Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Problemy okresu noworodkowego i niemowlęcego

1445446448450451454

Komentarz

  • edytowano październik 2020
    U mojej rodzinny zapisał krem (chyba z estrogenami?) i po jakimś czasie się rozkleiły (ale ona miała jako noworodek konkretnie sklejone) 
    Podziękowali 1awia
  • @Agmar pierworodną w ciągu dnia karmiłam czasem po ciemku albo zakrywałam oczy... nie pamietam... czapka? pieluszka?
    Na wykrywacz ruchu nie mam patentu. Kładlismy synka w lozeczku na brzuchu... Corka z kolei potrzebowała otulacza takiego krepujacwgo rączki by spać dłużej niż kilkanaście min. Pisze o dzieciach (2mce-6 może więcej mcy). Czasem spały cale nocki.
    Brzmi to jak kombinacja alpejska nawet po latach ;)

  • Agmar powiedział(a):
    Mam dość. Całe dnie tylko ręce, nakarmić ja graniczy z cudem bo zaraz ja coś zainteresuje i koniec jedzenia, w nocy do toalety nie mogę pójść bo od razu budzi się i ryczy a głosik ma, śpię z nią w jednym łóżku bo jak odkładałam do łóżeczka ciągle budziła się i płakała, teraz  pilnuje mnie w łóżku i je co godzinę :( zaczynam się zastanawiać za jakie grzechy...
    Agmar, jakbyś pisała o mojej młodszej...
    W dzień nosiłam e chuscie, żeby ręce mieć wolne. 
    Karmiłam ja w w zaciemnionym pokoju i właśnie w nocy. Na śpiocha najlepiej jadła, a słabo przybierala 
    Ale tak naprawdę , to nie było na nią sposoby. Dopiero jak wyrosła, to odetchnęlismy
  • Próbowałam karmienia na siedząco leżąco stojąco, cuda przerobiłam ...zaciemnianie nic nie daje bo słuch ideal - reaguje na każdy szelest (od razu opcja skanowania otoczenia). Do tego fascynacja Maćkiem który jest zawsze obok. 
    Hanka raczej z przybieraniem problemu nie ma, fałdy na nogach jak ludzik z reklamy opon, buzia pyza mega, na dniach 7 miesięcy rozmiar 6-9 miesiąca na styk.
    Zastanawiam się czy nie ma jak Maciej nadwrażliwości dźwiękowej (zresztą dziewczyny też mają tyle że one na określoną wysokość dźwięku). 
    Otulania kocy nienawidzi, zresztą żadne z nich nie lubiało, śpi krótko bo wystarczy byle szelest i oczy jak 5 zł (a u nas ciężko o ciszę, dziewczyny nie słyszą dobrze więc są głośne, Maciej z nimi też się tak nauczył) 
  • awia powiedział(a):
    Na wizycie u nefrologa lekarka zauważyła że J (trzylatka z ciągłym zum) ma lekko sklejone wew. wargi. Ale jej zdaniem to jest bez wpływu na zum. W internecie przeczytałam że jednak może. Zastanawiam się komu to pokazać. Dziecięcy gin.?
    Nam urolog powiedział,że ma wpływ. Rozklejał mechanicznie. Nałożył jakąś maść,odczekaliśmy kilkadziesiąt minut a potem rozklejał.
    Podziękowali 1awia
  • @Agmar, pewnie pomógłby biały szum na to wybudzanie ale z tego co pamiętam śpicie wszyscy razem, więc pytanie czy pozostałym by to nie przeszkadzało.
  • to lepiej gin czy urolog
  • @mamlu dopiero doczytałam. znajdę w takim razie gin dzieciecego 
  • @Polly biały szum przerabialiśmy na początku, pomaga jej dźwięk odkurzacza, ale nie ten z YT, nie nagrany ale prawdziwy - tylko nie wyobrażam sobie włączać odkurzacza na 2 godziny, bo głowa by nam pękła 
  • @Agmar, my mamy z yt, ale nagrany na mp3. Idzie przez całą noc... Dzięki temu śpimy. Bo Franio zdecydowanie należy do dzieci, które mają problemy z usypianiem i ze snem. Tylko dzięki naszym usilnym staraniom i uczeniu spania, udało się jakoś ten jego tryb dnia uregulować. Może musicie po prostu znaleźć własny sposób na sen Hani.
  • @polly ja zwątpiłam...
  • Agmar, u nas niestety biały szum też nie działał. Córcia  zaczęła spać normalnie jak w nocy przestałam karmić i spała w drugim pokoju. Miala okolo 1,5 roku. Na poczatku maz do niej wstawal. 
  • Aga85 powiedział(a):
    Agmar, u nas niestety biały szum też nie działał. Córcia  zaczęła spać normalnie jak w nocy przestałam karmić i spała w drugim pokoju. Miala okolo 1,5 roku. Na poczatku maz do niej wstawal. 
    To jeszcze rok przede mną...niepocieszajace. ja tego nie rozumiem,. Ona wcześniej wstawała w nocy tylko raz albo wcale...dobra skończyła się kwarantanna trzeba ogarniać rzeczywistość zamiast narzekać...
  • Syn ma 20 miesięcy i od może pół roku wiecznie pcha ręce do pampersa. Robi to już odruchowo. Nie sądzę, żeby się onanizował, też się nie drapie. Wszyscy zwracają na to uwagę co robi się już uciążliwe, poza tym często potem się osikuje, bo pampers zwinięty... Powiedzcie, że to norma? Mam czekać aż wyrośnie? 
  • Maciej tak robi (choc nie aż tak często żeby bardzo się w oczy rzucało), im cieplej tym częściej to się zdarza 
    Podziękowali 1gabriela
  • edytowano październik 2020
    Tym razem proszę o namiar na dobrego okulistę, może być prywatnie, muszę u mojej Małej 17-mcy zbadać dno oka. Warszawa. Mam też opiekę medyczną w Pzu, jeśli ktoś w ramach tej opieki to byłoby w ogóle fajnie :) 
  • Dr Seroczyńska. Byłam ostatnio z dwulatką. Zbadała ją bardzo dokładnie. Chyba jedna z najbardziej polecanych okulistów do malutkich dzieci. W Arka na Woli przyjmuje dzieci tylko do drugiego roku życia. Wizyta ok. 200 zł. Bardzo polecam.
    Podziękowali 1Izka
  • Syn 7 miesięcy. Od ponad miesiąca corsz gorzej śpi w nocy. Najpierw myslalam ze skok rozwojowy,albo że głodny albo że zaraz mu przejdzie. Ale jest coraz gorzej. Jakby mu cos przeszkadzalo spać. Kladzie się na brzuchu, drzemie,  poplakuje, pelznie, spi dalej, za chwilę kaszle, znowu pelznie, spi dalej. Nie mam pomysłu o co chodzi. No i czemu kaszle. Niedoleczylismy kataru? Juz 5x mial katar. Slini sie sporo ale zęba brak. Czy od glisty może tak kaszlec i nie spać?
  • moni_k powiedział(a):
    Dr Seroczyńska. Byłam ostatnio z dwulatką. Zbadała ją bardzo dokładnie. Chyba jedna z najbardziej polecanych okulistów do malutkich dzieci. W Arka na Woli przyjmuje dzieci tylko do drugiego roku życia. Wizyta ok. 200 zł. Bardzo polecam.
    Albo dr Alicja Krawczyk też od maluchów ale starsze tez przyjmuje. Optyk na Jagiellońskiej. 180 wizyta.
    Podziękowali 1Izka
  • Moga to byc robaki, niespokojny sen + spanie z pupa do gory + kaszel.
  • któraś z was polecała Urobon. Podaje od jakiegoś czasu i póki co  nie ma nawrotu!! Tak dobrze nie było prawie rok! dziękuję  :)
  • Co na kaszel u 7 miesięcznego dziecka? Po paru godzinach snu,zaczyna mu cos splywac po tylnej scianie gardła i kaszle mokro czasem nawet godzinę. Inhalacje zablockiej i rozgnieciony czosnek na razie ale brak poprawy i dlugo to juz trwa.
  • karolinamika powiedział(a):
    Co na kaszel u 7 miesięcznego dziecka? Po paru godzinach snu,zaczyna mu cos splywac po tylnej scianie gardła i kaszle mokro czasem nawet godzinę. Inhalacje zablockiej i rozgnieciony czosnek na razie ale brak poprawy i dlugo to juz trwa.
    Na noc możesz podać krople Sinecod, żeby kaszel zahamować. W dzień inhalacje, ale u takiego maluszka lepiej solą fizjologiczną, bo Solanka Zabłocka może powodować duszności. Oklepywać jak najczęściej i dużo poić.
  • Ile tych kropli, bo mam tylko ulotki brak
  • 10, ale tylko na noc
  • edytowano październik 2020
    A my dalej się bujamy z infekcja. Na ten kaszel Mieliśmy teleporade by plukac nos fixin, odciągnąć katarkiem, popołudniu inhalowac berodual i oklepac. No i teraz nie śpi całą noc z powodu kataru. Mąż jak zwykle chce koniecznie do lekarza jakby ten mial moc uzdrawiania. A tego płukania trochę sie boję, mały sie wyrywa, boję się że mu poleci do ucha czy gdzieś się zachlysnie. Połowa to do oka poszła więc nie wiem czy dam radę. Iczy to ma sens. 
  • D. (7m) pojawiła mu się wyschnięta skóra na plecach w miejscu gdzie jest jeszcze pielucha ale już nie mokro, po 2dniach niestety wygląda już tak jak grzybica (spróbuję wkleić zdjęcie z komputera) ale nie sprawia wrażenia że mu to przeszkadza lub boli, swędzi...
    czy koniecznie pokazać to od razu lekarzowi, czy można jakoś samemu próbować coś z tym zrobić? Nie ukrywam że wolałabym wiadomo dlaczego...

  • U nas funkvjonuje telekonsultacja ze zdjeciem na maila lub telefon. Syn tak antybiotyk.na gronkowca dostal. Moze u Was tez mozna zdhecie lekarzowi wyslac?
    Podziękowali 1Wela
  • @Wela jesli to grzybek to moze pomoc Clotrimazol, bez recepty. To malenstwo siedmiomiesieczne ale mysle, ze cieniutko spokojnie moglabys mu posmarowac skore i obserwowac. 
    Podziękowali 1Wela
  • Dziecko 4 miesiące ssie kciuk. W internatach przeczytałam, że lepiej tego od razu oduczyć i dać smoczek.

    Czy to prawda?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.