Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Problemy okresu noworodkowego i niemowlęcego

1444445447449450454

Komentarz

  • Maćkowi. I pokazywać że Hania to dzidziuś a on ma dla dużych chłopców. Poszukaj sobie gryzak logopedyczny albo gryzak sensoryczny/ integracja sensoryczna. Jeśli widzisz że chodzi o ssanie, brakabym miękki, jeśli bardziej o gryzienie to średni.
    Podziękowali 1Izka
  • edytowano wrzesień 2020
    Jej Wy to jednak macie radę na wszystko :) dzięki już szukam :) 
    A są nakładki na ołówki i długopisy a moje dziewczyny rozgryzając jedno i drugie tak namiętnie gryzą - już kupuje :) 
    Podziękowali 1Izka
  • Nawet pietnastolatkowi kupiłam gryzak w kształcie ludzika lego. Dla dużych chłopców. ;)
    Podziękowali 1E.milia
  • edytowano wrzesień 2020
    A żeby sprawdzić czy dziecko nie ma anemii to badać poziom żelaza? Czytam w necie o poziomie ferrytyny i hemoglobiny, nie kumam do końca... 
  • @Izka poziom żelaza to świadczy raczej co ostatnio jadła. Niezbyt miarodajny. Ja dzieciom z problemami zawsze robię morfologia plus ferrytyna. Kwas foliowy i B12. To daje dużo szerszy obraz gdzie tkwi problem. 
    Podziękowali 1Izka
  • edytowano wrzesień 2020
    2latka robiła dzisiaj kupę 2x.za drugim razem jakby "wyszedł" jej odbyt na zewnątrz. Po chwili wszystko wróciło do normy. Komu to pokazać? Co z tym robić?
    E: gdzie najlepiej na sor w Warszawie z tym jechać? 
  • Izka powiedział(a):
    A żeby sprawdzić czy dziecko nie ma anemii to badać poziom żelaza? Czytam w necie o poziomie ferrytyny i hemoglobiny, nie kumam do końca... 
    Na początek wystarczy morfologia. Jeśli wyjdzie słaba to wtedy dalej:
    poziom żelaza,TIBC,ferrytyna,wit.B12.
    Jeśli wyjdzie w normie to raczej nie ma sensu reszty.
    Podziękowali 1Izka
  • edytowano wrzesień 2020
    Bardzo dziękuję za odpowiedzi :) 
  • Może ktoś polecić chirurga dziecięcego w Wawie i okolicach? 
  • Jerzy Wasserman babka medica
    Podziękowali 1blaekie
  • edytowano wrzesień 2020
    olgal powiedział(a):
    Izka powiedział(a):
    A żeby sprawdzić czy dziecko nie ma anemii to badać poziom żelaza? Czytam w necie o poziomie ferrytyny i hemoglobiny, nie kumam do końca... 
    Na początek wystarczy morfologia. Jeśli wyjdzie słaba to wtedy dalej:
    poziom żelaza,TIBC,ferrytyna,wit.B12.
    Jeśli wyjdzie w normie to raczej nie ma sensu reszty.
    W morfologii co wyszło odbiegające od normy, to średnie stezenie hgb w erytrocytach w wys. 31,7 g/dl przy normie dla tego laboratorium w przedziale 33-36 i płytki krwi obnizone przy wskaźnikach płytkowych w normie. Będę gadać z lekarzem. Gdyby kazał brać lekarstwo czy suplement żelaza, to jaki byłby polecany z Waszej strony? Może juz było w wątku, zaczęłam czytać ale nie dam rady 500 stron... 
  • Henryk (20 miesięcy) ma od jakiegoś czasu krostki i czerwone plamy na mosznie i w pachwinach. Strasznie też pcha ręce do pampersa. Podejrzewam, że może go to swędzi. Cały czas mamy te same pampersy. Możliwe że to one uczulają, czy raczej coś z moczem nie tak?
  • A jak go myjesz przy zmianie pampersa, bierzaca woda czy chusteczkami? 
  • Może mieć grzybice. Wtedy mascia się smaruje.
    Podziękowali 1gabriela
  • Od zawsze wacik i woda
  • @Aga85 coś jeszcze przy grzybicy by miał? Jakieś objawy? Koniecznie musi to lekarz zobaczyć?
  • Taka swedzaca wysypka i zaczerwienienie, u nas było  w okolicach pieluchy u dziewczynki. Myślałam, że odparzenie. Przy okazji pediatra popatrzył i przepisał masc - wszystko ładnie zeszło. 
  • Izka powiedział(a):
    olgal powiedział(a):
    Izka powiedział(a):
    A żeby sprawdzić czy dziecko nie ma anemii to badać poziom żelaza? Czytam w necie o poziomie ferrytyny i hemoglobiny, nie kumam do końca... 
    Na początek wystarczy morfologia. Jeśli wyjdzie słaba to wtedy dalej:
    poziom żelaza,TIBC,ferrytyna,wit.B12.
    Jeśli wyjdzie w normie to raczej nie ma sensu reszty.
    W morfologii co wyszło odbiegające od normy, to średnie stezenie hgb w erytrocytach w wys. 31,7 g/dl przy normie dla tego laboratorium w przedziale 33-36 i płytki krwi obnizone przy wskaźnikach płytkowych w normie. Będę gadać z lekarzem. Gdyby kazał brać lekarstwo czy suplement żelaza, to jaki byłby polecany z Waszej strony? Może juz było w wątku, zaczęłam czytać ale nie dam rady 500 stron... 

    @Izka ; ile ma tych płytek?
    Morfologia pobierana z palca czy żyły? Dobrze szło,szybko pobrane czy męczone? Pomieszli zaraz po pobraniu probówkę?
    Z niskimi płytkami to bardzo często bywa błąd pobrania. Dlatego pytam.
    Preparat z żelazem to był tutaj polecany przez Katarzynę floradix.

  • @olgal dzięki za odpowiedź, płytki 190 do 9 potęgi (?) /L przy normie 220-490. Jest adnotacja że wynik sprawdzony, badanie wykonano dwukrotnie, próbka sprawdzona na obecność skrzepu, wskazane powtórne oznaczenie z nowego pobrania. Pobranie z wierzchu dłoni, trochę potrwało, jak zebrali, do trzech próbowek chyba, nie widziałam czy pomieszali. 
  • Izka powiedział(a):
    @olgal dzięki za odpowiedź, płytki 190 do 9 potęgi (?) /L przy normie 220-490. Jest adnotacja że wynik sprawdzony, badanie wykonano dwukrotnie, próbka sprawdzona na obecność skrzepu, wskazane powtórne oznaczenie z nowego pobrania. Pobranie z wierzchu dłoni, trochę potrwało, jak zebrali, do trzech próbowek chyba, nie widziałam czy pomieszali. 


    Z wierzchu dłoni i z trzech probówek... stawiam,że błąd pobrania. Poza tym 190 tys.to jest ok.
    Płytkami bym się nie przejmowała w ogóle.
    Anemia,jeśli jest to też niewielka i też może być wynikiem pobrania. Jak krew wyciskana i męczona to mogą być takie anomalie.
    Jeśli cię to niepokoi to trzeba by dać pobrać za jakiś czas komuś kto ma duże doświadczenie w pobieraniu krwi małym dzieciom. Pobrać z żyły. Szybko,bez męczenia. Inaczej ten wynik jest małowiarygodny i nie opierałabym na nim diagnozy.
  • Dzięki za info :) Na pewno wdrożymy w diecie potrawy bogatsze w żelazo 
  • edytowano wrzesień 2020
    @Izka, a ja dołożę swojego "hopla" jeszcze ;), nie taki drogi, a jeśli już będziecie pobierać z żyły, to może warto... taki trop tylko - bez zobowiązań, bo się na tym nie znam :)
    Otóż - mi małopłytkowość (taka właśnie umiarkowana, bez dramatu) i anemia wychodziły przy niedoborze wit. B12. Po suplementacji - wszystko przeszło i nie wróciło. 
    Podziękowali 1Izka
  • Córka w ciągu ostatniego 1.5 mca 4 razy wymiotowała. Mamy się diagnozować. Dostałam namiar na gastroenterologów: prof. Danutę Celińską Cedro i dr Agnieszkę Bakułę. Warszawa. Czy mają Panie doświadczenie z tymi specjalistami? Którego wybrać? 
  • No i mamy poleconych neurologów dziecięcych: dr Magdalena Kaczorowska i dr Marta Paulina Bogotko. Również Warszawa. Czy któraś z Pań miała do czynienia? 
  • Dr Krystyna Malinowska
    Podziękowali 1Izka
  • @Izka, a ma około 9 miesięcy? 

  • MonikaN powiedział(a):
    @Izka, a ma około 9 miesięcy? 

    Rok i 5 miesięcy, zeby idą późno 
  • mamlu powiedział(a):
    Neurolog mogę polecić, ale inną, jak potrzebujesz. ;) 
    Poproszę :) 
  • Mam dość. Całe dnie tylko ręce, nakarmić ja graniczy z cudem bo zaraz ja coś zainteresuje i koniec jedzenia, w nocy do toalety nie mogę pójść bo od razu budzi się i ryczy a głosik ma, śpię z nią w jednym łóżku bo jak odkładałam do łóżeczka ciągle budziła się i płakała, teraz  pilnuje mnie w łóżku i je co godzinę :( zaczynam się zastanawiać za jakie grzechy...
  • Na wizycie u nefrologa lekarka zauważyła że J (trzylatka z ciągłym zum) ma lekko sklejone wew. wargi. Ale jej zdaniem to jest bez wpływu na zum. W internecie przeczytałam że jednak może. Zastanawiam się komu to pokazać. Dziecięcy gin.?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.