Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Na pewno podpowiecie

Od kilku lat robie z moimi uczniami akcję antyhalloweenową pt "selfie ze świętym". Starszaki z 7 klasy przebierają się za świętych a pozostali,od 4 klasy w górę, chodzą po korytarzach z telefonami i kartami, na których mają charakterystykę danych świętych i próbują ich zidentyfikować oraz zrobić sobie z nimi selfie. To tak w wielkim skrócie ale zabawa jest świetna, ma walory edukacyjne i  co ważne, przynajmniej na szkolnym terenie odciąga uwagę młodzieży i dzieci od halloweenowych przebieranek. Przymierzam się do tegorocznej akcji i szukam pomysłów na świętych, za których moi 7 klasiści mogli się by się przebrać. Fajnie gdyby to były postacie charakterystyczne. Chętnie posłucham waszych propozycji
Podziękowali 1Isako

Komentarz

  • @kami79, rewelacyjny pomysł!
    Laura Vicuna może?
  • @kami79 w zeszlym roku bylismy z naszymi dziecmi na pochodzie Wszystkich Swietych organizowanych przez ojcow Franciszkanow z naszego miasta. Nasi byli przebrani za sw.Jozefa, sw. Jana Chrzciciela i sw. Jadwige. Dzieci byly poprzebierane bajecznie, z postaci, ktore zapamietalam to: sw. Maria z Dzieciatkiem Jezus na rekach, sw. Faustyna, sw. Jan Pawel II, sw. Franciszek, sw. Antoni, sw. Juan Diego, sw.Elzbieta Wegierska, sw. Matka Teresa z Kalkuty( byly dwie), sw. Tereska od Dzieciatka Jezus oraz oczywiscie sw. Mikolaj.
    Najbardziej rozczulil mnie sw. Florian - gosc mial pioropusz na chelmie ze szczotki do zamiatania podlogi! Sw. Antoni Padewski mial nawet tonsure zrobiona z czepka basenowego i sztucznych wlosow doklejonych dookola :) Sw. Juan Diego tez byl bardzo pomyslowo przebrany: byl w kolorowym ponczo, do tego mial na glowie peruwianska czapke a na szyi zawieszona drewniana fletnie pana :)
    Byla tez sw. Karolina Kozkowna - gladko zaplecione wlosy w dlugi warkocz, piekny kwiecisty wianek na glowie i lilia w dloni. 


    Podziękowali 1Mle
  • Też o niej myślałam, dzięki :)
  • Jeszcze a propos tego sw. Floriana, to mam w domu ksiazke autorstwa Joanny Góźdź " Przebieranki malowanki. Dobre pomysły na wspolna zabawe"- polecam te ksiazke. Jest tam pomysl na przebranie dla rzymskiego legionisty, mozna sie zainspirowac:
  • Rewelacja  <3 kilku z wymienionych świętych już mieliśmy ale kilku mi podsunęłas, dzięki
  • A moze Sw  Joanna d'Arc? W tym roku wypada rocznica okragla ogloszenia swietej (100lat)
  • A moze w tym roku podroz dookola swiata?
    Patron kazdego kraju?
    Np: Francja: Sw. Joanna d'Arc Sw. Michal oraz Sw Teresa od Dieciatka Jezus.
    Niemcy: Sw Bonifacy
    itp
    Podziękowali 1isza
  • Do tego moglby sie dolaczyc nauczyciel Geografii lub Historii.
  • Korelacja między przedmiotowa, super pomysł, zwłaszcza że robię staż
  • Taki trend, wiec trza robic. ;)

  • Ja jeszcze podrzucę naszego Edmunda Bojanowskiego błogoslawionego
  • edytowano październik 2020
    Stanisław Papczyński, Szymon z Lipnicy, Konrad z Parzham
  • Św. Cecylia z instrumentami, św. Krzysztof z kierownicą, św. Jadwiga Królowa 
  • Św. Urszula Ledochowska. Ten czapek czarny bardzo charakterystyczny i duza skórzana torba, bo dużo podróżowała. 
    Szary habit 
    Można słonecznik jak przypinke albo w dłoń (to taki bardzo jej kwiat).
  • Carlo Acutis. B) W tym roku nie powinno go zabraknąć. 

    Podziękowali 3Lome E.milia Małgorzata32
  • Latwe ale trzeba miec tzw warunki naturalne. Jesli je masz, czyli gdy jestes brunetem z gestymi, dluzszymi wlosami - ukladasz wlosy na piance, zaczes do gory ;) Do tego bordowe albo ciemnogranatowe, lekko rozpiete polo, jasnobezowe spodnie, w zaglebienie dekoltu wpiac okulary przeciwsloneczne, czarne adidasy, sportowy plecak.
  • Strój Indianki - św.Kateri Tekakwitha :)

  • Św Michał Archanioł
    Podziękowali 2Rejczel isza
  • św. Brygida? Z tym takim krzyżem/czepkiem na głowie!? Dla mnie mega charakterystyczne.
     
  • św.Ojciec Pio
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.