Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Ofiary Covid-19

145791017

Komentarz

  • Malgorzata powiedział(a):
    @Klarcia Ty mieszkasz w Niemczech,  masz w Niemczech 

    W Niemczech nie mam tego rodzaju "atrakcji". Zgonów jest znacznie mniej, aniżeli w Polsce i to pomimo 80 mln mieszkańców.
    W moim i sąsiednich landach wprowadzono dodatkowe obostrzenia, a ponieważ ludziska na ogół ich przestrzegają - nawet muzułmanie ostatnio też, wysokie mandaty spełniły swoje zadanie - to nie grozi nam sytuacja podobna do tego, co się w Polsce dzieje.

    Gdy w Berlinie motłoch wyszedł na ulice - protestowali przeciw wprowadzonym ograniczeniom, w większości lewacy - to służby porządkowe szybko zaprowadziły porządek, nie cackano się z hołotą, jak to robi polska policja.
    Nie muszę chyba dodawać, że żaden parlamentarzysta nie poszedł by w nielegalną demonstrację, bronić zadymiarzy - czy?
  • Bea powiedział(a):
    Wiele ze zmarłych możnaby uratować gdyby koronapierdolec nie zamknął dostępu do leczenia chorób przewlekłych

    Ty to jednak jesteś głupsza niż ustawa przewiduje. Choroby przewlekłe mają to do siebie, że wyleczyć się nie dają. Na ogół tak jest, że choroba przewlekła plus SARS-CoV-2 często kończy się śmiercią.

    Mówiłam, że w Polsce trup się będzie ścielił gęsto i jak zwykle miałam rację.
  • edytowano listopad 2020
    Biedna jesteś, piszesz w kółko, że masz rację, a nikt tego nie potwierdza, bo wszyscy widzą, że pierdolisz jak potłuczona :)

    Cóż komu z tego, że zjadł wszystkie rozumy, jeśli nie ma własnego.” Sokrates

    Podziękowali 2Izka Rogalikowa
  • To, że mam rację, potwierdzają bieżące wydarzenia.
    WIęcej nie dodam, bo znowu musiałabym się spowiadać.

    Jednak mogę chyba powiedzieć, że wcale mi nie żal durnych baranków. Jeżeli komuś współczuję, to ich ofiarom.
  • @Maciek_bs czy na katolickim forum moglibyśmy nie czytać obelg, złorzeczeń  rzucanych nam  wyzwisk?
  • Dudus powiedział(a):
    @Maciek_bs czy na katolickim forum moglibyśmy nie czytać obelg, złorzeczeń  rzucanych nam  wyzwisk?
    WAM?
    A kiedy to posłałam niezbyt grzeczne słowo Twojej szacownej osobie?
    Poza tym - Klarcia jedynie odpłaca swoim adwersarzom pięknym za nadobne?

  • @Klarcia ale zdajesz sobie sprawę, że z tymi zgonami jest taki problem że czasami wpisują covida nawet gdy covida nie było bo o ile się nie mylę to jest za wpisanie korony profit? Albo był (jak coś to poprawcie). 
  • paulaarose

    "Czasami", a poza tym - ile można wpisać lewych covidów, przy ponad 600 zgonach?
    Wiem, że bywają nieuczciwi lekarze (na Zachodzie Europy praktycznie nie występują), którzy dla paru groszy są gotowi na największe świństwo. Jestem pewna, przez lekceważenie zagrożenia dorobiliście się niezłego pasztetu. Tak wcześniej było we Włoszech i Hiszpanii, a nawet przez krótki czas w UK. Dojdzie w końcu do tego, że granice z Polską zostaną zablokowane.
  • @klarcia podziękuj też za to rządowi

  • Klarcia powiedział(a):
    Dudus powiedział(a):
    @Maciek_bs czy na katolickim forum moglibyśmy nie czytać obelg, złorzeczeń  rzucanych nam  wyzwisk?
    WAM?
    A kiedy to posłałam niezbyt grzeczne słowo Twojej szacownej osobie?
    Poza tym - Klarcia jedynie odpłaca swoim adwersarzom pięknym za nadobne?

    Ad.1
    Od kiedy jestem Polką.

    Ad.2
    Wyczytasz prawdę w internecie i wyzywasz ludzi.  Myślałam, że to forum katolickie, i odpłacanie pięknym za nadobne nie powinno tutaj mieć miejsca.
    Podziękowali 3Aneczka08 PawelK maliwiju
  • edytowano listopad 2020
    Etam. Gdzieś musi się wygadywać . Ponieważ teraz tyle tutaj siedzi to podejrzewam przy jej zachowaniu, że na innych forach i platformach  już Renatkę poblokowali. Niestety tu admini są cierpliwi i jeszcze znoszą te obelgi. Tylko znaczna część użytkowników mając dosyć sobie już odpuszcza całe forum...szkoda ale...
    Podziękowali 2monika5 Aneczka08
  • Kobiety nie wypuścili do szpitala bo była na kwaratannie, urodziła w jakimś przedsionku przed wejściem:

    https://www.radioem.pl/doc/6602120.20-10-20-Nigdzie-ich-nie-chcieli
  • A może najpierw posłuchaj.
  • Tomasz i Ewa powiedział(a):
    Hope powiedział(a):
    Kobiety nie wypuścili do szpitala bo była na kwaratannie, urodziła w jakimś przedsionku przed wejściem:

    https://www.radioem.pl/doc/6602120.20-10-20-Nigdzie-ich-nie-chcieli
    A w domu nie mogla?

    T
    A podjechałbyś przyjąć?
  • Gdy wczoraj profesor Massimo Galli, szef Instytutu Chorób Zakaźnych szpitala w Mediolanie zaalarmował, że oddziały intensywnej terapii pustoszeją z powodu zgonów na COVID-19, we Włoszech zapanował popłoch.

    Włoscy epidemiolodzy apelują o wprowadzenie ostrzejszych restrykcji, a ministerstwo zdrowia zwiększyło liczbę wykonywanych testów do ćwierć miliona w ciągu dnia. Powodem tej paniki była rosnąca liczba zgonów. Tego dnia, gdy profesor Galli wszczął alarm, z powodu COVID-19 zmarło 731 osób. Biorąc pod uwagę różnice w liczbie ludności – proporcjonalnie znacznie więcej niż w Polsce – dziś odnotowaliśmy 637 zgonów, które spowodował koronawirus.

    Tymczasem u nas minister zdrowia stał się „ostrożnym optymistą”, snuje plany na po-pandemii i zachęca, aby wraz z nim się uśmiechać. – Powoli możemy troszeczkę się uśmiechnąć – to co najgorsze mamy już za sobą – powiedział na konferencji prasowej Adam Niedzielski. Dzień później (18 listopada) mieliśmy rekordowe 603 zgony z powodu COVID-19, a dziś (19 listopada) kolejny rekord – zmarło 637 osób.

    No to się pouśmiechaliśmy… 

     Ministerstwo już od dłuższego czasu próbuje tak podawać liczbę zgonów, aby była jak najmniej widoczna. Najpierw – pod koniec września – wprowadzono idiotyczny podział na zmarłych z powodu COVID-19 i zmarłych z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami. Efekt tego był taki, że ruchy antycovidowe dostały pożywkę i argumenty do ręki – „prawdziwych” zgonów na COVID-19 było przecież niewiele. 


  • paulaarose powiedział(a):
    @klarcia podziękuj też za to rządowi

    Gdy tylko wiedźmy wylazły na ulicę mówiłam, że przy wzroście zakażeń winą obarczą PiS.
    A jeszcze wcześniej też byłam pewna, że ci sami, którzy darli japę, iż "pandemia to ściema", deklarowali, że maseczek nie będą nosili, itp. itd. - w razie czego, nie siebie za głupotę będą winili, a rząd. Przecież kozła ofiarnego trzeba znaleźć.

    A niby co rząd miał zrobić? Nie wprowadzać poluzować, gdy cała Europa się otwierała? Zamknąć dzieci w domach na zdalnym nauczaniu, gdy rodzice pyszczyli przeciw temu?
    Każdemu przydzielić żandarma, aby pilnował baranka żeby ten nie łamał reżimu sanitarnego? Osoby pokroju Brauna izolować od społeczeństwa? Rozpędzać manifestacje uliczne, otwierając ogień do potencjalnych zabójców?

    Powiem tak - dobrze wam. Tylko porządnych ludzi mi szkoda, ale wśród nich ofiar będzie niewiele, bo poza księżmi izolują się. Najbardziej poszkodowani są księża i zakonnicy właśnie - starali się trzymać dystans, ale przy posłudze kapłańskiej jest to raczej trudne.
  • makodorzyk powiedział(a):
    Bea powiedział(a):
    Wiele ze zmarłych możnaby uratować gdyby koronapierdolec nie zamknął dostępu do leczenia chorób przewlekłych

    Problemem są zamknięte przychodnie i utrudnienia w dostępności do  lekarzy pierwszego kontaktu  i przez to tłumy na SOR-ach...co musi skończyć się paraliżem lub długim czekaniem na karetkę. 
    Pytanie dlaczego taki odpływ lekarzy z przychodni?
     To samo mam w Niemczech. Na drzwiach Praxis mojego lekarza domowego, wisi kartka: "osoby chore prosimy, żeby nie przychodziły". Tyle, że tutaj szpitale są wydolne, każdy ma pomoc zapewnioną.

    Poza tym - nie w każdym mieście jest odpływ lekarzy z przychodni. W Poznaniu przychodnie są otwarte, ale z konieczności przyjmuje się niewielu pacjentów. Normalnie działają spółdzielnie lekarskie. Wiem, bo u moich przyjaciół ojciec rodziny jest lekarzem pierwszego kontaktu.
  • Dudus powiedział(a):
    Klarcia powiedział(a):
    Dudus powiedział(a):
    @Maciek_bs czy na katolickim forum moglibyśmy nie czytać obelg, złorzeczeń  rzucanych nam  wyzwisk?
    WAM?
    A kiedy to posłałam niezbyt grzeczne słowo Twojej szacownej osobie?
    Poza tym - Klarcia jedynie odpłaca swoim adwersarzom pięknym za nadobne?

    Ad.1
    Od kiedy jestem Polką.

    Ad.2
    Wyczytasz prawdę w internecie i wyzywasz ludzi.  Myślałam, że to forum katolickie, i odpłacanie pięknym za nadobne nie powinno tutaj mieć miejsca.
     Ad 1) A co nie jesteś?
    Ad 2) Informacje mam nie tylko z mediów czy internetu, mam stały kontakt z rodziną i przyjaciółmi w Polsce.
    Moje zdanie o "mądrości" i chamstwie wielu Polaków jest ugruntowane na solidnych podstawach.
    To nie tylko dyskusje na forach, ale głównie śledzenie na bieżąco obrad w Sejmie, Senacie i Komisjach. Opozycja prezentuje tak głębokie dno, że już nawet wodorostów nie widać.
    Co do ataku na forumowiczów - Klarcia tylko się odszczekuje. Nie stosowałam ataków personalnych, mówiąc o barankach, itp. nie miałam na uwadze konkretnej osoby z grupy.

    Teraz twierdzisz, że to jest forum katolickie? Sorry, ale po wielu komentarzach tutaj - nie tylko wzajemnych pyskówkach - absolutnie tego nie widać.

    I do jasnej cholery - Klarci się czepiacie, ale Małgorzata ze swoimi bluzgami (pod tym względem Klarcia jej do stóp nie sięga) nikomu nie przeszkadza.
  • joachm1 powiedział(a):
    Ponieważ teraz tyle tutaj siedzi to podejrzewam przy jej zachowaniu, że na innych forach i platformach  już Renatkę poblokowali. Niestety tu admini są cierpliwi i jeszcze znoszą te obelgi. 

    Nigdzie mnie nie poblokowali. Głównie działam na Twitterze, mam już 2.658 Follower

    https://twitter.com/RenataManikowsk

    I jeszcze raz powtórzę - na tle bluzgającej tutaj Małgorzaty, Klarcia jest uosobieniem wysokiej kultury.
  • Hope powiedział(a):
    Kobiety nie wypuścili do szpitala bo była na kwaratannie, urodziła w jakimś przedsionku przed wejściem:

    https://www.radioem.pl/doc/6602120.20-10-20-Nigdzie-ich-nie-chcieli
    Tytułem przypomnienia:
    http://wielodzietni.org/discussion/32913/tytulem-przypomnienia#latest
  • @Klarcia ale w kryzys w służbie zdrowia rząd swój wkład ma. 
  • Tola powiedział(a):
    Ale pieprzysz @Klarcia. Tak, emeryci nieznający "wiedźm" chorują, bo się od nich zarazili. W ogóle to świnia z ciebie, pisać "dobrze wam", kiedy system ochrony zdrowia leży i doświadczamy największego kryzysu od czasów wojny. Jesteś pseudodewotka, która prowadzi życie w internecie.

    Tak, obecnie chorują najbliżsi tych matołków, które brały udział w manifestacjach. Zawlokły zarazę do swoich domów.

    Kilka przykładów:

    1) Matka i babcia uczestniczki „StrajkKobiet” w szpitalu – stan krytyczny

    Kto ponosi odpowiedzialność za zachorowania ? – Tu odpowiedź wydaje się dość prosta córka i wnuczka – która dobrze się bawiła na „marszu” – gdzie tańczyła i śpiewał – po powrocie do domu przyniosła „prezent” dla swojej rodziny.

    Teraz już nie pomoże płacz i wyklinanie – trzeba ponosić konsekwencje swoich działań.

    https://www.eswinoujscie.pl/2020/11/05/123-matka-i-babcia-uczestniczki-strajkkobiet-w-szpitalu-stan-krytyczny/

    2) Gawłowski ma koronawirusa. Kilka dni temu był na Strajku Kobiet

    https://www.polskieradio24.pl/5/1222/Artykul/2617948,Gawlowski-ma-koronawirusa-Kilka-dni-temu-byl-na-Strajku-Kobiet

    3) Poseł przeszedł COVID. I zmiękł

    https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/posel-konfederacji-przyznaje-maseczki-sa-wazne/547pbrk


    ***

    "Dobrze wam" piszę pod adresem tych, którzy jeszcze kilka dni temu kpili sobie z pandemii.

    Nie jestem pseudodewotka - ostrzegałam, apelowałam, teraz mogę więc napisać: a mówiła Klarcia.

  • paulaarose powiedział(a):
    @Klarcia ale w kryzys w służbie zdrowia rząd swój wkład ma. 

    Ten rząd, jak żaden dotychczas, zainwestował ogromne środki w ochronę zdrowia.
    W tym co się dzieje, nie ma najmniejszej winy po stronie rządu - wielokrotnie o tym pisałam.
    Dlaczego nie obwiniasz tych osób, które - także na tym forum - usiłowały wszystkich przekonać, że "pandemia to ściema", które przechwalały się, że maseczek nie noszą i nie mają najmniejszego zamiaru je włożyć?
  • Jak to dobrze być najmądrzejszym na świecie, wierząc we wszystkie pierdoły z internetu i jeszcze   mówić innym co mają robić, żyjąc na socjalu.
    Podziękowali 2Aneczka08 joanna_1991
  • @klarcia z tego co się orientuję to w Polsce mamy za mało lekarzy, są słabo oplacani, karetki stoją przed szpitalami godzinami... Czyli jest źle 
  • Kto ponosi odpowiedzialność za zachorowania ? – Tu odpowiedź wydaje się dość prosta córka i wnuczka – która dobrze się bawiła na „marszu” – gdzie tańczyła i śpiewał – po powrocie do domu przyniosła „prezent” dla swojej rodzin
    Jakoś słaby ten jednozdaniowy artykuł. A może przyniosła z kościoła? Albo ze sklepu?

    Podziękowali 1joanna_1991
  • Rząd zabronił mi wynajmu.
    Moja branża nie znalazła się w tarczy.
    Sk...suny

  • To się w głowie nie mieści  :/

    PawelK powiedział(a):
    Rząd zabronił mi wynajmu.
    Moja branża nie znalazła się w tarczy.
    Sk...suny


  • Mieszkanie turystom w Krakowie.
    Jak wyszło , że tylko służbowe to wszystkie rezerwacje się wycofały.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.