Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

O co chodzi Kaczyńskiemu

2»

Komentarz

  • Ad 1 - miałam na myśli zapytanie tych posłów PiS którzy zadali pytanie do TK biorąc pod uwagę że PiS to partia wodzowska. 
    Ad 2 - o ile policja miała prawo nie zdążyć na czas kiedy to podjęte zostały ataki na kościoły, o tyle orędzie aby obywatele członkowie PiS ja zastępowali z ust członka rządu odpowiedzialnego za policję jest karygodne.
    Ad 3 - statystyka, są też idealiści wśród wyborców, za Stalina, jak jego wierni fani trafiali do gulagow to stamtąd pisali do niego że chyba musiał się pomylić i najczęściej umierali. O PR zapomniałam - zrzuci się winę na Tuska i do wyborów ta wersja się utrwali. 
  • Izka, szczerze podziwiam....prawdziwa z Ciebie silaczka.
  • Tak, Izka jest prawdziwa silaczka , zawsze z szacunkiem i kulturą dyskutuje,  choć ma inne zdanie. 
    Podziękowali 1Polly
  • Zuzapola powiedział(a):
    Tak, Izka jest prawdziwa silaczka , zawsze z szacunkiem i kulturą dyskutuje,  choć ma inne zdanie. 
    Dokładnie. 
  • Dzięki :) Trudne tematy powiem kurde ;) no i pewnie trochę strata czasu bo w tej chwili przekonuje osobę która nie da się przekonać, jakoś alergie mam i się uruchamiam czasem w temacie politycznym... 
  • edytowano październik 2020
    Nue da się przekonać @TecumSeh bo "mam alergię", wyczuwam niebezpiecznych ludzi, może też pamiętam z historii czym kończył się nadmiar władzy w wąskim kręgu. Na koniec tylko dodam, że inaczej widzimy rzeczywistość.
    Edit: i mam alergię na stosujących zasadę "Cel uświęca środki" - każde środki. 
    Podziękowali 1obwarzanek
  • edytowano październik 2020
    Dla mnie mniejsze znaczenie ma, czy racje ma Sławomir Metzen, czy Jarosław Kaczyński. To są ludzie, a ludzie popełniają błędy, czy to specjalnie, czy nieświadomie. Jest duże prawdopodobieństwo, że oni obaj świadomie propagują błędy w społeczeństwie, wszak na tym polega współczesna polityka.

    Błędem jest dolewanie oliwy do ognia, posługiwanie się chamstwem, czy przemocą. Obserwując państwa, które w ten sposób są rządzone, łatwo można wyciągnąć wnioski, że z takich działań wynika obniżenie wartości jakim jest człowiek. Wtedy ludzie przestają się szanować, przemoc i gwałty powszednieją. 

    Kiedyś czytałem książkę, "rodzinne niebo, rodzinne piekło". I cechą charakterystyczną rodziny, które ze swego życia uczyniła piekło, są tzw odzywki popcornowe. Takie bezmyślne przytyki np modny obecnie "pis to zwis", czy "po to zło". 

    A więc skoro, z naszej polskiej rodziny, mam na myśli cały naród, rządzący robią piekło, to tak się zastanawiam, czy nie użyć tego całego popcornu, aby ratować szczególnie młodzież przed tą polityką. Jeżeli obowiązki mi pozwolą wezmę na cel frondę - tam jest dużo hejtu. Zrobię doświadczenie.

    Zaloguje się jako "Wartościowy człowiek". I będę sadził popcornem typu:
    "Ludzie szanujmy nawzajem siebie, szanujmy też Pis, bo to nie zwis, a też ludzie."
    lub "Czyścioch" i "Nienawiść i hejtowanie to we wspólne gniazdo sranie". itp

    Są tacy, którzy pragną wojny. Trzeba podjąć tę rękawicę, ale zasady jej prowadzenia warto przemyśleć i narzucić swoje. Głupi zawsze wygrywa, gdyż najpierw sprowadza do swojego poziomu, a potem korzysta z tego że ma większe doświadczenie. To będzie moja pokuta.
  • edytowano październik 2020
    @TecumSeh Oni stosują niemoralne metody, broniąc, faktycznie, dobrych idei. Opozycja korzysta z tych samych metod. Kościół sam jest w opałach i wymaga mądrego podejścia, aby się z nich wydostać.
  • O rany. Dobrze, postaram się wytłumavczyć. Pis dobrze zrobił że dał 500+, bo umożliwiło wydobycie się z nędzy/patologii wielu rodzinom. Dobrze robi, że porusza problem aborcji. Ok?

    Potem kilka rzeczy zrobił źle: podejście do covida, szkół, leczenia.

    Jednak jeśli chodzi o aborcje, to jest czubek góry lodowej. Ona ma podstawy tzw struktury zła, które w wyniku swego istnienia wymuszają jej wybór jako mniejszego zła. Atak młodzieży na księży miał sprzyjające warunki jak: izolacja spowodowana covidem, demoralizacja młodzieży. Właśnie mogliśmy oglądać efekty rożnych praktyk socjotechnicznych, tak popularnych w internecie, skierowanych na młodzież. I dobrze że tak wyszło, ważne jednak, co my dorośli z tym zrobimy.

    Dobrze, że Pis poruszył temat aborcji. Ważne jednak, abyśmy rozumnie wsparli siebie nawzajem w tej trudnej sytuacji. Rozumiesz? Wsparli siebie, a nie podzielili. 
  • Jak to zrobić,  jeśli pewna grupa czekała w gotowości do walki, tylko pretekstu brakło... Grzeją temat, by jak najwięcej zepsuć, jak najwięcej ludzi podzielić. 
  • TecumSeh powiedział(a):

    Izka powiedział(a):
    Edit: i mam alergię na stosujących zasadę "Cel uświęca środki" - każde środki. 
    Szkoda że tylko wobec niektórych i tylko wtedy, kiedy Ci się wydaje, że tak jest.

    A propos "każdych środków" - rozumiem że ta alergia odzywała się w latach 2010-15, kiedy to grasował po Polsce seryjny samobójca? Dziwnym trafem ginęli z własnej ręki osoby wokół Smoleńska albo wysoko postawieni krytycy ówczesnego rządu - jak Lepper czy Papała.

    Gdzie była wtedy Twoja alergia? Na odczulaniu czy urlopie?
    Czy prokuratura od 2015 r. wyjaśniła te sprawy? Przydało by się. 
    Podziękowali 1obwarzanek
  • Polly powiedział(a):
    Zdania (umiarkowanie dobrego) na temat Pis nie zmieniam, natomiast zgadzam się z @Izka, że miejsc publicznych i miejsc kultu powinna pilnować policja, względnie wojsko. Zostawienie obywateli samych sobie wobec ataków wandalizmu jest zaniechaniem ze strony państwa. Pierwszy dzień - ok, szok, w Polsce nigdy nie atakowano kościołów, przynajmniej nie na taką skalę. Ale już drugi i trzeci... No nie, tak nie powinno być.
    I absolutnie nie mam nic do stojących z różańcem w progu świątyń czy tych, co wręcz biorą za fraki i wyprowadzają, gdy nie ma innego wyjścia. Dobrze, że tacy są, szkoda tylko że nie ma służb, które w tej sytuacji zmuszeni są wyręczać.
    W pierwszym rzędzie, powinien tu zadziałać porządek prawny, dopiero dalej moralny.

    Pod powyższym podpisuję się wszystkimi kończynami.
    Podziękowali 1Izka
  • TecumSeh powiedział(a):
    Biznes Info powiedział(a):
    A więc skoro, z naszej polskiej rodziny, mam na myśli cały naród, rządzący robią piekło,
    Rządzący? Serio?
    Oni atakują kościoły, księży i pomniki?
    Stwierdzenie o obronie kościołów to dolewanie oliwy do ognia, ale podburzanie tłumu do agresywnych zachowań jest spoko? Skoro to "rządzący" a nie totalna opozycja, która zrobi absolutnie wszystko i przed niczym się nie cofnie byle tylko zdobyć władzę?




    BINGO!!!
  • Oglądam teraz relację z Warszawy - młodzież doskonale się bawi, m.in. tańcząc poloneza.
  • To byłoby jawnym dowodem, że nie ma mowy o żadnym reżimie, a politycy PiS i ich wyborcy, byli i są podzieleni w swoich poglądach
  • TecumSeh powiedział(a):
    Biznes Info powiedział(a):
    Dobrze, że Pis poruszył temat aborcji. Ważne jednak, abyśmy rozumnie wsparli siebie nawzajem w tej trudnej sytuacji. Rozumiesz? Wsparli siebie, a nie podzielili. 

    Ja nie widzę żeby PiS wzywając do obrony kościołów dzielił kogoś.
    To co, miał może zachęcić w imię zgody? Tak żebyśmy stali po tej samej stronie?
    Albo może kompromis - zdewastujecie tylko niektóre, a resztę zostawicie?
    Lewaki atakując Kościół, strzelili sobie w stopę. Można powiedzieć, że ta cała akcja kiboli posłużyła, aby zmniejszyć szkodliwość tego głupiego z punktu widzenia lewaków, posunięcia.
    Co to znaczy "wsparli siebie nawzajem"? To znaczy kogo?
    Te wyjące wiedźmy domagające się aborcji na życzenie, tzw edukacji-deprawacji seksualnej, itp?
    Tak, właśnie ich. No bo widzisz, Ty prawdopodobnie jesteś człowiekiem honoru, lub jak kto woli, masz dużą potrzebę honoru. Ja taki nie jestem. Jestem urodzonym oportunistą, czyli człowiekiem, dla którego zasady są po to aby je łamać. Trudno nam się zrozumieć. Ja bardzo dobrze rozumiem takie wyjące wiedźmy. Jestem za to 100% idealistą i to mnie broni przed demoralizacją. Ludzie są różni, ale chrześcijaństwo ma objąć miłością wszystkich ludzi. Taka jest Wola Boża.
    Bo siebie nawzajem czyli wierzących i przeciwników aborcji to wspieram jak tylko mogę. I owszem, należy to robić. Szczególnie teraz.

    Czyli tak jak to też czynią poganie? A co jeżeli coś można zrobić dla błądzących, a nie zrobisz tego? JAk się wytłumaczysz kiedyś?
  • Klarcia powiedział(a):
    Oglądam teraz relację z Warszawy - młodzież doskonale się bawi, m.in. tańcząc poloneza.

    do czasu... do czasu...


    Wiek nie jest gwarantem, że przebieg choroby będzie łagodny?

    Nikt nie da gwarancji, że jeśli jestem młodym i zdrowym człowiekiem to przechoruję COVID-19 łagodnie i bez powikłań. To błędne myślenie. W chwili obecnej mamy wielu młodych pacjentów w wieku około 30 lat i mniej, którzy przechodzą zakażenie w sposób bardzo ciężki i co więcej, choroba pozostawia w ich organizmie trwałe uszkodzenia. Niedawno mieliśmy pacjenta, niespełna 30-letniego zawodowego sportowca, który przeszedł chorobę bardzo ciężko. Co prawda bez konieczności wsparcia układu oddechowego respiratorem, niemniej wymagał intensywnej terapii, a także wsparcia za pomocą terapii wysokimi przepływami tlenu. A więc można powiedzieć, że był na pośrednim szczeblu wspomagania układu oddechowego. Po przebytej chorobie jego wydolność fizyczna spadła o 2/3. To świadczy o tym, że młodzi ludzie także mają się czego bać, bo nie każdy przejdzie COVID-19 jak zwykłe przeziębienie. Część osób będzie miała trwałe ślady prawdopodobnie do końca życia.


    Otyłość ewidentnie wysuwa się na prowadzenie u osób młodych jako przeważający czynnik ryzyka ciężkiego przebiegu choroby COVID-19 – mówi dr n. med. Rafał Wójtowicz, kierownik Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii CSK MSWiA, jednego z najważniejszych ośrodków leczenia najcięższych przypadków COVID-19 w Polsce.
    https://www.mp.pl/oit/aktualnosci/250259,otylosc-to-wazny-czynnik-ryzyka-ciezkiego-przebiegu-covid-19

    Podziękowali 1Klarcia
  • Światła nagle nie zgasną. Po prostu wyczerpią się wolne miejsca w szpitalach, karetki przestaną na czas zabierać chorych, którzy będą umierać we własnych domach. Najbliższe trzy miesiące to będzie prawdziwe piekło - mówi dr Jakub Zieliński, z Zespołu Modelu Epidemiologicznego ICM Uniwersytetu Warszawskiego, który zajmuje się prognozowaniem rozwoju epidemii koronawirusa.

    Wczoraj pisaliśmy o wprowadzeniu lockdownu jako o możliwym scenariuszu. Wciąż wzrastająca ilość zakażeń i zgonów doprowadza do pogarszającej się sytuacji epidemicznej. Wydawałoby się, że całkowite zamknięcie gospodarki jest jedynym wyjściem na stłumienie wirusa. Jednak, czy w obecnie panująceJ sytuacji w Polsce to dobre wyjście?

    Mowa tu oczywiście o protestach, które trwają od minionego czwartku z powodu zaostrzenia ustawy aborcyjnej. Wielu ludzi wyszło na ulice - nie tylko kobiety. Coraz więcej środowisk popiera strajk kobiet, coraz więcej środowisk ma dość obecnej sytuacji w kraju...restauratorzy, rolnicy – a może niedługo branża beauty? Wprowadzenie lockdownu w Polsce może mieć różne skutki. Nie mówimy tu tylko o pogorszeniu się sytuacji polskiej gospodarki. Mówimy tu o reakcji całego społeczeństwa.

    Wprowadzenie lockdownu może jeszcze bardziej „wkurzyć” ludzi. Gdy wszystko zostanie zamknięte, jedyną opcją jaka pozostanie przedsiębiorcom to dołączyć do obecnie strajkujących. Kolejne zamknięcie gospodarki odbije się jeszcze większym bezrobociem - wiele firm nie przetrwa. Z jednej strony rząd może myśleć, że gdy wprowadzą ogólnopolski lockdown to ludzie zamkną się domach, bo tak trzeba, a jeśli nie to zostaną ukarani. Jednak, po obserwacji tego, co dzieje się w kraju można wnioskować, że wcale tak się nie stanie.

    Sytuacja epidemiczna skomplikowała się jeszcze bardziej. Rząd nie wie, co tak naprawdę powinien zrobić. W obecnej sytuacji żadne wyjście nie będzie dobre. Co by rząd nie zrobił – społeczeństwo zareaguje.

    https://glos24.pl/malopolska-29-10-brak-kontroli-nad-epidemia-najgorsze-dopiero-przed-nami?utm_source=pushup.dev&utm_medium=push_notification

  • Dzisiejsza konferencja bardzo mi się podobała. Ani słowa o nowych obostrzeniach, apel o ostrożność i raport o poszerzaniu zaplecza medycznego.
    Nie ma wyjścia, musi się to przetoczyć.
    Ludzie, jak widzą, że mają powody do obaw, to sami na siebie uważają, nie potrzeba nad nimi bata. 
  • Nic straconego, nie dziś to jutro...
    Podziękowali 2Izka Laf2011
  • Korwinisci chcą aborcji z wadami uniemożliwiającą samodzielna egzystencję dziecka :(
  • Agmar powiedział(a):
    Korwinisci chcą aborcji z wadami uniemożliwiającą samodzielna egzystencję dziecka :(

    Dlaczego mnie to nie dziwi?
    Koriwn-Mike nie ukrywał nigdy swojej niechęci do osób niepełnosprawnych.
  • edytowano październik 2020
    Klarcia powiedział(a):
    Agmar powiedział(a):
    Korwinisci chcą aborcji z wadami uniemożliwiającą samodzielna egzystencję dziecka :(

    Dlaczego mnie to nie dziwi?
    Koriwn-Mike nie ukrywał nigdy swojej niechęci do osób niepełnosprawnych.
    Ale wypowiadał się że wg niego aborcja powinna być finansowana przez NFZ a czas oczekiwania powinien wynosić kilkanaście miesiecy
    Poza tym myślałam że w tej kwestii są dogadania z Braunem i RN
  • A co z tym wojskiem? 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.