Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Ważne wydarzenia z Polski i świata

1161718192022»

Komentarz

 • A tutaj mamy odzew na stanowisko Konferencji Episkopatu w kwestii LGBT+

  OKO.press
  KALINA BŁAŻEJOWSKA 28 SIERPNIA 2020

  Episkopat o LGBT+. 30 najbardziej antynaukowych, bezdusznych i przygnębiających cytatów


  Tekst jest bardzo długi, ale warto z nim się zapoznać.
  Jestem przekonana, że to przełoży się na stanowisko Brukseli względem Polski - czy ktoś ma wątpliwości, że tak będzie?
 • Najlepiej by było jakby nas sami usunęli albo jakby UE padła.
  Podziękowali 1Klarcia
 • pisz łaskawie "moim rozumieniem interesu Polski"
 • Unia to powinna być gospodarczą a nie taka jak teraz.
  Podziękowali 2Rogalikowa Klarcia
 • Najgorszym wrogiem Polski były zawsze Niemcy. 
 • edytowano wrzesień 2020
  Niesamowity horror, trudno uwierzyć, że coś takiego mogło mieć miejsce w - jak by nie patrzeć - cywilizowanym kraju. Oprawcy powinni dostać kilka lat bezwzględnego pozbawienia wolności.

  Rosjanin przez 23 lata był zmuszany do niewolniczej pracy na fermie pod Lubinem


  Mikołaj Jerofiejew przez ostatnie 23 lata pracował jak niewolnik u państwa Ś. na fermie drobiu pod Lubinem. Rosjanin bał się komukolwiek powiedzieć o swoim losie, bo w Polsce przebywa nielegalnie. Gdy zabrano go z fermy, był wychudzony, przestraszony, miał wzrok wbity w ziemię, nie znał wartości pieniądza. Teraz uczy się życia na nowo. Jego losy przedstawiła "Interwencja" Polsatu.

  Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/polska/news-interwencja-rosjanin-przez-23-lata-byl-zmuszany-do-niewolnic,nId,4746842#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
  Podziękowali 1Izka
 • o to się zaraz zacznie dobieranie się do ferm drobiu. Już ktoś coś o tym wspominał, chyba nawet Krzysztof Bosak na mównicy sejmowej. Ciekawie się robi. 
 • Odrobinka powiedział(a):
  o to się zaraz zacznie dobieranie się do ferm drobiu. Już ktoś coś o tym wspominał, chyba nawet Krzysztof Bosak na mównicy sejmowej. Ciekawie się robi. 
  Już mają spisy...u nas obszar zapowietrzony bo asf. Była inspekcja wetenaryja spisywać ile kto ma zwierząt podatnych na asf wg tabelki świnie, kozy, drób i krowy. Obstawiam że tam gdzie hodowla drobiu odżyła zaatakuje ptasia grypa, a jak krów będzie wystarczająco dużo to i choroba krów się znów odezwie
  Podziękowali 1Rogalikowa
 • Zerowy PIT obowiązuje w przypadku umów zlecenie, a także umów o pracę, ale rząd planuje to rozszerzyć. - Dołożymy również zerowy PIT dla stażystów, osób, które chcą rozpocząć pracę w formie stażu i zwiększyć ich motywację finansową do pracy w administracji publicznej, zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. Jest to sposób rządu na przyciągnięcie młodych ludzi do pracy w administracji publicznej. Czy ci się skuszą?
  https://www.biznesinfo.pl/zerowy-pit-220920-pt-mateusz-morawiecki
 • Zwalniać mają w administracji publicznej a tu chcą przyciągać? Jakoś to niespójne 
 • Brytyjskie banki będą zamykać konta rezydentom UE


  "Konta zostaną zamknięte, a karty debetowe i kredytowe unieważnione" - ostrzega Nigel Green, założyciel deVere Group, międzynarodowej firmy konsultingowej zajmującej się specjalistycznym doradztwem finansowym. Green podkreśla, że bez zawarcia umowy handlowej z UE banki brytyjskie nie mogą obsługiwać klientów mieszkających w krajach Unii.

  Według badającego sprawę portalu Moneysavingexpert.com, zamknięcia kont osobom bez adresu w UK potwierdziły obecnie: 

  • Bank of Scotland
  • Barclaycard
  • Coutts
  • Halifax
  • Lloyds

  Pozostałe instytucje finansowe poinformowały jedynie, że "monitorują sytuację".

  Dla wielu Polaków posiadających konta w brytyjskich bankach zapowiadane zmiany mogą oznaczać, że - jeśli porozumienie na linii UK-UE nie nastąpi - w przyszłym roku banki będą zmuszone do weryfikowania naszego miejsca zamieszkania poprzez wymóg posiadania statusu zasiedlenia (settled status).


  https://londynek.net/wiadomosci/Brytyjskie+banki+beda+zamykac+konta+rezydentom+UE+wiadomosci+news,/wiadomosci/article?jdnews_id=71075


 • w USA o Polsce

  Nasila się amerykańsko-niemiecka wojna hybrydowa z Polską


  Polska znalazła się pod zintensyfikowanym atakiem Wojny Hybrydowej ze strony USA i Niemiec po tym, jak budowa Baltic Pipe została opóźniona przez ich duńskiego sojusznika, wpływowy Washington Post opublikował zjadliwy artykuł wstępny, wzywając amerykańskich decydentów do odparcia polskich planów odzyskania kontroli. należącego do USA nadawcy antyrządowego i stało się oficjalne, że USA i Niemcy zawarły z Rosją umowę w sprawie Nord Stream II.

  całość https://www.zerohedge.com/geopolitical/us-german-hybrid-war-against-poland-intensifying

  tłumaczenie gugla
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.