Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Komary

Jakie stosujecie skuteczne środki odstraszające komary?
Od pewnego czasu jest u nas inwazja. Między blokami jeszcze można pospacerować, ale moje ulubione ścieżki spacerowe obok lasu są nie do przejścia. Nawet na rowerze nie sposób przejechać. Dzieci narzekają na bąble po ugryzieniach. W mieszkaniu na szczęście mamy moskitiery to spokój.
Podziękowali 1Izka
«1

Komentarz

  • Mugga 
    Podziękowali 1mamaw
  • To się pryska na ubranie  czy na ciało? Może być dla alergików?
  • Dla alergików nie. Skończy się wysypką. Mugga generalnie nie jest dobra dla dzieci. 
  • Właśnie o dziecko mi by też chodziło, wychodzimy z kolejnej silnej reakcji alergicznej na jad komarów 
  • Mi też o dziecko, które jest uczulone jeszcze nie wiadomo na co. Co jakiś czas wychodzą plamy na całym ciele. Czasem musimy na zastrzyk jechać. Czyli mugga odpada raczej.

  • Pozostaja Wam spacery rano i przed poludniem, komary najbardziej tna wieczorem.
  • Moje dziewczyny na obozie w lesie używały swego czasu olejek waniliowy (taki spożywczy). Niestety nie pamiętam czy faktycznie było to skuteczne. Może  warto spróbować jeśli nie ma przeciwwskazań?
    Podziękowali 1mamaw
  • Waniliowy na pewno spróbujemy.
  • olejek waniliowy jest skuteczny na meszki
  • Olej kokosowy jako olej bazowy i olejek lawendowy jako dodatek. Odstrasza komary. Można też w butelce z atonizerem wymieszać wodę(lub alkohol) z kilkoma kroplami olejku lawendowego i psikac w razie potrzeb  :)
    Podziękowali 3Pipijo mamaw Agax4
  • To jest dobry pomysł, ale do zastosowania gdy się siedzi.

    Weź jeden lub kilka liści laurowych, podpal i zostaw w popielniczce na ok. 10 minut. Pożytek dla zdrowia i nerwów

  • @mamaw pociesze Cię, jesteś zdrowa! Komary Cię lubią :) moja mama jak zachorowała na raka (jeszcze nie wiedziała że jest chora) stwierdziła że nagle przestały ja grysc komary i do tej pory nie gryza
  • Agmar powiedział(a):
    @mamaw pociesze Cię, jesteś zdrowa! Komary Cię lubią :) moja mama jak zachorowała na raka (jeszcze nie wiedziała że jest chora) stwierdziła że nagle przestały ja grysc komary i do tej pory nie gryza
    Ja też się cieszę. Zdrowia dla mamy.

  • Agmar powiedział(a):
    @mamaw pociesze Cię, jesteś zdrowa! Komary Cię lubią :) moja mama jak zachorowała na raka (jeszcze nie wiedziała że jest chora) stwierdziła że nagle przestały ja grysc komary i do tej pory nie gryza
    To się przestraszyłam teraz - komary mnie nie gryzą od jakiegoś czasu... Ale to już długo trwa, nie wiem nawet, kiedy przestały 
  • @Rogalikowa, dokładnie tak samo się zestresowałam. ;)
    Ale pocieszam się,  że po prostu preferują młodszą krew. Młodzież zawsze pogryziona.
  • polecam żel aloesowy na ugryzienia

    a druga rzecz to co roku jak się zaczyna ten komarowy sezon zaczynam pić codziennie przez kilka dni wapno - to mi trochę pomaga, reakcja na ugryzienia jest troszkę mniej dotkliwa 
    Podziękowali 2Rogalikowa mamaw
  • Bambidu powiedział(a):
    @Rogalikowa, dokładnie tak samo się zestresowałam. ;)
    Ale pocieszam się,  że po prostu preferują młodszą krew. Młodzież zawsze pogryziona.
    W sęsie, że stara jestem??? Przynajmniej jakaś  jedna korzyść z tej starości   :D
  • olej to można każdy dac, szkoda kokosowego, tym bardziej że tyle tego się zużywa na codzień, z torbami można pójść.
    można zrobić taki swój odstraszac nie tylko na komary ale i na kleszcze - permetryna, olej do smazenia jakis/jakiś płyn do mycia/szampon/żel pod prysznic/mydło w płynie- cokolwiek (olej i ten płyn "przytrzymują" na ciele i ubraniu olejki eteryczne) do tego olejek z geranium/antymoskito/lawenda/mięta  zapach ma odstraszac A jak już wlezie na człowieka ten robal to permetryna ma co zabić- zwłaszcza kleszcze. do atomizer i siu.
    próbowałam z olejkiem waniliowym wczoraj, może i komary odstrasza ale psikany w ciągu dnia przyciąga osy :( A komary teraz cały dzień latają. będę wzmacniać swoje mikstury jakimiś nowymi zapachami bo tego tyle lata tałatajstwa że trzeba jakoś je mocniej odstraszac 
  • Do tego roku myślałam, że ci, co unikają komarów to jakieś mięczaki (przepraszam!). Teraz mamy plagę i u nas :p Biedaczki są tak zdesperowane, że lecą nawet na mnie ;)

    W pewnym sensie się ucieszyłam - może wreszcie zużyję ten przeterminowany Fenistil :D
  • edytowano lipiec 2020
    Rogalikowa powiedział(a):
    Agmar powiedział(a):
    @mamaw pociesze Cię, jesteś zdrowa! Komary Cię lubią :) moja mama jak zachorowała na raka (jeszcze nie wiedziała że jest chora) stwierdziła że nagle przestały ja grysc komary i do tej pory nie gryza
    To się przestraszyłam teraz - komary mnie nie gryzą od jakiegoś czasu... Ale to już długo trwa, nie wiem nawet, kiedy przestały 
    Mnie przestawały jak insulina mi szalała, jak zbijałam znowu gryzły :) na odwrót pszczoły, jak niska insulina atakowały mnie aby w pobliżu jakaś była, jak zbiłam mogłam ręce w ul wkładać :) 
  • @Malgorzata rozbiłaś bank!!
    Ja pierdziu.... Co się tej kobiecie stało z mózgiem.

    Czy to nieprawdziwy mem? no wierzyć mi się nie chce, że to na serio.
  • Idąc tokiem myślenia pewnego polityka...
    Nic mnie nie zdziwi
  • Nie no bez przesady, to raczej fejk
    Podziękowali 1ewaklara
  • Mnie komary gryzły, ale odkąd popsuła mi się krew to przestaly.

    Do domu kupiliśmy spiralę na komary, która dymi, narazie pomaga.
  • To pewnie fejk, ale we Francji jest facet, co karmi komary swoją krwią i walczy o ich prawo do życia...
  • Podziękowali 1Klarcia
  • Dobra czyli nie jest jeszcze tak źle. Uff. 
    W Polsce jeszcze te zwierzęta nie mają praw.

  • edytowano lipiec 2020
    Ja polecam taki bardziej specjalistyczny, reklamowany jako radzący sobie w tropikach z każdym dziadostwem. Do użycia albo na odzież albo na skore(albo, albo - nie razem) 
    Testowałam przez 2 lata z rzędu, w miejscach z obfitością komarów. Bez zarzutu. Niestety, nie bardzo wiem, jak działa na alergików poza mną, ja nie miałam problemow
    To to 

    https://allegro.pl/oferta/srodek-na-komary-i-kleszcze-deet-25-ultrathon-3m-7400491758
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.