Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kampania "Stop Komunii św. na rekę"

1457910

Komentarz

  • Działanie protestanckie, dokładnie. Skutek będzie odwrotny do oczekiwanego. 
    Podziękowali 1Polly
  • "Czystość doktrynalna". O czystości rytualnej było już dawno. Ach ten wywrotowiec, Jezus.
  • Biskup to taki tata danej społeczności. Ustala zasady i trzeba go słuchać. I narzekanie na innych biskupów, z innych krajów, to jakby dziesięciolatka stwierdziła, że jej kolega z klasy ma złego ojca, bo pozwala mu jesc frytki dwa razy w tygodniu. A ojciec dziesięciolatki przecież zabrania jej jeść frytek i w ogóle smażonego, bo to niezdrowe.

    Jestem naprawdę w szoku, że można mieć podejście, że każda wypowiedź każdego biskupa na świecie ma MI się podobać i według MNIE być zgodna z doktryną. Chociaż jestem w stanie zrozumieć , jak takie zarzuty wysuwają osoby, które zęby zjadły na badaniu doktryny ORAZ obserwowaniu jej w życiu, a także mają jakieś doświadczenie życiowe poza Polską,ktora ma swoją specyficzna kulturę i uwarunkowania. 
  • > Mam szukać cytatów? Wypowiedzi takiego np abpa (nomen omen!) Marxa?

    Chodzi o tego samego Marxa, którego papież Benedykt XVI kreował na kardynała? Dziwna sprawa, prawda?

    Ale na szczęście w ogóle nie musimy się tym zajmować. Mamy biskupa Kamińskiego, nie mieszkamy w Monachium, tylko w diecezji warszawsko-praskiej. Jeżeli kogoś interesują inni biskupi, to mamy Jędraszewskiego, Rysia, czy przywołanego przeze mnie wcześniej Barrona.
    Podziękowali 1Joannna
  • > Gdybym mieszkał w Niemczech i podlegał biskupowi miejsca - oczywiście byłbym
    > przeciw niemu a z Papieżem.

    A ja myślę, że byłbyś i z biskupem i z Papieżem. Kościół jest jeden.
  • Prędzej  czy później problem taki może kogoś dosięgnąć . I co wtedy? Przeprowadza się? Czy jest posłuszny swojemu biskupowi na miejscu? Zgłasza sprzeciw osobiście? Sama nie wiem, może warto się zastanowić. 
  • Nieprawda, to stwierdzenie jest zawsze prawdziwe. Kościół katolicki jest Apostolski, czyli zbudowany na Apostołach i ich współczesnych Następcach. Kto odrzuca biskupów, ten jest schizmatykiem.
    Podziękowali 2Zuzapola Polly
  • Czyli jak biskup miejsca jest np. zacbłogoslawieniem związkow homoseksualnych (sytuacja hipotetyczna) też nslezy go słuchac?
    Podziękowali 1Rogalikowa
  • malagala powiedział(a):


    Jestem naprawdę w szoku, że można mieć podejście, że każda wypowiedź każdego biskupa na świecie ma MI się podobać i według MNIE być zgodna z doktryną.

    To pokłosie pychy. "Pan Bóg na pewno myśli tak jak ja, bo przecież JA myślę dobrze". Wtedy kościół hierarchiczny przestaje być potrzebny. Ot, szatan w pełnej krasie.
  • Zuzapola powiedział(a):
    Prędzej  czy później problem taki może kogoś dosięgnąć . I co wtedy? Przeprowadza się? Czy jest posłuszny swojemu biskupowi na miejscu? Zgłasza sprzeciw osobiście? Sama nie wiem, może warto się zastanowić. 

    Wtedy, upomnij w cztery oczy. Ale nie z poziomu własnej wszechwiedzy, ale ewangelicznie, z pokorą. Wysłuchaj tego człowieka, usłysz go naprawdę. Może sama się nawrócisz, a może odkryjesz w nim nie niszczyciela doktryny, ale biednego zagubionego grzesznika.  Jeśli tak, odejdź, błogosławiąc mu, módl się, podejmij post i wróć za jakiś czas porozmawiać znowu o tym samym. Nadal nic? Poproś innych o wsparcie. Ale takich innych,, którzy kochają i szanują, nie niszczą w imię prawdy. On nie chce, by zginęło choćby jedno z tych małych.
    Dalej jest papież, który ma klucze. I tylko on. Żaden lider wspólnoty, domorosły czy faktycznie wykształcony teolog.
    Kościół przetrwał Borgiów i nie upadnie.
    Podziękowali 2Zuzapola Aga85
  • @TecumSeh, już napisałam wyżej.
  • Zgadzam się z @Polly , szemranie po kątach na biskupów nie uzdrawia sytuacji, powinni wiedzieć, że są osoby, którym dane postępowanie sprawia ból, ale wszystko z szacunkiem, pokorą i posłuszeństwem.
    Podziękowali 1Joannna
  • Hej, a znacie taką pieśń?

    Com przyrzekł Bogu przy chrzcie raz,
    Dotrzymać pragnę szczerze.
    Kościoła słuchać w każdy czas,
    I w świętej wytrwać wierze.

    Specjalnie pogrubiłem. W każdy czas, a nie wtedy, kiedy mi się podoba. A Kościół to Papież, potem mój biskup, potem mój proboszcz. Dopiero za nimi jestem ja i to, co mi się wydaje na temat teologii, albo tradycji.

    I naprawdę nie ma znaczenia, że jakiś biskup gdzieś coś tam powiedział. Albo i nie powiedział, ale media przekazały po swojemu.
    Podziękowali 3malagala Berenika Joannna
  • @TecumSeh, jeśli nie zrozumiałeś tego co napisałam, to ja nie potrafię inaczej ci wyjaśnić.

    Po prostu albo kręcimy się wokół tego "ja wiem lepiej, lepiej rozumiem, lepiej czytam, lepiej interpretuję i mam prawo do..." ...albo patrzymy na Jezusa, którego mowa zawsze była "tak-tak, nie -nie", ale nikogo tu na świecie nie poustawiał, nie zniszczył, nie zniesławił, tylko oddał życie.
    Prawda ma to do siebie, że broni się sama. Nie natychmiast, nie od razu. I nie krzyczy. Jej tryumf jest pełen majestatu bożej łaskawości a nie wrzasku: "ha! miałem rację!"
  • I po ludzku Jezus przegrał. A uczeń nie przerasta swojego pana. "Podobno".
  • edytowano październik 2020
    Ano właśnie. Jezus mówi prawdę, wypowida słowo "biada", ale nie pozbawia ich urzędu. Nie mógłby? Piłatowi odpowiada, że jest królem, a potem daje się przybić do krzyża. Umiera iście po królewsku, jak wiemy. Albo się tego nauczymy, albo będziemy sobie tak oto teoretycznie dyskutować.
  • Nie jestem gotowa na nawalankę w imię Jezusa i nie uważam, że jest to dobre. Nie walczę o rację ani o liczbę podziękowań.
    Tak że pax. Idę do wątków kulinarnych itp.
  • "Właśnie - najpierw Papież. Jeśli biskup mówi coś wprost przeciwnego, wielokrotnie, metodycznie i z premedytacją - to wnioski są oczywiste."

    I co Twój biskup takiego mówi wbrew Papieżowi?

    Bo problemy ks. Wierzbickiego mnie nie interesują,
  • > czasem nie da się być katolikiem zgodnie z biskupami

    Poproszę o przykład.
  • Miałeś podać heretyckie wypowiedzi biskupów, a nie jakieś ploteczki.
  • Trudno być we wspólnocie ze zmarłymi. Dlatego za naszego życia mamy i Następcę św. Piotra i Następców Apostołów. Oni nas prowadzą jako nasi pasterze.
  • Myślę, że żyjemy w całkowicie normalnych czasach, ani lepszych, ani gorszych od innych. Nadal mamy te same 10 przykazań do złamania.
    Podziękowali 1Berenika
  • Ciekawe, jak ta rozmowa współgra z dzisiejszymi czytaniami:

    https://www.facebook.com/studniaslowa/posts/181796620086697
  • Naprawdę dziwi mnie, że wielu nie dostrzega, jak bardzo ich wypowiedzi współgrają z działaniem złego ducha na rzecz rozkładu Kościoła. 

    I to od wewnątrz. Szatan jest inteligentny, wiadomo. Posłużyć się wierzącymi dla osłabienia wspólnoty wierzących.

    A pycha gubi człowieka. Zawsze. Podstępnie.
    Podziękowali 4Polly Joannna Aga85 MAFJa
  • I tyle wątków modlitewnych na tym forum.

    Paździetnik jest. Różaniec odmawiać zamiast pomstować na biskupów zza Odry. Oni się od tego biadolenia nie poprawią.
    Podziękowali 1Polly
  • Małgorzata32 powiedział(a):
    Czyli jak biskup miejsca jest np. zacbłogoslawieniem związkow homoseksualnych (sytuacja hipotetyczna) też nslezy go słuchac?
    Ale w zakresie zawierania takiego związku przez Ciebie? Może w innych zakresach się nie myli? 
  • Ks. Chromy: podział wokół form przyjmowania Komunii św. – wyzwaniem dla Kościoła w Polsce

    Podziały wokół form przyjmowania Komunii św. jest dla Kościoła w Polsce wyzwaniem – powiedział KAI ks. Roman Chromy, sekretarz Komisji Duszpasterskiej KEP. Podczas obrad Episkopatu w Łodzi duchowny prowadził spotkanie na temat strategii duszpasterskiej w czasie i po pandemii.


    https://ekai.pl/ks-chromy-podzial-wokol-form-przyjmowania-komunii-sw-wyzwaniem-dla-kosciola-w-polsce/
  • jukaa powiedział(a):
    Bo ręce są na wierzchu.  Zanim będzie  komunia,  17 razy czegoś dotkniesz albo ktoś ci na nie nakicha   :p

    Dlatego należy nosić ze sobą żel dezynfekcyjny i przed Komunią użyć.
  • Najświętszy Ojcze, jeśli się nie nawrócisz, proszę, ustąp, wyrzeknij się papiestwa. Piszę to z miłości do Waszej osoby, dla Waszego wiecznego zbawienia i dla Kościoła


    Podziękowali 1Rogalikowa
  • Trwało kilka lat nim zrozumieli że nie zamierzam ich dotować. Choć w sumie nie zrozumieli. Przeprowadziliśmy się i przestały dochodzić przesyłki. Znani są też z agresywnej krytyki papieża i Watykanu. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.