Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Ofiary Covid-19

1235717

Komentarz

  • Gosia5 powiedział(a):
    Jedną z ofiar Covid-19 jest to forum :'(

    Serio???
    Jakaś niekumata jestem, bo nie zauważyłam. Nawalanki, jak zawsze, tylko temat nowy. A mimo nawalanek, jakoś nie mam wątpliwości, że gdyby ktoś się znalazł w potrzebie, to pospieszą z pomocą dyskutanci z każdej strony sporu.
    Naiwna jestem?
  • Za to my się możemy ćwiczyć "we świętości i we wierze" jak to ładnie ujmuje bp. Ryś B)

    Nożyczek Ci u mnie cała szuflada, ale żadne nie działają czasowo- tną po całości jak trzeba. Ale to jeszcze nie ten przypadek.
    Podziękowali 3joachm1 Gosia5 AgaMaria
  • @Katarzyna nie chodzi mi o ludzi, tylko o samo forum jako miejsce dyskusji. Chyba jeszcze nigdy nie było tak, by jeden temat zdominował tak wiele wątków. I w każdym nawalanki :( oraz mięso przerzucane z jednej barykady na drugą :(
  • @Gosia5 - czas jest trudny. Ludzie żyją w stresie wielkim. I to widać w dyskusjach. W monotematyczności, w nerwowości, wzajemnych atakach. Jak dla mnie, to nie znaczy, że forum kończy się czy umiera. Po prostu, reaguje na zmiany w otoczeniu. Dla mnie ważne jest, że mimo tego przerzucanego przez barykadę mięsa, tu mogę liczyć na wsparcie. Mam wrażenie, że pod tym względem nic się nie zmieniło.
    Przynajmniej za siebie mogę powiedzieć. Jak zawsze, wiele osób na forum mnie wkurza. A niektórzy nawet bardzo mnie wkurzają. Oj, tylko ja sama wiem, jak bardzo! Nie zmienia to faktu, że gdyby ktokolwiek z tutejszej społeczności potrzebował pomocy (choćby był z grupy tych najbardziej dla mnie wkurzających), to zrobię, co będę mogła. Po prostu, ja już taką mama naturę paskudną, że mnie ludzie wkurzają. I muszę z tym jakoś żyć.
    Myślę sobie, że w tych trudnych covidowych warunkach większość ludzi może mieć mniejszą tolerancję na innych. I tak sobie patrzę z wielkim zrozumieniem na tych, co tej tolerancji teraz nie mają. Ja to znam. Od zawsze mam z tym problem. I ciężko pracuję, żeby sobie jakoś z tym radzić i nie być dla otoczenia bardzo uciążliwą. Ale inni mogą nie mieć tyle doświadczenia, co ja i jak ich teraz dopadło, to sobie mogą nie radzić. Tym bardziej potrzebują mojej wyrozumiałości.
  • Z wyjątkiem pojedynczych osób, które życzą innym choroby, reszta mam wrażenie, że pomimo nawalania pomogli by innym w problemie. Niezależnie od poglądów.

    A myślę, że i ta osoba co życzy innym najgorzej, jakby co zimny prysznic i też by pomogła.

    A, że są nawalanki? Dla mnie super, lubię ostre dyskusje. A najbardziej Wasze riposty, niektóre mistrzostwo :D

  • Malgorzata powiedział(a):
    Bez przesady,  forum nigdy nie było grupą pluszowych misiów. 
    Co zresztą  bardzo dobrze , że nigdy nie było.
    Ja tam bym czasem chciała, żeby było. Nikt by mnie nie wkurzał wtedy. A tak, w każdym wątku ktoś wkurzający. Nawet jak się staram, żeby merytorycznie, to ktoś mi wtargnie z nawalankami. Aż mnie czasem mocno korci, żeby się w te nawalanki wdać. Na szczęście piszę wolniej niż myślę i często zanim skończę, to już dojdę do rozumu i mam czas wykasować...
    ;)

  • PawelK powiedział(a):
    Z wyjątkiem pojedynczych osób, które życzą innym choroby, reszta mam wrażenie, że pomimo nawalania pomogli by innym w problemie. Niezależnie od poglądów.

    A myślę, że i ta osoba co życzy innym najgorzej, jakby co zimny prysznic i też by pomogła.

    (...)
    Eh, jakie szczęście, że nikt nie wie, czego ja w myślach czasem życzę różnym tutejszym dyskutantom... No paskudna ze mnie osoba. Mimo to, nie potrzebuję nawet zimnego prysznica, by pomocy udzielić. Wierzę, że inni, jak im się takie głupoty wyrywają z tymi życzeniami choroby, czy innych trudnych doświadczeń, nie są ode mnie gorsi. Może tylko nieco bardziej popędliwi w słowach. ;)

  • Malgorzata powiedział(a):
    Katarzyna powiedział(a):
    Malgorzata powiedział(a):
    Bez przesady,  forum nigdy nie było grupą pluszowych misiów. 
    Co zresztą  bardzo dobrze , że nigdy nie było.
    Ja tam bym czasem chciała, żeby było. Nikt by mnie nie wkurzał wtedy. A tak, w każdym wątku ktoś wkurzający. Nawet jak się staram, żeby merytorycznie, to ktoś mi wtargnie z nawalankami. Aż mnie czasem mocno korci, żeby się w te nawalanki wdać. Na szczęście piszę wolniej niż myślę i często zanim skończę, to już dojdę do rozumu i mam czas wykasować...
    ;)

    Bardzo daleko mi do flegmatyka. 
    Oraz w ogóle  nie myślę o tym czy mnie Ktoś lubi czy nie .
    Piszę sobie i tyle .

    Nawalanki??
    Jakoś nie wiem skąd się  to tak utarło. 
    Ot rozmowa na ostrzu noża A z wieloma bym się po takiej rozmowie napiĺa kielicha.  
    Ty byś się kielicha napiła, a ja po takiej nawalance miałabym ochotę tętnice poprzegryzać. No, za grosz nie mam spontanicznego dystansu. Muszę go sobie tytanicznym wysiłkiem narzucać. I przekonywać się, że to pięknie że się tak różnimy... ;)
    Podziękowali 3Gosia5 joanna_1991 AgaMaria
  • Do kielicha dystansu nie potrzebuję. O ile zawartość zacna, to ja się chętnie pointegruję z takim kielichem. Zupełnie bez dystansu.
  • asia powiedział(a):
    @Katarzyna bo to jest piękne, że się tak różnimy, gdybyśmy sobie ciągle pili z dzióbków i przytakiwali nikt by na forum już po kilku tygodniach nie wchodził ;)

    (...)

    Coś Ty! Ja bym wchodziła! Byłoby to moje absolutnie ulubione miejsce! Takie azylum...
    Eh, rozmarzyłam się...
    ;)
  • no żeście się zebrali do kupy, w sam raz pod tytuł wątku :)
    Podziękowali 1Katarzyna
  • @asia - też o nikim nie myślę jako o wrogu. Co nie zmienia faktu, że żebym się poczuła urażona trzeba bardzo niewiele. Myślę sobie, że to całe szczęście, że nikt z tu obecnych nie ma pojęcia jak często czuję się różnymi wypowiedziami dotknięta. Już pomijam ten drobiazg, że uznalibyście mnie za histeryczkę taką, że nikt z najbardziej histerycznych użytkowników forum nie byłby się w stanie ze mną równać. Po prostu, szkoda żeby ktoś się miał poczuć winny mojego dyskomfortu. Ja mam świadomość, że mój dyskomfort w przytłaczającej większości przypadków wynika z mojej specyfiki. Ot - człowiek cokolwiek zaburzony, to wszystko przyjmuje bardzo ksobnie.
    Skutek uboczny bywa taki, że jak się rozpędzę w tym narzucaniu sobie dystansu, to nie reaguję nawet jak ktoś  mi chce zupełnie celowo dowalić, bo uznaję, że to nada moja nadwrażliwość. Też niedobrze, bo czasem należałoby komuś odwinąć wychowawczo. Dla jego własnego dobra. ;)
    Podziękowali 2joanna_1991 jan_u
  • A mnie denerwują. W cudzych i w moich. W moich mogę poprawić i kompulsywnie to robię. W cudzych nie mogę, to mnie denerwują jeszcze bardziej.
    A najbardziej mnie denerwuje, jak ktoś zacytuje mój post z literówką, zanim zdążę poprawić. I w tym cytacie już nie mogę poprawić. Frustracja ogromna.
    Podziękowali 2Klarcia AgaMaria
  • Mam wrażenie,że jednak obecny czas jest wyjątkowo ciężki dla wszystkich i widać to także tutaj.
    Ja na pewno mam dużo mniejszą tolerancję i dużo bardziej mnie dotykają różne przykre komentarze. A i sama nieraz piszę szybko,pod wpływem emocji chwili i pewnie ranię.
    Mimo wszystko też marzy mi się miejsce spokojne,środowisko ciepłe,akceptujące,a tego w życiu jak na lekarstwo. W necie to już w ogóle nierealne spotkać.
    Dawniej,mimo różnych nawalanek,nie miałam co drugi dzień ochoty skasować tutaj konta. W ostatnim czasie pokusa ogromna.
    Podziękowali 2In Spe AgaMaria
  • Katarzyna powiedział(a):
    A mnie denerwują. W cudzych i w moich. W moich mogę poprawić i kompulsywnie to robię. W cudzych nie mogę, to mnie denerwują jeszcze bardziej.
    A najbardziej mnie denerwuje, jak ktoś zacytuje mój post z literówką, zanim zdążę poprawić. I w tym cytacie już nie mogę poprawić. Frustracja ogromna.
    Mnie nie denerwują ani moje ani cudze literówki,ale właśnie nieraz różne osoby pisały,że tak mają datego często edytuję i poprawiam z miłości do bliźniego właśnie  :blush:
    Podziękowali 1Katarzyna
  • Nie ma jak pogodzić.
    Jedni, do których się zaliczam, traktują dyskusje jako sport i współzawodnictwo z dyskutantem. Rzadko więc ktoś jest mnie w stanie wyprowadzić z równowagi, a jak już to na chwilę.
    Z drugiej osoby wrażliwe, które biorą treść dyskusji do siebie.

    No nie da się pogodzić 
    Podziękowali 1Rogalikowa
  • edytowano listopad 2020
    Da się. Wymaga to tylko znajomości siebie na tyle dużej, by wiedzieć, co, z tego, co odbieramy, pochodzi z innych, a co z nas. Jest taki mechanizm w psychologii, który się nazywa projekcja. Bardzo nośny termin.
    Ja tam wiem, że by mi się marzyło, tak, jak to opisała @olgal, miejsce w sieci, gdzie jest milutko, cieplutko, sympatycznie, wszyscy się do siebie uśmiechają, do nóg się sobie ścielą i biegną z pomocą, gdy tylko ktoś tego potrzebuje. Tyle, że mam świadomość, że to tylko moja fantazja, to miejsce. A rzeczywistość jest, jaka jest. Mało kto poza mną (i może @olgal) w takim miejscu by wytrzymał. Ludzie są ludzcy i potrzeby mają różne. A skoro to forum może zaspakajać potrzeby ludzi tak różnych jak ja i @PawelK, to czemu nie? Warunek, że każdy będzie chciał się pogodzić z tym, że to nie jest miejsce szyte wyłącznie na jego potrzeby i każdy weźmie stąd to, co jemu potrzebne i nie będzie się obrażał, że w danym momencie inni potrzebują czegoś innego.
    Co nie zmienia faktu, że pofantazjować na temat idealnego miejsca sobie można. Byle nie stracić kontaktu z rzeczywistością i świadomości, że fantazja pozostaje fantazją. Bo nie jest dobrze, gdy ktoś ma żal do rzeczywistości, że nie jest z tą fantazją zgodna. Rzeczywistość zupełnie się naszymi fantazjami nie zamierza przejmować. Ani tym, że możemy chcieć się na nią obrażać za to, że nie przystaje do naszych pięknych wyobrażeń.
    Podziękowali 2PawelK AgaMaria
  • Ale fajniej, gdyby zamiast siebie, móc wylogować największych "wichrzycieli", a takiego guziczka nie ma.  :D
  • @Malgorzata - jesteś mało wrażliwa, to możesz mieć problem ze zrozumieniem kogoś bardziej wrażliwego. Patrzę z innej perspektywy. Wylogowanie się nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. Czasem, okresowo jedynym słusznym. Jednak na dłuższą metę brak kontaktów z otoczeniem może człowiekowi bardzo zaszkodzić. Szczególnie, gdy ktoś tych kontaktów potrzebuje. I jest w sytuacji patowej - kontakt z  ludźmi niesie cierpienie i brak tego kontaktu też niesie cierpienie. Jedyne, co pomoże, to namierzenie źródła cierpienia i próba zadziałania na przyczynę. Jeśli źródłem cierpienia są w istocie inni ludzie, to należy zmienić otoczenie - bez sensu się męczyć z dokuczliwymi ludźmi, lepiej znaleźć sobie niedokuczliwych. Jeśli jednak źródło leży w odbiorcy, to jedyne, co można zrobić sensownego, to poznać siebie i pracować nad sobą, a nie oczekiwać, że wszyscy wokół się dostosują, bo ktoś cierpi w kontakcie społecznym. Tu się z Tobą zgodzę.
    Podziękowali 2joanna_1991 AgaMaria
  • Skatarzyna powiedział(a):
    Ale fajniej, gdyby zamiast siebie, móc wylogować największych "wichrzycieli", a takiego guziczka nie ma.  :D

    O tak! Pokusa byłaby ogromna, żeby z takiego guziczka skorzystać i wykreować sobie forum na miarę swoich potrzeb... ;)
  • Wniosek nasuwa się sam.
    Jak przeżyjemy pandemię i będziemy mieć co jeść i gdzie mieszkać, to wszyscy wylądujemy w psychiatryku. Oprócz tych, którzy wcześniej wylądują w kryminale za morderstwo. 
    Z narodowego covidowe go  będzie narodowy psychiatryk 
    Podziękowali 3isza joanna_1991 AgaMaria
  • Malgorzata powiedział(a):
     Malo wrazliwa jestem. 
    Dorośli ludzie bojąc  się czy nie chcąc czuć się dotknięci czyimś pisaniem , mają na dole strony " wyloguj " 
    I nie , nie namawiam do opuszczania forum nikogo .
    Tyle , że dorosłość polega na decyzjach , jeśli wiem , że coś  mnie dotyka to tam po prostu nie wchodzę. 
    Albo jak nie chce się wkurzać , też omijam z daleka. 
    Bądź jak Ktoś ma dość to się wylogowuje.

    A nie,  że wchodzi świadomie,  a potem płacze,  że to nie jest klubik misiów patysiów. 

    Nigdy nie zrozumiem  męczenników na siłę.  

    To jak z telewizorem,  jest czerwony guziczek. 
    Tak na każdym forum jest " wyloguj ". 

    A wymaganie od " świata " aby się dostosował jest  zabawne. 
    Nie  dostosuje się,  raczej nigdy.  



    Nikt nie wymaga tego od nikogo myślę. A już od ciebie nawet nie oczekuję jakiegokolwiek ciepła czy akceptacji. Ja na pewno nie.
    Ogólnie piszę,że byłoby mi dobrze w takim środowisku bez oczekiwań,że taką potrzebę masz mi zaspokoić...
    Nikt nie płacze.
    Dla mnie dorosłość to też świadoma decyzja po głębszym przemyśleniu,a nie impulsywne klikanie w usuń konto.
    Dlatego jeszcze tu jestem. Bo mam oprócz powodów by stąd odejść także powody by zostać. Na razie jest ich więcej niż frustracji z tego,że czyjeś teksty mnie niemiło dotykają,albo że komuś robię przykrość swoimi impulsywnymi docinkami.
    Póki w tej palecie będą jeszcze jakieś pozytywne barwy zostanę,bez męczeństwa,świadomie decydując.
    Podziękowali 1In Spe
  • Można się czuć lepszym od innych z powodu wrażliwości albo jej braku. Wszystko jest dobrym pretekstem, by poczuć się lepszym. I tak samo dobrym, by czuć się gorszym. Zależy, jak ktoś ma się ochotę czuć.
  • Umówmy się. Forum byłoby idealne gdyby każdy był tak rozumny i idealny jak ja.
    No ale cóż, ideał może być tylko jeden...
    ;)

  • @Katarzyna ja się zapiszę do Klubu pluszowych Misiów, jeśli taki powstanie. Tam wszyscy będą mili i uprzejmi. Och o:) rozmarzyłam się...
    Podziękowali 1Katarzyna
  • Póki się pierwszy nie znarowi.  ;)
    Podziękowali 3Gosia5 MonikaN jan_u
  • Gosia5 powiedział(a):
    @Katarzyna ja się zapiszę do Klubu pluszowych Misiów, jeśli taki powstanie. Tam wszyscy będą mili i uprzejmi. Och o:) rozmarzyłam się...
    Chyba by mnie szlag trafił w takim towarzystwie :)
  • @Malgorzata - nie ma rady, chcesz, czy nie, ostatnio wszystko się wokół pandemii kręci ;)
  • Wróciłam ze spaceru i miła niespodzianka. Tyyyle wpisów. Ciekawych, wartościowych, takich  za jakimi tęskniłam... Dziękuję za nie  <3
    Podziękowali 1AgaMaria
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.