Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Rozpoczyna się czas Oczyszczenia


Pierwsza część rekolekcji ks. Dominika Chmielewskiego z zeszłego tygodnia.

Mega mocne. Na ten czas. Trzeba posłuchać do końca.

dalszych części dopiero słucham.

«1345

Komentarz

  • edytowano listopad 2020
    Po tytule jak widzę to jest to o czym od dawna mówię i niektórzy to tu wykpiwaja...
    Podziękowali 2Klarcia zbyszek
  • No i SDB dodatkowe... robię dla nich od 10 lat książki.... Salezjanie są świetni warto posłuchać!
    Podziękowali 1palusia
  • dziękuję za linki, na pewno posłucham w wolnej chwili
    przyznam, że trochę odleciałam ostatnimi dniami, pooglądałam katastroficzne filmiki na YT, niektóre z nutą nadziei chrześcijańskiej, niektóre bez no i chodziłam przygnębiona...
    wczoraj z dołka wyciągnął mnie mąż, rozmawiając pół dnia
    obiecałam sobie, że już bez surfowania po necie
    wiem, że od tematu nie ucieknę, więc tymczasem rozglądam się za potretem patronki czasów ostatecznych, żeby powiesić u dzieci
  • Posłucham w wolnej chwili. Ale niestety KS Chmielewski ma taki sposób mówienia, który mnie odrzuca. Nie chodzi o treść, ale taki "natchniony" głos. Ale jak piszecie że warto, to się przemogę. 
    Podziękowali 4Cart MonikaN malagala kami79
  • Barbasia powiedział(a):
    Posłucham w wolnej chwili. Ale niestety KS Chmielewski ma taki sposób mówienia, który mnie odrzuca. Nie chodzi o treść, ale taki "natchniony" głos. Ale jak piszecie że warto, to się przemogę. 
    Wiem o czym mówisz. Miałam do niego przez to spory dystans. Ale naprawdę warto. Tylko pierwsza część do końca . A reszta to petarda.
    Podziękowali 1Barbasia
  • Styl ks. Chmielewskiego to "novusowy tradsizm". Mówi jak ks. Stehlin skrzyżowany z ks. Najmowiczem, ale w posoborowej manierze i oczywiście bez antysoborowych wycieczek. W sumie ciekawa kombinacja, choć raczej nie dla mnie, bo słuchałem tego przez 15 lat.
    Podziękowali 3Barbasia Katia Klarcia
  • edytowano listopad 2020
    haha, to ciekawe co piszesz @Maciek_bs choć chwała Bogu, że bez antyposoborowych wycieczek , bo bym tego już ni zdzierżyła ;-)
    wychodzi na to, że znam wielu takich księży, nie z taką manierą ale z takimi treściami.

  • jukaa powiedział(a):
    Mógłby pisać,  co? Ta maniera mi dzwoni w uszach 

    pisze, przeczytałam Kecharitomene jednym tchem.
    I już mi tak ta maniera nie przeszkadza bo widzę, że to z serca płynie,

  • edytowano listopad 2020
    Barbasia powiedział(a):
    Posłucham w wolnej chwili. Ale niestety KS Chmielewski ma taki sposób mówienia, który mnie odrzuca. Nie chodzi o treść, ale taki "natchniony" głos. Ale jak piszecie że warto, to się przemogę. 
    Powzielam to samo.
  • Ja zaś ogólnie przestałam trawić internetowych kaznodziejów. Zdecydowanie wolę księży naprawdę zwykłych, którzy naprawdę pracują nad sobą i z wiernymi naprawdę się modlą. Takich widuję w parafii i icxh azania całkiem mnie satysfakcjonują.
    Podziękowali 4Aneczka08 Barbasia Aszna Katia
  • edytowano listopad 2020
    myślę, że akurat ks Dominik jest całkiem zwykłym księdzem. A dzięki temu, że nagrywają ludzie jego kazania może dotrzeć do większej ilości osób.
    Ale super, że masz takich księży.


    Podobnie było z x Pawlukiewiczem, w 2005 chyba kolega zaczął cichaczem nagrywać w św Annie, ze 2 lata później zrzuciliśmy się na sprzęt, żeby się podłączać do mikrofonu a potem to już każdy Pawlukiewicza słuchał :-) A on mega pokora przy tym.

    Ja bardzo ubolewam, że mój spowiednik nie nagrywa swoich kazań. Mieszkam 35 km od niego i niestety nie bywam u niego w parafii poza spowiedzią, a jak odwiedzamy teściową co mieszka obok to nie ma okazji pojechać do niego na Mszę.  Jedynie w czasie pandemii mogłam go posłuchać w necie i mocno mnie poruszało.
    Podziękowali 1Bridget
  • Malgorzata powiedział(a):
    jukaa powiedział(a):
    Jedź na rekolekcje ignacjańskie.  Mało gadania. 
    Ale ludzii dużo. 
    Ja z wioski wolę się  oddalić  ;) 
    Niekoniecznie,możesz się umówić w jakimś ośrodku i jechać na indywidualne. Będziesz sama.
    Poza tym nawet jak są grupowe to jest całkowite milczenie. Nikt się do nikogo nie odzywa ani na nikogo nie patrzy. Posiłki się je w ciszy.
    Podziękowali 1Katia
  • To ten były karateka?
  • edytowano listopad 2020
    Widzę że miał epizod z medytacją zen a potem Medjugorie. Taki Merton na odwrót.
  • Ciekawa postać...ale mam same dobre skojarzenia. Może to taka postać jak Tekieli tylko duchowna. Dzięki za te filmy.
    Podziękowali 1Aneczka08
  • Dzięki za polecenie @Aneczka08
    Podziękowali 1Aneczka08
  • Prayboy powiedział(a):
    To ten były karateka?
    Tak mowi sam o tym że się nawrócił. 
    Byłam na Adoracji na której prowadził modlitwy.Zwyczajny ksiądz. 
    Jak dla mnie jeden z nielicznych księży któremu nie odbiło jak innym księżom celebrytom.
    Od lat spójny zawsze tak samo mowi. Zdania nie zmienil. 
    Świadectwo o rozbitym małżeństwie jest mocne. O kobiecie porwanej do domu publicznego we Francji.
    A tu w cz. 2 o samolocie co chcial zbombardować Dzieło Maryi i się nie udało i cudzie w zakonie warto posłuchać.I wiarę wzmocnić. 
    No i konferencje Czysciec obie części tez mocne. 

    Podziękowali 2Aneczka08 Klarcia
  • No i ks. Eugeniusz od @Monika73 krótko komentuje każdy dzień Ewangelię.
    O ks.Glassie przypomnę. 
    To są ksieża zawsze tak samo mówiący. 

    Podziękowali 1maliwiju
  • @Bridget a tego ks.Eugeniusza to gdzie można posłuchać?
    Zaraz będę słuchać 2 cz.ks.Dominika
  • Barbasia powiedział(a):
    @Bridget a tego ks.Eugeniusza to gdzie można posłuchać?
    Zaraz będę słuchać 2 cz.ks.Dominika
    Barbasiu tu proszęhttps://m.facebook.com/profile.php?id=100013359337898&ref=content_filter.
    Podziękowali 1Barbasia
  • Berenika powiedział(a):
    Ja zaś ogólnie przestałam trawić internetowych kaznodziejów. Zdecydowanie wolę księży naprawdę zwykłych, którzy naprawdę pracują nad sobą i z wiernymi naprawdę się modlą. Takich widuję w parafii i icxh azania całkiem mnie satysfakcjonują.
    Ja akurat niedawno miałam okazję się modlić z ks. Chmielewskim i odniosłam wrażenie, że on się naprawdę modlił. No i tak całkiem zwyczajnie
    Podziękowali 1Bridget
  • A nie, ja nie zarzucam ks.Dominikowi, że nie jest szczery w tym co mówi czy robi. Mnie chodzi o styl mówienia, o modulowanie głosu , nie wiem jak to wytłumaczyć. No drażni mnie, mam taką przypadłość, że na to zwracam uwagę. Ale cieszę się że Aneczka zalinkowała te konferencje, bo do mnie trafiają w treści. A resztę jakiś przełknę ;)
    Podziękowali 1Bridget
  • Barbasia powiedział(a):
    A nie, ja nie zarzucam ks.Dominikowi, że nie jest szczery w tym co mówi czy robi. Mnie chodzi o styl mówienia, o modulowanie głosu , nie wiem jak to wytłumaczyć. No drażni mnie, mam taką przypadłość, że na to zwracam uwagę. Ale cieszę się że Aneczka zalinkowała te konferencje, bo do mnie trafiają w treści. A resztę jakiś przełknę ;)
    Nie jesteś sama, też mnie trochę ta maniera odrzuca, choć jak się wsłuchuję w treść, to przestaję zwracać na nią uwagę. Ogromnie do pionu stawiają te konferencje. 
    Podziękowali 1Barbasia
  • A ktoś z was słucha ks. Piotra Natanka?
  • edytowano listopad 2020

    3 cz. 
  • mama_malwina powiedział(a):
    A ktoś z was słucha ks. Piotra Natanka?
    Katolik księdza Natanka słuchać nie powinien.
  • Berenika powiedział(a):
    mama_malwina powiedział(a):
    A ktoś z was słucha ks. Piotra Natanka?
    Katolik księdza Natanka słuchać nie powinien.

    też tak myślę. Niezależnie od tego co głosi, jednak nie poddał się w pokorze karom kościelnym, a to jest jednak wyznacznik świętości, choć by te kary były ie sprawiedliwe. To posłuszeństwo przyniesie większe owoce niż bunt, który od Boga nie pochodzi. . Wystarczy spojrzeć na o Dolindo, czy o Pio.

    Jawnie przeciwstawia się biskupowi i niegodnie sprawuje Eucharystię. Dla mnie to go wyklucza z grona osób, których słuchać powinnam na starcie.
    Podziękowali 3E.milia mamababcia Klarcia
  • O ks.Glassie przypomnę. 

    To są ksieża zawsze tak samo mówiący. Od lat spójny zawsze tak samo mowi. Zdania nie zmienil. 

    Nie czepiając się nikogo konkretnie - mnie chodzi o to, by ów pasterz Ewangelię głosił, a nie siebie, diabła, masonów i cos tam jeszcze.

    Ewangelię, Krzyż Pana Jezusa, jak do zbawienia dojść, w posłuszeństwie Kościołowi, jak o. Pio na przykład. I tak żył, jak głosi.

    Tak ogólnie. Bez nazwisk. 

    Szczęśliwe mam takich w parafii.


    Podziękowali 1Aszna
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.