Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Ważne wydarzenia z Polski i świata

11617192122

Komentarz

  • @paulaarose czy celem małżeństwa jest szczęście? Moim zdaniem niekoniecznie. Małżeństwo może być szczęśliwe jeśli nad związkiem się pracuje i dba się o siebie nawzajem. Ogólnie moim zdaniem to jest bardzo trudna droga życia. Bez jak piszesz cudu Boskiego obawiam się że rzadko możliwa do zrealizowania, choć pewnie są i takie wyjątki.
  • edytowano sierpień 2020
    @Odrobinka samo szczęście oczywiście nie ma być celem, celów jest więcej. Mi raczej chodziło o to że znam małżeństwa gdzie nie ma czegoś, może tej pracy, może uczucia i ci ludzie gasną w oczach, nie cieszą się z bycia razem. To też wiele utrudnia i tu trzeba zaprosić Boga. 
  • edytowano sierpień 2020
    Po prostu wydaje mi się, że gdy ludzie są szczęśliwi w związku to łatwiej im się łatwiej zyje i kto nie chciałby być szczęśliwy? A na ogół szczęśliwsi są ci pomiędzy którymi od początku była duża chemia, jakieś podobienstwo. Znałam takie jedno małżeństwo, które było hmm dziwne, on jej nie kochal, ona bała się go, mieli się rozwodzić ale rozdzieliła ich śmierć. Inne natomiast - nieszczęśliwe a po latach w życiu bym ich nie rozdzieliła bo coś się tak zmieniło że jednak warto było zostać razem. Bóg jeden wie co i jak. Najlepiej starać się aby nasze związki, małżeństwa i inne relacje szły w dobrą stronę. 
  • edytowano sierpień 2020
  • edytowano sierpień 2020
    Mają koleżankę mąż pobił kilka dni po ślubie, a na weselu obraził cała jej rodzinę i zakazał jej kontaktów.  Ale trwała  z nim jeszcze wiele lat, bo kocha, bo ślub, bo dzieci ... Też po wielu latach dostała rozwód i stwierdzenie nieważności. Zakochani ludzie niestety często mają klapki na oczach.
  • TecumSeh powiedział(a):

    Przypominam stwierdzenie Papieża Franciszka: jego zdaniem w dzisiejszych czasach tylko kilka procent ślubów jest ważnie zawartych. 

    Papież prawdę powiedział, takie są współczesne realia. Dlatego też jest zalecenie Kościoła urzędowego, aby wnikliwie badać kandydatów do sakramentu i w razie wątpliwości, nie udzielać takowego.
  • Ostatnio oglądałam program "Drugie śniadanie mistrzów" - nie wiem, który odcinek, bo obudziłam się w trakcie.

    Lewacy wcale nie ukrywają, że mamy wojnę kulturową, która rozpoczęła się w roku 1968 na Zachodzie.
    Chodzi o trwałą eliminację z przestrzeni publicznej, tzw. konserwatywnych populistów. O budowę nowej kultury wyzwolonej z odwiecznych zasad moralnych.

    Nie ma już podziału na prawicę i lewicę, jest podział na konserwatywny populizm i liberalizm kosmopolityczny, lewicowy

    Na Zachodzie była rewolucja seksualna, ale w tym czasie Polska była od tego z daleka, bo dla nas prawa człowieka znczyły coś innego. Po 89 r. rozpoczęliśmy budowę demokratycznego państwa, teraz przyszedł czas żeby walczyć o równouprawnienie wszystkich obywateli, w tym osoby LBGT.

    Mówiono, że należy podjąć stosowne inicjatywy na czas, gdy rząd weźmie się za wszystkie podmioty, które ma przeciw sobie: samorządy, organizacje pozarządowe finansowane z zagranicy, uniwersytety. Liczą na pomoc z zagranicy, szczególnie Brukseli, która ma duże możliwości oddziaływania.

  • Tę wojnę kulturową coraz wyraźniej widać. Stoją za tym ci sami ludzie, którzy krzewili marksizm.

    Królowa Margot

    Otóż Michał Sz. obwołał się kobietą, przyjął ponoć imię Margot i tak chce być postrzegany – jako kobieta. Otóż nie. Osoba ta, bo już doszliśmy do granic zaimków osobowych, deklaruje się jako niebinarna. A więc mówienie o niej kobieta, co postuluje np. Gazeta Wyborcza, a za nie mówienie czego właśnie wyleciał prezes radia Nowy (Wspaniały?) Świat, też jest dla osoby nie ok. Michał Sz. obwołał się bowiem nie jako Margot, ale (na chwilę obecną, bo to zaraz się może zmienić) MARGOŁ i nie życzy sobie, by osobie panować czy paniować w ogóle.

    Mamy nową królową, Margot. Przyszłego być może posła, którego lewica zaprosi w swoje szeregi, jeśli Sejm ogóle dotrwa do nowych wyborów i zaś starzy czerwoni przetrwają zajście jej z lewej strony przez tęczowy elektorat. Zobaczmy jak mało trzeba, by zdobyć serca anty-pisu, wstrząsnąć mediami i stać się idolem-męczennikiem. Wystarczy tylko cwana żąglerka płciami w godnościowym kontekście mniejszości, nimb prześladowanego i zbiórka „na prawników, inne dzikie akcje i wlepki”. Mamy męczennika na międzynarodowych sztandarach, w istocie chuligana, rozgrzeszanego przez autorytety za swą reakcję na wszechogarniającą opresję rządzących. Tylko dlatego, że owinął się w tęczową flagę, którą ma koleć w oczy zwolenników władzy, tak by eskalować jeszcze bardziej polityczny konflikt Polaków.

    https://dorzeczy.pl/kraj/150297/krolowa-margot.html?fbclid=IwAR1zHPFYLvNygOGertTYNgIyA8hVJ4JbdEdBTmBvqHmlibjItrSzDrv0pSc

  • Jak oceniacie sytuację na Białorusi? 
  • Trzymam kciuki za dzielnych Białorusinów. 
    Podziękowali 1Klarcia
  • A jak ocenianie decyzję o przyznaniu sobie w tej chwili podwyżek przez naszych posłów? Zwracam uwagę na ,,w tej chwili ".
  • Źle 
    Podziękowali 1beatak
  • Podwyżki dla posłów to posunięcie pokazujące suwerenowi środkowy palec ale ... Podniesienie o 50% i tak już niesamowitych pieniędzy z subwencji na działalność partii to już s**********o. Zamiast znieść subwencję i utrzymywać kolektyw partyjny ze składek członkowskich.
    Podziękowali 3beatak ewaklara Barbasia
  • beatak powiedział(a):
    Trzymam kciuki za dzielnych Białorusinów. 
    Ja się obawiam, że może się polać krew  :(
  • beatak powiedział(a):
    A jak ocenianie decyzję o przyznaniu sobie w tej chwili podwyżek przez naszych posłów? Zwracam uwagę na ,,w tej chwili ".
    Źle oceniam 
    Uważam też  że to cwane że strony pisu - właśnie pokazali, że opozycja jest skłonna do współpracy jeśli chodzi o koryto plus 
    Podziękowali 1beatak
  • monia3 powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    Trzymam kciuki za dzielnych Białorusinów. 
    Ja się obawiam, że może się polać krew  :(
    Już sie polała, niestety. Choć gdy Rosjanie przyjdą z ,,bratnią pomocą'', poleje się więcej.
  • beatak powiedział(a):
    monia3 powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    Trzymam kciuki za dzielnych Białorusinów. 
    Ja się obawiam, że może się polać krew  :(
    Już sie polała, niestety. Choć gdy Rosjanie przyjdą z ,,bratnią pomocą'', poleje się więcej.




    Ja Białorusinom z całego serca życzę jak najlepiej, ale bardzo się obawiam tego o czym piszesz - obawiam się też, że Unia Europejska nie będzie reagować poza wydaniem rezolucji potępiajacej  :(
    Podziękowali 1beatak

  • Kto stoi za Swiatłaną Cichanouską? Kandydatką na prezydenta Białorusi. Stanisław Krajski
  • TecumSeh powiedział(a):

    Klarcia powiedział(a):
    teraz przyszedł czas żeby walczyć o równouprawnienie wszystkich obywateli, w tym osoby LBGT.
    Wszyscy obywatele są równouprawnieni wobec prawa, więc nie ma o co walczyć. To o co się walczy to o przywileje oraz o postawienie ich ponad prawem. A to wielka różnica.


    To nie jest moja wypowiedź, prawdopodobnie przywołałeś zamieszczony przeze mnie fragment czyjejś opinii. Ja mam identyczne zdanie z Tobą.
  • Klarcia powiedział(a):
    Papież prawdę powiedział, takie są współczesne realia. Dlatego też jest zalecenie Kościoła urzędowego, aby wnikliwie badać kandydatów do sakramentu i w razie wątpliwości, nie udzielać takowego.
    Idąc tym tropem, żadne z małżeństw zawartych w czasach gdy władcy w celach politycznych żenili ze sobą jeszcze nieświadome dzieci - nie jest ważne. A i u zwykłych ludzi mówiąc delikatnie "różnie bywało". Z naciskiem na różnie.

    Z punktu widzenia dojrzałości i świadomości ludzi, to dziś jest znacznie lepiej niż wtedy.

    Aktualne badania wykazują, że zdecydowana większość małżeństw sakramentalnych została zawarta nieważnie. Jednak z tym jest tak, że - nawet nieważnie zawarte małżeństwo może nabrać cech ważności, gdy małżeństwo zdecyduje się być razem.
    Klasycznym przykładem jest alkoholizm jednej ze stron.
  • beatak powiedział(a):
    A jak ocenianie decyzję o przyznaniu sobie w tej chwili podwyżek przez naszych posłów? Zwracam uwagę na ,,w tej chwili ".

    Każda chwila była by zła, a należało to w końcu uregulować. Nie może być tak, że prezydent kraju zarabia tyle, ile średniej klasy informatyk. W ministerstwach są wakaty, bo nie można znaleźć fachowców.
    Znowu będzie, że najeżdżam na Polaków, ale niestety moi rodacy mają paskudne cechy charakteru - przede wszystkim bezinteresowną zawiść. Nie widziałam tej cechy u innych nacji.

    Proszę chwilę pomyśleć. Zsumujmy wszystkie proponowane wypłaty rządzących, wiceministrów i innych wysokich urzędników, posłów i senatorów. I podzielmy przez liczbę mieszkańców Polski. Ile wypadnie na głowę - 10 zł miesięcznie?
  • joachm1 powiedział(a):
    Podwyżki dla posłów to posunięcie pokazujące suwerenowi środkowy palec ale ... Podniesienie o 50% i tak już niesamowitych pieniędzy z subwencji na działalność partii to już s**********o. Zamiast znieść subwencję i utrzymywać kolektyw partyjny ze składek członkowskich.

    Wtedy w błyskawicznym czasie mielibyśmy rządy oligarchii. Naprawdę chcesz tego?
  • Klarcia powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    A jak ocenianie decyzję o przyznaniu sobie w tej chwili podwyżek przez naszych posłów? Zwracam uwagę na ,,w tej chwili ".

    Każda chwila była by zła, a należało to w końcu uregulować. Nie może być tak, że prezydent kraju zarabia tyle, ile średniej klasy informatyk. W ministerstwach są wakaty, bo nie można znaleźć fachowców.
    Znowu będzie, że najeżdżam na Polaków, ale niestety moi rodacy mają paskudne cechy charakteru - przede wszystkim bezinteresowną zawiść. Nie widziałam tej cechy u innych nacji.

    Proszę chwilę pomyśleć. Zsumujmy wszystkie proponowane wypłaty rządzących, wiceministrów i innych wysokich urzędników, posłów i senatorów. I podzielmy przez liczbę mieszkańców Polski. Ile wypadnie na głowę - 10 zł miesięcznie?
    Czyli Ty oceniasz ją dobrze. W sumie niczego innego się po Tobie nie spodziewałam.
  • monia3 powiedział(a):
    Uważam też  że to cwane że strony pisu - właśnie pokazali, że opozycja jest skłonna do współpracy jeśli chodzi o koryto plus 

    Było nieco inaczej. Tę sprawę już dawno należało ucywilizować, ale PiS nie wrzuciło by tego na ruszt, gdyby nie to, że było uzgodnione poparcie ze strony opozycji.
    Jeszcze raz powtórzę - rządzący państwem muszą godnie zarabiać, chyba, że zezwolimy posłom i senatorom na dorabianie sobie w różnego rodzaju firmach (wicemarszałek Senatu, zrezygnował z zaszczytnego tytułu, pozostał zwykłym senatorem i poszedł pracować w szpitalu, gdzie ma wysokie stanowisko), a ministrom na zasiadanie w zarządach spółek.
  • beatak powiedział(a):
    monia3 powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    Trzymam kciuki za dzielnych Białorusinów. 
    Ja się obawiam, że może się polać krew  :(
    Już sie polała, niestety. Choć gdy Rosjanie przyjdą z ,,bratnią pomocą'', poleje się więcej.

    Identyczne teksty słyszałam w roku 1980 i nieco później, gdy wprowadzono stan wojenny. Oficjalna wersja brzmiała, że stan wojenny miał ustrzec Polskę przed sowiecką interwencją.

    My sobie wolność wywalczyliśmy - teraz należy wspomagać opozycją w krajach ościennych.
  • edytowano sierpień 2020
    > obawiam się też, że Unia Europejska nie będzie reagować poza wydaniem rezolucji potępiajacej <

    To jest pewne, jak 2x2=4. UE nawet palcem nie kiwnie, żeby Białorusinów wspomóc.
    "Pomogą" tak, jak Ukrainie pomogli, gdy ich Rosja zaatakowała.
    Nie inaczej by było, gdyby do Polski weszły "zielone ludziki".
    Niemcy mają doskonałe interesy z Rosją i nie zechcą tego stracić.

    Jedynie na pomoc USA można liczyć, a i to nie wiadomo, jak długo.

    Dopisane
    Gdy w Polsce wprowadzono stan wojenny, rząd Niemiec i Francji poparł Jaruzelskiego.
    Pomoc z Zachodu szła od organizacji poza rządowych i osób prywatnych.

  • > Kto stoi za Swiatłaną Cichanouską? Kandydatką na prezydenta Białorusi. Stanisław Krajski <

    Zanim jeszcze zaczęłam słuchać, już wiedziałam, że facet będzie bzdety plótł.

    Istotnym jest, że społeczeństwo ma dosyć dyktatury i chce żyć w wolnym kraju.
    Inną sprawą jest, że nawet gdyby Łukaszenka ustąpił, to łatwo nie będzie. 
    Prawdopodobnie do władzy dojdą szuje i podobnie jak w Polsce, na odbudowę przyjdzie poczekać kilka dekad.

  • beatak powiedział(a):
    Klarcia powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    A jak ocenianie decyzję o przyznaniu sobie w tej chwili podwyżek przez naszych posłów? Zwracam uwagę na ,,w tej chwili ".

    Każda chwila była by zła, a należało to w końcu uregulować. Nie może być tak, że prezydent kraju zarabia tyle, ile średniej klasy informatyk. W ministerstwach są wakaty, bo nie można znaleźć fachowców.
    Znowu będzie, że najeżdżam na Polaków, ale niestety moi rodacy mają paskudne cechy charakteru - przede wszystkim bezinteresowną zawiść. Nie widziałam tej cechy u innych nacji.

    Proszę chwilę pomyśleć. Zsumujmy wszystkie proponowane wypłaty rządzących, wiceministrów i innych wysokich urzędników, posłów i senatorów. I podzielmy przez liczbę mieszkańców Polski. Ile wypadnie na głowę - 10 zł miesięcznie?
    Czyli Ty oceniasz ją dobrze. W sumie niczego innego się po Tobie nie spodziewałam.
    Ocenia ja dobrze, bo nie musi tej dychy miesięcznie wydawać na rząd :D 
  • Klarcia powiedział(a):
    monia3 powiedział(a):
    Uważam też  że to cwane że strony pisu - właśnie pokazali, że opozycja jest skłonna do współpracy jeśli chodzi o koryto plus 

    Było nieco inaczej. Tę sprawę już dawno należało ucywilizować, ale PiS nie wrzuciło by tego na ruszt, gdyby nie to, że było uzgodnione poparcie ze strony opozycji.
    Jeszcze raz powtórzę - rządzący państwem muszą godnie zarabiać, chyba, że zezwolimy posłom i senatorom na dorabianie sobie w różnego rodzaju firmach (wicemarszałek Senatu, zrezygnował z zaszczytnego tytułu, pozostał zwykłym senatorem i poszedł pracować w szpitalu, gdzie ma wysokie stanowisko), a ministrom na zasiadanie w zarządach spółek.
    Dobrze to powinny zarabiać zespoły jezdzące w kartkach pogotowia czy strażacy - odpowiadają za życie ludzkie - jak już komuś podnosić to w pierwszej kolejności im! 
    Podziękowali 2beatak joanna_1991
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.