Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Przydatne sprzęty domowe

Założyłam nowy watek, gdzie można dodać opinie o dobrym i sprawdzonym   sprzęcie domowym.

Chce kupić cosik co pomoże robić masę na placki ziemniaczane, przy czym to nie może zrujnować mojego portfela. Co polecacie?

Czy blender sprawdzi się w robieniu tej masy ??? 
«134

Komentarz

  • Odkąd zepsuła mi się zmywarka i tony naczyń przysłaniają widok na świat uważam że to nie przydatny a niezbędny sprzęt AGD 
  • patrzę co to ta żyrafa

  • https://allegro.pl/oferta/rozdrabniacz-do-warzyw-i-owocow-z-misa-szklo-1-5-l-9639158345
    Mi sie to podoba, jak mogłoby pomóc byłoby rewelacyjnie
    tylko czy masę ziemniaczaną robi???

  • U mnie pofobnie jak u Małgorzata.
    Jeszcze duzy szklany blrnder kielichowy i wyciskarka wolnoobrotowa- w ciągłym użyciu
  • Jak taka żyrafa wygląda ? Co to jest?

  • edytowano wrzesień 2020
    Bleder reczny. Cos takiego
    Podziękowali 1Karolinka
  • Dziękuję :)
    Wygląda na to, ze w kuchni pomagaczy mam bardzo niewiele. 
  • Masę na placki można zrobić w maszynce elektrycznej- jest specjalna wymienna tarka.
    Podziękowali 1Karolinka
  • Ziemniaki na placki ścieram w sokowirówce.
  • Ja mam tarkę - dostawkę do robota planetarnego
    takiego https://www.tefal.pl/Przygotowanie-posiłków/Roboty-planetarne/MasterChef-Gourmet-red-QB504G38/p/8000035607 , ale to nie jest drobny sprzet, natomiast działa już kilka ładnych lat i służy mi do prawie wszystkiego. Poza tym mam "żyrafkę", z ubijaczka do piany (jak mam do ubicia trochę smietanki lub dwa białka) i końcówka bendująca do robienia zupy - kremu i praktycznie to mi do wszystkiego już starcza. A - żyrafka ma jeszcze taki mini malakser. (to taki sprzęt, tylko czarny https://www.lidl-sklep.pl/Silvercrest-Kitchen-Tools-Blender-reczny-600-W-1-zestaw-Bialy/p100302352001?mktc=shopping&gclid=CjwKCAjw5Kv7BRBSEiwAXGDElTmN7beBI7T9v5NBkuaHtWTF-1_Q1aqyN7poJJEv3KvPmhcZ-GzQFxoCECEQAvD_BwE - tez dość długo działa, zaleta jest metalowa końcówka do blendowania, wiec mozna wsadzic ja do gorącej zupy, niestety ostatnio zepsuła sie końcówka do ubijania piany.
    Podziękowali 1Karolinka
  • robot planetarny? :o
    Ja chyba przeoczyłam wszystko co do kuchni potrzebne, serio
    mam blender kielichowy, mikser, maszynkę ręczną :( ( ostatnio popsuła się ) i grill elektryczny 
    Nic poza tym, a w kuchni robię duzo, ostatnio całe popołudnia bo jestem na Dąbrowskiej, wiec warzyw  przerabiam  sporo
  • edytowano wrzesień 2020
    Przecieranie wszelkich warzyw obsługuje  mi malakser - przystawka do robota planetarnego. Robot planetarny i żyrafa z końcówkami w użyciu na co dzień.  
    Rzadziej używany ale bardzo ulubiony  sprzęt to sandwich toaster. A dokładniej dwa, żeby więcej na raz upiec,  bo najcześciej robimy grzanki jak goście są. Jeden  z nich z opcją gofownicy (używamy) i grilla (ani raz nie użyty od pewnie jakichś 7 lat).
    I sokowirowkę mam - ale praktycznie nie używam. Za dużo babrania i mycia jak dla mnie. Wolę zrobić  smoothie żyrafą.
    Natomiast od dawna marzyłby mi się jakiś sprzęt,  albo przystawka do tego co mam, krojąca twarde surowe warzywa w kostkę, która nie rozpadnie się po trzech użyciach. 
    Jeszcze mam młynek do kawy - miele wszystko co potrzeba, choć kawy długo nie widział. 
  • 1. Mikser z wielką miską (nie wiem czy planetarny bo się nie znam). Wyrabiam w nim ciasta, chleb, miksuję. Można dokupić dadatki: tarkę, do mielenia mięsa itp.
    2. Coś jak robot kuchenny: trze, mieli i różne rzeczy robi, ale sie zacina więc wyleci, poza tym za mały.  
    3. Tzw żyrafa.
    4. Mały mikser ręczny.
    5. Smoothie maker. Fajne, ale ostatnio mało używane. Nawet można w nim ciepłe zupy robić bo podgrzewa, ale coś nas te zupy nie zachwycily. 
    6. Zwykły toster.

    Poza tym zmywarka, bo inaczej nie wchodzilabym do kuchni nawet.

    Brakuje mi ekspresu do kawy. Popsuł się jeden i już tak zostało, że nie ma. 

    Duże ilości tostow grilujemy po prostu w piekarniku, w części grilowej.
  • Zwykłe tosty, albo grzanki też w piekarniku, bo dużo wchodzi. Ale jednak te z sandwich tostera to co innego  :)
    Podziękowali 1nowa
  • Masa na placki w maszynce do mielenia miesa zelmer z pprzystawką do tarcia warzyw
  • Nie cierpię trzec na tarce. Zamiast 10minut trzec np marchew recznie na surówkę wolę 5minut myc maszynę do tarcia.
    Podziękowali 2Bagata Katia
  • Mi się marzy robot sprzątający- kiedyś go kupię  :P chociaż mąż bardzo nieprzekonany. 
    A nad robotem planetarnym się zastanawiam bo miejsca mamy w kuchni dość mało i w sumie radzę sobie takim ręcznym, nie wiem czy warto poświęcić trochę miejsca. 

  • Bambidu powiedział(a):
    Zwykłe tosty, albo grzanki też w piekarniku, bo dużo wchodzi. Ale jednak te z sandwich tostera to co innego  :)
    potrzebny mi namiar na te cudo ostatnio kupiłam w kauflandzie zapłaciłam 29 zł jeden raz użyty i zepsuty ale kanapki były palce lizać....
  • Ekspres do kawy nr 1 codziennie 
    Kawiarka nr 2 codziennie 

    Robot planetarny często 
    Mikser, coś jak blender często 
    Gofrownica często 
    Grill elektryczny rzadziej
    Grzanker rzadziej





  • @nowa, mam Philips 3 w 1, ale taki sobie jest. I Moulinex ultracompact sandwich. Ten b. fajny. Z tym, że oba już  niemłode. Choć wolałabym jeden na 4 kromki, ale z dostępnością kicha była jak kupowałam. 
    Podziękowali 1nowa
  • Pytanie podstawowe : jaki robot planetarny kupić? 
    Na co zwrócić uwagę
    Podziękowali 1Hope
  • Moc i wielkość misy @Karolinka. Poniżej 5l nawet mie patrz. Dla mnie jeszcze istotne mieszadła ze stali nierdzewnej, a nie aluminium z jakąś powłoką. I żeby jak najmniej plastiku. Szczególnie w środku,  ale to trudno sprawdzić. 
    Podziękowali 1Karolinka
  • Zdecydowanie ekspres do kawy i suszarką do wlosów
    Podziękowali 1Hope
  • edytowano wrzesień 2020
    Karolinka powiedział(a):
    Założyłam nowy watek, gdzie można dodać opinie o dobrym i sprawdzonym   sprzęcie domowym.

    Chce kupić cosik co pomoże robić masę na placki ziemniaczane, przy czym to nie może zrujnować mojego portfela. Co polecacie?

    Czy blender sprawdzi się w robieniu tej masy ??? 

    @Karolinka blender typu żyrafa-bez problemu.
    Kielichowy też daje radę.
    Kroisz ziemniaki w kostkę,najlepiej taką mniejszą,jak kielichowy to wrzucasz tak do połowy-miksujesz.
    Jak taki typu "żyrafa" to też ziemniaki w kostkę,
    do miski.ścierką zakrywasz otwór żeby nie pryskało.
    Wkładasz blender i stukasz nim w ziemniaki,góra-dół.
    Po chwili zaczyna się robić z tego papka.
    Po 2-3 minutach masz gotową masę.
  • Moje sprzętu codziennego użytku : sokowirówka, blender teleskopowy z przystawkami chef xl firmy kenwood z blenderem kielichowym  ma dużą misę xxl itp ,czajnik elektryczny ceramiczny . 
    Poza tym lidlomix Ala  thermomix działa kilka razy w tygodniu , mały express do kawy z tchibo i mały blender ręczny .

    Nie posiadam frytkownicy , garnka  ciśnieniowego  i innych tego typu urządzeń.


    ostatnio mąż kupił mi mopa parowego z różnymi akcesoriami . Fajnie myje kuchenkę, okap i okna  w kuchni 


  • @Quintana, czy blender Kenwooda jest mocny? Wzięłam zastaw z Cookingiem, ale bez blendera... Muszę dokupić. Tzn. mam, ale Bosha wieloletniego, jeszcze daje radę, ale to nie to, czego nam trzeba.
  • maliwiju powiedział(a):
    Zdecydowanie ekspres do kawy i suszarką do wlosów
    Będzie wyznanie :p uwielbiam Cię  :D
    Podziękowali 1maliwiju
  • @Polly, daje radę . Używam już dwa lata.  Ja kupiłam w zestawie z kielichowym blenderem i maszynką do mięsa oraz zestaw do szatkowania . 
    Podziękowali 1Polly
  • @groszek ja mam frytownicę na gorące powietrze, daję tylko łyżkę oleju ale innej firmy niż ma @AgataZi. I normalnie smażę fryty z surowych ziemniaków. Jakoś godzinę czasu potrzebuje. Dobre, ale wiadomo, nie takie jak z głębokiego tłuszczu, chrupiące.
  • Czy ktoś ma może reklamowany na Instagramie głównie mop bioniczny Hizero? Taki co odkurza i myje jednocześnie? Drogi jest, nie chcę brać w ciemno, bo z mopa parowego z lidla średnio jestem zadowolona...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.