Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Ważne wydarzenia z Polski i świata

11617182022

Komentarz

  • edytowano sierpień 2020
    My tą wolność wywalczyliśmy ale też pod koniec lat 80 dostaliśmy w darze od Boga i dzięki pokojowej rewolucji. Zawsze o tym myślę jak widzę że gdzieś ludzie protestują i władcy przeciw nim wystawiają czołgi. No ale tego nie doceniliśmy i narzekamy że nie tak powinno było by być, że się dogadali, rozkradli itp itd.
    Edit: to a propos Białorusi.
    A propos podwyżek: robi się to jak jest dobra sytuacji ale wtedy były wybory i nie chcieli. Teraz się tego nie powinno robić bo powiększa się i tak jeden z największych deficytów. Nie wierzę w wakaty w ministerstwach - rodziny chętnie biorą posady. 
  • Pkb spadek o ok 8% czyli największy od 1995 od kiedy są statystyki, a dokładane są sztywne wydatki. Gratulacje dla wszystkich polityków oprócz wyjątków którzy się zachowali przyzwoicie. 
    Podziękowali 1Aga85
  • @klarcia oczywiście że politycy powinni dobrze zarabiać, ale również powinni dobrze zarabiać lekarze, strażacy jak ktoś wspomniał, nauczyciele czyli zawody naprawdę ważne, ale na to pieniędzy już nie ma. 
  • We Włoszech zakupią 2,5 mln nowych jednoosobowych ławek do szkół by zwiększyć bezpieczeństwo (zachowanie dystansu) - na to u nas nie ma pieniędzy a na podwyżkę dla posłów  jest - wytłumacz mi to @Klarcia
    Na bezpieczeństwo uczniów nie ma pieniędzy (wystarczy wierzyć sale i będzie ok) a na podwyżkę dla polityków jest >:)
     
    Podziękowali 1joanna_1991
  • Same ławki nie wystarcza, jak rozciagniesz klasy ciekawe....
  • Zuzapola powiedział(a):
    Same ławki nie wystarcza, jak rozciagniesz klasy ciekawe....
    Był czas by o tym myśleć zamiast teraz rozkładać bezradnie ręce i zagłosować za to za podwyżkę dla siebie  >:)

    Mozna było wykorzystać te pieniądze na dodatkowe środki czystości do szkół albo na dodatkowe laptopy dla szkół które będą musiały zdalnie sobie radzić albo na przeszkolenie dla nauczycieli by sobie radzili na ewentualnym zdalnym nauczaniu idt wymieniać mogę bez końca  :/

    Podziękowali 2beatak joanna_1991
  • Monia, dla niektórych wszelkie działania obecnej władzy są usprawiedliwiane i brak działań też. 
  • Zgodzili się na takie warunki decydując się kandydować 
    Podziękowali 1joanna_1991
  • Ok no to jesteśmy mniej dziadowscy bo politycy zarabiają lepiej  B)

  • W sytuacji, gdzie wiele osób traci źródła dochodu, jest kryzys spowodowany błędnymi decyzjami władzy, oni sobie podnoszą pensje, to chyba coś nie tak. I nie oszukujemy się nie pracują za miskę ryżu. 
  • W sumie MEN ciężko pracował (tak twierdzi Pan minister edukacji) nad 10 złotymi radami dla uczniów  B) za tak ciężką pracę faktycznie należy się podwyżka  B) 
    Podziękowali 1beatak
  • Ja jestem urzędnikiem i nie zgadzam się z Tobą @TecumSeh, też w związku z tekstem ze do tej pracy idzie się dla idei. Tzn zgodziłabym się gdybyśmy nie byli w kryzysie. Wszystko ma swój czas to takie mądre słowa z Pisma Świętego. 
  • Widzę że partia dobrze wychowała swoich zwolenników. 
  • Zasada "państwo to ja" czyli dany władca na stołku już dawno nie obowiązuje. Nie ma mowy o nienawiści do kraju jeśli nie zgadzam się na podwyżki dla polityków w złym momencie. Przesadzasz. Trzeba to było zrobić jak była dobra koniunktura. Szkoda że nie ma dobrowolności w przeznaczaniu podatków to mógłbyś sobie ze swoich podatków wspierać swoich. 
    Podziękowali 1Aga85
  • A takie było oburzenie jak Bieńkowska twierdziła że za mało się zarabia 
  • 1. Nie zarzucaj mi manipulacji za każdym razem kiedy nie chce mi się szukać dokładnego cytatu.
    2. To "państwo to ja" to kiedy twierdzisz że kto nie chce podwyżek dla rządzących to nienawidzi kraju - tak rozumiem Twoje slowa.
    3. Nie twierdziłam że było źle. Była dobra koniunktura i parę działań dobrych PiS. Wtedy mozna było myśleć o racjonalnych wydatkach. Ale i tak ich jest sporo: 500+, 13,14, edukacja, zdrowie - za mało itp. Teraz jest na razie największy od czasów kiedy to dokumentowano czyli 1995 r zjazd pkb i dalej na razie lepiej nie będzie. Więc nie jest to czas na dokładanie kolejnych wydatków i tyle. Niezależnie jak bardzo zwolennicy lepszej placy prezydenta będą dowodzili ze nie można zazdrościć itp. 
    Podziękowali 1beatak
  • edytowano sierpień 2020
    Cudownie
    Politycy poświęcają się pracując w bezpiecznych warunkach za 8 tys - muszą dostać wiecej
    Ratownicy medyczni za marne pieniądze  pracują w cięższych warunkach i  nad nimi w pierwszej kolejności nie warto się pochylić - lepiej dać politykom by nie być dziadowskim panstwem
    Poczekajmy jeszcze chwilę - okaże się, że ratownicy zrezygnują z pracy za tę pensję 
    Ciekawe co wtedy? Politycy będą grzmieć o powołaniu w służbie zdrowia, o ideach  B) ci sami, którzy teraz opowiedzieli się za podwyżkami dla siebie  :)
    Państwo nie stoi na idealistach?
    Nasza służba zdrowia.,  i wiele innych dziedzin stoi na idealistach, którzy jeżdżą "zdezelowanymi autami" i pracują za miskę ryzu
  • TecumSeh powiedział(a):
    I jeszcze a propos pieniędzy - ta władza obcięła emerytury ubekom, esbekom i im podobnym. To znacznie więcej, niż teraz sami wezmą. Że a propos wpływów do budżetu nie wspomnę litościwie o likwidacji mafii paliwowej czy karuzel vatowskich.

    Niestety, siłą rzeczy pieniądze dostanie też opozycja, za to chyba że w wymienionym usiłowała przeszkadzać. Demokracja jest jednak kompletnie do dupy.
    Dobrze obcinać zle wydatki. I dobrze jest uzyskaną kasę wydawać tam gdzie trzeba. 
  • Zresztą i posłowie i prezydent wiedzieli ile zarobią na tej umowie. A pchali się na stanowisko. Mądry pracodaeco chce płacić 2 razy więcej chociaż pracownik zgodził się pracować za zaproponowa kwotę? 
  • Co do tego ułamka nadal będę się upierać że danie go rządzącym nie jest tym co powinno nastąpić w tej chwili. 
    Podziękowali 1beatak
  • No ale jak sobie przypominam że polityka to najstarsza... świata to mi ciśnienie spada i myślę sobie ze po prostu znowu dali ciała i tyle 
  • O i tu się zgadzam z tą kolejnościa.
    Ale z chwilą też upieram dalej. 
  • No właśnie ciekawe czy ktoś wyliczył jaki jest koszt tych podwyżek przynajmniej w skali roku. No i wskazał ze np milion złotych to jest kupa kasy. Myślę że tu więcej niż milion bo to też podwyżki dla samorządowcow
  • Dużo zarabiać to powinni ministrowie w rządzie. Nie posłowie. Poseł to funkcja społeczna jak dla mnie. Zresztą żenada jaką prezentują nie uprawnia ich do podnoszenia sobie uposażeń. Zwłaszcza że my im płacimy.
    Podziękowali 3beatak kociara Barbasia
  • Senat odrzucił ustawę dot podwyżek 
    Podziękowali 3Izka Odrobinka obwarzanek
  • Ps. Nie uważam że poseł to urzędnik państwowy.
  • Jak widzicie, to był tylko test dla opozycji totalnej. Genialny chwyt Kaczyńskiego. Nie mogli w żadnej , nawet obiektywnie dobrej ustawie poprzeć PiS, bo przecież nie mogą działać razem z pogromcami konstytucji.  Ale jeśli chodzi o podwyżki swoich uposażeń, to już mogli się dogadać. I kto tu jest hipokrytą i dnem? Cała opozycja pokazała co jest warta, żadnych podwyżek ma nie być do końca kadencji już. Gdyby przeszło w senacie, prezydent dałby szlaban. Tak czy siak cała opozycja byłaby niewiarygodna.
    Podziękowali 1Pioszo54
  • edytowano sierpień 2020
    Wszyscy siebie warci. A w Senacie podobno nie przeszło.
    Ale proces myślowy Twój wg mnie dosyć karkołomny w tej sprawie. 
    Podziękowali 2beatak hipolit
  • Czytam że Terlecki rzekł: "na tym co zaszło w Senacie projekt kończy swoją historię" 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.