Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wybory

1828385878891

Komentarz

  • Mnie natomiast na FB pewna katoliczka chciała pouczać, że Trzaskowski wcale nie jest za aborcją. Chaos informacyjny, jak się słucha niekatolickich mediów.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Aniela powiedział(a):
    Turturek powiedział(a):
    Aniela powiedział(a):


    Bardzo ogólnikowe te Twoje oskarżenia o niszczenie Polski przez PiS. No , ale jak sam piszesz, masz to tego prawo.

    Chciałbym zauważyć, że jest różnica między stwierdzeniem "wielu ludzi uważa", a "ja uważam". Szkoda że wielu dyskutantów zdaje się jej nie dostrzegać i potem wmawia coś czego się nie powiedziało.

    Czy zauważyłeś, że ten komentarz napisałeś nie na temat?

    A czy zauważyłaś, że przypomniałem istotną kwestię z postu z poprzedniej strony?
  • edytowano lipiec 2020
    Klarcia powiedział(a):
    palusia powiedział(a):
    A może nie katolicy?

    Po prostu podobał się im program gospodarczy, czy co tam.

    Z resztą tu na forum też jest jedna taka, co deklarowała swój głos na Trzaskowskiego i jednocześnie wiarę w to, że on nie zrobi nic złego (lgbt itd).

    Ja nie mam złudzeń, nie program im się podobał, bo Trzaskowski nie miał żadnego programu. Dodatkowo skompromitował się już zarządzając Warszawą.
    Poparcie dostał ze strony:
    a) Układu, szczególnie byłych SB i ich rodzin (nie więcej niż 10 proc.)
    b) kombinatorów chcących powrotu tego co było,
    c) ludzi tak bardzo nienawidzących "gnoma", że wybrali by nawet żelazko,
    d) kobiet, którym podoba się jego aparycja,
    e) Ruchu LGBT i zwolenników - Ochojska zadeklarowała na TT, że dlatego na niego zagłosuje, bo on Kartę LGBT w całej Polsce wprowadzi.


    Razem 10 018 263 osób.

  • Chyba dobrze nie żyć w kraju w którym jest 10 mln sbekow, kombinatorów, nienawistnikow, pustych kobiet i zwolenników lgbt? 
  • Trochę strach chodzić po ulicach, milion sbekow i ich rodzin... Hmm
    Podziękowali 3obwarzanek Odrobinka Leli
  • Turturek powiedział(a):
    Aniela powiedział(a):
    Turturek powiedział(a):
    Aniela powiedział(a):


    Bardzo ogólnikowe te Twoje oskarżenia o niszczenie Polski przez PiS. No , ale jak sam piszesz, masz to tego prawo.

    Chciałbym zauważyć, że jest różnica między stwierdzeniem "wielu ludzi uważa", a "ja uważam". Szkoda że wielu dyskutantów zdaje się jej nie dostrzegać i potem wmawia coś czego się nie powiedziało.

    Czy zauważyłeś, że ten komentarz napisałeś nie na temat?

    A czy zauważyłaś, że przypomniałem istotną kwestię z postu z poprzedniej strony?
    Tak naprawdę, to nie wiem o co Ci chodzi.

  • Izka powiedział(a):
    Trochę strach chodzić po ulicach, milion sbekow i ich rodzin... Hmm
    Klarcia nie napisała, że milion esbeków chodzi po ulicach, ona napisała, że Trzaskowski dostał poparcie od Układu, szczególnie byłych SB i ich rodzin (nie więcej niż 10 proc.). Byli SBcy nie chodzą po ulicach, oni sobie żyją w luksusach w podmiejskich willach, a po mieście jeżdzą samochodami. 
    Podziękowali 1Klarcia
  • Izka powiedział(a):
    Trochę strach chodzić po ulicach, milion sbekow i ich rodzin... Hmm


    No strach, strach. To chyba oczywiste.
    A jak się jeszcze da takim władzę do ręki, to już w ogóle strach się bać.
    Mało Ci było kilkadziesiąt lat komuny i esbeskich prześladowań ?

    A! Za młoda jesteś, żeby sobie zdawać sprawę z tego ...


    Podziękowali 2Aniela Klarcia
  • A może po prostu przestać się przejmować sbkami. Już się ich nie usunie i za późno na to. Ja tam myślę że to co jest to chodzące efekty poziomu edukacji i obycia.
  • Może nie taka mloda żeby nie pamiętać komuny i nie widzieć obecnych zakusów do przejęcia pełni władzy nie patrząc na środki na wzór komuny? 
    Klarcia napisała że 10% zwolenników Trzaskowskiego to esbecy i ich rodziny czyli jest to około miliona osób i to juz pokazuje absurd tego typu wyliczanek natomiast na pewno pozwala czuć się lepszym patriotą, katolikiem itp. szkoda tylko że bycie patriotą i katolikiem udowadnia się zwykłym codziennym życiem a nie gadaniem czy wstawieniem x obok czyjegoś nazwiska.
    Dużo nienawiści z obu stron przy tej kampanii. 
  • IdaIda
    edytowano lipiec 2020
    Odrobinka powiedział(a):
    Wyborcy Hołowni w ponad 80%poparli Trzaskowskiego, ale atak leci w stronę narodowców mimo że ci co wyborów w jakiś sposób nie zbojkotowali zagłosowali na Dudę. 
    To jest właśnie dzielenie narodu. Twierdzenie że ktoś nie może mieć innej wizji Polski, może nie popierać ani Dudy ani Trzaskowskiego bo jest wtedy wrogiem Polski. A jak poprze tego drugiego to w ogóle chyba Polakiem nie jest. Dla mnie jest tylko ma inne poglądy z którymi niekoniecznie się zgadzam ale polskości mu nie odmawiam. Z obu stron. 




    @Odrobinka , odwróciłaś kota ogonem.
    Nie, że nie są Polakami. Nie wiem kto tak twierdzi.

     W tej konkretnej sytuacji jaka była w ll turze fakt nie głosowania lub oddania nieważnego głosu przez członków Ruchu Narodowego jest skandaliczny.

    Naburmuszone dzieci musiały pokazać (komu - Komisji Wyborczej?) swoje niezadowolenie ryzykując tym, że za chwilę Polska pójdzie w kierunku odwrotnym , niż chcieliby sami narodowcy.

    Czyli w kierunku niepatriotyzmu, medialnej i edukacyjnej demoralizacji, rozszerzenia ustawy aborcyjnej, zalania Polski emigrantami z Bliskiego Wschodu i cholera wie jeszcze czego - PO już wcześniej pokazała jak bardzo jest prounijna i zdradziecka, w sensie współpracy z obcymi państwami na szkodę Polski.

    I nie mów , że Trzaskowski jako prezydent nie miałby takich uprawnień, żeby to wszystko przeprowadzić.
    Wiadomo, że "ich" prezydent to byłby pierwszy krok na tej drodze. 
    Obecny w mediach - robiłby lewacką propagandę, mając uprawnienia weta - paraliżowałby prace rządu.

     Polskę czekałby  chaos i gwałtowny, jeszcze silniejszy niż dotychczas atak lewaków, Kodziarzy, niemieckich mediów, itp., bo mieliby u władzy "swojego".

    Jestem przekonana, że w całej Polsce stanowiska samorządowe, ratusze i różne inne instytucje obsadzane by były ludźmi prezydenta, czyli Kodziarzami, POwcami i tworzyły by się układy, jakie możemy od lat obserwować w Krakowie.


    Uważam, że Konfederacja ( w tym również, jak się okazuje cześć niepoważnych narodowców) zagrała w rosyjską ruletkę losem Polski , jadąc po bandzie i ryzykując okropnie ta umęczoną już konfliktami ojczyzną.

    Bogu wielkie dzięki, że uratował sytuację i nie dopuścił do tego bałaganu, który znów Polsce groził.

    I dzięki tym wszystkim odpowiedzialnym i mądrym staruszkom, takim jak moja mama po 70-tce, którzy tak jak ona , z narażeniem zdrowia w czasie pandemii stawili się do urn wyborczych i uratowali Polskę przed głupotą młodych.

    Chwała Panu, że Polska znów wypłynęła na w miarę spokojne wody.



  • edytowano lipiec 2020
    Aniela powiedział(a):

    Wiem, np. niszczeniem Polski jest dyskryminacja ludzi LGBT, bo nie mogą żyć w prawem usankcjonowanych związkach i nie mogą adoptować dzieci. 


    Ja myślałem że żartujesz ale teraz widze że na serio. Ładny los chcesz zgotować tym biednym dzieciom, nie dość że niechciane przez własnych rodziców, to jeszcze do gejów i totalnie zniszczyć im życie. Wpływ Hołowni i TVN jest jak widac ogromny. Zwróciliście że w okolicach godz. 17-tej na TVN leciał ciągle Trzaskowski ? To jest godzina powrotu z pracy większości ludzi na etatach. Wracają do domu zmęczeni, robią w kuchni coś do jedzenia, włączają TV i nie chcą oglądać szybkiego zlepku wiadomości na których trzeba się skupić - tak w tym czasie na TVP jest  Teleexpress, tylko puszczają TVN na którym ciągle przemawia Trzaskowski, krzątają sie w kuchni, specjalnie nie słuchają, ale w tle dociara do nich:

    "mamy dość ... będziemy walczyć ... długopis ... dzieli Polskę ... Kaczyński ... skłócają ...".

     Co jak co ale propagandę PO ma znacznie lepszą niż PIS. I takie sa potem efekty.
    Dlaczego Trzaskowski ma większość wśród młodych ? Bo oni nie pamiętają że dokładnie to samo przerabialiśmy gdy PO zdobyło władzę - Tusk też mówił "wyrzucę z rządu każdego kto zaproponuje podniesienie podatków" a potem podwyższał ile wlezie, np vat i sam się nie wyrzucił. Młodzi nie wiedzą że PO to oszuści bo wtedy byli dziećmi. A TVN próbuje przedstawiać to w ten sposób że starzy głosuja na PIS bo sa starzy i głupi.


    Hołownia też katolik.


    Co to za katolik który jest za aborcją ? Po to został stworzony kanał religia.tv i on nim kierował, aby ściągnąc jak najwięcej katolików, katoliko-podobnych, i wbijać im do głów nowoczesny lewacki katolicyzm, czyli aborcje, LGBT itp. 
    Naprawdę wystarczy obejrzeć na youtube wywiad Hołowni z Cejrowskim i już maska spada.

    Podziękowali 1Odrobinka
  • @Idą dzięki za głos rozsądku,  Jakoś na świecie widzą wagę tego zwycięstwa, nawet psychologiczny wpływ i nadzieja dla innych krajów, gdzie ludzie boją się wychylac, bo ich poglądy są niepoprawne politycznie.... A tak naprawdę może być ich większość, tylko nie mają już nadziei. 
  • edytowano lipiec 2020
    Odrobinka powiedział(a):
    Wyborcy Hołowni w ponad 80%poparli Trzaskowskiego, ale atak leci w stronę narodowców mimo że ci co wyborów w jakiś sposób nie zbojkotowali zagłosowali na Dudę. 
    To jest właśnie dzielenie narodu. Twierdzenie że ktoś nie może mieć innej wizji Polski, może nie popierać ani Dudy ani Trzaskowskiego bo jest wtedy wrogiem Polski. A jak poprze tego drugiego to w ogóle chyba Polakiem nie jest. Dla mnie jest tylko ma inne poglądy z którymi niekoniecznie się zgadzam ale polskości mu nie odmawiam. Z obu stron. 
    A propo ataków - W internecie leci hejt na wyborców Hołowni że przez nich przegrał RT - nie żartuję Naprawdę fani RT na TT ostro najezdzaja na zwolenników Hołowni 
    Sam Schetyna miał pretensje na antenie Radia , że opozycyjni liderzy nie dość mocno poparli RT 
    Abstrahując od polityki czy tylko ja odnosze wrażenie że Schetyna sądząc po jego wypowiedzi nie wyciągnął żadnych wniosków? 
  • Tomczyk Z PO powiadomił że złoża protest wyborczy do SN
  • Zapowiadalinto już przed wyborami, oczywiście,  jeśli ich kandydat przegra, po to była walka o sąd najwyższy....
    Podziękowali 1Klarcia
  • Dla Ciebie to są spokojne wody, dla innych niekoniecznie.
    Ja rozumiem tych nieglosujacych. Traktują wybory jako demonstrację poglądów. Nie wierzą w ich uczciwość więc głos w wyborach jest nie znaczący nic.
    Dla mnie to nie dziecinada.
    Osobiście jestem szczęśliwa że nie wygrał Trzaskowski i smutną z tego powodu że wygrał Duda. 
    Dla mnie to nie są spokojne wody. Tylko powolne gotowanie żaby.
    Owszem masz prawo do swojego zdania, ale wolałabym żeby było więcej zrozumienia w ludziach że można nie uważać Dudy i PiSu za spokojne wody.
    Podziękowali 4Aga85 Izka beatak Laf2011

  • @Odrobinka , Ty chyba nie rozumiesz tego co ja piszę.

    Ja piszę " w tej sytuacji, która była".
    A była mocno ryzykowna.

    Jest takie powiedzenie: Nie czas żałować róż gdy płoną lasy.
     I dedykuję je Tobie i zwłaszcza Twoim znajomym narodowcom.

    Jak by Ci płonął dom, to też byś się bawiła w ubieranie dzieciom bucików dla zasady, czy raczej bose wyniosłabyś z pożaru ?



    Demonstracja poglądów ... Też mi coś.
    Na to był czas w pierwszej turze.
    A nie teraz , w sytuacji granicznej.
    Teraz trzeba było ratować co się da.



  • A jeśli chodzi o "spokojne wody", to napisałam "w miarę".
    Pomyśl co by się teraz działo po zwycięstwie Trzaskowskiego.

    Naprawdę, ci Konfederaci to chyba nie mają wyobraźni ...

    Niepoważni ludzie jak dla mnie.

    Podziękowali 2Rejczel Klarcia
  • Ida, Ty mieszkasz w Polsce?
    Podziękowali 1stephanos

  • I jeszcze Ci powiem @Odrobinka , że jest mi  przykro, bo byliśmy z mężem wpatrzeni z nadzieją w Konfederację, a teraz widząc po tych wyborach jak im zależy na Polsce, to jesteśmy rozczarowani.

    Nie wiem czy na nich zagłosujemy.
    I myślę , że takich rozczarowanych ludzi jest więcej.


  • Hamal powiedział(a):
    Aniela powiedział(a):

    Wiem, np. niszczeniem Polski jest dyskryminacja ludzi LGBT, bo nie mogą żyć w prawem usankcjonowanych związkach i nie mogą adoptować dzieci. 


    Ja myślałem że żartujesz ale teraz widze że na serio. Ładny los chcesz zgotować tym biednym dzieciom, nie dość że niechciane przez własnych rodziców, to jeszcze do gejów i totalnie zniszczyć im życie.

    I jeszcze raz: zwolennicy Trzaskowskiego uważają, że niszczeniem Polski jest dyskryminacja ludzi LGBT, bo nie mogą żyć w prawem usankcjonowanych związkach i nie mogą adoptować dzieci. Ja nie żartowałam, wyborcy Trzaskowskiego naprawdę tak uważają - z niejednym rozmawiałam na ten temat.

    Ja głosowałam i cała moja rodzina, głosowaliśmy na Dudę i uważam, że LGBT to jedno z największych zagrożeń dla Polski i dla ludzkości w ogóle.
    Podziękowali 2Rejczel Klarcia

  • Odrobinka powiedział(a):
    Dla Ciebie to są spokojne wody, dla innych niekoniecznie.
    Ja rozumiem tych nieglosujacych. Traktują wybory jako demonstrację poglądów. Nie wierzą w ich uczciwość więc głos w wyborach jest nie znaczący nic.
    Dla mnie to nie dziecinada.
    Osobiście jestem szczęśliwa że nie wygrał Trzaskowski i smutną z tego powodu że wygrał Duda. 
    Dla mnie to nie są spokojne wody. Tylko powolne gotowanie żaby.
    Owszem masz prawo do swojego zdania, ale wolałabym żeby było więcej zrozumienia w ludziach że można nie uważać Dudy i PiSu za spokojne wody.
    Najlepsza byłaby anarchia?!
    Podziękowali 1Klarcia
  • Ida powiedział(a):

    @Odrobinka , Ty chyba nie rozumiesz tego co ja piszę.

    Ja piszę " w tej sytuacji, która była".
    A była mocno ryzykowna.

    Jest takie powiedzenie: Nie czas żałować róż gdy płoną lasy.
     I dedykuję je Tobie i zwłaszcza Twoim znajomym narodowcom.

    Jak by Ci płonął dom, to też byś się bawiła w ubieranie dzieciom bucików dla zasady, czy raczej bose wyniosłabyś z pożaru ?



    Demonstracja poglądów ... Też mi coś.
    Na to był czas w pierwszej turze.
    A nie teraz , w sytuacji granicznej.
    Teraz trzeba było ratować co się da.


    No ale im o to chodzi, chodzi o zniszczenie PiSu, aby zawalił się system i wtedy Polacy będą na nich głosować. Myślenie Giertychem.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Na fb spotkałam grupkę kobiet na profilu pewnego księdza, które uważają, że Trzaskowski nie jest za aborcją na życzenie. Ksiądz się nie odzywa.
  • Tzn @Ida sugerujesz że członkom Konfederacji nie zależy na Polsce bo ich elektorat się podzielił?
    To jest arhument na poziomie ze znam kilkunastu wyborców PiSu chamskich i prostackich w związku z tym to jest partia takich ludzi.
    Nie słyszałam żeby Bosak namawiał do bojkotu wyborów. Sam  zresztą do wyborów poszedł i oddał ważny jak zapowiedział głos z pewnością nie na Trzaskowskiego.
    I ludzie zrobili to co chcieli, to co im sumienie dyktowalo. 
    Wśród nas narodowców sporo jest takich którzy nie wierzą w demokrację i jej narzędzia typu wybory. Są lepsze ustroje, pozwalające na rządy prawa a nie mniejszości zwanej większością. Dla nich wybory to demonstracja polityczna i nic więcej. 
    Dla  nich nie ma różnicy czy Polska upadnie  braku moralności czy z przyczyn ekonomicznych. I dla nich Duda czy Trzaskowski oznacza upadek Polski bez względu na to kto będzie prezydentem.
  • Ida powiedział(a):

    I jeszcze Ci powiem @Odrobinka , że jest mi  przykro, bo byliśmy z mężem wpatrzeni z nadzieją w Konfederację, a teraz widząc po tych wyborach jak im zależy na Polsce, to jesteśmy rozczarowani.

    Nie wiem czy na nich zagłosujemy.
    I myślę , że takich rozczarowanych ludzi jest więcej.


    Ja cos podobnego przeżywałam po 2007 roku, po wyskokach Romana Giertycha. Dlatego dla mnie to nie nowość.
    Podziękowali 1Ida
  • edytowano lipiec 2020
    A ja uważam że LGBT jest wykorzystywane do osiągnięcia przez pewne ośrodki władzy rozmaitych celów. I sam ruch LGBT nie jest żadnym zagrożeniem. 
    Podziękowali 3obwarzanek Aga85 Laf2011
  • Aniela powiedział(a):
    Ida powiedział(a):

    @Odrobinka , Ty chyba nie rozumiesz tego co ja piszę.

    Ja piszę " w tej sytuacji, która była".
    A była mocno ryzykowna.

    Jest takie powiedzenie: Nie czas żałować róż gdy płoną lasy.
     I dedykuję je Tobie i zwłaszcza Twoim znajomym narodowcom.

    Jak by Ci płonął dom, to też byś się bawiła w ubieranie dzieciom bucików dla zasady, czy raczej bose wyniosłabyś z pożaru ?



    Demonstracja poglądów ... Też mi coś.
    Na to był czas w pierwszej turze.
    A nie teraz , w sytuacji granicznej.
    Teraz trzeba było ratować co się da.


    No ale im o to chodzi, chodzi o zniszczenie PiSu, aby zawalił się system i wtedy Polacy będą na nich głosować. Myślenie Giertychem.



    No to ja mam wątpliwości czy to jest działanie pro-polskie.


  • Odrobinka powiedział(a):
    Tzn @Ida sugerujesz że członkom Konfederacji nie zależy na Polsce bo ich elektorat się podzielił?
    To jest arhument na poziomie ze znam kilkunastu wyborców PiSu chamskich i prostackich w związku z tym to jest partia takich ludzi.
    Nie słyszałam żeby Bosak namawiał do bojkotu wyborów. Sam  zresztą do wyborów poszedł i oddał ważny jak zapowiedział głos z pewnością nie na Trzaskowskiego.
    I ludzie zrobili to co chcieli, to co im sumienie dyktowalo. 
    Wśród nas narodowców sporo jest takich którzy nie wierzą w demokrację i jej narzędzia typu wybory. Są lepsze ustroje, pozwalające na rządy prawa a nie mniejszości zwanej większością. Dla nich wybory to demonstracja polityczna i nic więcej. 
    Dla  nich nie ma różnicy czy Polska upadnie  braku moralności czy z przyczyn ekonomicznych. I dla nich Duda czy Trzaskowski oznacza upadek Polski bez względu na to kto będzie prezydentem.




    Nie że elektorat. 
    Sama pisałaś że narodowcy oddawali nieważne głosy 



    I skąd pewność, że po wyborze Trzaskowskiego nie byłoby upadku i moralnego, i ekonomicznego?


Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.