Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pytanie o sprzątanie

edytowano lipiec 2020 w Ogólna
Czym skutecznie myć białą podłogę z fugami? Najbardziej denerwuje mnie mycie fug, macie jakieś sposoby aby perfekcyjnie ogarnąć taką podłogę? 

Komentarz

  • Pokolorowac fugi na szare.
  • Fakt białe fugi to koszmar dla sprzątających, tylko raz się na to skusiłam, potem miałam już więcej...doświadczenia. Doraźnie papka z sody wcierana szczoteczką ale roboty fura a efekt szybko znika....
  • Magiczne gabeczki dobrze czyszcza fugi, tylko to praca na kolanach. W necie jest preparat na fugi, podobno bardzo dobry, ale ja przy malych dzieciach boje sie ostrej chemii.
  • edytowano lipiec 2020
    Renowator do fug z kolorem i po kłopocie. Zabarwia na stałe na wybrany kolor, chroni przed zabrudzeniem.
  • @joachm1 a u mnie jeszcze te fugi są prawie wszędzie, to frustrację podwójną mam :P
    @zuzapola dzieki, spróbujemy tej opcji w domu
  • Myjka parowa Karcher. Fugi jak nowe, brud odłazi aż miło. 
  • @Cart&;Pud a polecasz jakiś konkretny model myjki tej marki? 
  • Cart&Pud powiedział(a):
    Myjka parowa Karcher. Fugi jak nowe, brud odłazi aż miło. 
    Też tak robiłam - to był jedyny sposób miałam jasnoróżowe fugi
  • Ja mam SC3 i chyba nadal jest najlepszym wyborem do użytku domowego. Podłogi, fugi, blaty, szkło, kabina prysznicowa, kafle, okap kuchenny, materace, odprasowywanie odzieży, odkażanie szafek po molach, odkamienianie baterii łazienkowych i "odspawanie" przyrośniętego brudu- do tego jej używam.
    Tylko paneli nią nie czyszczę, ale parkiet i owszem :)

    Można kupić taką ręczną, jeśli chcesz tylko do fug, ale moim zdaniem szkoda kasy, bo różnica ceny nieduża, a funkcji więcej.

  • A jak odkamieniasz baterie? 
  • Baterie najpierw polewam wodą z octem, chwilę czekam, odpalam myjkę i tą małą szczoteczką czyszczę baterię. 
    I jest jak nowa :) 
    Podziękowali 2Zuzapola MagdaD
  • Dziękuję, muszę koniecznie wypróbować. 
  • Polecam położyć szmatke nasączona octem, na jakieś 15 minut, potem super schodzi kamień i zacieki
  • Tak robię z toaletą, baterie udaje się doczyscić łatwiej... Czasem nawet wlewam gorący ocet i czekam. Ale nawet to nie zawsze pomaga :(
  • Czy ona nadaje się też do czyszczenia krzeseł z tapicerka materiałową?
    Fugi czyszczę jakimś mellerud ale tapicerka krzeseł to duży problem u nas
  • mysikrolica powiedział(a):
    Czy ona nadaje się też do czyszczenia krzeseł z tapicerka materiałową?
    Fugi czyszczę jakimś mellerud ale tapicerka krzeseł to duży problem u nas
    Jest dysza do tekstyliów ale siostra mówiła że kiepsko się sprawdza, ja nie probowlam 
    Podziękowali 1mysikrolica
  • Też nie próbowałam. Do tego chyba potrzebny by był odkurzacz piorący, który zbierze brudną wodę? 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.