Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wybory

18586878991

Komentarz

  • Do Polski spłynęły już wyniki wyborów z Niemiec. Polscy obywatele głosujący za zachodnią granicą kraju w zdecydowanej większości postawili na Rafała Trzaskowskiego. Jak podaje PAP, Trzaskowski zdobył 53 889 tys. głosów, natomiast Andrzej Duda 15 847 tys. głosów. Rafał Trzaskowski zdobył 77,3 proc. głosów, natomiast obecnie urzędujący prezydent, 22,7 proc. wszystkich głosów. Najwyższa frekwencja była w Berlinie, natomiast najniższa w Kolonii. W każdym z 15 okręgów wygrał kandydat Koalicji Obywatelskiej.

    https://www.biznesinfo.pl/wyniki-wyborow-niemcy-130720-ks-prezydent

    Wyborcy z klasy średniej kierowali się również publikacjami w niemieckich mediach.


  • edytowano lipiec 2020
    Klarcia powiedział(a):
    Rozmawiałam ze znajomymi spoza Ruchu Światło-Życie, ludźmi deklarującymi się katolikami, uczęszczającymi regularnie na Mszę św. 
    To nie na moje nerwy, jestem zbyt impulsywna, dyskusje kończyły się kłótnią.
    Wszyscy głosowali na Trzaskowskiego. Argumentowano to tak:
    - PiS wpędzi Polskę w ogromne długi, zrobi nam Grecję,
    - Jeżeli Trzaskowski wygra, to odsunie PiS od władzy i wszystko zmieni się na lepsze:
    a) naprawione zostaną zepsute relacje z Brukselą, bo UE należy się trzymać
    b) Kościół zostanie odsunięty od władzy, będzie musiał płacić podatki (wprowadzi się kasy fiskalne), religia wróci do salek nie trzeba będzie wydawać na opłaty nauczycielom
    c) nie są nam potrzebne ogromne inwestycje, niech pieniądze pójdą na lokalne miejsca pracy (to mówiła niewiasta mieszkająca w Poznaniu, gdzie praktycznie nie ma bezrobocia)
    d) skończy się mowa nienawiści pod adresem ludzi LGBT, wrogość przeciw nim trzeba karać.

    Poza tym - na Dudę głosują tylko starzy i słabo wykształceni, i przekupiona wielodzietna patologia.
    Rząd nie ma pieniędzy na rozwiązanie problemów opieki medycznej, a ma na TVP i dotacje dla Rydzyka. Oczywiście Rydzyk jest oszustem, żyje ponad stan i jeździ Maybachem, twierdząc, że to jest dar od bezdomnego; przy tym wykorzystuje biedne emerytki, które oddają mu swój ostatni grosz.
    Gdy mówiłam, że Trzaskowski nawalił rządząc w Warszawie, słyszałam, że "jest to propaganda TVpis".
    Gdy mówiłam, że dał dotacje byłej agentce służb specjalnych, to: "ona już się przecież zmieniła, pracuje na rzecz ludzi wykluczonych, nie ma dowodów, że miała udział w śmierci ks. Blachnickiego".

    Odnośnie "małżeństw" homoseksualnych - należy je zalegalizować, bo nie można gnębić ludzi, którzy się kochają. To w niczym nie zagraża rodzinom heteroseksualnym. O ewentualną adopcję dzieci, przez jednopłciowe pary, już nie zdążyłam zapytać.
    In vitro - powinno być dotowane z budżetu, bo państwu przecież zależy na tym, żeby rodziły się dzieci.
    Antykoncepcja powinna być łatwo dostępna, refundowana, wtedy spadnie liczba niechcianych ciąż.
    Aborcja - należy przeprowadzić referendum, ale zdaniem moich rozmówców: "nie mamy prawa zmuszać kobiet do heroizmu; żądać aby rodziły kobiety zgwałcone lub noszące w sobie uszkodzony płód, który po porodzie zaraz umrze, albo będzie roślinką".

    Ufff.
    Moi rozmówcy (w liczbie 10, w tym moja siostra cioteczna) legitymują się wyższym wykształceniem, należą do klasy średniej.
    Klasyka.
    "Polska nie potrzebuje dużych inwestycji" - co za ludzie, dopiero wtedy zobaczą dobrobyt lat 90tych i początki XXI wieku!

    e: to również skutek tego, że w kościołach nie naucza się katolickej nauki społecznej

  • katarzynamarta2 powiedział(a):
    @katarzynamarta2, ładnie wyglądasz :)
    Podziękowali 1argento
  • katarzynamarta2 powiedział(a):
    @Aniela nie widziałaś mnie, wiec nie kłam! 

    ED. Choć dziś rzeczywiście wyglądam ładnie :smiley:
    A to nie Ty, ten z pałką przed lapkiem?
  • @Aniela ja nie chce nic mówić, ale Katarzyna to raczej mało męskie imię ;)
  •  Do powyższego zdjęcia w niemieckiej gazecie "Ekspres": "durni", "tępi", "zacofani" Polacy wybrali Andrzeja Dudę. Prezydent jest tam przedstawiony jako rasista, który nie chciał podpisać karty LGBT.
    Podziękowali 1NC500
  • I ja mam żyć  z czymś takim w zgodzie? :D
    Podziękowali 1Klarcia
  • Julianie, krolu zloty :* :)

  • Może coś dobrego z tych wyborów wyniknie. PiS szykuje się do wypowiedzenia konwencji stambulskiej 
    Podziękowali 2Rogalikowa Aniela
  • FB:
    Roman Łambucki
    13 lipca o 12:08 · 
    Zwyciężył Kaczyński!

    Pozwolił na zmianę kandydata PO z Kidawy Błońskiej na Trzaskowskiego. Dzięki temu usunął w cień jedynego kandydata który mógł wygrać Dudą czyli Hołownię.

    GRATULUJĘ KACZYŃSKIEMU TAKTYKI I SKUTECZNOŚCI
    Podziękowali 1Klarcia
  • Agmar powiedział(a):
    Może coś dobrego z tych wyborów wyniknie. PiS szykuje się do wypowiedzenia konwencji stambulskiej 
    Wreszcie.
    Jak by nie patrzeć to Duda jest bardziej niezależny od partii rządzącej niż Trzaskowski od PO. To jego druga kadencja więc PiS na nic mu już się nie przyda. Nie musi już być przydupasem i długopisem.
    Natomiast wojna o wpływy w Zjednoczonej Prawicy jest fascynująca. Prezydent powinien sobie zacząć tworzyć jakaś frakcję już teraz. 
    Podziękowali 2Małgorzata32 Katia
  • NC500 powiedział(a):
    FB:
    Roman Łambucki
    13 lipca o 12:08 · 
    Zwyciężył Kaczyński!

    Pozwolił na zmianę kandydata PO z Kidawy Błońskiej na Trzaskowskiego. Dzięki temu usunął w cień jedynego kandydata który mógł wygrać Dudą czyli Hołownię.

    GRATULUJĘ KACZYŃSKIEMU TAKTYKI I SKUTECZNOŚCI

    W dużej mierze zgadzam się z powyższym. JarKacz jest dobrym strategiem, niestety słabo zna się na ludziach i przez to często wpada na minę.
    Poza tym - moim zdaniem, podle traktuje osoby z nim współpracujące. Nigdy mu nie zapomnę tego, co wyczyniał z Andrzejem Lepperem.
  • Odrobinka powiedział(a):
    Agmar powiedział(a):
    Może coś dobrego z tych wyborów wyniknie. PiS szykuje się do wypowiedzenia konwencji stambulskiej 
    Wreszcie.
    Jak by nie patrzeć to Duda jest bardziej niezależny od partii rządzącej niż Trzaskowski od PO. To jego druga kadencja więc PiS na nic mu już się nie przyda. Nie musi już być przydupasem i długopisem.
    Natomiast wojna o wpływy w Zjednoczonej Prawicy jest fascynująca. Prezydent powinien sobie zacząć tworzyć jakaś frakcję już teraz. 

    Moim zdaniem - nie ma sensu rozpętywanie kolejnej burzy i wymawianie Konwencji Stambulskiej. Ratyfikowały ją m.in. Turcja i Albania i zupełnie nic sobie z tego nie robią.
    Kobiety (w naszym rozumieniu kultury) mają u nich przerąbane, a wszelkiego rodzaju odmieńcy siedzą, jak myszy pod miotłą.
  • Moja koleżanka mialacstwiwrdzone nieważne małżeństwo,  gdyby była celebrytka,  też by mogła takie komentarze słuchać, nie lubię Kurskiego, ale to dziecinne wywlejac takie sprawy z wiadomą oceną , a szczegółów nikt z nas nie zna. To takie sprawy, że tylko Bóg zna prawdę czasami. 
    Podziękowali 2Klarcia Aniela
  • edytowano lipiec 2020
    Niech sobie Kurski robi co chce, małżeństwo mógł mieć nieważne, to ich życie. Wazniejsze jest to co robi zawodowo, publicznie,nie prywatnie.
  • Klarcia powiedział(a):
    No i.....? Nic, absolutnie.  No, może ewentualnie pokazuje to niezwykłą wręcz oblude, hipokryzję i arogancję ludzi,  którzy codziennie wycieraja sobie gębę wartościami rodzinnymi,  poszanowaniem tradycji i taki właśnie przekaz lansują w telewizji, która teoretycznie jest publiczna i teoretycznie przynajmniej powinna przedstawiać poglądy wszystkich płatników abonamentu. To, że na ślubie kościelnym dwóch rozwodnikow z dziećmi (z których jeden to rządzący telewizja) pojawiają się najważniejsze osoby w państwie i ,,dziennikarze " propagandowej telewizji partii rządzącej to też nic nie znaczący przypadek. I żadna z tych rzeczy nie ma wpływu na to co się dzieje w państwie. 

    Ciekawa jest w tym wszystkim rola Kościoła, który zgadza się na to,  by podobna uroczystość miala miejsce i miala to miejsce w jednej z najważniejszych świątyń w Polsce. 

    I moje pytanie do osób znajdujących sie na prawie kościelnym: jak teraz traktować np. Trójkę dzieci pana Kurskiego, które urodziła mu była żona/partnerka (?) W ponad 20-kilkuletnim małżeństwie/związku (?). To bekarty? Jestem wstrząśnięta i zgorszona i mam problem,  żeby sobie z tym poradzić. 
    Podziękowali 3Izka obwarzanek hipolit
  • edytowano lipiec 2020
    @beatak ja w tym przypadku rozumiem ze mogło być nieważne. Mnie irytuje mnie ogólne zachowanie tych ludzi, ta arogancja, pewność siebie i bezkarne wydawanie nieswoich pieniędzy. 
  • Każdy może dostać unieważnienie małżeństwa, jeśli na przykład nakłamie odpowiednio. Nie trzeba do tego mieć w dzisiejszych czasach chodów, znajomości, czy pieniędzy.  Jednak nie mnie oceniać, czy Kurski miał ważne,  czy nieważne małżeństwo. To już sumienie człowieka konkretnego. 
    Podziękowali 2malagala Aniela
  • A co to znaczy nieślubne dziecko? 
  • Elunia powiedział(a):
    Trójkę swoich dzieci zrobił publicznie nieślubnymi. Taki sympatyczny tatuś.
    Dzieci według prawa kanonicznego sa z łoża legalnego mimo stwierdzenia nieważności.
  • A teraz macie pretensje do Kurskiego, czy do prawa kościelnego? Nieważność sakramentu da się stwierdzić po 20 latach i owszem, abstrahując zupełnie od tego konkretnego przypadku, który osobiście uważam za rzeczywiście niesmaczny
    Podziękowali 3Zuzapola Hope OlaN.
  • Zuzapola powiedział(a):
    Każdy może dostać unieważnienie małżeństwa, jeśli na przykład nakłamie odpowiednio. Nie trzeba do tego mieć w dzisiejszych czasach chodów, znajomości, czy pieniędzy.  Jednak nie mnie oceniać, czy Kurski miał ważne,  czy nieważne małżeństwo. To już sumienie człowieka konkretnego. 
    Nie zgodzę się trochę. Po pierwsze trzeba mieć pieniądze chociazby na sprawę przed Sądem Kościelnym  a to są koszta rzędu do 3 tyś.  Po drugie ķłamanie z reguły jest ze strony winnej a która to na zasadzie chyba czystej złosliwości będzie kłamała aby nie orzeczono stwierdzenia.Znam przypadek gdy ewidentne były przesłanki do stwierdzenia po stronie kobiety. A ona tak nakłamała plus fałszywych świadków dała, że druga osoba nie dostała stwierdzenia. 

    Stwierdzenia nieważności były w przeszłości dostepne tylko dla królów, możnowładców itp. Wszystko miało swoją cenę..taka dziewica konsystorska też.

    W porównaniu do tego co było moim zdaniem zmiana jest na plus.Najważniejsze, że nie jest do dostępne tylko dla "zasłużonych" Wiadomo że przekręty będą zawsze, ale na końcu to Bóg będzie każdego sądził i wystawiał ostateczny rachunek. Dlatego nie ekscytuje mnie pan Kurski i jego sytuacja.
    I zgadzam się ze stwierdzeniem, że to sprawa jego sumienia. W dniu Sądu będzie stał przed Bogiem i sprawiedliwości napewno stanie się zadość. 
  • Elunia powiedział(a):
    Kobieta powiedział(a):
    Elunia powiedział(a):
    Trójkę swoich dzieci zrobił publicznie nieślubnymi. Taki sympatyczny tatuś.
    Dzieci według prawa kanonicznego sa z łoża legalnego mimo stwierdzenia nieważności.
    A to świetnie, chociaż jak to możliwe jeżeli ślub był nieważny?

    Odpowiedzi na te pytania udziela prawodawca kościelny w  kan. 1137 KPK zgodnie, z którym za dzieci prawego pochodzenia uważa się poczęte lub urodzone z małżeństwa ważnego lub mniemanego. Poprzez małżeństwo mniemane należy rozumieć małżeństwo nieważne jeśli zostało zawarte w dobrej wierze przez jedną przynajmniej ze stron, dopóki obydwie strony nie upewnią się o jego nieważności. 

    Powyższe oznacza, że dziećmi prawego pochodzenia są:

    1. dzieci poczęte przed zawarciem małżeństwa, a narodzone już w małżeństwie, także w sytuacji, gdy małżeństwo w przyszłości zostanie uznane za nieważnie zawarte.

    2. dzieci poczęte i narodzone w małżeństwie, nawet gdy w przyszłości małżeństwo zostanie uznane za nieważnie zawarte.

    3. dzieci poczęte w małżeństwie, jednakże urodzone po stwierdzeniu jego nieważności lub ustaniu życia małżeńskiego.

    Podziękowali 1Klarcia
  • @Kobieta, masz rację, ale w dzisiejszych czasach mogą obie strony kłamać, bo obojgu może zależeć na nieważności.  
  • malagala powiedział(a):
    A co to znaczy nieślubne dziecko? 
    Nieślubne to tylko ze związków po ślubie cywilnym. Albo nie daj z konkubinatów, choćby i takich do grobowej deski. 
    Z brzuchem do ołtarza można iść i pobłogosławią. 
    W razie czego potem można stwierdzić nieważność i jest wszystko ok. Bo to tak jakby nie było tego ślubu wcześniej ;) ot taki rozwód tylko ładniej nazwany. 
    A potem znów można w białej kiecce świecić przykładem 
    Podziękowali 1obwarzanek
  • @hipolit no można nazwać to hipokryzją, ale ja szczerze wolę tego nie oceniać. Aby tylko tacy ludzie nie oceniali potem innych. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.