Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wybory

18586878890

Komentarz

  • paulaarose powiedział(a):
    @hipolit no można nazwać to hipokryzją, ale ja szczerze wolę tego nie oceniać. Aby tylko tacy ludzie nie oceniali potem innych. 
    Niektórzy bardzo lubią oceniać innych. Wręcz grzmią głośno. Wiec nie mam powodu żeby się w takich sytuacjach nie odzywać ;) 
  • mnie nawet nie oburza że on się rozwódł (bo sama się szykuje do rozwodu, ale u nas kościelnego ślubu nie było), ale to że najpierw miał kochankę dla której zostawił rodzinę a potem się nagle "zorientował" ze jego małżeństwo było nieważne.
  • kitek powiedział(a):
    mnie nawet nie oburza że on się rozwódł (bo sama się szykuje do rozwodu, ale u nas kościelnego ślubu nie było), ale to że najpierw miał kochankę dla której zostawił rodzinę a potem się nagle "zorientował" ze jego małżeństwo było nieważne.
    O to to! 

  • @hipolit oczywiście ty możesz, ja mówię o własnym sumieniu, też nie lubie jak ktoś włazi butami w czyjeś życie, nie mówię o jakiś życzliwych sytuacjach ale o ogólnym w***** się. 
  • Ale w tym przypadku Kurski sam włazi w życie innych, choćby z tv :D m.in tym ślubem. Już pominę to, ze światopogląd członków partii rządzącej nijak do życia realnego się ma. Po co krzyczeć o świętości rodziny skoro samemu ma się to w zadku. 
    Unieważnienia ślubów były i będą ale mało kto potem z kolejnego taka szopkę robi. 
    A tu oprawa jak na dozynkach! Na oczach całego świata. Wiec dlaczego nie można komentować skoro sami się wystawiają 
  • @hipolit ależ ja się w pełni zgadzam z tobą 
    Podziękowali 1hipolit
  • edytowano lipiec 2020
    I ja nie mówię że ty nie musisz. Masz prawo. Ja mówię tylko o sobie. Też nie lubie ludzi którzy mówią innym jak mają żyć, a obecnej władzy też nie. 
    Podziękowali 1hipolit
  • Aniela powiedział(a):
     Do powyższego zdjęcia w niemieckiej gazecie "Ekspres": "durni", "tępi", "zacofani" Polacy wybrali Andrzeja Dudę. Prezydent jest tam przedstawiony jako rasista, który nie chciał podpisać karty LGBT.

    Osoby mieszkające w Niemczech, ale legitymujące się również polskim paszportem, w ok. 70 proc. głosowały na R. Trzaskowskiego. Wiedzę o Polsce czerpią z: Tygodnika "Angora" (wydawany w Niemczech po polsku ), TVN (jest w niemieckiej telewizji kablowej) i mediów niemieckich. Te wyraźnie faworyzowały Konkurenta PAD, natomiast kpiły z wyborców A. Dudy; o nim wypisywano takie bzdury, że zęby bolą.

    Dopowiem, że w Niemczech nie istnieje coś takiego, jak opozycyjne media. Działają partie opozycyjne, ale nie mają nawet swojej prasy.
  • katarzynamarta2 powiedział(a):
    Jak dla mnie opinia Niemców jest tyle warta co nic. Im głośniej krzyczą, tym bardziej wiemy, ze dokonaliśmy właściwego wyboru. 
    Duda nie był moim kandydatem, ale odetchnęłam z ulgą, ze jednak nie Trzask wygrał.

    Opinia Niemców ma olbrzymie znaczenie, gdy Polska ma złą prasę - przekłada się to na wymierne straty gospodarcze.
  • katarzynamarta2 powiedział(a):
    No i nic. Podaliby tylko oficjalny cennik za rozwody kościelne.

    W Kk nie ma rozwodów.
    Jest proces, podczas którego bada się, czy małżeństwo sakramentalne zostało ważnie zawarte. Ceny są różne - zależne od czasochłonności i kosztów samego przewodu sądowego.
    W Niemczech dochodzą jeszcze koszty tłumaczeń. Jednak osoby ubogie są zwolnione z opłat, koszty przejmuje Kuria.
  • Elunia powiedział(a):
    Kobieta powiedział(a):
    Elunia powiedział(a):
    Trójkę swoich dzieci zrobił publicznie nieślubnymi. Taki sympatyczny tatuś.
    Dzieci według prawa kanonicznego sa z łoża legalnego mimo stwierdzenia nieważności.
    A to świetnie, chociaż jak to możliwe jeżeli ślub był nieważny?

    Nie był nieważny, ale nieważnie zawarty. To znaczy, że "teatr" był, ale sakrament nie zaistniał.
    Kościół przyjmuje, że nie należy karać niczemu niewinnych dzieci i chociaż zostały spłodzone w niesakramentalnym związku, nie są z tego powodu piętnowane.
    Tragedią wielu katolików jest nieznajomość nauczania naszego Kościoła. Samo chodzenie na Msze św. w niedziele i święta, to zdecydowanie za mało.
  • kitek powiedział(a):
    mnie nawet nie oburza że on się rozwódł (bo sama się szykuje do rozwodu, ale u nas kościelnego ślubu nie było), ale to że najpierw miał kochankę dla której zostawił rodzinę a potem się nagle "zorientował" ze jego małżeństwo było nieważne.

    Nie masz własnych problemów? Musisz ludziom pod kołdrę zaglądać?
    Z tego co podawały media, to jego ówczesna żona złożyła pozew o rozwód.

    Podziękowali 1Aniela
  • Elunia powiedział(a):
    A dla mnie paskudny jest ten głośny ślub. Zakładając nawet nieważność małżeństwa, to z miłości dla dzieci i szacunku dla kobiety z którą żył 20 lat, odpuściłby medialną szopkę.

    Tutaj się zgodzę. Mógł i powinien był odpuścić sobie ślub zawierany z pompą. Księża nie powinni byli do tego dopuścić - kierując się choćby przesłanką, że będzie zgorszenie wśród wiernych słabej wiary.
    Ale nie wiemy jednak, jak długo żył w pierwszym związku i co było przyczyną rozstania się.
    W tym wszystkim, najbiedniejsze są dzieci.
    Podziękowali 3Zuzapola Aniela Katia
  • Opozycja nie odpuszcza - znowu obrzydliwie atakują, tym razem syna Jacka Kurskiego.

    Jacek Kurski apeluje ws. artykułu "GW" na temat jego syna: Jarku, bracie, nie idź tą drogą

    "Gazeta Wyborcza" napisała, że syn Jacka Kurskiego miał wykorzystywać pochodzącą z Trójmiasta dziewczynę, odkąd ta skończyła 9 lat. Obie rodziny były zaprzyjaźnione i od lat spędzały wspólnie wakacje w leśniczówce w Danielino położonej nad jeziorem Motława Wielka. To tam miało dochodzić do molestowania. Ojciec dziewczyny to były radny PiS, był również asystentem Kurskiego, kiedy ten pełnił funkcję europosła.

    Do sprawy odniósł się także syn Kurskiego - Zdzisław Antoni. "Moje relacje z Magdą były czysto braterskie. Współczułem jej, gdyż wiedziałem, jak trudne ma życie z powodu uzależnienia ojca" - napisał w oświadczeniu opublikowanym na portalu wpolityce.pl.

    "Trwające od kilku lat próby oskarżenia mnie wiązałem dotąd wyłącznie z zemstą na moim ojcu, w związku z wyrzuceniem z pracy ojca Magdy. Mimo to nigdy nie prosiłem ojca o jakąkolwiek pomoc w tej sprawie" - czytamy w oświadczeniu.

    Zdzisław Kurski zapowiedział też, że złoży pozew sądowy przeciwko autorom tekstu. "Tym fałszywym oskarżeniom samodzielnie stawiłem czoła w prokuraturze, która tę sfingowaną sprawę dwukrotnie umarzała. Dzisiejszy atak w "Gazecie Wyborczej" jest niezrozumiałym dla mnie ciosem zadanym mi osobiście przez stryja Jarosława. Autorów tekstu pozwę do sądu, gdyż brutalnie naruszyli dobra osobiste moje i moich najbliższych" - dodaje Zdzisław Antoni Kurski.


    https://www.salon24.pl/newsroom/1065009,jacek-kurski-zabiera-glos-ws-artykulu-gw-na-temat-jego-syna-jarku-bracie-nie-idz-ta-droga

  • edytowano lipiec 2020
    Obawiam się,  że glos ten pozostanie bez odzewu, znając pychę i arogancję wladzy  i hierarchii. 
  • "Pycha hierarchii" - a to dobre! :D
    Podziękowali 1Klarcia
  • Elunia powiedział(a):
    Znam sporo młodzieży na rozdrożu.
    Ja też. Uczę w liceum.
  • edytowano lipiec 2020
    No przesada, takie polityczne wiatraki to są, na młodzież gorzej działa ksiądz pijak w parafii, albo ci księża, co byli autorytetami, a odeszli z kapłaństwa,  z zakonu za kobietą. Teraz gadają jakie to zakony i kler zły... A wiele lat autorytetami byli...
    Podziękowali 1Klarcia
  • beatak powiedział(a):
    Elunia powiedział(a):
    Znam sporo młodzieży na rozdrożu.
    Ja też. Uczę w liceum.
    I w czasie wakacji masz stały kontakt z tą młodzieżą, której uczysz? :D
  • Musisz być kochana nauczycielka, taki przyjaciel młodzieży :D
  • Aniela powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    Elunia powiedział(a):
    Znam sporo młodzieży na rozdrożu.
    Ja też. Uczę w liceum.
    I w czasie wakacji masz stały kontakt z tą młodzieżą, której uczysz? :D
    Nie, nawzajem odpoczywamy od swojego towarzystwa. Mam za to w domu byłą licealistke i jej znajomych. 
  • Aniela powiedział(a):
    Musisz być kochana nauczycielka, taki przyjaciel młodzieży :D
    I po co ten sarkazm?
    Podziękowali 1obwarzanek
  • beatak powiedział(a):
    Aniela powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    Elunia powiedział(a):
    Znam sporo młodzieży na rozdrożu.
    Ja też. Uczę w liceum.
    I w czasie wakacji masz stały kontakt z tą młodzieżą, której uczysz? :D
    Nie, nawzajem odpoczywamy od swojego towarzystwa. Mam za to w domu byłą licealistke i jej znajomych. 
    I to jest to sporo młodzieży :D
  • Malo nie jest.  Spory przegląd. 
  • TecumSeh powiedział(a):
    katarzynamarta2 powiedział(a):
    Tecum chyba lubisz myśleć ze wiesz wszystko
    A skąd ta rewolucyjna teza?
    Wydaje mi się, że wynika z zazdrości, że wiesz więcej :)
  • Skrót myśliwego - "skrut Bronka".
  • Skrót myśliwego! Super - ma szansę stać się kolejnym forumowym wyrażeniem, coś jak "brawarystyczny". @katarzynamarta2 może będziesz kultowa  :D
    Podziękowali 1Katia
  • Gorzej że niektórzy np taki leguramin wcale niespecjalnie używają... Polska język trudna język 
  • No i za co teraz kupje wutkje???
    Podziękowali 1Aniela
  • Elunia powiedział(a):
    Zachwyceni funkcjonowaniem bonu, który działa niespełna dwa tyg. Jasnowidze:)
    A nie od dziś? ;) 
    Podziękowali 1Skatarzyna
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.