Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Homeschoolersi są the best! (2)

18687899192

Komentarz

  • Potwierdzam. 1-3 absolutnie nie ma sie czego obawiac :)
    Podziękowali 1Aneczka08
  • I zeby nie bylo , bylam bardzo przejeta zerowka pierwszego dziecka i myslalam ze bez szkoly bedzie analfabeta B)
  • my np w 1-3 praktycznie w ogóle nie krozystaliśmy z podręczników a z cwiczeń śladowo, b dużo z superkida robilismy lub sami robiliśmy plakaty ucząć się w ten sposób pisac.

  • @aga---p, dacie radę. Materiału jest w sumie niewiele i w układzie jeden na jeden spokojnie ogarniecie. Mojemu synowi, który ma podobne problemy, stałe niezmienne zasady bardzo ułatwiają mobilizację. Gdyby problem okazał się poważniejszy, zawsze można posiłkować się jakąś diagnozą i poradnictwem.
  • WF to basen, balet - prywatnie. Plus bez limitu rowery i takie tam. 

    Książki dostajemy ze szkoły. (MMS)
  • Językowo- właśnie nam zrezygnowała nauczycielka, więc szukam innej. 1xtygodniu, a potem mąż z nimi pracuje wg wskazówek. Włączymy w 4 klasie SP platformę,  nasz szkoła daje tańszy dostęp do Rosetta Stone. 
  • Rosetta jest świetna, mój Wiktor dzięki niej łapie momentalnie. No i forma dla dzieciaków też atrakcyjna, przynajmniej moi dużo chętniej pracują z tabletem niż z książką.
  • Co do religii jest dowolność, zdaje jeśli chce i wtedy jest wpisana na świadectwie. 
  • U nas uczę ja.
  • Kupujesz dziecku podręcznik i się uczy.
  • W zależności od szkoły, ksiądz albo katechet(k)a.
  • @Agnicha, najlepiej zapytaj u Was w szkole. 
  • U nas franciszkanin, który (chyba) uczy też w szkole stacjonarnej.
  • Mnie dyrektor powiedział, że nie można wpisać oceny na świadectwo, bo ustawa o ed nie obejmuje religii. Mogą przeegzaminować i wystawić osobne zaświadczenie. Nie korzystamy więc. Po co nam dodatkowy stres, programy i minima. Rozmawiamy w domu, uczymy katechizmu, czytamy Biblię, przeżywamy rok liturgiczny, modlimy się.
  • A u nas jest na świadectwie. Ciekawe skąd takie różnice.
  • Możecie mi napisać kilka słów o Rosetta Stone? Czy waszym zdaniem dla 2 i 5 sp lepszy ten program czy szkoła językowa online? 
  • edytowano wrzesień 2020
    Witajcie po latach w tym wątku :)

    Nie myślałam, że jeszcze tu będę pisać, ale życie robi niespodzianki.
    Edukowałam domowo gimnazjalistę w 2012r i córkę w nauczaniu początkowym przez 2 lata. I teraz ta córka jest w II klasie liceum i chce się uczyć w domu. 

    Od czego powinnam zacząć? Poradnia PP? Liceum przyjazne ED szukać we Wrocławiu czy macie jakieś inne, sprawdzone miejsca?

    Będę wdzięczna za wszelkie informacje :)

  • edytowano wrzesień 2020
    Serio????? Ale super. Czyli teraz szkołę powinnam zapytać o możliwość dołączenia podczas trwającego już roku szkolnego?
  • We Wrocławiu jest Montessori Mountain School od Sawickich
  • edytowano wrzesień 2020
    Córka była dziś na Robotniczej w tej szkole Montessori. Wypytała się o wszystko i jest zachwycona. Jeszcze tatę trzeba ostatecznie przekonać, żeby zgodził się na jej ED.
    Podziękowali 1Basja
  • edytowano wrzesień 2020
    Wysłaliśmy dokumenty do Koszarawy  :)
    Córka jako rozszerzenie wybrała min. język włoski, którego nigdy się nie uczyła. No, ma fantazję dziewczyna  :D
  • edytowano wrzesień 2020
    Czy ktoś, kto niedawno zdawał egzamin w pierwszej klasie szkoły podstawowej mógłby mi napisać, co musi umieć dziecko na tym etapie?
    Czytanie, pisanie, liczenie, tak? ( Do ilu?)

    Wiem, że to wszystko jest w podstawie programowej i dostaje się wytyczne ze szkoły, ale nie mieszkamy w Polsce, a chciałabym wiedzieć tak mniej więcej.

    Gdyby ktoś mógł napisać w dwóch słowach, byłabym bardzo wdzięczna :)
    Nie pamiętam, kto ma takie małe dzieci, @wiesia, @MonikaN , @E.milia  @camille?

  • Moja miała odpowiedzieć pisemnie na proste pytania do 3 zdań, np. Kotek pije mleko. Kto pije mleko? Liczenie: dodawanie i odejmowanie do 10 albo 20 (nie pamiętam). Czytanie, kilka pytań do tekstu na rozumienie. Angielski i zajęcia komputerowe jeszcze, chyba łączenie obrazka z podpisem. 
    Podziękowali 1Patia
  • Dziś mam ostatni dzień słabego Internetu, jutro spróbuje się dokopać do egzaminu Kajtka. Miał tekst do czytania i część pisemną. 
    Podziękowali 1Patia
  • @Patia W każdej szkole jest inaczej. Nasza szkoła zaszalała. Z angielskiego 2 strony słówek do przetłumaczenia (bez podpowiedzi czy połącz do obrazka) + ustny. Z Polskiego pisemny i ustny egzamin. Na pisemnym Pani nie pozwoliła czytać synowi poleceń (woli sam czytać), bo ona musi czytać. Na pytanie: Jakie mamy banknoty? syn odpowiedział, że 500, 200... Pani przerwała i powiedziała, że nie ma takich banknotów, bo "my" tego nie przerabialiśmy! Ogólnie egzamin nam dobrze poszedł ale w 2 klasie syn sam pójdzie na egzamin , bo mnie za dużo nerwów to kosztuje.
    Podziękowali 1Patia
  • @mamasara co to za szkoła?? brzmi strasznie.
  • @Aneczka08 na Opolszczyźnie, zwykła wiejska podstawówka. Mieli zamknąć ją ze względu na małą ilość dzieci więc zrobili się szkołą "przyjazną" ED. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.