Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1353354356358359370

Komentarz

  • u nas usg nic nie wykryło. straszą mnie że jak będzie tak ciągle nawracać ti zepsuje sobie nerki.
  • awia powiedział(a):
    u nas usg nic nie wykryło. straszą mnie że jak będzie tak ciągle nawracać ti zepsuje sobie nerki.
    @awia    Kto straszy?
    Szukaj konsultacji u jakiegoś dobrego specjalisty. To jest priorytet.
    Podziękowali 1awia
  • byłam u nefrologa. po opiniach w internecie wnioskuje że dobry lekarz....A powiedzcie jak często miały nawroty wasze dzieci? @Katarzyna mogę Cię wywołać? wiem że położna nie musi się znać na ZUM ;) ale już tyle razy pomogłaś....masz jakieś zdanie na powyższy temat?
  • czy wiecie jak długo jest ważne skierowanie?
  • U moich nawrot był krotko po odstawieniu leku. Kilka dni i się zaczynało. Po ok 2 tygodniach już był ropomocz.
  • awia powiedział(a):
    byłam u nefrologa. po opiniach w internecie wnioskuje że dobry lekarz....A powiedzcie jak często miały nawroty wasze dzieci? @Katarzyna mogę Cię wywołać? wiem że położna nie musi się znać na ZUM ;) ale już tyle razy pomogłaś....masz jakieś zdanie na powyższy temat?

    A to ok. Jakoś zakodowałam, że leczy się u rodzinnego i rodzinny daje te wszystkie skierowania.
    U nas rodzinny kieruje do poradni urologicznej w Prokocimiu i tam już jest specjalistyczne leczenie,badania itp. 
    Nefrolog bardziej w chorobach nerek.
    Urolog lepiej diagnozuje wszelkie wady budowy,pęcherza itp. U nas jest tez problem u najmłodszej trochę sklejonych warg sromowych u najmlodszej. To też wyłapał urolog. To też może być przyczyną.
    Rodzinni nawet czasem nie oglądają.
  • Zawroty głowy utrzymujące się od kilku dni. Macie jakiś pomysł?
    Ciśnienie ok, temperatura takoż. Brak innych objawów.
    Na wizycie lekarz wykluczył problemy  z błędnikiem.
    Dał skierowanie na morfologię, elektrolity, cukier oraz ekg.
    Nie sądzę aby te badania coś wniosły do sprawy. Dziś będę mieć wyniki. W piątek kolejną wizyta. 

    Wiem, że przyczyn może być wiele, ale od czego zacząć diagnostykę (myślę robić to na własną rekę)?
    Może coś zasugerować lekarzowi?

  • awia powiedział(a):
    byłam u nefrologa. po opiniach w internecie wnioskuje że dobry lekarz....A powiedzcie jak często miały nawroty wasze dzieci? @Katarzyna mogę Cię wywołać? wiem że położna nie musi się znać na ZUM ;) ale już tyle razy pomogłaś....masz jakieś zdanie na powyższy temat?
    Mam zdanie, że dieta jest istotna i komfort psychiczny.
  • @olgal ona oglądała, niby wszystko w porzadku. I ona tak do 10 roku życia?i w końcu samo przeszło? i nie zaszkodziły jej te ciągłe furaginy?  moja też ma nawroty zaraz po odstawieniu leku. teraz spokój bo bierze Da Furag- ma brać do czasu CUM. coraz bardziej się zastanawiam nad odłożeniem badania. czy Twoja córka też miała gorączkę ponad 39?
  • mam mętlik......
  • Usg też miały 
  • Ostatnio (przed koronawirusem) była ok.
    Ale może powinnam powtórzyć badania 
    Problem w tym, że moja lekarka rodzinną jest na urlopie. A trafiam na aktualnie dyżurujacych.

  • czy badanie Scyntygrafia nerek z użyciem DMSA może coś wnieść do sprawy? (jest mniej inwazyjne)
  • awia powiedział(a):
    @olgal ona oglądała, niby wszystko w porzadku. I ona tak do 10 roku życia?i w końcu samo przeszło? i nie zaszkodziły jej te ciągłe furaginy?  moja też ma nawroty zaraz po odstawieniu leku. teraz spokój bo bierze Da Furag- ma brać do czasu CUM. coraz bardziej się zastanawiam nad odłożeniem badania. czy Twoja córka też miała gorączkę ponad 39?

    Furagina nie zaszkodziła. Wszystkie wyniki ma bardzo dobre. Normalnie się rozwija. Bardzo dobrze uczy itp. Nie choruje,nie ma alergii. Inteligencja ponad przeciętną,podobno...  :d 
    Ona brała furaginę co drugi dzień na noc przed spaniem,dawka wg wagi. Także po wszelkich moczeniach w wodzie-basen,morze,potok itp.
    Tak nam kazali w Prokocimiu. Plus żurawina,wit.C,czeste podmywanie m.innymi korą dębu.
    Co jakiś czas próbowałam odstawiać i kończyło się nawrotem.
    Ustało gdy weszla w okres dojrzewania. Niedawno czytałam,że ważne są kobiece hormony,bo one wpływają na śluzówkę narządów i przy jakichś nieodpowiednich proporcjach też wtedy mogą być czestsze ZUMy. Weszla w okres dojrzewania,zmieniły się hormony i przeszło może dlatego,nie wiem. Znam jeszcze jeden taki przypadek gdzie było podobnie. Mojej koleżanki z pracy.
    Dieta też ważna,ale u nas nie pomagała akurat. Poza tym wszystkim 4 jadły to samo a tylko jedna chorowała.
    Teraz nie przestrzega reżimu bo jest szczupła je słodycze,nabiał,gluten i takie tam... a mimo wszystko mocz bez zmian za każdym razem.
    Na pewno trzeba szukać przyczyny,bo każdy przypadek jest inny. U nas wszystko wykluczyli a jednak wiedy ciągle ZUM-y.
    Podziękowali 1awia
  • dziękuję @olgal za wyczerpujące odpowiedzi :) będę myśleć...mam czas do jutra bo musze dowieźć skierowanie. To nie ten wątek ale proszę o modlitwę żebym podjęła dobrą decyzję.
  • Moja córka miała przez dwa dni po ukąszeniu jakiegoś owada jakby rumień. Wieczorem kupiłam Przepisany Duomox, ale jeszcze nie zdążyłam podać. Teraz wstała i okazuje się, że rumień zniknął. Czy mogę uznać, że to nie był rumień? Ma ktoś doświadczenie w tym temacie? 
  • September, rumien sie pojawia po tygodniu - dwoch od ukaszenia kleszcza i znika gdzies tak po miesiacu. Jesli dziecko mialoby rumien, to wczesniej bylby w tym miejscu kleszcz, na pewno bys to zauwazyla.
    To raczej na pewno nie jest rumien.
    Podziękowali 1September
  • Agnicha powiedział(a):
    Duomox nie jest lekiem ktory jest przepisywany przy rumieniu i borieliozie. Zrobilabym przeciciala 

    Kiedy się robi? Dokładnie jakie?
  • Dzisiaj ma ten „rumień” dużo bledszy i chyba znika. Bynajmniej nie rośnie, miał 3 cm. Nie podałam tego antybiotyku. Jeśli dobrze rozumiem to za około 6 tygodni zrobić badanie? 
  • Ja zapytam o te noge. Mam stabilizator porządny. Co z tego jak ta noga boli szczególnie nocą i rano.. W dzień regularnie obijana celnie przez najmłodszego..  A ten stabilizator też naciska na te kostkę. Boję się sobie pogorszyc i daje parę dni jeszcze na altacet.. Ale jak być powinno? Nie wiem  
  • September powiedział(a):
    Dzisiaj ma ten „rumień” dużo bledszy i chyba znika. Bynajmniej nie rośnie, miał 3 cm. Nie podałam tego antybiotyku. Jeśli dobrze rozumiem to za około 6 tygodni zrobić badanie? 
    Jak ma rumień to podaj raczej antybiotyk. Możesz zadzwonić jeszcze do zakaznika i dopytać.
  • Rumień może pojawić się po kilku dniach lub po paru tygodniach. Może też pojawić się w innym miejscu niż ukąszenie. Można też kleszcza nie zauważyć...
  • Rumień od borelioza jest charakterystyczny i ma powyżej 4 cm obwodu, ja stawiam, że jak szybko blaknie i mały , to reakcja alergiczna. Kilka tygodni antybiotyku zdrowe nie jest, w razie niepokoju lepiej dobrze przebadać za kilka tygodni. 
  • Zaraz po ukąszenia są inne dawki, niż przy pozytywnym teście po 4-6 tygodniach. Można jeszcze dopytać, bo inaczej może być u dzieci 
  • Po miesiącu, to jest jeszcze świeża  borelioza, a czas to jak @Agnicha pisała 2, a najlepiej 3 tygodnie.  Nie ma, że jak od razu to wystarczy 5 dni.
  • edytowano lipiec 2020
    U dorosłych tak jest, że można podać antybiotyk  do 3 dob po ugryzieniu. Ale nie chce mieszać, bo co do dzieci nie znam się 
  • edytowano lipiec 2020
    Córeczką za nóż się chwyciła i nacieła głęboko opuszek palca, krew już nie leci, ale nacięcie głębokie i na więcej niż centymetr, wie ktoś, trzeba szyć, czy zagoi się samo?
  • edytowano lipiec 2020
    Długie na centymetr @Agnicha, palec cały ma centymetr grubości, że 2 milimetry wciete. 
  • edytowano lipiec 2020
    Ja sobie przypomniałam, że podobnie nacięłam palec , kiedyś u mojej babci, jakoś żyję... Nikt się wtedy mną nawet nie przejął tak strasznie. Ja mało nie zemdlałam, bo krwi pełno do umywalki leciało.  Mogłyby te dzieci mi oszczędzić tych krwawych przygód,  słabo mi się zawsze robi, a tu trzeba pocieszać i ratować. Ponad godzinę pertraktowalam zmianę zakrwawionego opatrunku,  w końcu z wyciem nieziemskim się udało.  Oby nauka jakaś  przyszła wreszcie z tych wypadków,  bo zawsze to samo dziecko ma takie przygody. 
    Podziękowali 1Izka
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.