Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Katolickie osiedle pod Warszawą

Konto skasowane na prośbę użytkownika.
«134

Komentarz

  • edytowano listopad 2020
    Czytałam, pani Anna, żona p. Kamila jest córka znajomych moich Rodziców, jej Tata był bardzo w porządku, już nie żyje niestety. Jestem ciekawa opinii, myślę że niektórzy mogą być zainteresowani, ale zastanawiam się czy jakieś getto nie powstanie i co jeśli mieszkańcy niektórzy zejdą z katolickiej drogi... Nas raczej nie stać niestety. 
  • Sądząc po pierwszych komentarzach tutaj, projekt jest odważny ;) 
  • Tomasz i Ewa powiedział(a):
    DEBILIZM STOSOWANY.

    T

    Raczej ekscentryk i indywidualista się tam dobrze nie poczuje
  • Jest wyraźnie napisane, że każdy może mieszkać, komu odpowiada takie towarzystwo,  ateista też. Nikogo nie wykluczają. 
    Podziękowali 1Klarcia
  • Jest już takie osiedle na Młocinach. Znajomi.mZnajomi.mieszkaja pewnie z 7 lat.
  • Tomasz i Ewa powiedział(a):
    Przy kazdym domku bedzie kapliczka i strzelniczka a takze szubieniczka dla lewakow i dewiantow. A na osiedlu katolicki cmentarzyk dla zasluzonych.

    T :)
    Jak pod @TecumSeh ;) 
    Podziękowali 1Dorota
  • Idea może i ciekawa, ale czytając powyższe komentarze już wiem dlaczego może tam nie być fajnie. Nikogo się przecież nie zmusza a jednak nie brakuje cierpkich słów. Czy my, ludzie jednej wiary musimy tak się osłabiać od środka?
  • Ma być misyjny, powszechny- oczywiście! Dlatego ja osobiście nie przenioslabym się na takie osiedle, bo lubię żyć wśród ludzi różnorodnych w tym niewierzących. Zbudowanie takiego osiedla to nie są nowe wytyczne dla wszystkich, tylko jakiś pomysł, trochę zwariowany, ale jednak po naszej stronie mocy. Pewnie tak jak już ktoś napisał, po latach może się to wykruszyć, ale dlaczego od razu jesteśmy dla siebie tacy cyniczni?
    Podziękowali 1ganna4
  • TecumSeh powiedział(a):
    Izka powiedział(a):
    Jak pod @TecumSeh ;) 
    Ke?
    Chętnie się pośmieję, ale o co chodzi?
    Pode mną jest chwilowo tylko krzesło:)

    W sensie siedlisko szyte na miarę ;) 
  • I to nie musi być na poziomie budowania osiedla, takie wojenki potrafią odchodzić nawet w jednej parafii. My mądrzy, wy głupi.
  • Małgorzata
    Są to jeszcze jednak cały czas katolicy. Po prostu
  • Malgorzata powiedział(a):
    matka-Olka powiedział(a):
    Małgorzata
    Są to jeszcze jednak cały czas katolicy. Po prostu
    Skoro wyżej  piszesz,  że ma być  misyjny to prosiłam  o wyjaśnienie  misyjnosci  zamkniętego  osiedla??
    A Ty mi  wyjeżdzasz no bo katolicy. 
    Eh


    Pytałaś o co chodzi z naszą stroną mocy a nie o misyjność.
  • @Małgorzata
    Nie mogę odpowiadać za ludzi, którzy tam zamieszkają. Może ich rolą jest dawanie świadectwa w miejscu pracy, w szkole, gdziekolwiek. 
    Nie postrzegam postawienia lub wmurowania kapliczki jako formy talizmanu i nie zarzucam nikomu takiej intencji. 
  • Noo już widziałam nagłówek o osiedlu, że będzie to miejsce pozbawione grzechu ..także ten ..  :|

    Podziękowali 1E.milia
  • Ale kto taki pisał? Jakiś dziennikarz, czy ludzie, którzy mają tam faktycznie mieszkać? 
  • Nie umiem tego znaleźć .chciałam wkleić link. Nie wiem czy to sam deweloper takie nagłówki wymyśla czy już sobie bekę robią..
  • A mi się czasem marzy bezludna wyspa. Tak egoistycznie. Żeby uciec przed tą chmara y bab wrzeszczących i przeklinających. Przed tym wszystkim co politycy nam każą robić/płacić/nie robić. 

    A z drugiej strony miałam obawy, czy jak syn pójdzie do katolickiej szkoły i będzie żył pod kloszem. Bo świadczyć zawsze można, ale jednak w szkole katolickiej nie ma się takich "możliwości".
    Podziękowali 1zapominajka
  • edytowano listopad 2020
    A te domy to małe i w bliźniaku to bym nie chciała- chyba, żebym jakiegoś fajnego sąsiada miała, znajomego. A tak obcy człowiek. Ciekawe co to znaczy "tańsze", jak na Warszawę.. 
  • edytowano listopad 2020
    słyszałam o tym projekcie kiedy moje dzieci były w Akwinacie
    ile to już lat temu?
    jednak się widać udało
    konsekwentnie dążą do celu
  • Nie wybrzydzałabym. Lepsze to niż życie wielodzietnych w bloku na 60m2.
    Podziękowali 1Klarcia
  • In Spe powiedział(a):
    słyszałam o tym projekcie kiedy moje dzieci były w Akwinacie
    ile to już lat temu?
    jednaj się widać udało
    kobsekwentnie  dążą do celu
    To był projekt osiedla Tradycji..nie przyjął się bo chyba ludzi nie było na to stać 

  • ahaaa
    no cóż ... szkoda

  • A ja jakoś tych ludzi rozumiem. W pracy nawalanka, na ulicy czarny marsz, samochody z błyskawicami, może się zamarzyć komuś osiedle, gdzie po prostu odpocznie
  • palusia powiedział(a):
    A mi się czasem marzy bezludna wyspa. Tak egoistycznie. Żeby uciec przed tą chmara y bab wrzeszczących i przeklinających. Przed tym wszystkim co politycy nam każą robić/płacić/nie robić. 

    A z drugiej strony miałam obawy, czy jak syn pójdzie do katolickiej szkoły i będzie żył pod kloszem. Bo świadczyć zawsze można, ale jednak w szkole katolickiej nie ma się takich "możliwości".
    Skończyłam katolickie liceum, uwierz ze tam jest mnóstwo okazji do świadczenia, bo mało osób naprawdę spotkało Jezusa, a nie tylko jestem katolickiej rodziny 
    Podziękowali 1Barbasia

  • W szkole katolickiej  taka sama młodzież, jak wszędzie, plus trochę sprawiajacej duże kłopoty, żeby Cię tam naprawili.
    Podziękowali 2Klarcia Ida
  • U nas w okolicy dużo  domów przystrojonych jest w pioruny..może teraz taki trend żeby się oznaczyć  :/
  • Ja jestem w szoku, jak w sklepie widzę co chwilę piorun...., na maseczce.
  • Jak będę w Pl dom kupować to osobny, a idealnie inne domy jakieś minimum pół kilometra od mojego. I jakieś 10 km najbliższego sklepu, a z 50-100 do miasta. 
    I spokoj. 
    Osiedli nigdy w zyciu, nawet jeśli to osiedle domków. 
    Podziękowali 1Katia
  • szczurzysko powiedział(a):
    Jak będę w Pl dom kupować to osobny, a idealnie inne domy jakieś minimum pół kilometra od mojego. I jakieś 10 km najbliższego sklepu, a z 50-100 do miasta. 
    I spokoj. 
    Osiedli nigdy w zyciu, nawet jeśli to osiedle domków. 
    Ale planujesz w Wawie? Może być ciężko  ;)
    Podziękowali 1Kasik
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.