Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jaką książkę teraz czytacie?

1394042444549

Komentarz

  • "O chłopcu, który poszedł za tatą do Auschwitz" Jeremy Dronfield
  • Znacie twórczość Anny Łaciny? Bardzo przyjemna, wartościowa i wciągająca. Co prawda dedykowana głównie młodzieży, ale co tam ;) Czytamy razem z córką (15). Polecam :) Kupiłam sobie ostatnio cały stosik, bo na stronie Naszej Księgarni były po 8 zł, a uszkodzone nawet po 4. Nadal są. 
  • Jakub Rybicki
    Po Bajkale rowerem przez Syberię
  • "Króliki z Ravensbrück" Anna Ellory
  • Ja właśnie pożarłam Jak nie masz w głowie to masz w biodrach i jestem zachwycona :) 
  • Agnicha a możesz coś bliżej o tej książce? 
  • To ja Ci napiszę @Agnicha, jak przeczytałam Twój post
    Sceneria: Leżysz na kocyku czytając książkę pod tytułem Pierwszy człowiek, a gdzieś w.oddali jest burza slyszych grzmoty, a że jesteś na łące, to i pszczoły bzycza .
    Podziękowali 1AgaMaria
  • Anna Karenina. Wracam do klasyki.

    Podziękowali 1Katia
  • Władysław Anders "Wspomnienia z lat 1939-1946"
  • Zaczęłam "Pułapka nadopiekuńczości. Czy wyrządzamy krzywdę swoim dzieciom starając się za bardzo"
  • I co, strzelam, że tak :). Tj wyrządzamy krzywdę. Tj Co, co wyrządzają :)
    Podziękowali 1MAFJa
  • @Agnicha miałam taki sam odbiór jak Monika tzn. myślałam, że czytałaś na powietrzu brzęczały niedaleko pszczoły a w oddali pogrzmiewała burza...
  • "Bogaty ojciec, biedny ojciec"- warto? Poleca ktoś?
  • Monika73 powiedział(a):
    I co, strzelam, że tak :). Tj wyrządzamy krzywdę. Tj Co, co wyrządzają :)
    Oj wyrządzamy, to straszne co tam opisywali ale na zimno to u nas te się już pojawiają często helikopterowi rodzice :) 
  • Od jakiegoś czasu męczę "Qualitylandię". Ciężko o skupienie i chęci...
  • edytowano sierpień 2020
    A ja wzięłam na tapetę całą Zośkę Papużankę. Chcę sobie zdanie wyrobić, bo prywatnie lubie ją ogromnie, wiele lat nasze drogi sie przecinały.  I wiem, że literacko bomba - efekt ogromnej erudycji + niewatpliwego talentu - ale mnie interesuje treść.  "Przez"


    I jeszcze prosba- rzuććie prosze najważniejszymi tytułami literatury "feministycznej"
    Postanowiłam przeczytać. Co warto, a co niestrawne.
  • Czytałam "Szopke" Zoski Papuzanki, swietna. Feministyczna ( i teczowa) jest Sylwia Hutnik. Jest dobra w sensie literackim. Warto chociazby dla wyrobienia sobie zdania. Przy okazji Hutnik polece Slawomira Shuty i jego "Zwał", troche podobne podejscie, tyle ze facet ale czyta sie lekko.
  • edytowano sierpień 2020
    Zebysmy sie dobrze zrozumialy: nie czytuje Hutnik, bo podejscie do zycia ma odmienne niz ja( i przewracaja mi sie niemalze wnetrznosci, gdy ja czytam)i jej styl pisarski jest specyficzny ale skoro pytasz o feministyczne autorki, to mysle, ze w tym kontekscie nazwisko Sylwii Hutnik moze sie tu pojawic.
    Nie lubie beletrystyki za to moge polecic autorki godne uwagi jesli chodzi o biografie, wspomnienia, urywki z pamietnikow. Pierwsza bedzie Angelika Kuźniak i "Diabli nadali" - biografia Zofii Stryjenskiej. Bardzo wysoko oceniam te pozycje. Ciekawie, ze swadą, bardzo dowcipnie.
    Dobrze mi sie czyta rowniez Magde Dygat- Dudzinska  corke Stanislawa Dygata. Polecam jej "Rozstania", o jej doswiadczeniu i przezyciach zwiazanych z odejsciem ojca od matki i zwiazaniem sie z mloda aktorka - Kalina Jedrusik. Czytam teraz "Maly alfabet Magdy i Andrzeja Dudzinskich". Zamierzam przeczytac jej pozostale ksiazki: "Biedna pani Morris", "Kupic dym, sprzedac mgle" i "Portrety". Trafia do mnie jej wrazliwosc, jej styl.
    Ed. Dopisalam nazwisko autorki "Diabli nadali", bo mi sie pomerdało.
    Podziękowali 1Monira
  • Dzięki, po kilkuletnim odwyku od współczesnej literatury zamierzam nadrobić zaległości.

  • edytowano sierpień 2020
    @Monira
    "Genialna przyjaciółka" Ferrante; właśnie skończyłem czytać ostatni tom. Jest to powieść, w której autorka ciekawie opisuje udział w rewolucji '68 i zaangażowanie w lewicowe ruchy z perspektywy żony-matki-feministki. Towarzyszymy bohaterce od dzieciństwa, więc lansowane idee jawią się nie jako puste hasła, ale udzielenie określonej odpowiedzi na problemy, z którymi się musiała zmierzyć. A wydźwięk jest niejednoznaczny. 
    Podziękowali 1Monira
  • Pod nóż.
  • jukaa powiedział(a):
    Monira, skąd masz takie autodestrukcyjne dążenia, że aż literaturę feministyczną chcesz czytać ;) 
    Czytam ten wątek i zapisuję w pamięci . Na emeryturze przeczytam wszystko. 
    I to jest ciekawe, na.emeryturze. 

  • edytowano sierpień 2020
    Posłuchałam jakiegoś wywiadu Zośki o Przez w ramach festiwalu literackiego na Krupówkach i mnie zainteresowała.
     https://www.facebook.com/watch/?v=1033288343792563
    A gdy jakiś czas temu dostałam klucze do jej mieszkania gadala, żebym koniecznie wszędzie pogrzebala. Sama tez musiala być na etapie myszkowania.

     Po latach grzebania w literaturze i dramacie  aż odrzucalo mnie od literaturey współczesnej.  Ale jednak trzeba się tym zająć. Mąż zachęca;) 
  • Po raz kolejny "Szczenięce lata" Wańkowicza. Wspaniałe!
  • "Góra Obietnic" Szustaka, bardzo fajna do medytacji nad przykazaniami i odkrycia ich na nowo.
  • Ma ktos te Bojowa piesn tygrysciy w formacie elektronicznym?  
    Albo Warszawa i okolice pożyczylby mi.ktos na parę dni?
  • Ja mam papierowa
  • Czytam Reportaże z Rosji Jeleny Kostiuczenko i włos mi się jeży nie tylko na głowie 
  • Małgorzata32 powiedział(a):
    Ja mam papierowa
    A napiszę priv
  • A ja wykupiłam Legimi i pochlonelam kilka jakiś romansideł ale standard sex i rozwody więc się czepiam Terlikowskiego i czytam o sw Maksymilianie właśnie i powiem wciąga mniw
    Podziękowali 1AgaMaria
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.