turystycznego i narzekały na PiS, że tylko obiecuje. Acha?
    Podziękowali 1Malia
  • Aniela powiedział(a):
    AB powiedział(a):
    Ach. Żeby rodziny nie mogły. Acha. 
    Tak, żeby rodziny nie mogły skorzystać z bonu turystycznego i narzekały na PiS, że tylko obiecuje. Acha?
    To po co obiecuje, gdy nie może spełnić? Przecież o tym, że w Senacie nie ma większośći wiadomo od pażdziernika. 

    W sumie być może właśnie po to - puste obietnice nic nie kosztują i zawsze można zwalic na przysłowiowego Tuska.
    Podziękowali 2obwarzanek Monika73
  • @Elunia 1400 brutto czyli zyskuje się od wysokości zasilku brutto do chyba 1000 ok po 20 latach pracy na 3 miesiące w związku z korona, sam zasilek nie poszedł tylko dopłata jest, poniżej 20 lat pracy kwoty mniejsze 
  • https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-komu-przysluguje-zasilek-dla-bezrobotnych
    Tak w środku artykułu kwoty zasiłków w zależności od lat pracy. 
    No i do 1400 brutto dopłata przez 3 miesiące w związku z korona, szczególy chyba na stronie zus jak złożyć wniosek.
    Sorry za chaos ale szybko piszę 
  • Jakieś 40mln-na tyle szacowany jest koszt obslugi systemu tych bonow
    Czyli baza danych, bo wg projektów to nie jest kasa na gofry i rybkę a jedynie na noclegi czy pobyt zorganizowany dla dzieci. 
    Żeby przedsiębiorca turystyczny mógł świadczyć te usługi, musi spełnić szereg wymogów i nie wiadomo, czy np Paweł będzie mógł świadczyć te usługi.
    Ale oczywiście zawsze trzeba na kogoś zrzucić winę, na Tuska już średnio można, zostaje Grodzki  :D
  • Czyli odpowiedź na pytanie brzmi: nikt jeszcze nie uruchomił, bo to niemożliwe
    Podziękowali 1maggie27
  • Berenika powiedział(a):
    Czyli odpowiedź na pytanie brzmi: nikt jeszcze nie uruchomił, bo to niemożliwe
    Dokładnie tak
  • Malgorzata powiedział(a):
    Wygra Trzaskowski 

    I wszyscy dostaną.......gówno.
    Mspanc.  
    Płynne ofkors  ;)
  • beatak powiedział(a):
    Aniela powiedział(a):
    AB powiedział(a):
    Ach. Żeby rodziny nie mogły. Acha. 
    Tak, żeby rodziny nie mogły skorzystać z bonu turystycznego i narzekały na PiS, że tylko obiecuje. Acha?
    To po co obiecuje, gdy nie może spełnić? Przecież o tym, że w Senacie nie ma większośći wiadomo od pażdziernika. 

    W sumie być może właśnie po to - puste obietnice nic nie kosztują i zawsze można zwalic na przysłowiowego Tuska.
    Może spełnić obietnice, tylko zła wola senatorów (popieranych przez wasze ukochane partie) uniemożliwia doprowadzić sprawę do końca. Czy Wy tego nie rozumiecie, nie widzicie? Też macie złą wolę?
    Podziękowali 1Klarcia

  • Malgorzata powiedział(a):
    Aniela powiedział(a):
    AB powiedział(a):
    Ach. Żeby rodziny nie mogły. Acha. 
    Tak, żeby rodziny nie mogły skorzystać z bonu turystycznego i narzekały na PiS, że tylko obiecuje. Acha?


    Jestem przeciw bonom. 
    A dwa , gdyby PiS realnie chciał  tych bonów,  nie czekalby  do wakacji .

    Trzy , i tak firmy muszą się najpierw zgłosić  do rejestru , według tego spisu dopiero będzie można korzystać  z firm , które będą  na liście. I tam wykorzystać bon turystyczny. 

    Cztery , bardzo drogi bon , tyle zachodu przy jego realizacji i projekcie  już poszło w gwizdek. 






    Przecież sami piszecie, że jeszcze nic nie ma, a tu już coś tam poszło w gwizdek. To w końcu jak jest?
  • Matko @Aniela
    Argumentacja z piaskownicy
    Podziwiam, że tak mocno chce Ci się śledzić, co ją ukochałam. I do tego kiepsko Ci to wychodzi
  • ola_g powiedział(a):
    I trochę tak wyszło, że jestem tępym odbiorcą gratisów... No nic... 
    Nie, nie wyszło. Zadałaś sensowne, konkretne pytanie. 
  • @ola_g a to niby czemu? W sumie bon nie jest złym pomysłem. Gdyby go można było wydać w dowolnym  miejscu gdzie chce się spędzić wakacje z dziećmi. Jesli jest jedynie okolo 100 tyś miejsc gdzie go można wykorzystać to w sumie szkoda ze nie każdemu mogę za pobyt bonem zapłacić. Hotel dostanie dotacje, zaplaci z tego podatek i z 500 zł do kasy panstwowej wróci jakieś 200/300 zł a gwarantuję że ci  co skorzystają z bonu nie tylko za pobyt zapłacą, bo trzeba jeść,  jedzie się w takie miejsca żeby coś zwiedzić,  wakacyjne hotele, hostele czy pensjonaty mają swoje atrakcje dodatkowo platne. Jak mi "dadzą" to chętnie skorzystam. Mnie tylko mierżą te wymagania. Moim zdaniem wystarczylaby działalność gospodarczą w branży wypoczynkowej a nie specjalne wymagania.
  • Mnie bardzo ciekawi, jacy przedsiębiorcy będą mogli znaleźć się na tej liście.
    A co, jeśli to tylko hotele powyżej 3*???
    Niby żartuję ale pewności nie mam. 
    A może to będą jedynie hotele zatrudniające wyłącznie na umowach o pracę... 
  • A może właśnie mali przedsiębiorcy,  co nie mają mocnego zaplecza finansowego. Jeszcze nie znacie szczegółów, a już krytykuje. Zresztą, nawet gdyby coś mądrego wymyślili i tak będzie głupie i złe. 
  • Jakich szczegółów nie znamy skoro ustawa jest w senacie?
  • Ja nie znam, bo mnie to niezbyt interesuje, ale kociare interesuje kto będzie na liście, czyli nie wszyscy wiedzą, jeśli wiesz, to się podziel.
  • Będzie można wykorzystać bon w miejscach które znajdą się lub znajdują w Polskiej bazie turystycznej.
  • To wiesz co to za miejsca? 
  • Moje dzieci marzą o energylandii. Nie byliśmy,bo jak dla naszej rodziny koszt zaporowy.
    Mamy nadzieję,że bon będzie i da się go tam zrealizować,bo parki rozrywki mają być uwzględnione.  Mamy zamiar skorzystać ;)
    Nadzieja matką głupich ale co tam...marzyć można :)

    Podziękowali 2Berenika kiwi
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.