Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Komentarz

  • Czytałam. Dobijająco prawdziwe. 
  • Uf, zabrzmiało optymistycznie
  • Ale ten artykuł jest o czymś innym. O zmianie języka. O kulturze, która zmieniła punkt odniesienia.
    Podziękowali 1Monira
  • Oglądam czasem stare filmy i tam... Cytaty z Biblii. Odniesienia do Boga, wieczności, duszy, życia po śmierci. Pojęcie grzechu, winy. Dzisiaj to tematy nieobecne w kulturze, w głównym nurcie, w pozycjach ambitnych  czy bardziej popularnych.

    To tylko jedna z obserwacji. 
    Podziękowali 1Joannna
  • edytowano sierpień 2020
    @TecumSeh jest tam np inna diagnoza co do konserwatywnych mężczyzn niż Twoja, zważ też że podczas wyborów widać, że ostatecznie połowa głosujących wybiera - pytanie - czy coś więcej poza programami socjalnymi (a ile czasu można budżet cały traktować jak kiełbasę wyborczą), a połowa nie wybiera tego. Więc zgadzam się z artykułem.
    Edit : interpunkcja a podsumowując Ci głosujący na PiS niekoniecznie wybierają wartości o których PiS przynajmniej mówi, oraz jest drugie tyle nie wybierających PiS, więc nie ma takiego świata który PiS by chciał widzieć. 
  • Jej, tecum, czy Ty czytasz, co inni piszą? No właśnie o to chodzi, że w masowej kulturze jeszcze nie tak dawno temu Bóg był punktem odniesienia, a teraz nie jest. I obecność Boga w dziełach kultury jest dość niszowa. 
  • edytowano sierpień 2020
    Edytowałam poprzedni wpis by uczynić go bardziej zrozumiałym
  • TecumSeh powiedział(a):
    malagala powiedział(a):
    Jej, tecum, czy Ty czytasz, co inni piszą? No właśnie o to chodzi, że w masowej kulturze jeszcze nie tak dawno temu Bóg był punktem odniesienia, a teraz nie jest. I obecność Boga w dziełach kultury jest dość niszowa. 

    Ja to wiem, ale nie z tym polemizuję. Widzisz to, co piszę?
    Polemizuję z rozmemłaniem i mazgajstwem dziennikarzy mieniących się religijnymi i konserwatystami.
    Im się wydaje że sprawa przegrana bo lewactwo ma media i kulturę. I do tego piję.
    No komentowałeś mije spostrzeżenia odnośnie kultury, więc tak to odebrałam. Ale rozumiem już, o co Ci chodzi.
  • @TecumSeh właśnie m. in. Ciebie opisuje Redaktor w tym artykule tj. Wojujacego. Więc już akurat to, że istnieje taki nurt Wojujacych to trafnie zdiagnozował. 
    Co do powodów wyboru PiS lub nie PiS to przydałyby się jakies badania to by się okazało jak jest w rzeczywistości i nie musielibyśmy zgadywac. Ja napisałam ze "niekoniecznie wartości" a nie "zawsze kasa" do ręki. 500 plus akurat wyszło ok. No i marketing polityczny na najwyższym poziomie - PR-owcy mają profesurę w kieszeni. Reszta jest milczeniem. 
  • Największym problemem PRu PiSu jest to, że są reaktywni. Nie mogę sobie przypomnieć, żeby z czymś sami wyszli. Tańczą tak jak im opozycja zagra.

    Podziękowali 1Avq
  • @TecumSeh ta reszta jest milczeniem to podsumowanie stosunku do pozostałych działań, chociażby najnowszy kwiatek w postaci projektu ustawy o zdjęciu odpowiedzialności z urzędników którzy powiedzą że zrobili błąd bo działali w interesie społecznym. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.