Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Katolicka książka typu kryminał/fantazy.

Temat stary, ale aktualny. Potrzebuję serii książek dla czytającej hurtowo 16 latki. Niestety to co lubi - dreszcz emocji i fantazję- zwykle opakowanie jest z wartościami, których lepiej nie promować. Jakieś pomysły? Ps. Nie trawi literatury pięknej i poważnej :(

Komentarz

  • edytowano listopad 2020
    Trylogia Gartha Nixa o Starym Królestwie czytała? 
  • Znaczy Kapitan i reszta, bardziej Szaman Morski - ten to miał fantazję... 
  • Le guin? Lewa ręka ciemności,  4 drogi ku przebaczeniu.
  • Strażnicy Raju.
    Moje dzieci lubia też Agatę Christie.
    Zwiadowcy.
    Opowieści o pilocie Pirxie
  •  seria Blask Corredo Agnieszki Grzelak.
  • Blizny po ważce Agnieszka Grzelak
    Podziękowali 1ewaklara
  • Zwiadowcy zdecydowanie u nas.
    Podziękowali 1NC500
  • Jean Raspail
  • Brandon Sanderson?
    Tylko on mormon, a nie katolik i pewnie trzeba brać na to poprawkę.
  • Ordon Scott Card? Gra Endera? Ale Card na pewno nie katolik, Mormon też chyba.
  • Katarzyna powiedział(a):
    Brandon Sanderson?
    Tylko on mormon, a nie katolik i pewnie trzeba brać na to poprawkę.
    Z mormonami to bym uważał.
  • Dzięki! Proszę o jeszcze :)
  • Kryminały to może Christie? A z fantastyki to moja córka pochłania Riordana, ostatnio Aru Shah. To mitologia, więc katolickie to to nie jest, ale w kryminałach i fantasy z moralnością chyba nie jest tak źle jak w obyczajówkach i romansach. Treści i tak trzeba samemu przesiać. 16-latka chyba nie uwierzy  w Zeusa B)
  • Kojarzę jeszcze jakąś chyba trylogię - Synowie buntu? Wojownicy światłości? - opisującą walkę z Kościołem, chyba w USA. W tle była pokazana walka aniołów ze złymi duchami. Aniołowie "zasilanie byli" modlitwami ludzi. Ps. Napisałam tu koszmarne uproszczenie...

  • mamaa powiedział(a):
    Kojarzę jeszcze jakąś chyba trylogię - Synowie buntu? Wojownicy światłości? - opisującą walkę z Kościołem, chyba w USA. W tle była pokazana walka aniołów ze złymi duchami. Aniołowie "zasilanie byli" modlitwami ludzi. Ps. Napisałam tu koszmarne uproszczenie...

    A autor? Łatwiej się znajduje :)

  • Spirit Animals
    Baśniobór
  • Wanda powiedział(a):
    Lome powiedział(a):
    Ordon Scott Card? Gra Endera? Ale Card na pewno nie katolik, Mormon też chyba.
    na Carda trzeba uwazac niestety. Czytalam Władcę wrót. Swietny ale z watkiem uwiedzenia przez nimfomanke
    Ja czytałam Grę Endera i chyba kolejną część. To pamiętam jako lekko brutalne ale dobre dla nastolatków. Władcy Wrót nie znam. Dzięki, że piszesz.

  • Grę Endera polecam. Tam seksu nie ma. Czytalam jako nastolatka i później tez. Natomiast pozostałe carda to trzeba uważać. Np Zagubieni chlopcy to chyba o seryjnym zabójcy dzieci. Cień hegemona też niekoniecznie sie nadaje, tam też jakis psychopatyczny mlodociany morderca wystepuje.
  • A Lem?
    Może nie stricte katolicki, ale na pewno wartościowa literatura. 
  • A Pratchett? Choć w sumie w tle kapłani wszystkich bóstw  pokazani jako banda obzartuchow i oportunistow...
  • Ewa Białołęcka Tkacz Iluzji
    Podziękowali 1Joannna
  • Ja tam czytam Pratchetta od dzieciaka i nie zaszkodził mi pod żadnym względem ;) To jeden z najbardziej inteligentnych współczesnych pisarzy fantastyki moim zdaniem. I nawet jeśli w różnych miejscach wychodzi jego sceptycyzm wobec religii, to z drugiej strony - nie ma żadnych treści nieodpowiednich pod względem... moralnym.
    Z kryminałów - może Chesterton i jego "Przygody księdza Browna"? Świetnie napisane.
    Jak już ktoś wcześniej pisał, Le Guin i jej cykl Ziemiomorze - to coś, co trzeba przeczytać. 

  • Lome powiedział(a):
    Wanda powiedział(a):
    Lome powiedział(a):
    Ordon Scott Card? Gra Endera? Ale Card na pewno nie katolik, Mormon też chyba.
    na Carda trzeba uwazac niestety. Czytalam Władcę wrót. Swietny ale z watkiem uwiedzenia przez nimfomanke
    Ja czytałam Grę Endera i chyba kolejną część. To pamiętam jako lekko brutalne ale dobre dla nastolatków. Władcy Wrót nie znam. Dzięki, że piszesz.


    cała seria o Enderze jest ok, u nas czytała13 latka (ja i mąż też, ale kiedyś)
  • Książki Robin Hobb są też ok, czytałam je już dość dawno temu, ale nie pamiętam, żeby były tam jakieś wątki, których należałoby unikać. Chociaż głowy za to nie dam :P
  • edytowano listopad 2020
    mamaa powiedział(a):
    Kojarzę jeszcze jakąś chyba trylogię - Synowie buntu? Wojownicy światłości? - opisującą walkę z Kościołem, chyba w USA. W tle była pokazana walka aniołów ze złymi duchami. Aniołowie "zasilanie byli" modlitwami ludzi. Ps. Napisałam tu koszmarne uproszczenie...



    fajne to jest? czytałaś?

    edit: trochę już sobie sama odpowiem, bo poczytałam opinie na lubimyczytać i są bardzo zachęcające :) wyczytałam tam też że jest jeszcze poprzednia część, którą można czytać niezależnie: "Władcy ciemności"
  • O'Brien. Mój 16-latek się zaczytywał.
  • @Joanna- to chyba to. Czytałam tę  książkę z 15 lat temu, słabo pamiętam.  Okładka i opis pasują. 
    Dzięki za wszystko i proszę o jeszcze - część z tego T. już przeczytała. Kolekcję Pratchetta (mamy chyba 46 tomow) już kończy i twierdzi, że to najfajniejszy pisarz ever. Wczoraj zachęcała do niego sporo młodszą siostrę...
    Podziękowali 1Aszna
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.