Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Edukacja seksualna w szkołach - głos na tak

Konto skasowane na prośbę użytkownika.
Podziękowali 1In Spe
«134

Komentarz

  • Ale bzdury, jest w programie, ale akurat u niej w szkole nie było... Ja to miałam, moje córki miały, a tu do przeczytania w domu...
    Podziękowali 3Rogalikowa MAFJa Klarcia
  • edytowano lipiec 2020
    jak ten świat przetrwał? bez edukacji seksualnej
    i pod względem przetrwania, miał się jakby lepiej, niż obecnie?

    Jeden z wielu przykładów, jak to lepsze jest wrogiem dobrego, sprawdzonego, świetnie działającego,
    i jednocześnie przykład, że młodzi ludzie, przed założeniem rodziny i odchowaniem potomstwa, powinni, w sprawach publicznych, być trzymani na bardzo krótkiej smyczy.
    Podziękowali 2Klarcia Katia
  • Ja miałam WDŻ i w sumie nie było tam nic ciekawego. Sama prywatnie z rodzicami na takie tematy rozmawiać nie chciałam, a jak już to co najwyżej w formie lekko rzuconych żartów w towarzystwie rodziców i reszty rodziny. Ewentualnie bardziej tłumaczyć o miłości, niekoniecznie o seksualności samej w sobie. 
  • edytowano sierpień 2020
  • Ale jeśli takie coś by do szkół weszło to już rodzice zadecydują. Jak ktoś nie wie jak tłumaczyć, to może zrobić to ktos kto robi to zawodowo. Kwestia wyboru. 
  • Co za bzdury. Wynika z tego wpisu, że polska szkoła jest tak beznadziejna, że panie od biologii nie realizowały programu. Ale panie od seksu na pewno by realizowały... Zgodnie z wytycznymi.
    Podziękowali 3Rogalikowa Zuzapola Klarcia
  • Dziewczynka dostała okres, a pani higienistka nie wytłumaczyła, co się dzieje. Przez bite dwie godziny. 
  • Pioszo54 powiedział(a):
    jak ten świat przetrwał? bez edukacji seksualnej
    i pod względem przetrwania, miał się jakby lepiej, niż obecnie?

    Jeden z wielu przykładów, jak to lepsze jest wrogiem dobrego, sprawdzonego, świetnie działającego,
    i jednocześnie przykład, że młodzi ludzie, przed założeniem rodziny i odchowaniem potomstwa, powinni, w sprawach publicznych, być trzymani na bardzo krótkiej smyczy.
    No niekoniecznie lepiej, patrz np przed wojną dziewczyny ze wsi przyjeżdżające za pracą, ile kończyło źle bo zostały wykorzystane. Nie wiem skąd to mitologizowanie że kiedyś było lepiej, chyba z literackich obrazków sielankowych, ale historia temu przeczy. 
  • edytowano lipiec 2020
    moja uwaga dotyczyła demografii i jej związku z edukacją seksualną
  • No każdy powinien wiedzieć skąd się biorą dzieci. Żeby nie było jak ostatnio czytałam o jednej z dzieciobojczyn, że mąż lubił seks ale więcej dzieci nie chciał. To ona obiecałs że będzie uważać. On uważał że ona ma uważać????? Ona uważała że będzie w stanie uważać???? Dlaczego oni nie wiedzieli że nie da się nie mieć dzieci UWAŻANIEM? 
  • To jest na biologii.
    Podziękowali 2Skatarzyna Katia
  • edytowano lipiec 2020
    @Izka
    noi co z tego  wynika?
    dla społeczeństwa?
    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano sierpień 2020
    Moim zdaniem też ważne jest aby w domu rozmawiać bardziej o tym jak budować trwały związek, przekazywać sobie wzajemnie miłość... Reszta moze byc czysto informacyjna, z użyciem łagodnego języka. Ale nie musi :'). 
  • A i to patologia nie była. On mistrz w firmie chyba meblarskiej, ona na taśmie, czwórka dzieci, porządni ludzie, on nie widział że żona 3 razy w ciąży a dzieci nie ma, ona schowala ciałka noworodków do zamrażalnika bo się nie mogła z nimi rozstać. 
    Podziękowali 1M_Monia
  • Pioszo54 powiedział(a):
    moja uwaga dotyczyła demografii i jej związku z edukacją seksualną
    Moja dotyczyła historii
  • @Izka no masakra... 
  • Jestem na nie
    Na biologii są kwestie związane z rozmnażaniem człowieka 
    Natomiast wartości jakimi powinien kierować się młody człowiek to już w domu powinno być wypracowane 
    Podziękowali 4Zuzapola Klarcia Gosia5 Katia
  • Prawdziwy dramat bo w wieku 10 lat nie potrafiła nazwać narządów inaczej niz wulgarnie Czy jak wprowadzimy edukację seksualną to dzieci w wieku 10lat będą używać poprawnych form a wersji podwórkowo-korytarzowej na pewno już nie będą używać?
    Dla mnie argument, że autorka artykułu w wieku 10 lat nie znała nazw narządów i używała form wulgarnych jest słaby 
    Podziękowali 3Klarcia Gosia5 Katia
  • W Katolickim LO miałam przyjemność uczestniczyć w wdżr prowadzonym przez panią psycholog, licencjonowaną edukatorkę seksualną ponton


    WTF??
    Podziękowali 2Katia camille
  • W której klasie Wasze dzieci miały zajęcia o rozmnażaniu człowieka, budowie narządów płciowych, menstruacji, ejakulacji itd.?
    Ciekawa jestem, jak to jest teraz.
  • Rogalikowa powiedział(a):
    W Katolickim LO miałam przyjemność uczestniczyć w wdżr prowadzonym przez panią psycholog, licencjonowaną edukatorkę seksualną ponton


    WTF??
    Też się zdziwiłam 
  • Bo to z palca wyssane, byle uderzyć w dobry ton... 
  • Jeśli dobrze zrozumiałam, to autorka tekstu chce wprowadzenia edukacji seksualnej dla wszystkich, bo sama nie miała poprawnych doświadczeń.

    Czyli "bazując na własnych doświadczeniach", pewnie wszyscy mają tak jak ona i w każdej rodzinie to temat tabu i wszyscy muszą mieć edukację seksualną.
    Podziękowali 1Katia
  • Na "nie"!
    Podziękowali 1Katia
  • Na ,,tak" dla chętnych pełnoletnich, a w przypadku niepełnoletnich za zgodą rodziców. 
  • Co za bzdety... ja pierdziu... w domu tragedia , na biologii nic, a pani z pontonu o zaufaniu w zwiazku i tym ze sie mozna nie zgodzic na molestowanie... no nic tylko brac.. 
    Podziękowali 2malagala Klarcia
  • joanna_1991 powiedział(a):
    W której klasie Wasze dzieci miały zajęcia o rozmnażaniu człowieka, budowie narządów płciowych, menstruacji, ejakulacji itd.?
    Ciekawa jestem, jak to jest teraz.
    Przyroda kl4

  • Czwarta klasa. Przyroda. 
    Nie wiem po co więcej. Reszta to kwestia wychowania w rodzinie. Jest różnica co do historii to wtedy ogólnie seks był tematem tabu. W tej chwili watki seksualno emocjonalne są w każdym serialu dla młodzieży, na ulicy pełno rozebranych plakatów. Seksualizacja wszystkiego, bo nawet reklamy przed dobranocką są pełne epatowania seksem, nawet produktów spożywczych i wczasów w Chorwacji, i w tym wszystkim ma być jeszcze specjalna lekcja bo dzieci nie wiedzą czym jest seks i związek. Właśnie moim zdaniem dzieci to teraz trzeba umoralniac a nie przekazywać wiedzę o pożyciu.
  • O tym co niedozwolone też w każdym serialu, a najwięcej to o tym,  że nastolatki mają prawo do seksu . Ale to ma zapobiegać czynom pedofilskim. No jak dziecku zabronić, jeśli ma prawo i chce.
  • edytowano sierpień 2020
    Prawda jest taka że jak ktoś zechce, to nikt mu nie zabroni, warto uczyć wartości miłości, takiej małżeńskiej najlepiej w domu, na dobrym przykładzie, też łatwiej jest gdy dom ma konkretnie ustalone wartości np konserwatywne. .. Ale i tak życie roznie się układa, są różne domy, różne nastolatki, rodzic może być konserwatywny a dziecko choćby kochające niezbyt . Ten kto będzie chciał to go matka z ojcem powstrzymywać nie będą. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.