Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

O co chodzi Kaczyńskiemu

Konto skasowane na prośbę użytkownika.
Podziękowali 1Mle
«1

Komentarz

  • Jakie to smutne, @Tola, że potrzebujesz objaśniania świata! 
    Podziękowali 1Aniela
  • Jaka gra? Nie da się wygrać wyborów, trzeba przeciwników wystraszyć i zniszczyć. :

    Małgorzata Wołczyk:
    "zawołanie o płonącym kościele po dziś dzień budzi jak najgorsze wspomnienia i strach w oczach u wszystkich przyzwoitych Hiszpanów. Rewolucyjne bojówki zamordowały wtedy, w wielu przypadkach po okrutnych torturach oraz fizycznym i moralnym znęcaniu się, około 10 000 księży, zakonników i zakonnic. Pomimo szalejących prześladowań nie odnotowano ani jednego aktu apostazji, choć bestialsko zabito wtedy w Hiszpanii co siódmego księdza i co piątego mnicha. Palono kościoły, biblioteki, muzea i urządzano spektakle profanacji, nie wyłączając pokazów nekrofilii z wykopanymi ciałami mnichów i mniszek. Kościół stracił w wyniku bratobójczej wojny nie tylko swoje elity i tysiące wiernych, których nasz papież św. Jan Paweł II przez wiele lat wynosił na ołtarze, ale także 20 000 świątyń.

    Wybuch pierwszego aktu rozszalałej nienawiści także był niespodziewany. Lewica nie mogąc pogodzić się z przegranymi wyborami przeprowadziła zamach stanu w 1934 roku zwany Rewolucją Asturyjską. To wtedy, zaledwie w dwa miesiące, zamordowano w tej małej prowincji aż 3000 osób związanych, czy to z prawicą czy wiarą katolicką.

    Może warto przypomnieć uczestnikom obserwowanego przez nas pełzającego zamachu stanu i anarchii, że historia pełna jest przykładów, gdy tłuszcza mieniąca się demokratami i przeciwnikami reżymu, dopuszczała się najgorszych zbrodni w imię nowego, lepszego świata. Sprzedawanie koszulek zachęcających do palenia kościołów i chrześcijan, to pomysł kwalifikujący się już pod paragraf o podżeganiu do nienawiści."


    Podziękowali 1Elf77
  • edytowano październik 2020
    "We wrześniu było już jasne nawet dla naszego rządu, że jesienią będzie dramat w systemie ochrony zdrowia. Nowy minister zdrowia szybko zorientował się, że jego poprzednik - Łukasz Szumowski, nie zrobił kompletnie nic, by przygotować kraj na jesień."

    Kłamie - skali, jaką mamy obecnie jednak nie przewidziano.
    Rząd cały czas przygotowywał jednak się do tego co może nastąpić, nie o wszystkim informowano, żeby nie siać paniki. 
    Tym bardziej nie chciano rozpalać tematu, że środowisko antycovidowców, do którego należy również Sławomir Mentzen przekonywało wszystkich, iż żadnego zagrożenia nie ma. Spokojnie więc robiono swoje.

    Prof. Szumowski odwalił kawał dobrej roboty - odszedł ze stanowiska na tyle wcześnie, żeby umożliwić swojemu następcy wdrożenie się do zmagań z problemem, jeżeli ten ewentualnie nadejdzie.
    Nie było by obecnie tak ogromnej ilości zakażeń, gdyby nie manifestacje różnego typu hołoty.

    ***

    "Przeważająca część społeczeństwa nie zgadzała się z wyrokiem TK. Zdecydowana większość chce kompromisu."

    A czy to przypadkiem nie Konfederacja domagała się pełnego zakazu aborcji? Kompromisem w tej sprawie było właśnie to, iż skoncentrowano się tylko na podjęciu prób obrony dzieci upośledzonych.

    To co robi teraz Menzel nie jest niczym innym, jak kolejnym uprawianiem obrzydliwej rozgrywki politycznej.
    Tego rodzaju apelami do motłochu, to facet może sobie buty wypchać:
    "Jeżeli uważacie się za wolnościowców i przyłączacie się do niszczenia kościołów, to pozwólcie, że zapytam. Jak tam wasze poszanowanie własności prywatnej? A co z wolnością religijną? Katolicy nie mają prawa do spokojnej modlitwy w kościele? Wandalizm nie ma nic wspólnego z wolnością. Jest niszczeniem czyjejś własności. Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla takiego zachowania."
    Konfa choćby na rzęsach stała nie dojdzie do władzy; podobnie jest we wszystkich krajach Europy. Liberałowie stanowili i stanowią margines sceny politycznej.
    Jeżeli w USA Trump przegra wybory, to i tam "socjalizm" dojdzie do głosu.

    ***

    Dopisane:

    "Ale mimo to, ten przeciętny, umiarkowanie konserwatywny Polak, mieszkający w małym miasteczku lub na wsi, nie zgodzi się z kimś, kto maluje wulgarne hasła na budynku kościoła."

    To już przestaje być aktualne - w proteście z tymi czarownicami udział biorą nawet mieszkanki wiosek. Obecnie, jest coraz większa niechęć do Kościoła instytucji, także pośród mieszkańców wsi. Podsyca to m.in. Tomasz Terlikowski, ale i również o. Szostak też ma swój udział.

  • Tola przeczytalam tylko to co wkleilas i uwazam ze nie macie racji.
    1. Przeceniasz Kaczynskiego
    2. Uwazam ze to dobry czlowiek
    3. To nie sa jego rzady
    Idzie zagrozenie z zewnatrz
    On wypelnia czyjes rozkazy bo musi
    Zawsze daleka bylam od roznych teorii spiskowych ale dzis tak to czuje.
    On zrzuci z siebie władzę byc moze. 
    Bedzie wojna, 3 wojna swiatowa. Potrxeba jest zaciagnac mezczyzn do wojska.  Trzeba bylo szybko sie organizowac.
  • Nie, nie tym razem.
    Ja sie nie boje zagrozenia wewnatrz ale zewnetrznego
    Tak mi sie wydajd ze idzie zagrozenie z zewnatrz
  • To byloby nie logiczne zeby Kaczynski teraz ruszal kompromis zeby miec poparcie

  • weż idz  sobie na krytykę polityczną i nie zasmiecaj nam forum
    Podziękowali 2Klarcia Malia
  • To taki żart, @Atlantyk. Zacytowałam to, co Tola napisała do mnie w tamtym wątku.
    I ja i ona lubimy poczytać ciekawe opinie. 
  • 1. Juz dostaliamy w rodzinie wezwanie do gotowosci do wojska i pewnie wielu z waszych mężów zeby wspomoc policję prxy strajkach
    2. Czasami sie wypelnia kogos innego zarzadzenia
  • nie, nawet nie zrobili jesiennej rejestracji poborowych (odwołali wiosenną)
    Podziękowali 1Klarcia
  • Tak sobie myślę, że dobrą stroną tego całego zamieszania jest ukazanie kondycji młodego pokolenia. Zdecydowana większość Kościoła nie lubi. A skoro już to wyszło na jaw, to jest i nadzieja że może i znajdą się ludzie, którzy zechcą z młodzieżą przepracować ten stan rzeczy. Nie tyle mam na myśli kibiców, co zwykłych ludzi, którzy dzięki tym wydarzeniom dostrzegą trudną sytuację młodzieży.

    I tu trzeba by szczerze odpowiedzieć dlaczego Kościół milczy, w obliczu tego całego lewackiego zła. Łącznie z analizą tego co promuje papież Franciszek. I nie myśle tu o ubóstwie, tylko o małżeństwach homoseksualnych. I o jakim posłuszeństwie mówił Jezus, a jakie jest głównie widoczne w Kościele itd.

    Kaczyńskiemu napewno chodzi o władzę. Czy pragnie też dobra dla swoich rodaków? Trudno tak naprawdę odpowiedzieć na to pytanie. Jednak w takim zamęcie jaki jest także przez jego działalność, trudno jest zdobyć się na głębszą refleksje. Liczę na to, że z działań Jarka, uda się Bogu wyprowadzić dobro.

    W wątku "koronaświrus" pisałem że dobry jest czas aby zacząć pokutę. Tą prawdziwą, którą trafnie oznacza greckie słowo metanoja. No bo na czym Bogu najbardziej zależy, jak nie na tym aby jak najwięcej ludzi nawróciło się na ścieżki, które wytyczył Jezus? On chce mieć wszystkich ludzi u Siebie.
  • Tecum, Ty się nie rozdrabniaj na ustalanie kolejności hipokryzji, tylko powiedz, czy też masz taki urzyg na te, pardon my french, księżowskie miękkie faje, które masowo siedzą zamknięte i nawołują do ojoj deskalacji? I że budynków nie warto bronić? Ja nie mówię, że z kastetami mają wyjść, ale już z różańcem może by się zdało, abstrahując kompletnie od tego, kto zaczął i dlaczego tłum ruszył na kościoły. Mnie jest od jakiegoś już czau pod górkę z Kościołem i teraz będzie jeszcze bardziej, bo dlaczego mam słuchać tych, którzy sami nie mają jaj do obrony tego, w co podobno wierzą?
  • Zanim mnie zaczniecie nawracać - po zewnętrznej praktykuję.
  • Ja to widzę tak - albo będziemy murem bronić świątyń, albo przeprowadzimy desakralizację kościołów; wzorem protestantów zrezygnujemy z tabernakulów i kościelne budynki oddamy na łup motłochowi. Możemy dołożyć do tego również Sanktuarium Jasnogórskie. A co? - stać nas na ewangeliczne nadstawianie policzka.
  • Może siedzą w ukryciu i są grzeczni w mowie swej bo są posłuszni nieudolnej swej władzy  :s
  • @Marcelina, @TecumSeh Zgadzam się z postulatem walki z różancem, natomiast niech mi ktoś przypomni jaki jest status teologii wyzwolenia czyli walki z kalachem, bo wiem że za JPII to nie było dla niej uznania, a jej twórcy naprawdę mieli na myśli obronę znacznie bardziej krzywdzonych niz prawica w Polsce (u rządów zresztą).
    A propos Kucińskiego to jak było 600 z tendencja rosnącą to można się było domyśleć że będzie więcej.
    A propos TK, to jego szefowa przekłada posiedzenie w sprawie tzw ustawy dezubekizacyjnej bo nie może uzbierać składu który by jej nie podważył. To a propos czy TK jest sterowany.
  • Sorry ale Prezes jako wicepremier podobno przynajmniej nieoficjalnie ds resortów siłowych czyli np pilnowania Ziobry, chociaż pewności nie mam bo na stronie rządu inni premierzy są od czegoś a on jest nieokreślony, wzywa obywateli żeby pilnowali porządku - siebie wzajemnie? Chyba są odpowiednie służby np policja? 
  • Izka powiedział(a):
    Sorry ale Prezes jako wicepremier podobno przynajmniej nieoficjalnie ds resortów siłowych czyli np pilnowania Ziobry, chociaż pewności nie mam bo na stronie rządu inni premierzy są od czegoś a on jest nieokreślony, wzywa obywateli żeby pilnowali porządku - siebie wzajemnie? Chyba są odpowiednie służby np policja? 
    Nu ale te służby np policja to też obywatele, nieprawdaż?
  • edytowano październik 2020
    Zdecydowanie obywatele zajmujący się pilnowaniem porządku. Prezes miał na myśli obywateli członków PiS, nie tylko zrzeszonych w policji. 
  • A to niekonieczne żeby orzekał jak każą w jakimkolwiek składzie.
    Nie nadużywa się obrony koniecznej i wojny sprawiedliwej kiedy odpowiednie służby są powołane do obrony. 
  • @TecumSeh:
    1. Nie zgadzam się z tym że logiczne jest ze cały TK ma orzekać jak każą w jakimkolwiek składzie, wystarczy aby odpowiedni skład orzekał odpowiednio.
    2. O właściwe działanie służb należy wnioskować do ich szefów. 
  • > Zanim mnie zaczniecie nawracać

    No skąd.

    PS. Pójdź na katechezy ;)
    Podziękowali 1Klarcia
  • Maciek_bs powiedział(a):
    > Zanim mnie zaczniecie nawracać

    No skąd.

    PS. Pójdź na katechezy ;)
     :D  :D
    I dlatego się lubimy :)
    Podziękowali 1DaddyPig
  • Zdania (umiarkowanie dobrego) na temat Pis nie zmieniam, natomiast zgadzam się z @Izka, że miejsc publicznych i miejsc kultu powinna pilnować policja, względnie wojsko. Zostawienie obywateli samych sobie wobec ataków wandalizmu jest zaniechaniem ze strony państwa. Pierwszy dzień - ok, szok, w Polsce nigdy nie atakowano kościołów, przynajmniej nie na taką skalę. Ale już drugi i trzeci... No nie, tak nie powinno być.
    I absolutnie nie mam nic do stojących z różańcem w progu świątyń czy tych, co wręcz biorą za fraki i wyprowadzają, gdy nie ma innego wyjścia. Dobrze, że tacy są, szkoda tylko że nie ma służb, które w tej sytuacji zmuszeni są wyręczać.
    W pierwszym rzędzie, powinien tu zadziałać porządek prawny, dopiero dalej moralny.
  • edytowano październik 2020
    @TecumSeh jak już pisałam po co ma być w pełni sterowany skoro wystarczy aby był sterowany wystarczająco? Cel się liczy nie środki. Ad 2 to piszemy o aktualnej sytuacji. 
  • edytowano październik 2020
    Ad 1- obecny wyrok nie dowodzi nie sterowalności TK ale może dowodzic ze przekalkulował PiS i nie docenił ze będą takie protesty. 
    Ad 2- to niedobrze że nie ma policji tam gdzie być powinna, do naprawy sprawy, tłum potrzebuje trochę czasu aby się przemieścić i rzucać. Skoro kibole zdążyli przed policja? 

  • Ad 1 - zapytaj w PiS.
    Ad 2 - u źródła jw - o skuteczność działania. 
  • A obecnie łatwiej zamknąć w domach obywateli niż w innym czasie a do wyborów daleko, rzuci się kasą i ludzie zapomną. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.