Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Ważne wydarzenia z Polski i świata

1141517192022

Komentarz

  • Ekspert: Nasza koniunktura gospodarcza jest dużo lepsza niż w innych krajach co powinno nas cieszyć

    - Wyniki badania są bardzo spójne z innymi wskaźnikami gospodarczymi wskazującymi na to, że dołek recesji w Polsce był w kwietniu. Od 3. kwartału wchodzimy w nowy etap ekspansji gospodarczej z oczekiwanym wzrostem PKB około 5 proc. w stosunku do 2. kwartału. Do gospodarki trafiło z Tarczy Antykryzysowej i Tarczy Finansowej PFR w 100 dni w 2. kwartale ponad 100 mld zł, czyli 5 proc. PKB. Te środki skutecznie ustabilizowały sytuacje finansową przedsiębiorstw oraz rynek pracy, o czym świadczy rekordowy wzrost do 60 proc. liczby firm posiadających bufor finansowy ponad 3 miesiące pomimo recesji oraz trend wzrostu firm planujących wzrost zatrudnienia i płac – wyjaśnia Paweł Borys, prezes zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju S.A.

    https://strefabiznesu.pl/ekspert-nasza-koniunktura-gospodarcza-jest-duzo-lepsza-niz-w-innych-krajach-co-powinno-nas-cieszyc/ar/c3-15067386

    Jeżeli opozycja dorwie się do władzy, to w niedługim czasie będziemy płakać.

  • Skandal na zachodzie Polski. 7 osób zatrzymanych. Mieli związek z oburzającymi czynnościami

    Inwestycja wymaga uzyskania szeregu zezwoleń, które są zależne od obszaru i planów zagospodarowania przestrzennego. Na zachodzie Polski wiele kontrowersji wywołała budowa zamku, który nie powinien stanąć w tym miejscu.

    Inwestycja nazywana potocznie Zamkiem w Stobnicy prawdopodobnie została wybudowana w miejscu, gdzie nie powinno jej być. Obszar chroniony, jakim jest Natura 2000 Puszcza Notecka, wymaga specjalnego traktowania. Aby zachować naturalne środowisko, trzeba ograniczyć działalność człowieka i pilnować, by nie było dużym obciążeniem. Ogromny budynek wprowadza zmiany na szeroką skalę, a to kłóci się z obowiązującymi zasadami. 

    Jak przekazała Prokuratura Okręgowa w Poznaniu, wśród zatrzymanych są inspektorzy Powiatowego Nadzoru Budowlanego w Obornikach, funkcjonariusze Wydziału Architektury i Budownictwa w Starostwie Powiatowym w Obornikach oraz osoby reprezentujące inwestora, architekt i główny projektant inwestycji. Jak podaje portal Money, prok. Łukasz Wawrzyniak, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu potwierdził zatrzymanie 7 osób.

    Jak podaje PAP, podejrzanym zarzuca się m.in. przestępstwa urzędnicze tj. nadużycie uprawnień i niedopełnienie obowiązków, przestępstwa przeciwko wiarygodności dokumentów oraz przeciwko środowisku. Po wykonaniu czynności procesowych z udziałem podejrzanych prokurator podejmie decyzję o przedmiocie zastosowania środków zapobiegawczych.

    - Prokuratura uruchomiła również działania poza karne. Prokurator Okręgowy wniósł do Wojewody Wielkopolskiego sprzeciw o stwierdzenie nieważności decyzji o pozwolenie na budowę tej inwestycji 


    https://turysci.pl/inwestycja-160720-hm-skandal-na-zachodzie


    Jak widać min. Ziobro działa. Jeszcze kogoś dziwią ataki przeciw niemu kierowane?





    Podziękowali 1Rogalikowa
  • Katedra w Nantes płonie  :(
    Podziękowali 1Zuzapola
  • Największy witraż we Francji...
  • 20 lat małżeństwa, 3 dzieci i człowiek dopiero dojrzały emocjonalnie  :D
    Chociaż w sumie bardziej smutne, niż śmieszne...
  • Smutne i gorszace. 
  • Prezes rozumie takie sprawy,  w końcu bratanica już 3 razy stawała na ślubnym kobiercu. 
    Podziękowali 3Izka hipolit obwarzanek
  • W wątku wybory zdjęcie jak Jan Paweł II błogosławi jego pierwszemu małżeństwu.... Nic bym nie miała do różnych ludzkich losów gdyby nie ta hipokryzja i to że ta partia diabła jest w stanie zaangażować byle był sukces w dojściu do władzy... Tak mi się to kłóci z ideą, że cel powinien uświęcać GODNE środki. Cel uświęca KAŻDE środki w tych ideologiach które kończyły się źle np obozami koncentracyjnymi... 
  • O tym zamku było już dawno głośno i ludzie cisnęli na necie i minister nic nie robił 
  • No jak poczytałam o tym więcej, to trochę to żenada, ale samego unieważnienia małżeństwa czepiać się nie będę. Robienie cyrku publicznie owszem można... Ach. 
  • Ale to też ich sprawa. Tylko przez to wszystko, od paru lat wiele rzeczy wygląda jak wygląda. 
  • edytowano lipiec 2020
    Sytuacja która może dawać do zastanowienia to pójście na grób Kaczyńskich, przecież to żadna rodzina dla Kurskich. To potwierdzałoby ogromny wpływ szefa partii. Ale to już... Polityką lepiej zbytnio nie żyć, dla dobrych emocji.
    Podziękowali 1hipolit
  • paulaarose powiedział(a):
    Sytuacja która może dawać do zastanowienia to pójścia na grób Kaczyńskich, przecież to żadna rodzina dla Kurskich. To potwierdzałoby ogromny wpływ szefa partii. Ale to już... Polityką lepiej zbytnio nie żyć, dla dobrych emocji.
    Lizusostwo zawsze w cenie 
  • Zmarł Jerzy Pietraszko - kto studiował na PWr ten kojarzy tą postać ale nie każdy wie, kim był. Polecam film z 2017 - dużo również mówi o aktualnej sytuacji min. gender, prawda, Solidarność Walcząca.
    Polecam obejrzeć.


    R.I.P

  • jako, że temat stwierdzenia nieważności jest na tapecie podjął się go też onet. Moim zdaniem na plus.

    https://kobieta.onet.pl/uniewaznilam-slub-koscielny-maz-szukal-na-mnie-hakow-ksieza-go-wysmiali/t10h3nv
    Podziękowali 1September
  • Tola powiedział(a):
    Smutne zwłaszcza dla byłej żony i dzieci. Dla śmietanki partii rządzącej najwyraźniej to powód do radości, bo tłumnie zaszczycili wydarzenie swoją obecnością. Nie zabrakło nawet prezesa.

    Nie wiem czy jesteś katoliczką, ale jeżeli tak, to informuję Cię, że ciężko grzeszysz, łamiąc VIII przykazanie.

    Poszanowanie dobrego imienia osób zabrania jakiegokolwiek niesprawiedliwego czynu lub słowa, które mogłyby wyrządzić im krzywdę” (Katechizm, 2477). Prawo do czci i do dobrego imienia – zarówno własnego, jak i cudzego – jest dobrem cenniejszym niż bogactwa i ma wielkie znaczenie dla życia osobistego, rodzinnego i społecznego. Grzechami przeciwko dobrej sławie bliźniego są:

     pochopny osąd: występuje wówczas, kiedy bez dostatecznej podstawy przyjmuje się jako prawdziwą domniemaną winę moralną bliźniego (na przykład, osądzanie, że ktoś działał w złej intencji, bez stwierdzenia tego). „Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni; nie potępiajcie, a nie będziecie potępieni” (Łk 6, 37) (por. Katechizm, 2477);

    – zniesławienie: to każdy niesprawiedliwy zamach na imię bliźniego. Mogą być jego dwa rodzaje: obmowa, które polega na ujawnianiu rzeczywiście istniejących grzechów lub wad bliźniego bez proporcjonalnie poważnego powodu (nosi nazwę obgadywania, kiedy dokonuje się za plecami oskarżonego) oraz oszczerstwo, które polega na przypisywaniu bliźniemu fałszywych grzechów lub wad. Oszczerstwo obejmuje podwójne zło: przeciwko prawdomówności i przeciwko sprawiedliwości (tym poważniejsze, im większe jest oszczerstwo i im bardziej się je rozpowszechnia).

    https://opusdei.org/pl-pl/article/temat-37-osme-przykazanie-dekalogu/


    Co Ty wiesz o J. Kurskim i jego życiu osobistym?

    Mieszkałaś z nim? Zwierzał Ci się?

    W Kościele Kurski był stanu wolnego, bo Kościół instytucjonalny (Sąd Biskupi) po dokładnym zbadaniu sprawy orzekł, że pierwsze małżeństwo zostało zawarte nieważnie, czyli sakrament nie zaistniał.


  • paulaarose powiedział(a):
    Sytuacja która może dawać do zastanowienia to pójście na grób Kaczyńskich, przecież to żadna rodzina dla Kurskich. To potwierdzałoby ogromny wpływ szefa partii. Ale to już... Polityką lepiej zbytnio nie żyć, dla dobrych emocji.

    Kolejna grzesząca obmową?
    Jesteś pewna, że J. Kurski nie był zaprzyjaźniony z rodziną śp. państwa Kaczyńskich?
    Jesteś pewna, że nie przyjaźni się z Jarkiem Kaczyńskim?
  • Izka powiedział(a):
    W wątku wybory zdjęcie jak Jan Paweł II błogosławi jego pierwszemu małżeństwu.... Nic bym nie miała do różnych ludzkich losów gdyby nie ta hipokryzja i to że ta partia diabła jest w stanie zaangażować byle był sukces w dojściu do władzy... Tak mi się to kłóci z ideą, że cel powinien uświęcać GODNE środki. Cel uświęca KAŻDE środki w tych ideologiach które kończyły się źle np obozami koncentracyjnymi... 

    Papież nie błogosławił jego pierwszemu związkowi, bo to dokonuje się tylko podczas sakramentu ślubu.
    Po prostu, pobłogosławił rodzinkę, która do niego podeszła. Takie błogosławieństwo może otrzymać każdy, nawet największa łajza. Proszącym o błogosławieństwo nikt życiorysu nie sprawdza.
  • Kobieta powiedział(a):
    jako, że temat stwierdzenia nieważności jest na tapecie podjął się go też onet. Moim zdaniem na plus.

    https://kobieta.onet.pl/uniewaznilam-slub-koscielny-maz-szukal-na-mnie-hakow-ksieza-go-wysmiali/t10h3nv

    Tytuł jest mylący. 
    W Kościele nie ma unieważnień małżeństw. Napisano to zresztą, ale nieco później. Warto przyswoić sobie prawidłową nomenklaturę.
    Tego małżeństwa nie było, czyli - był teatr, ale sakrament nie zaistniał.
    Prawnik zrobił tego faceta w bambuko, bo już na pierwszy rzut oka było widać, że ślub zawarto nieważnie.

    ***

    W opisanej sytuacji, feministyczne zachowanie miało jednak znaczenie. Może babka podczas przesłuchania nie powiedziała tego, co wykrzyczała mężowi:   „Jestem Twoją żoną! Ale nigdy nie będę matką ani służącą! Znasz moją definicję żony? To najlepszy przyjaciel i kochanka w jednym. "

    Obowiązki żony to nie tylko serwowanie upojnego seksu, czy ciepłej przyjaźni, ale i także to także obowiązki domowe: pranie, prasowanie, sprzątanie, itp. Oczywiście dojrzały mąż pomaga żonie w powyższym lub gdy ma zbyt dużo obowiązków w pracy, wynajmuje pomoc domową.

    Jeżeli więc facet poślubi babeczkę, a ta będzie nastawiona na robienie zawodowej kariery i z góry będzie zakładać, że nie ma zamiaru gotować, prasować mężowi, itp, a z poczęciem dziecka to poczeka, aż się zawodowo ustawi, to taki ślub jest nieważnie zawarty.
  • edytowano lipiec 2020
    Klarcia powiedział(a):
    (...)

    Tytuł jest mylący. 
    W Kościele nie ma unieważnień małżeństw. Napisano to zresztą, ale nieco później. Warto przyswoić sobie prawidłową nomenklaturę.
    Tego małżeństwa nie było, czyli - był teatr, ale sakrament nie zaistniał.
    Prawnik zrobił tego faceta w bambuko, bo już na pierwszy rzut oka było widać, że ślub zawarto nieważnie.
    (...)
    Kościół może rozwiązać niedopełnione małżeństwo.
  • @Klarcia a może spójrz też na wady swoich wpisów? 
  • Biedny ten Kurski...
    Jest osobą publiczną więc powinien spoddziewac sie ataku. Co do stwierdzenia nieważności nie wypowiadam się, powiem tylko że dziwi mnie stwierdzanie nieważności po 20 kilku latach małżeństwa z przyczyn takich jak np niedojrzalosc małżonków. W ogóle z tego powodu nie powinno być moim zdaniem żadnych procesów w tym temacie , zwłaszcza jeśli małżeństwo trwało 20 lat. To moje zdanie,  nieistotne. Nie wiemy z jakich przyczyn stwierdzono nieważność u Kurskich. 

    Zastanawia mnie natomiast dlaczego biskup wydał zgode na ślub w Łagiewnikach?  Zwlaszcza w takiej sytuacji. To nie jest parafialny kościół panny młodej ani pana młodego. To jest znane sanktuarium i z racji tego że Kurski ma dzieci z poprzedniego związku nie powinien moim zdaniem żaden biskup na to się  zgodzić. Gdyby wzięli nawet taki sam ślub ale w swojej parafii, to nikt by się Kurskiego ani kościoła w tym wszystkim nie czepiał. 
    Natomiast wbrew nauczaniu Chrystusa w kościele są równi i równiejsi, co widać na tym przykładzie bardzo dobrze. I to jest gorszące. Jeszcze rozumiałam gdyby Kurski był prezydentem albo premierem, ale jest zwykłą szarą eminencją w Partii rządzącej i osobą wysoce kontrowersyjną. 
  • witamy w dorosłym świecie (polityki)
    :)
  • Mam gdzieś politykę. Gorsząca jest postawa Kościoła w tym wszystkim a nie polityków. 
    Podziękowali 1beatak
  • na tym poziomie wszystko jest polityką, także Hierarchia ją uprawia.
    A Ty przypadkiem  nie aspirujesz do uczestnictwa w polityce ?
    Podziękowali 1Zuzapola
  • edytowano lipiec 2020
    Pioszo54 powiedział(a):
    na tym poziomie wszystko jest polityką, także Hierarchia ją uprawia.
    A Ty przypadkiem  nie aspirujesz do uczestnictwa w polityce ?
    Hierarchia kościelna powinna być jednak poza. No, chyba że chce być oceniana i traktowana jak politycy.
  • Pioszo54 powiedział(a):
    na tym poziomie wszystko jest polityką, także Hierarchia ją uprawia.
    A Ty przypadkiem  nie aspirujesz do uczestnictwa w polityce ?
    Nie aspiruję. Bycie czlonkiem partii nie jest związane  z uczestniczeniem w polityce. Przynajmniej mnie wprost. 
    Uważam że Kościół nie został stworzony żeby sie -zaprzyjaźniać z jakimiś opcjami politycznymi. Wpływ na politykę powinien oczywiście mieć bo to zbyt duża organizacja żeby miała siedzieć  cicho. Natomiast to co zrobili odnośnie Kurskiego i jego ślubu to jest przesada i zgorszenie.
    Podziękowali 2Rogalikowa beatak
  • Pioszo54 powiedział(a):
    witamy w dorosłym świecie (polityki)
    :)
    Partia która ma na ustach najwyższe wartości a naprawdę wszystko w czterech literach? I hierarchia tak samo? Nie przekonuje mnie częste ich usprawiedliwianie takim argumentem a wręcz oburza.
    A propos wpisów Klarci to się nie dziwie obronie Kurskiego w związku z jej osobistą historia posiadania paru partnerów czy mężów. 
    Podziękowali 3beatak obwarzanek Aga85
  • Hipokryzja jest tu problemem, nic innego. 
    Podziękowali 1obwarzanek
  • Izka powiedział(a):
    Pioszo54 powiedział(a):
    witamy w dorosłym świecie (polityki)
    :)
    Partia która ma na ustach najwyższe wartości a naprawdę wszystko w czterech literach? I hierarchia tak samo? Nie przekonuje mnie częste ich usprawiedliwianie takim argumentem a wręcz oburza.
    A propos wpisów Klarci to się nie dziwie obronie Kurskiego w związku z jej osobistą historia posiadania paru partnerów czy mężów. 
    Nie, tylko jest kolejność postępowania, hierarchia celów.
    Od 2015 nie zawiodłem się na PiS, chociaż, gdy patrzy się na poszczególne ruchy, można się nabawić odruchów wymiotnych.
    Konsekwentnie idą w dobrym kierunku, odwojowania strat, jakie ponieśliśmy w 1989.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.