Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Maski bez Klarci

1121315171872

Komentarz

  • Od SB lub pn zamknięte restauracje.
    Covid spowodował największy dług w europejskie w Polsce.
    Sq..ny.


  • Covid 150 mld a reszta polityka rządu jak rozumiem. Były ostrzeżenia że są duże sztywne wydatki bez pokrycia dochodami. 
  • edytowano październik 2020
    Banda czworga.
    Na gazeta ani słowa o ustawach, tylko aborcja. Piękna zgodność opozycji z rządem.
  • W sumie nie bardzo gdzie jest wyjechać.
    Bolszewia już na całym świecie.
    Podziękowali 1Rogalikowa
  • Strefy i obostrzenia to gotowanie raka i tyle.
    Podziękowali 1Rogalikowa
  • edytowano październik 2020

    "Art.  36.  [Zastosowanie środków przymusu bezpośredniego]
    1.  Wobec osoby, która nie poddaje się obowiązkowi 
    szczepienia, badaniom sanitarno-epidemiologicznym  [...], 
    a u której podejrzewa się lub rozpoznano chorobę szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną, stanowiącą bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia lub życia innych osób, 
    może być zastosowany środek przymusu bezpośredniego polegający na przytrzymywaniu, unieruchomieniu lub 
    przymusowym podaniu leków.
    2.  O zastosowaniu środka przymusu bezpośredniego decyduje 
    lekarz lub felczer [...]


  • Lepiej głośno bluzgać niż być małym cichym sku..y em  :p
    Podziękowali 3Skatarzyna OlaN. Rogalikowa
  • Mój mąż zawsze mówi: lepsza agresja niż depresja  :D
    Podziękowali 3asiao Gloria PonuraKura
  • https://m.faktopedia.pl/500835 to tak propos słownictwa, nie umiem z komórki obrazka wstawić 
    Podziękowali 1Rogalikowa
  • Elunia powiedział(a):
    Patrz, że ja nie byłam taka cwaniutka i nie uwieczniłam twoich kolejnych nocnych bluzgów.
    Szczerze mówiąc,  nie warto...
  • Ja sie spytam, bo ostatnio myslalam o tym, gdybym miala objawy i lekarz by zlecil mi test. Jakie mialabym mozliwosci, jesli nie mam prawa jazdy, wiec autem nie dojade, komunikacja i taxi odpada, czy jest opcja testu w domu? Jest jeszcze rower, ale jak bym zle sie czula, to moge nie dac rady.
  • Szkoda ze dopiero teraz niektórzy przejrzeli na oczy i dostrzegli, jakie są prawdziwe intencje szeregowego posła.
    Kilkadziesiąt lat, metodycznie i skrupulatnie opracowywał ten plan dyktatury. 
  • edytowano październik 2020
    USA Koniec spektaklu pt.covid

    Nie zamierzamy kontrolować pandemii. Będziemy kontrolować otrzymywanie szczepionek, środków leczniczych i innych metod łagodzenia skutków - powiedział Meadows w programie CNN "State of the Union."

    Szef personelu Białego Domu, Mark Meadows, powiedział w niedzielę w telewizji CNN, że Stany Zjednoczone "nie będą kontrolować" pandemii koronawirusa, ponieważ liczba przypadków w całym kraju rośnie.

    Pytany, dlaczego władze nie zamierzają opanować pandemii, Meadows odparł: "Ponieważ jest to zaraźliwy wirus, tak jak grypa". Dodał, że administracja Trumpa "stara się to powstrzymać".

    Musimy upewnić się, że mamy odpowiednie czynniki łagodzące, czy to terapie, czy szczepionki, czy leczenie, aby upewnić się, że ludzie nie umrą z tego powodu - wyjaśnił Meadows.

    Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-stany-zjednoczone-drugi-dzien-z-rzedu-ponad-80-tysiecy-zakaz,nId,4816336#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

  • O to.milo z ich strony że zakładają że ktoś może umrzeć 
  • edytowano listopad 2020
    Ministerstwo podaje, że średnia wieku dla ofiar covida wynosi 75.6 lat.

    Średnia wieku w Polsce to 77.85 lat, jednak wśród ofiar covida jest nadreprezentacja mężczyzn, których średnia długość życia w Polsce to 73.8 lat.

    Z dość luźną dokładnością oznacza to, że covid nie na wpływu ma ilość śmierci w Polsce, gdyż pokrywa się z średnią długością życia.

    Kolejny powód po jesieni zeszłego roku, kiedy koronowirus szalał już co najmniej we Włoszech i nic specjalnego się nie działo, by totalnie wrócić na standardowe tory leczenia tej choroby, jak to działo od zawsze.

    https://www.medonet.pl/koronawirus/koronawirus-w-polsce,10-tysiecy-zgonow-z-powodu-covid-19-w-polsce--co-wiemy-o-ofiarach-smiertelnych-pandemii-,artykul,53337778.html

  • Tomasz i Ewa powiedział(a):
    COVID-19 to błogosławieństwo dla budżetu państwa. Zaniechania kosztownych terapii lub przesunięcia ich w czasie oraz zwiekszona liczba zgonów ludzi starszych i/lub chorych (chociaż niektórzy twierdzą, że zgonów nie przybyło) powodują realne zmniejszenie wydatków. Ale jeżeli zgonów nie przybywa, to znaczy że ludzie nie umierają nadmiarowo z innych powodów ergo służba zdrowia działa, jak działała przed wirusem. Coś tu śmierdzi. 

    T
    Informacja dotyczy pacjentów covidowych.
    Zmarło ponad plan 10 tysięcy osób w październiku. Niestety nic o nich nie wiemy.
    Więc nie można wyciągnąć wniosku, że służba działa bez zmian.
  • Malgorzata powiedział(a):
    @Tomasz i Ewa kiedy zmieniłeś postawę??
    Bo o ile pamiętam w marcu  miałeś inną  B)
    Tylko wątek maski włóż był.  
    Tylko krowa nie zmienia zdania.
    Moje też ewoluowało, niektórych zostało na etapie wiedzy ze stycznia i sieją ferment.
    Podziękowali 1Rogalikowa
  • edytowano listopad 2020
    Pierwszy tydzień października tego roku: 50tys gryp i grypopodobnych + 60tys covid. 
    Pierwszy tydzień października rok wcześniej  100 lub 110 tys gryp i grypopodobnych. 
    Gdzies w którymś wątku było to przytoczone ale teraz nie znajdę. 
    Edit poprawiłam. I link do odnośnika https://m.facebook.com/photo.php?fbid=3707279842625028&id=100000291461911&set=p.3707279842625028&source=47


  • Niedoszacowanie grypy może też wynikać z faktu, że ludzie się nie pchają do lekarza.
    Chociaż większość pewnie jest uchwycona, bo potrzebne L4.
    Podziękowali 1Rogalikowa
  • "Prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych zwraca uwagę także na problem, który w ostatnich dniach znacznie przybrał na sile. 
    - Mówi się o tym, ale myślę, że za cicho, że bardzo duża liczba osób się z covidem do nas, lekarzy, nie zgłasza. Obserwuję to jako praktyk. Pacjenci przy ewidentnych objawach nie chcą testów, nie chcą znać rozpoznania. Widać to od miesiąca, a nasiliło się to w ciągu ostatnich 10 dni - alarmuje."
    ------------------
    Ludzie nauczyli się, że generalnie nic im szczególnego sie nie dzieje, pozytywny test to tylko represje dla całej rodziny i znajomych, a i podbijac STRASZLIWE statystyki, by lockdown trwał w nieskończoność nie ma sensu...

  • To są mordercy staruszków, powinno się ich spalić na stosie.
    Podziękowali 2PawelK Odrobinka
  • Weź pod uwagę to co mówią kardiolodzy 1/3 mniej zawałów i udarów od marca.
    Oczywiście nie dlatego, że ich nie ma.
    Ludzie przechodzą to, ale organizmy są bardzo osłabione, bez wsparcia farmakologii.
    Przychodzi teraz jakąkolwiek infekcja i mamy zgon.

    Liczba śmierci w październiku wzrosła bardzo ponad średnią, 14000 ludzi. Z czego tylko 3-4  tysiące to covid.
  • Zgony... Dwie przychodnie (w tym jedna duża, z dużą ilością specjalistów), do których są zapisani moi rodzice, absolutnie nie mają wizyt domowych i nie ma żadnych przyjęć. Tylko telefon. Bywało, że dzwonić trzeba było np. 3 dni, bo ciągle zajęte. Jak mama miała gorączkę i była b. słaba, to nikt nie chciał przyjść. W końcu ubłagałam pogotowie, by przyjechali. Znajoma lekarka,  która przychodziła - ma kwarantannę. Wiem, że w niektórych miejscach jest normalniej, ale w niektórych jest po prostu strasznie. Wszystko dobrze, jak dobrze, ale jak się coś dzieje, to jest tragicznie.
    Podziękowali 4OlaN. AgaMaria nowa asiao
  • Tomasz i Ewa powiedział(a):
    Czyli jak, pierwsza fala to była przygrywka a dopiero teraz się rozkręciło?

    T

    wygląda na efekt wakacyjnego poluzowania
  • Covid nie tłumaczy tej ilości zgonów.
    To raczej te przyczyny, które wymieniłem wyżej.
    Podziękowali 2Rogalikowa OlaN.
  • @Ania D. może pomoże Wam doraźnie to, że można na telefonie zainstalować aplikację, która dzwoni - sama wybiera numer, kilkaset razy pod rząd, nie trzeba ślęczeć nad aparatem. 
    Podziękowali 1Ania D.
  • Pioszo54 powiedział(a):
    Tomasz i Ewa powiedział(a):
    Czyli jak, pierwsza fala to była przygrywka a dopiero teraz się rozkręciło?

    T

    wygląda na efekt wakacyjnego poluzowania
    W wakacje ludziska odpoczęli, na świeżym powietrzu pobyli, zarazili się i w październiku umarli?
  • to tak, mnie więcej, jak z ziarnkami ryżu na szachownicy :)
  • @Rogalikowa, dziś jest Twój dzień  :D :D :D
    Podziękowali 1PawelK
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.