Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Auto

245

Komentarz

  • PawelK powiedział(a):
    Ja jestem aktualnie na tym etapie, że choruję na honda nc. 3 litry na 100.
    To już nie robią elektrycznych? (nie mówię o Hondzie)
    https://swiatmotocykli.pl/motocykle/400-km-zasiegu-w-elektrycznym-motocyklu-nowe-modele-energica-to-prawdziwy-przelom/
    21,5 kWh - to ja mam 24 kWh w samochodzie 7-mioosobowym!
  • edytowano listopad 2020
    Może to być okazja do zakupu nowego samochodu za bezcen:
    Nowe auto prosto na złom? To nie fikcja, dilerzy błagają o pomoc

    https://www.money.pl/gospodarka/nowe-auto-prosto-na-zlom-to-nie-fikcja-dilerzy-blagaja-o-pomoc-6575099196546016a.html?fbclid=IwAR1Z6NV2EvP0gYavWPayzBYX53f_GARwykhWRr7yCg7-vg9y8x7s5_3VGc4

    Adam Uhle (FB):
    Poza złomowaniem, są dwie inne możliwości: Albo do końca grudnia (ani dnia dłużej) mogłyby być gigantyczne obniżki cen samochodów, albo "dilerzy mogliby też sami kupić niesprzedane auta i je zarejestrować", a w przyszłym roku sprzedać je jako używane.
    Generalnie wygląda na to, że wraz z końcem tego roku, kończy się rynek nowych samochodów spalinowych w Europie. Który producent do tej pory nie przestawił się na elektromobilność, już nie sprzeda swoich pojazdów.
    Już teraz, a nie za kilka lat, pozostanie jedynie wtórny rynek obrotu spaliniakami? Dzieje się dokładnie to, o czym w branży mówi się od dawna. Odtrąbiono właśnie koniec ery samochodów spalinowych.
  • Nie lubię elektrycznych, to substytut auta, czy to motocykla.
    Uważam, że najbardziej sensownym rozwiązaniem jest spalina plus plugin na 50-80km.
  • edytowano listopad 2020
    Już niedługo w Europie nie będzie wolno sprzedawać nowych samochodów spalinowych, także hybryd. W UK zakaz spalinowych wejdzie w 2030, zakaz hybryd w 2035.
    A więc muszą postawić ładowarki i odholowywać blokujące je auta. Podobne ustalenia są w skali całego świata.
    Podziękowali 1In Spe
  • Też tak myślę. Papier wszystko przyjmie.
  • edytowano listopad 2020
    Jeśli faktycznie to wprowadzą, to państwa sprzedające gaz i ropę będą musiały szukać rozwiązania, albo padną.
    Na FB ktoś napisał że najwięcej neodymu jest w Mongolii (dla niewtajemniczonych: cenny metal używany do budowy magnesów w silnikach, jest jeszcze dysproz).
    Inny problem to pomysł opodatkowania każdej mili przejechanej elektrykiem. Jak u Tytusa de Zoo: podatek od kichania, od przeklinania. Do tego czarna skrzynka śledząca każdą podróż i zliczająca mile - zagrożenie prywatności.

    Tomasz i Ewa powiedział(a):
    NC500 powiedział(a):
    (...)
    Ciekawe. A rozbudowali już sieć energetyczną i pobudowali nowe elektrownie? Życie zweryfikuje nierealne plany. 

    T

    PawelK powiedział(a):
    Też tak myślę. Papier wszystko przyjmie.

    Norwegia wprowadza bana na auta spalinowe po 2025!
  • Są jeszcze olbrzymie rynki światowe, które nie zamierzają nic robić.
    Władzę nad światem przejmuje Azja, wprowadzają w tej chwili strefę wolnego handlu gdzie mieszka dwa miliardy ludzi.
    A Europa? Któż by się nimi przejmował.
    Podziękowali 1malagala
  • Nie za 9 lat ale już w styczniu:

    VDA: Norma Euro 7 ubije samochody spalinowe w Unii Europejskiej

    https://elektrowoz.pl/auta/vda-norma-euro-7-ubije-samochody-spalinowe-w-unii-europejskiej/

    Tak się to robi w Chinach:

    A tak w Dehli (na razie):


  • @NC500 masz rację z tymi samochodami elektrycznymi. Za niedługi czas będą tylko one w Europie. 
  • edytowano listopad 2020
    Martwię się tylko, że teraz w Jewropie jest taki trynd, żeby ludziom ograniczać podróże, żeby gołota (czyli my) nie robiła tłoku. U nas władze mówią że Covid dowiódł iż można nie jeździć, chyba że rowerem - lokalnie, a pracować na laptopku, z domu. Dlatego wprowadzają ograniczenia prędkości, także na autostradach. No i podatek.
    Tomasz i Ewa powiedział(a):
    NC500 powiedział(a):
    (...)
    Ciekawe. A rozbudowali już sieć energetyczną i pobudowali nowe elektrownie? Życie zweryfikuje nierealne plany. (...)

    W nocy i w czasie huraganu samochody mogą stanowić magazyny energii, którą oddadzą w dzień jeśli pozostaną podłączone. Ludzie mogą mieć na dachach, także blokowisk, małe pionowe wiatraki i panele. Samochód dziennie ciągnie średnio góra 24 kWh/100km.

    The Tech That Could Fix One of Wind Power's Biggest Problems


    Niestety, to Islandczyk wymyślił, żeby w ogóle zakazać podróży, niech ludzie siedzą na d***, ze szczególnym wskazaniem na Polskę :# !
    Podziękowali 1In Spe
  • edytowano listopad 2020
    Może będziemy gnać na rowerach elektrycznych po ścieżkach covidowych, albo snuć się powoli samochodami po debilstradach (smartmotorway).

    A oto co wydumali Islandczycy, wrogowie elektryfikacji, na swoim uniwersytecie:
    Nie wystarczy wymiana samochodów elektrycznych na inne, szczególnie w takich krajach jak Polska. Potrzebne jest zerwanie z uzależnieniem od indywidualnego transportu i zmniejszenie liczby samochodów zamiast jej zwiększania. Zamiast zwiększać zużycie energii trzeba je zmniejszać - tylko wtedy pełna dekarbonizacja ma szanse na realizację."

     Typowe lewackie ple-ple. A tymczasem USA, Chiny i Indie będą się spokojnie rozwijać.

    Edit:
    Ameryka też się przymierza:
    Tesla, Lucid, Rivian, and others join forces to create ZETA: a push for electric cars only by 2030
    https://electrek.co/2020/11/17/tesla-lucid-rivian-join-forces-zeta-push-electric-only-2030/

    Tesla, Uber and 26 others launch a lobbying group for electric vehicles
    https://www.engadget.com/electric-car-lobby-tesla-uber-zeta-204220943.html?guccounter=1&guce_referrer=aHR0cHM6Ly93d3cuZ29vZ2xlLmNvbS8&guce_referrer_sig=AQAAAGsb32Fjwwpd-bTy2I9y-D33Xw6AXrvnet6j5S5Qq_rMPH0BlnT2eCBk0gNNgpSUh6aL50BGIlr1O566friIAVpIzLc_dmimrEcgSI-iMvrY6Np2VpZkp4k0ai3cDIV3_TrPjSrW22CQL1NEP7WkRCUckE4BHBNrfv4LUlvKkTNV
  • Nasz przyjaciel z kręgu sorzedaje swojego forda galaxy. Plus taki ze dokladnie i szczerze mowi o samochodzie. Kupilismy kuedys od nich forda focusa. Byl bardzo zadbany.


    https://m.olx.pl/oferta/ford-galaxy-mk3-2006-benzyna-lpg-7-miejsc-hak-CID5-IDHlELw.html
  • z własnego doświadczenia polecam Peugeot Rifter - wersja 7 osobowa

    Dużo miejsca dla każdej z siedmiu osób, w 2 rzędzie 3 pełnowymiarowe miejsca
    Jeśli chce się mieć coś z bagażnika to dodatkowo wersja long jest wydłużona o około 20 cm, więc coś tam wejdzie:)
  • edytowano grudzień 2020
    Nie na temat elektryków: zadatkowaliśmy Audi A2 2005, niestety benzynowe. Diesle były w złym stanie. Dla najstarszego, będzie pożyczał swojej mamie a mojej żonie. Mam nadzieję że się zaraz nie popsuje.
    Wyprodukowano tylko 176 377 egzemplarzy! - test i prezentacja AUDI A2 - Część 1/2
  • jukaa powiedział(a):
    To ogłoszenie jeszcze aktualne czy już sprzedany samochód? 
  • Nie ma ktoś do sprzedania czegoś z dobrym silnikiem i gazem. Takie, żeby 23 latek się nie wstydził, jakieś BMW, audi itp ;)
  • edytowano grudzień 2020
    TecumSeh powiedział(a):
    NC500 powiedział(a):
    Naszego elektryka żona nazywa wehikułem czasu i narzeka że nigdzie nie może dojechać (24kWh; zasięg 100km, ładowarki - co druga popsuta >:) ):
    O, jak pięknie :)
    Nic tylko elektryka kupować :D

    Auto jest z 2015. Czekam na Cybertrucka i baterie solid-state. Estonia rozwija superkondensatory (fantastyczne przyspieszenie, można nie używać hamulców). Niektóre Superchargery nie pozwalają blokować kopert.
    https://elektrowoz.pl/auta/tesla-w-chinach-montuje-blokady-przy-superchargerach-samochody-spalinowe-juz-nie-zablokuja-ladowarek/

    Więcej o solid-state i Toyocie w wątku o elektrykach.
  • edytowano grudzień 2020
    Problem jest raczej z pozyskiwaniem neodymu i dysprozu; to nie jest czysta produkcja :'( . Te metale są potrzebne do budowy silników i prądnic w wiatrakach. Jedyna nadzieja w tym że coś się poprawi jak pałeczkę przejmą Japonia lub Korea; zamiast Chin.

    Baterie są używane jako magazyny energii a potem utylizacja.

    Ekologia dziś:

    To jest Henrik Huseby, właściciel maleńkiego sklepu naprawiającego telefony w Norwegii, tutaj właściciele sr@jfonów mogą je zreperować zamiast kupowania nowych, teraz jabłko pozywa go na 25000$ i żąda zniszczenia wszystkich telefonów które zreperował, sprawa jest teraz w sądzie najwyższym.
  • McDonald’s skarżył właścicieli knajp za zakładanie biznesów o tej nazwie, mimo że używali własnego nazwiska. Nie chodzi o wygraną, wystarczy że gościowi nie starczy na kolejnych adwokatów.
  • edytowano styczeń 2021
    NC500 powiedział(a):
    Nie na temat elektryków: zadatkowaliśmy Audi A2 2005, niestety benzynowe. Diesle były w złym stanie. Dla najstarszego, będzie pożyczał swojej mamie a mojej żonie. Mam nadzieję że się zaraz nie popsuje.
    (...)
     
    Nareszcie udało się ściągnąć to cudo na nasze odludzie, mimo obostrzeń. Szkoda że nie diesel (benzyniaki tej marki nie są idealne), szkoda że 4 fotele. Ale niedługo dieslem nigdzie się nie wjedzie i może nie przejść kontroli spalin.
    Samochód jest unikalny, nierdzewny. Może kiedyś syn go zelektryfikuje i sprzeda jako auto zabytkowe?
  • Poszukaj auta ze Szwecji.
    Jestem mega zadowolony i przebieg nie kręcony masz praktycznie gwarantowany.
    Podziękowali 1ladykiss
  • jukaa powiedział(a):
    A ja szukam , szukam, i chyba taki jakiego potrzebuję w przyrodzie nie występuje  :'(
    Jakiego szukasz?
    My coś dla 7 wysokich osób, więc ostatnie siedzenia muszą być pełnowymiarowe. 
  • Jak nie rdzewiejącego to polecam Audi 80.
    Moje ma już 29 lat i śladu rdzy ;)
    Podziękowali 1NC500
  • mamaw powiedział(a):
    jukaa powiedział(a):
    A ja szukam , szukam, i chyba taki jakiego potrzebuję w przyrodzie nie występuje  :'(
    Jakiego szukasz?
    My coś dla 7 wysokich osób, więc ostatnie siedzenia muszą być pełnowymiarowe. 
    Ford Galaxy 
  • OlaN. powiedział(a):
    mamaw powiedział(a):
    jukaa powiedział(a):
    A ja szukam , szukam, i chyba taki jakiego potrzebuję w przyrodzie nie występuje  :'(
    Jakiego szukasz?
    My coś dla 7 wysokich osób, więc ostatnie siedzenia muszą być pełnowymiarowe. 
    Ford Galaxy 
    Mamy go teraz i o ile jesteśmy bardzo zadowoloni z pojemności auta,  to psuje się  coś ciągle. Chyba już mamy uraz 
  • Ja bym brała tego Seata. 

  • @jukaa podpytalam męża o te auta: Nissana by odradzał, jeśli chodzi o Seata jak na te wielkosc auta silnik 1,2 jest za słaby i "w trasach bedzie jeździć jak wóz drabiniasty", ociężale.
  • edytowano luty 2021
    Kolega męża miał Seata Alteę ale nie 105 KM a 120 albo 140( mąż już nie pamięta )-  tak czy inaczej - ten kolega był bardzo zadowolony z auta.
  • Rajdowania w nim nie będzie ale da radę, wystarczy , będzie za to mniej palił po mieście- tylko nie można go za bardzo "gnieść". 
  • Tomek :) Mąż mi tu mowi to samo, jeździł Nissanem Almera z wypozyczalni i wspomina to okropnie, była strasznie "twarda", czul każdy dołek w jezdni.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.