Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wada wzroku a ajuwerdyjskie okulary

Czy słyszeliście o czymś takim?
Natknęłam się na taki artykuł
https://opticabrille.com/pl/
I faktycznie, przy ułożeniu maleńkich dziurek z dłoni, obraz się wyostrza.

W necie można je kupić za 20 zł.

Kilka lat temu, czytałam, że można wykonywać pewne ćwiczenia, które redukują wadę wzroku- ponoć były przeznaczone dla amerykańskich żołnierzy. Czyli nie tylko okularami da się zredukować wadę wzroku. W zasadzie okularami nie da się jej zredukować, a jedynie doraźnie pomóc (gdy ściągam okulary, znowu widzę słabo)

Z drugiej strony wygooglałam, że te okulary pochodzą od medycyny indyjskiej. Czyli jakaś duchowość wschodnia. Zagrożenie? Czy tylko okulary? 

Czy wszystko, co ze Wschodu to złe?
Dodam, że jogę odrzucam. 

Macie jakieś doświadczenia w tym temacie?

Komentarz

  • Te "ajurwedyjskie" okulary kupisz na aliexpressie za 40 centów. Wykorzystują zwykłe prawa fizyki, a nie ajurwedę. Nie ma się czego bać.
    Podziękowali 3Agnieszka5 palusia Katia
  • palusia powiedział(a):

    Z drugiej strony wygooglałam, że te okulary pochodzą od medycyny indyjskiej. Czyli jakaś duchowość wschodnia. Zagrożenie? Czy tylko okulary? 

    Czy wszystko, co ze Wschodu to złe?
    Dodam, że jogę odrzucam. 

    Papier to duchowość chińska - czym prędzej cały z domu wyrzucić!

    Sprzęt RTV/AGD produkowany w Azji - to samo.

    Ubrania w większości też azjatyckie - lepiej nie ryzykować! Zwłaszcza że bawełna to czysty hinduizm. Według wierzeń hinduskich, bawełna spadła z nieba, by koić smutki i łagodzić lęki.

    Szachy wynalezione w Indiach to już totalne zło. Ile w nich agresji i rasizmu!

    Herbata, pieprz, cukier trzcinowy - nie dotykać, bo to też medycyna hinduska i chińska!

    Generalnie wzorem p. Kononowicza trzeba pozbyć się wszystkiego. Jest lato, powinien wystarczyć listek figowy i ukwiecona łąka.


    A poważnie, to duchowość można dodać do wszystkiego i do niczego.
    Jeżeli za jakąś czynnością lub produktem idzie związany cały ideologiczny rytuał, wtedy mamy zagrożenie.

    Jeśli chodzi o wzrok, to te dziurkowane okulary są do wyćwiczenia mięśni, zatem potrzeba dłuższego czasu na zobaczenie efektów. Czy rzeczywiście skuteczne, nie wiem jeszcze, bo przymierzam się do zakupu dopiero. Ćwiczenie mięśni ma jednak to do siebie że z reguły zawsze pomaga chociaż trochę :)

    Innym sposobem jest gimnastyka bardziej konwencjonalna przy użyciu plansz okulistycznych. Bardzo dokładnie opisuje to portal:

    Przy czym zupełnie nie wiem dlaczego jakiś kretyn nazwał to jogą, pewnie żeby wpisać się w trendy. Uprzedzam z żadną jogą to nie ma nic wspólnego. No dobra, ze dwa ćwiczenia można pod nią podciągnąć, reszta to kawał solidnej wiedzy o wadach wzroku.

    Podziękowali 2Aniela Cart
  • @palusia, ja bym zaczęła od ćwiczeń oczu, tam są mięśnie, które też trzeba ćwiczyć, żeby wzrok był ok
  • Co do ćwiczenia wzroku to potwierdzam, że słyszałam od starszej osoby, że bardzo sobie poprawiła wzrok wybitnie prostą sekwencją ćwiczeń. Tyle, że trzeba systematycznie i cierpliwie wykonywać,  a to trudne dla pokolenia 'jeden klik i jest'. Niestety nie wiem jaką miała wadę.
  • No właśnie, systematyczność... 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.