Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wybory

18586889091

Komentarz

  • Ida powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    Kocham ,,Polaków'' , którzy tak wspanioale mądrują się na temat życia w Polsce, wartości, komunistów, zdrajców i zbawców narodu i wybierają jej rząd, ale jakoś dziwnym trafem nie chcą wrócić do tej krainy miodem  i mlekiem płynącej. 



    Dlaczego nie chcą?
    Chcą , jak najbardziej.
    Wszystko zmierza ku temu.


    Ależ co stoi na przeszkodzie? Przecież od 6 lat rządzi PIS , a teraz na kolejną kadencję został wybrany anioł w ludzkiej skórze.
    Podziękowali 1obwarzanek
  • Ida powiedział(a):
    monia3 powiedział(a):
    Podział, który powstał jest okropny i nie wiem czy możliwy do zasypania  :'( 



    Ja mam na to zupełnie inne spojrzenie.
    W pewnym sensie uważam ten podział za zjawisko pozytywne, świadczące o tym, że polski naród jeszcze walczy o jakieś wartości, jeszcze się nie poddał.

    Ta walka ( jak i płynące z niej korzyści w postaci wciąż aktywnych w Polsce fundamentalnych idei chrześcijańskich ), to , wg mnie, efekt charakteru narodu polskiego.

    Polacy są nieprawdopodobnie odważni, niezależni, czupurni, waleczni i nieraz wręcz agresywni w obronie tego w co wierzą.
    I nigdy się nie poddają.

    To ma swoje dobre strony.


    Trzeba sobie zadać pytanie czy naprawdę chcielibyśmy mieć w Polsce taką Norwegię, Szwecję czy Holandię, gdzie wszyscy obywatele są mniej więcej zgodni, ale gdzie o nic już się nie walczy a ludzie pokornie akceptują to, co z nimi robią rządzący?

    Przecież z takimi narodami jak te skandynawskie można zrobić wszystko, a oni się nawet nie zorientują, uśpieni względnym dobrobytem.


    Polska jest inna, Polska na charakter.

    Polacy , jak Amerykanie, kochają wolność.
    Nawet jeśli za tę wolność trzeba zapłacić dużą cenę.



    Ida nieprawda  :( doszło do takich podziałów że rodziny ze sobą nie rozmawiają - to nie jest dobre
    Jakie wartości jak zarówno jedna i druga strona to by sie najchętniej pozabijala? Co dobrego może być z nienawiści? 
    Mysle że Ty mówisz o  pewnej stanowczości w mówieniu swojej opinii i nie pozwoleniu narzucania sobie opinii innych - tymczasem ja mówię o już nawet nienawiści jednych i drugich 
    Z wojenek Polsko-Polskich nie wyniknie nic dobrego 
    Podziękowali 1joanna_1991
  • Może dlatego, że powrót do kraju jest ciężką operacją logistyczną, bo kilkanaście lat temu wyjeżdżali jako młode małżeństwo bez perspektyw, a wrócić trzebaby z całą liczną rodziną? Piszę nie o Idzie, a o swojej bliskiej rodzinie.

    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano lipiec 2020
    Idą tu jest taki podział że mówi się o oddaniu Ukrainie terenów ktore głosował na jednego z kandydatów-śmiesznie nierealne? Pewnie ale chodzi o to by dopiec i by bolało... 
    Teraz nawołuje siędo bojkotu polskich warzyw i owoców bezpośrednio od rolnika by ich w ten sposób ukarac 
    Wiesz ile osób (i to z jednej i drugiej strony) chwali się że urwało kontakty ze znajomymi bo głosowali na innego kandydata? 
    Jest jeszcze wiele innych "akcji"
    Naprawdę - czy z tego może być coś dobrego?  :'(
    Łudzę się naiwnie, że może z czasem emocje trochę opadną  :'(
  • Klarcia powiedział(a):
    Odrobinka powiedział(a):
    Ida powiedział(a):

    "Poza tym nawet jeśli to dlaczego istnieje takie założenie że głos nieważny to wsparcie Trzaskowskiego? Trochę to nielogiczne. Jak skreslam obydwu kandydatów to znaczy że żaden mi  nie pasuje a nie że popieram tego czy owego. Co innego głos na Trzaskowskiego. To jest jakiś kuriozum i manipulacja myśleć w ten sposób. "
    -------------------------------------------------------



    @Odrobinka , no nie manipulacja.
    Nadal nie rozumiesz .

    Ja się spodziewałam, że narodowcy gremialnie poprą jednak Dudę, ze względu na to, że jednak świat wartości moralnych PiSu jest bliższy narodowcom (promocja patriotyzmu, moralność chrześcijańska, nieprzyjmowanie uchodźców , stawianie oporu neomarksizmowi).

    Byłam przekonana, że te sprawy leżą narodowcom tak bardzo na sercu, że nie dopuszczą do wyboru Trzaskowskiego z jego lewackimi pomysłami.

    A tutaj skreślenia obu kandydatów.....



    W ogóle coraz bardziej jestem przekonana, że Bosak jednak źle zrobił nie popierając oficjalnie Dudy. 

    Było o włos od katastrofy.
    No tak nie można igrać. Moim zdaniem.




    Jakie PiS ma wartości? Nie przyjmuje uchodźców?  To zobacz jak wzrosła lizba uchodźców z krajów arabskich od 2015 roku. Na stronie migracje.gov.pl <

    Mylisz pojęcia. To nie są uchodźcy, tych jest znikoma ilość, Polska musi ich przyjąć i rozpatrzeć wniosek o udzielenie ochrony, bo obowiązuje Konwencja Genewska.
    Inni przybysze, zdecydowana większość, to są ludzie z krajów islamu (niekoniecznie arabskich, Arabowie nie są pobytem w Polsce zainteresowani) i terenów Azji. Przyjechali do Polski jako pracownicy kontraktowi i wyjeżdżają, gdy się im kontrakt kończy; nie mają przy sobie rodzin, posyłają im zarobione pieniądze. Do jasnej ... - ktoś w Polsce pracować musi, a Polacy do tego się nie kwapią.

    Nie tylko Arabowie. Ale np cala masa Ukraińców. 
    To nieprawda że Polacy nie chcą pracować.  Pracuja na tych samych stanowiskach co Ukraińcy.  Chodzi o to żeby pensje nie rosly. Przecież jadąc do Niemiec, Anglii i innych państw zachodnich Polacy wykonują takie same prace jak imigrujacy do Polski. Tylko dostają za to większe pieniądze.
    To nieprawda że są bez rodzin. Rodziny przyjeżdżają później.

    > Patriotyzm PiS jest tylko w formie deklaracji. <

    W programie PiS i wśród członków partii występuje jak najbardziej odwołanie do patriotyzmu. Nie ma natomiast ideologii skrajnie nacjonalistycznej i chorobliwej niechęci do żydowskiej nacji.

    Patriotyzm  nie ma nic wspolnego z wyrażeniem zdania o Żydach. Chodzi o to że jest tylko w formie deklaracji. Nie wiem czy wiesz że  narodowcy upamietniaja bardzo wiele rocznic ważnych wydarzeń w Polce, nie widziałam zadnych obchodów poza głównymi świętami  upamiętniający przez polityków PiS.
    Narodowcy upowszechniaja wiedzę historyczną. PiS okroil nauczanie historii w szkołach np.

    > Moralność chrzescijanska także.  To są puste deklaracje. Zobacz choćby jak unikają dyskusji na temat aborcji czy ruchów LGBT. <

    Konkretnie - kto unika?
    Teza jakoby aprobowano Ruchy LBGT jest obrzydliwym pomówieniem. A na temat Ideologii LGBT wypowiedziano się tak wyraźnie, że ściągnęło to znowu na Polskę gromy oburzenia ze strony prawie całego świata. To się niestety, może rządowi czkawką odbić.

    Albo jesteśmy niepodleglym krajem albo nie. Jakoś Szwajcaria np nie ma problemu z wywieszeniem listy krajów, pochodzący z których obcokrajowcy nie mogą wejść na strzelnicę . Szowinizm skrajny. A nikt się nie czepia. Może powinniśmy mieć wywalone na UE, robić swoje a nie uzależniać swojej polityki gospodarczej i moralności od dotacji unijnych? I każdej innej polityki? 
    > A mieli przecież większość i mogli przeforsowac wszystko. <

    Nie mogli, bo było by to politycznym samobójstwem i umożliwieniem powrotu do władzy totalniactwa.

    Kolejna bzdura. Zakaz aborcji eugenicznej popiera większość Polaków. To że feministki są krzykliwe i że kod robi dużo szumu oraz inne lewackie organizacje nie znaczy że liczbowo jest ich jakoś szczególnie dużo. Tzn za chwilę będzie jesli nadal będziemy spuszczać uszy po sobie i udawać że deszcz pada. Bo wezmą się za młodych.

    > Neomarksizm zwlaszcza gospodarczy to dokładnie to co robi PiS. Centralne sterowanie gospodarką. <

    Chrzanisz głupoty - prowadzenie polityki gospodarczej w oparciu o Społeczną Naukę Kościoła, nie jest neomarksizmem.

    Społeczną naukę kościoła to stosowano w Bawarii w początkach XX wieku. A także w latachplatach 20 tych u Forda. Nie polegała na centralnym sterowaniu gospodarką i rozdawnictwie kasy z budżetu a na podnoszeniu kwalifikacji robotników a co za tym idzie płac. Każdy kto może pracować nie powinien być na garnuszku państwa. To co wprowadza PiS to kopia rozwiązań sanacyjnych, socjalistycznych. I nie ma wiele wspólnego ze społeczną nauką kościoła.

    > Wiele osób zagłosowało nie przeciw Dudzie a przeciw polityce PiS. Przeciw betonowym kołom ratunkowym dla przedsiębiorców chociażby. <

    Polityka PiS jest jak najbardziej korzystna dla Polski, dzięki temu kraj wyjdzie z kryzysu pandemii mało boleśnie. Znacznie gorzej będzie we Włoszech, ale również Francji.

    "Betonowe koło ratunkowe" pomogło przetrwać licznym firmom i dzięki temu uratowano setki tysięcy miejsc pracy. Zasiłek dla osób, które z powodu kryzysu utraciły pracę, również jest bardzo pomocny. Osoby przedsiębiorcze, mają duże szanse znaleźć coś innego w ciągu trzech miesięcy.

    Mam tu na miejscu różnych przedsiębiorców. Lepsze byłoby zwolnienie z podatków, z ZUS itp niż 5 tyś złotych.
    Zasiłek o wartości 1400 zł na trzy miesiące z pewnością pozwoli mi spokojnie poszukać pracy. Żeby utrzymać moją rodzinę na jako takim poziomie,t bezmbez fajerwerków zarabiać około 10 000 zł.
    Ja straciłam dochód w wysokości 4000 zł. W tej chwili 500+ starcza na czynsz, rodzinny na rachunki a jeszcze trzeba jeść, ubrać się, dojechać do sklepu, kupić ewentualnie lekarstwa i mieć na uwadze że zawsze wyskoczy jakiś wydatek. Za 1400 zł nie wykarmie rodziny, nie wyślę dzieci na wakacje, nie zapiszę na zajęcia pozalekcyjne.
    ***

    A teraz  polityka gospodarcza PIS od 2015:
    * PKB +20% 
    *  Średnia płaca +30%
    * Dochody budżetu +34%
    * Ściągalność alimentów +389%
    * Bezrobocie -50%
    * Luka podatkowa -75%
    * Dług publiczny - spadek z 52% do 48% PKB

    Powyższe, to jest stan sprzed kryzysu związanego z pandemią, ale myślę, że nadal będzie dobrze.


  • maggie27 powiedział(a):
    Może dlatego, że powrót do kraju jest ciężką operacją logistyczną, bo kilkanaście lat temu wyjeżdżali jako młode małżeństwo bez perspektyw, a wrócić trzebaby z całą liczną rodziną? Piszę nie o Idzie, a o swojej bliskiej rodzinie.

    Dużo ciężej jest porzucić dobre i wygodne życie. 
    Natomiast bardzo łatwo i wygodnie jest aspirować do bycia ekspertem w sprawach, które zna się wyłącznie z własnych wyobrażeń. 
  • Nie jest dużo ciężej. Trzeba po prostu chcieć. Nam tu lepiej niż w Szwajcarii. 
  • Moi znajomi zarabiali sporo w UK, ale jedna z osób z rodziny czuła się tak źle za granicą że wrócili do PL, też dają radę i żyje im się nieźle. Wszystko kwestia indywidualna. 
  • Masz wczoraj poznał chłopaka, który urodził się w Niemczech,  ale przyjechał do Polski na studia, jest zachwycony Polską , dziwi się, że wszyscy nie wracają. 
    Podziękowali 1Klarcia
  • Elunia powiedział(a):
    Więc pierdzielenie pań emigrantek mam wiadomo gdzie. Będą nam tu kurde życie układać najmądrzejsze.
    Jest coś takiego jak piramida Maslowa i same poleciałyście do innych krajów realizować dwie, najniższe potrzeby, ale z bezpiecznej pozycji pierdzielicie o ideałach.
    Marketing i e-marketing Piramida potrzeb Maslowa czyli wsplny


    Taka ciekawostka dla poćwiczenia umysłu - piramida Maslowa jest źle rysowana...
  • I jest kwestionowanie ostatnio, znajomy psycholog mi mówił- ale ta uwaga poza polityczną dyskusją 
  • Może o to chodzi @Hamal ? ;)

  • edytowano lipiec 2020
    Chodzi o to że taka piramida potrzeb powinna być rysowana odwrotnie, czubek na dole a rozszerzać się ku górze i jeszcze zakończona trzykropkiem, ponieważ ludzkie potrzeby wyższego rzędu są nieograniczone...
    Podziękowali 1Katia
  • edytowano lipiec 2020
    Wklejam bardzo dobry artykuł męża - napisany sporo przed wyborami by uporządkować panujący bałagan pojęciowy.  Z myślą o naszych starszych synkach - fanach Konfederacji - powielajacych internetowe slogany na temat kapitalizmu, liberalizmu, socjalizmu itp. 
    https://www.pch24.pl/drapiezny-kapitalizm-a-klasyczne-poszanowanie-wlasnosci,77214,i.html
    Podziękowali 2NC500 Klarcia
  • Elunia powiedział(a):
    Co za bzdury.
    Zgoda buduje, niezgoda rujnuje.
    Podzielony wewnątrz naród jest łatwym kąskiem dla przeciwnika.

    Historii się nie nauczyło???

    Zgoda musi byc oparta na prawdzie. a nie tylko ładne słówka, uśmiechy itp.
    Ja mam np. zgadzać się z takim Trzaskowskim,który seksualizuje dzieci od przedszkola i chce zniszczyć Polskę?!


  • Elunia powiedział(a):
    Nie no, chwalić życie w skłóconym społeczeństwie, mieszkając w spokojnym kraju.
    Co za bezczelność.


    Społeczeństwo krewane jest na skłócone, przez Twoe ukochane polskojęzyczne media, @Elunia.
    Podziękowali 1Elf77
  • Elunia powiedział(a):
    Więc pierdzielenie pań emigrantek mam wiadomo gdzie. Będą nam tu kurde życie układać najmądrzejsze.
    Jest coś takiego jak piramida Maslowa i same poleciałyście do innych krajów realizować dwie, najniższe potrzeby, ale z bezpiecznej pozycji pierdzielicie o ideałach.
    Marketing i e-marketing Piramida potrzeb Maslowa czyli wsplny

    Elunia, nie używaj wulgaryzmów, To jest obrzydliwe!
  • edytowano lipiec 2020

    Elunia powiedział(a):
    Więc pierdzielenie pań emigrantek mam wiadomo gdzie. Będą nam tu kurde życie układać najmądrzejsze.
    Jest coś takiego jak piramida Maslowa i same poleciałyście do innych krajów realizować dwie, najniższe potrzeby, ale z bezpiecznej pozycji pierdzielicie o ideałach.
    Marketing i e-marketing Piramida potrzeb Maslowa czyli wsplny

    Język zgody i pojednania.
    Podziękowali 2Rogalikowa Klarcia
  • przeczytamy na pewno bo u nas to samo tzn. synowie wpatrzeni w Konfederację i nie przyjmują innych argumentów....
    chyba trzeba to przeżyć tzn. "zauroczenie Korwinem" i potem mija ;-)
    Podziękowali 1Monira
  • edytowano lipiec 2020
    Monira powiedział(a):
    Wklejam bardzo dobry artykuł męża - napisany sporo przed wyborami by uporządkować panujący bałagan pojęciowy.  Z myślą o naszych starszych synkach - fanach Konfederacji - powielajacych internetowe slogany na temat kapitalizmu, liberalizmu, socjalizmu itp. 
    https://www.pch24.pl/drapiezny-kapitalizm-a-klasyczne-poszanowanie-wlasnosci,77214,i.html
    hm, może czegoś nie zrozumiałem, bo za długi i za mądry dla mnie :)
    ale, oś sporu (ideologicznego) jest, wg. mnie, wyznaczana przez wiek.
    Rewolucjoniści, to ludzie młodzi, chcący zmienić świat, ukształtowani przez propagandę a nie przez doświadczenie.
    Prawica, to ludzie starsi, którzy sparzyli się na wielu wyborach, i już wiedzą, że lepsze (wymyślone) jest wrogiem dobrego (sprawdzonego).
    Oczywiście, ludzie młodzi są wykorzystywani przez "tłuste koty" dla ich celów, stąd potrzeba (społecznego a i instytucjonalnego) trzymania ich na krótkiej smyczy.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Elunia powiedział(a):
    Aniela powiedział(a):
    Elunia powiedział(a):
    Więc pierdzielenie pań emigrantek mam wiadomo gdzie. Będą nam tu kurde życie układać najmądrzejsze.
    Jest coś takiego jak piramida Maslowa i same poleciałyście do innych krajów realizować dwie, najniższe potrzeby, ale z bezpiecznej pozycji pierdzielicie o ideałach.
    Marketing i e-marketing Piramida potrzeb Maslowa czyli wsplny

    Elunia, nie używaj wulgaryzmów, To jest obrzydliwe!
    Mówię językiem jaki rozumie Ida.
    Dlaczego obrażasz ludzi, @Elunia? A narzekasz na brak miłości w narodzie. Zacznij od siebie.
    Podziękowali 3Pioszo54 argento Rogalikowa

  • Pioszo54 powiedział(a):
    Monira powiedział(a):
    Wklejam bardzo dobry artykuł męża - napisany sporo przed wyborami by uporządkować panujący bałagan pojęciowy.  Z myślą o naszych starszych synkach - fanach Konfederacji - powielajacych internetowe slogany na temat kapitalizmu, liberalizmu, socjalizmu itp. 
    https://www.pch24.pl/drapiezny-kapitalizm-a-klasyczne-poszanowanie-wlasnosci,77214,i.html
    hm, może czegoś nie zrozumiałem, bo za długi i za mądry dla mnie :)
    ale, oś sporu (ideologicznego) jest, wg. mnie, wyznaczana przez wiek.
    Rewolucjoniści, to ludzie młodzi, chcący zmienić świat, ukształtowani przez propagandę a nie przez doświadczenie.
    Prawica, to ludzie starsi, którzy sparzyli się na wielu wyborach, i już wiedzą, że lepsze (wymyślone) jest wrogiem dobrego (sprawdzonego).
    Oczywiście, ludzie młodzi są wykorzystywani przez "tłuste koty" dla ich celów, stąd potrzeba (społecznego a i instytucjonalnego) trzymania ich na krótkiej smyczy.
    Rewolucjoniści na garnuszku mamusi :D
    Podziękowali 3Izka Rogalikowa Klarcia
  • Monira powiedział(a):
    Wklejam bardzo dobry artykuł męża - napisany sporo przed wyborami by uporządkować panujący bałagan pojęciowy.  Z myślą o naszych starszych synkach - fanach Konfederacji - powielajacych internetowe slogany na temat kapitalizmu, liberalizmu, socjalizmu itp. 
    https://www.pch24.pl/drapiezny-kapitalizm-a-klasyczne-poszanowanie-wlasnosci,77214,i.html
    Dzięki :)
  • Aniela powiedział(a):

    Pioszo54 powiedział(a):
    Monira powiedział(a):
    Wklejam bardzo dobry artykuł męża - napisany sporo przed wyborami by uporządkować panujący bałagan pojęciowy.  Z myślą o naszych starszych synkach - fanach Konfederacji - powielajacych internetowe slogany na temat kapitalizmu, liberalizmu, socjalizmu itp. 
    https://www.pch24.pl/drapiezny-kapitalizm-a-klasyczne-poszanowanie-wlasnosci,77214,i.html
    hm, może czegoś nie zrozumiałem, bo za długi i za mądry dla mnie :)
    ale, oś sporu (ideologicznego) jest, wg. mnie, wyznaczana przez wiek.
    Rewolucjoniści, to ludzie młodzi, chcący zmienić świat, ukształtowani przez propagandę a nie przez doświadczenie.
    Prawica, to ludzie starsi, którzy sparzyli się na wielu wyborach, i już wiedzą, że lepsze (wymyślone) jest wrogiem dobrego (sprawdzonego).
    Oczywiście, ludzie młodzi są wykorzystywani przez "tłuste koty" dla ich celów, stąd potrzeba (społecznego a i instytucjonalnego) trzymania ich na krótkiej smyczy.
    Rewolucjoniści na garnuszku mamusi :D
    no po części tak, ale duch rewolucjonisty to chyba nieusuwalna cecha młodości.
    Tylko dziś nie postawiono jej żadnych barier i ukształtowano ją przez kulturę masową i masową, państwową, edukację.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Rozmawiałam ze znajomymi spoza Ruchu Światło-Życie, ludźmi deklarującymi się katolikami, uczęszczającymi regularnie na Mszę św. 
    To nie na moje nerwy, jestem zbyt impulsywna, dyskusje kończyły się kłótnią.
    Wszyscy głosowali na Trzaskowskiego. Argumentowano to tak:
    - PiS wpędzi Polskę w ogromne długi, zrobi nam Grecję,
    - Jeżeli Trzaskowski wygra, to odsunie PiS od władzy i wszystko zmieni się na lepsze:
    a) naprawione zostaną zepsute relacje z Brukselą, bo UE należy się trzymać
    b) Kościół zostanie odsunięty od władzy, będzie musiał płacić podatki (wprowadzi się kasy fiskalne), religia wróci do salek nie trzeba będzie wydawać na opłaty nauczycielom
    c) nie są nam potrzebne ogromne inwestycje, niech pieniądze pójdą na lokalne miejsca pracy (to mówiła niewiasta mieszkająca w Poznaniu, gdzie praktycznie nie ma bezrobocia)
    d) skończy się mowa nienawiści pod adresem ludzi LGBT, wrogość przeciw nim trzeba karać.

    Poza tym - na Dudę głosują tylko starzy i słabo wykształceni, i przekupiona wielodzietna patologia.
    Rząd nie ma pieniędzy na rozwiązanie problemów opieki medycznej, a ma na TVP i dotacje dla Rydzyka. Oczywiście Rydzyk jest oszustem, żyje ponad stan i jeździ Maybachem, twierdząc, że to jest dar od bezdomnego; przy tym wykorzystuje biedne emerytki, które oddają mu swój ostatni grosz.
    Gdy mówiłam, że Trzaskowski nawalił rządząc w Warszawie, słyszałam, że "jest to propaganda TVpis".
    Gdy mówiłam, że dał dotacje byłej agentce służb specjalnych, to: "ona już się przecież zmieniła, pracuje na rzecz ludzi wykluczonych, nie ma dowodów, że miała udział w śmierci ks. Blachnickiego".

    Odnośnie "małżeństw" homoseksualnych - należy je zalegalizować, bo nie można gnębić ludzi, którzy się kochają. To w niczym nie zagraża rodzinom heteroseksualnym. O ewentualną adopcję dzieci, przez jednopłciowe pary, już nie zdążyłam zapytać.
    In vitro - powinno być dotowane z budżetu, bo państwu przecież zależy na tym, żeby rodziły się dzieci.
    Antykoncepcja powinna być łatwo dostępna, refundowana, wtedy spadnie liczba niechcianych ciąż.
    Aborcja - należy przeprowadzić referendum, ale zdaniem moich rozmówców: "nie mamy prawa zmuszać kobiet do heroizmu; żądać aby rodziły kobiety zgwałcone lub noszące w sobie uszkodzony płód, który po porodzie zaraz umrze, albo będzie roślinką".

    Ufff.
    Moi rozmówcy (w liczbie 10, w tym moja siostra cioteczna) legitymują się wyższym wykształceniem, należą do klasy średniej.
    Podziękowali 2Aniela Rogalikowa
  • monia3 powiedział(a):
    Prawdziwe- Pałac prezydencki potwierdzil
    WP informuje, że wczesniej wkrecili premiera BJ, Macrona I parę innych osób na wysokich stanowiskach - taki pomysł na uzyskanie  sławy


    Odnośnie Polski, to nie był sposób na pozyskanie sławy, ale celowe działanie służb rosyjskich. Chodzi o skłócenie Polski z Ukrainą. Prawdopodobnie podobne próby nadal będą robione, np. poprzez portal Kresy.pl.
  • Ida powiedział(a):


    Trzeba sobie zadać pytanie czy naprawdę chcielibyśmy mieć w Polsce taką Norwegię, Szwecję czy Holandię, gdzie wszyscy obywatele są mniej więcej zgodni, ale gdzie o nic już się nie walczy a ludzie pokornie akceptują to, co z nimi robią rządzący?

    Przecież z takimi narodami jak te skandynawskie można zrobić wszystko, a oni się nawet nie zorientują, uśpieni względnym dobrobytem.


    Polska jest inna, Polska na charakter.

    Polacy , jak Amerykanie, kochają wolność.
    Nawet jeśli za tę wolność trzeba zapłacić dużą cenę.





    Niestety, zdecydowana większość chce raczej Norwegii, Szwecji czy choćby Czech.
    Prawdopodobnie wygrają następne wybory. :(
  • Ida powiedział(a):

    Jestem też przekonana, że w obecnej konfiguracji politycznej i w obliczu tego, co się dzieje w Europie - Polska wyjdzie obronną ręką i będzie w Polsce dobrze. Bardzo dobrze.



    Ja po ostatnich rozmowach, jestem jednak pesymistką w tym względzie.
    Dobrze nie będzie, ale będą mocne Duchem wspólnoty żywej wiary, prawdopodobnie prześladowane jednak.
  • Elunia powiedział(a):
    Nie no, chwalić życie w skłóconym społeczeństwie, mieszkając w spokojnym kraju.
    Co za bezczelność.



    Ona akurat mieszka w mało skłóconym kraju, bo tam już nie ma o co się kłócić - dominuje hedonizm.
    Jednak w takich USA, podziały są nie mniejsze, niż w Polsce. Trump ma równie przegwizdane, jak Kaczyński.
  • pierniki powiedział(a):
    przeczytamy na pewno bo u nas to samo tzn. synowie wpatrzeni w Konfederację i nie przyjmują innych argumentów....
    chyba trzeba to przeżyć tzn. "zauroczenie Korwinem" i potem mija ;-)

    Słyszałam, że z Korwina się wyrasta, ale w obecnej sytuacji Polski nie stać na takie eksperymenty. To się musi źle skończyć.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.