Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Problemy okresu noworodkowego i niemowlęcego

1494495497499500503

Komentarz

 • Może mieć grzybice. Wtedy mascia się smaruje.
  Podziękowali 1gabriela
 • Od zawsze wacik i woda
 • @Aga85 coś jeszcze przy grzybicy by miał? Jakieś objawy? Koniecznie musi to lekarz zobaczyć?
 • Taka swedzaca wysypka i zaczerwienienie, u nas było  w okolicach pieluchy u dziewczynki. Myślałam, że odparzenie. Przy okazji pediatra popatrzył i przepisał masc - wszystko ładnie zeszło. 
 • Izka powiedział(a):
  olgal powiedział(a):
  Izka powiedział(a):
  A żeby sprawdzić czy dziecko nie ma anemii to badać poziom żelaza? Czytam w necie o poziomie ferrytyny i hemoglobiny, nie kumam do końca... 
  Na początek wystarczy morfologia. Jeśli wyjdzie słaba to wtedy dalej:
  poziom żelaza,TIBC,ferrytyna,wit.B12.
  Jeśli wyjdzie w normie to raczej nie ma sensu reszty.
  W morfologii co wyszło odbiegające od normy, to średnie stezenie hgb w erytrocytach w wys. 31,7 g/dl przy normie dla tego laboratorium w przedziale 33-36 i płytki krwi obnizone przy wskaźnikach płytkowych w normie. Będę gadać z lekarzem. Gdyby kazał brać lekarstwo czy suplement żelaza, to jaki byłby polecany z Waszej strony? Może juz było w wątku, zaczęłam czytać ale nie dam rady 500 stron... 

  @Izka ; ile ma tych płytek?
  Morfologia pobierana z palca czy żyły? Dobrze szło,szybko pobrane czy męczone? Pomieszli zaraz po pobraniu probówkę?
  Z niskimi płytkami to bardzo często bywa błąd pobrania. Dlatego pytam.
  Preparat z żelazem to był tutaj polecany przez Katarzynę floradix.

 • @olgal dzięki za odpowiedź, płytki 190 do 9 potęgi (?) /L przy normie 220-490. Jest adnotacja że wynik sprawdzony, badanie wykonano dwukrotnie, próbka sprawdzona na obecność skrzepu, wskazane powtórne oznaczenie z nowego pobrania. Pobranie z wierzchu dłoni, trochę potrwało, jak zebrali, do trzech próbowek chyba, nie widziałam czy pomieszali. 
 • Izka powiedział(a):
  @olgal dzięki za odpowiedź, płytki 190 do 9 potęgi (?) /L przy normie 220-490. Jest adnotacja że wynik sprawdzony, badanie wykonano dwukrotnie, próbka sprawdzona na obecność skrzepu, wskazane powtórne oznaczenie z nowego pobrania. Pobranie z wierzchu dłoni, trochę potrwało, jak zebrali, do trzech próbowek chyba, nie widziałam czy pomieszali. 


  Z wierzchu dłoni i z trzech probówek... stawiam,że błąd pobrania. Poza tym 190 tys.to jest ok.
  Płytkami bym się nie przejmowała w ogóle.
  Anemia,jeśli jest to też niewielka i też może być wynikiem pobrania. Jak krew wyciskana i męczona to mogą być takie anomalie.
  Jeśli cię to niepokoi to trzeba by dać pobrać za jakiś czas komuś kto ma duże doświadczenie w pobieraniu krwi małym dzieciom. Pobrać z żyły. Szybko,bez męczenia. Inaczej ten wynik jest małowiarygodny i nie opierałabym na nim diagnozy.
 • Dzięki za info :) Na pewno wdrożymy w diecie potrawy bogatsze w żelazo 
 • edytowano wrzesień 2020
  @Izka, a ja dołożę swojego "hopla" jeszcze ;), nie taki drogi, a jeśli już będziecie pobierać z żyły, to może warto... taki trop tylko - bez zobowiązań, bo się na tym nie znam :)
  Otóż - mi małopłytkowość (taka właśnie umiarkowana, bez dramatu) i anemia wychodziły przy niedoborze wit. B12. Po suplementacji - wszystko przeszło i nie wróciło. 
  Podziękowali 1Izka
 • Córka w ciągu ostatniego 1.5 mca 4 razy wymiotowała. Mamy się diagnozować. Dostałam namiar na gastroenterologów: prof. Danutę Celińską Cedro i dr Agnieszkę Bakułę. Warszawa. Czy mają Panie doświadczenie z tymi specjalistami? Którego wybrać? 
 • No i mamy poleconych neurologów dziecięcych: dr Magdalena Kaczorowska i dr Marta Paulina Bogotko. Również Warszawa. Czy któraś z Pań miała do czynienia? 
 • Neurolog mogę polecić, ale inną, jak potrzebujesz. ;) 
 • Dr Krystyna Malinowska
  Podziękowali 1Izka
 • @Izka, a ma około 9 miesięcy? 

 • MonikaN powiedział(a):
  @Izka, a ma około 9 miesięcy? 

  Rok i 5 miesięcy, zeby idą późno 
 • mamlu powiedział(a):
  Neurolog mogę polecić, ale inną, jak potrzebujesz. ;) 
  Poproszę :) 
 • Mam dość. Całe dnie tylko ręce, nakarmić ja graniczy z cudem bo zaraz ja coś zainteresuje i koniec jedzenia, w nocy do toalety nie mogę pójść bo od razu budzi się i ryczy a głosik ma, śpię z nią w jednym łóżku bo jak odkładałam do łóżeczka ciągle budziła się i płakała, teraz  pilnuje mnie w łóżku i je co godzinę :( zaczynam się zastanawiać za jakie grzechy...
 • Na wizycie u nefrologa lekarka zauważyła że J (trzylatka z ciągłym zum) ma lekko sklejone wew. wargi. Ale jej zdaniem to jest bez wpływu na zum. W internecie przeczytałam że jednak może. Zastanawiam się komu to pokazać. Dziecięcy gin.?
 • edytowano październik 2020
  U mojej rodzinny zapisał krem (chyba z estrogenami?) i po jakimś czasie się rozkleiły (ale ona miała jako noworodek konkretnie sklejone) 
  Podziękowali 1awia
 • @Agmar pierworodną w ciągu dnia karmiłam czasem po ciemku albo zakrywałam oczy... nie pamietam... czapka? pieluszka?
  Na wykrywacz ruchu nie mam patentu. Kładlismy synka w lozeczku na brzuchu... Corka z kolei potrzebowała otulacza takiego krepujacwgo rączki by spać dłużej niż kilkanaście min. Pisze o dzieciach (2mce-6 może więcej mcy). Czasem spały cale nocki.
  Brzmi to jak kombinacja alpejska nawet po latach ;)

 • @Agmar a próbowałaś może karmić na leżąco w ciągu dnia? U nas to jedyny sposób na nakarmienie półrocznego malca, który reaguje na wszystkie bodźce ze zdwojoną siłą. Na siedząco nie ma szans ;) 

  @awia to może być przyczyną. My byliśmy u dziecięcego ginekologa. Rozwiązanie problemu bardzo nam pomogło, skończyły się wszelkie stany zapalne.

  @Izka piszę priv
  Podziękowali 2Izka awia
 • Agmar powiedział(a):
  Mam dość. Całe dnie tylko ręce, nakarmić ja graniczy z cudem bo zaraz ja coś zainteresuje i koniec jedzenia, w nocy do toalety nie mogę pójść bo od razu budzi się i ryczy a głosik ma, śpię z nią w jednym łóżku bo jak odkładałam do łóżeczka ciągle budziła się i płakała, teraz  pilnuje mnie w łóżku i je co godzinę :( zaczynam się zastanawiać za jakie grzechy...
  Agmar, jakbyś pisała o mojej młodszej...
  W dzień nosiłam e chuscie, żeby ręce mieć wolne. 
  Karmiłam ja w w zaciemnionym pokoju i właśnie w nocy. Na śpiocha najlepiej jadła, a słabo przybierala 
  Ale tak naprawdę , to nie było na nią sposoby. Dopiero jak wyrosła, to odetchnęlismy
 • Próbowałam karmienia na siedząco leżąco stojąco, cuda przerobiłam ...zaciemnianie nic nie daje bo słuch ideal - reaguje na każdy szelest (od razu opcja skanowania otoczenia). Do tego fascynacja Maćkiem który jest zawsze obok. 
  Hanka raczej z przybieraniem problemu nie ma, fałdy na nogach jak ludzik z reklamy opon, buzia pyza mega, na dniach 7 miesięcy rozmiar 6-9 miesiąca na styk.
  Zastanawiam się czy nie ma jak Maciej nadwrażliwości dźwiękowej (zresztą dziewczyny też mają tyle że one na określoną wysokość dźwięku). 
  Otulania kocy nienawidzi, zresztą żadne z nich nie lubiało, śpi krótko bo wystarczy byle szelest i oczy jak 5 zł (a u nas ciężko o ciszę, dziewczyny nie słyszą dobrze więc są głośne, Maciej z nimi też się tak nauczył) 
 • awia powiedział(a):
  Na wizycie u nefrologa lekarka zauważyła że J (trzylatka z ciągłym zum) ma lekko sklejone wew. wargi. Ale jej zdaniem to jest bez wpływu na zum. W internecie przeczytałam że jednak może. Zastanawiam się komu to pokazać. Dziecięcy gin.?
  Nam urolog powiedział,że ma wpływ. Rozklejał mechanicznie. Nałożył jakąś maść,odczekaliśmy kilkadziesiąt minut a potem rozklejał.
  Podziękowali 1awia
 • @Agmar, pewnie pomógłby biały szum na to wybudzanie ale z tego co pamiętam śpicie wszyscy razem, więc pytanie czy pozostałym by to nie przeszkadzało.
 • to lepiej gin czy urolog
 • @mamlu dopiero doczytałam. znajdę w takim razie gin dzieciecego 
 • @Polly biały szum przerabialiśmy na początku, pomaga jej dźwięk odkurzacza, ale nie ten z YT, nie nagrany ale prawdziwy - tylko nie wyobrażam sobie włączać odkurzacza na 2 godziny, bo głowa by nam pękła 
 • @Agmar, my mamy z yt, ale nagrany na mp3. Idzie przez całą noc... Dzięki temu śpimy. Bo Franio zdecydowanie należy do dzieci, które mają problemy z usypianiem i ze snem. Tylko dzięki naszym usilnym staraniom i uczeniu spania, udało się jakoś ten jego tryb dnia uregulować. Może musicie po prostu znaleźć własny sposób na sen Hani.
 • @polly ja zwątpiłam...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.