Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Tytułem przypomnienia

edytowano listopad 2020 w Ogólna
- jak to przed pandemią bywało:

Publikacja z października 2019

Dantejskie sceny na SOR-ze przy Kamieńskiego. Nikt nie reagował!

https://gazetawroclawska.pl/dantejskie-sceny-na-sorze-przy-kamienskiego-nikt-nie-reagowal/ar/c1-14504273

***

Publikacja 2013 r.

Tajemnicza śmierć noworodka. Co wydarzyło się w katowickim szpitalu?

https://wiadomosci.onet.pl/kiosk/tajemnicza-smierc-noworodka-co-wydarzylo-sie-w-katowickim-szpitalu/3cwvb

***

Publikacja 2011 rok

Śmierć przed szpitalem

https://vod.tvp.pl/video/celownik,smierc-przed-szpitalem-03012011,3714166

***

Publikacja rok 2010

Skandal w Zachodniopomorskim. Lekarka odmówiła pomocy, człowiek zmarł na ulicy


https://gp24.pl/skandal-w-zachodniopomorskim-lekarka-odmowila-pomocy-czlowiek-zmarl-na-ulicy/ar/4725205

***

Tego typu wydarzenia szły w tysiące, nie wszystkie były przez media opisywane.



«1345

Komentarz

  • Obsesją się nasila.
    Podziękowali 1Rogalikowa
  • Taki mamy klimat. 
  • Aneczka08 powiedział(a):
    Obsesją się nasila.
    Umieściłam, żeby móc się odwołać, gdy jeszcze raz przeczytam, że to z powodu koncentracji na pacjentach z covidem, pacjenci cierpiący na inne choroby umierają.

    W Polsce są lekarze na wysokim poziomie, znacznie lepsi niż w Niemczech, a zarazem - wielu z nich jest nieuczciwa, olewa swoje obowiązki, jest pazerna na kasę.
  • Czy przed covidem i teraz to jest ta sama skala? Nie zauważyłaś że teraz jest dużo więcej takich przypadków. Wzrost śmiertelności to nie przez covid.
  • Klarcia powiedział(a):
    Aneczka08 powiedział(a):
    Obsesją się nasila.
    Umieściłam, żeby móc się odwołać, gdy jeszcze raz przeczytam, że to z powodu koncentracji na pacjentach z covidem, pacjenci cierpiący na inne choroby umierają.

    W Polsce są lekarze na wysokim poziomie, znacznie lepsi niż w Niemczech, a zarazem - wielu z nich jest nieuczciwa, olewa swoje obowiązki, jest pazerna na kasę.
    Klarciu  takie wypadki były  prawie zawsze  naglasniane i nie szły w tysiące  tak jak byś  Ty  chciała,  to nie była norma A teraz to jest normą  tylko Ty tej różnicy nie widzisz bo nie chcesz 
    Czy to było  tak że codziennie w każdym  szpitalu  były takie przypadki? Czy wcześniej  każdy szpital nie przyjmowal  żadnych pacjentów? Każdy lub prawie każdy lekarz POZ nie przyjmował? Teraz  tak jest że prawie każdy lekarz  nie przyjmuje większość  szpitali też nie przyjmuje  pacjentów  
    Podziękowali 2Rogalikowa PonuraKura
  • Popieram. Może inaczej wykorzystasz @Klarcia swój wolny czas. Nie trzeba sąsiadom muzułmanom popilnować dzieci albo co? Może więcej realu, a nie forum, bo robi się  już niestrawna ta Twoja pisanina...
  • Teraz Klarcia nosa nie może poza mieszkanie wychylić, bo jest w ścisłej izolacji.
    Wyjaśniam, że ludzi bardzo lubię; na ogół jestem życzliwą osobą; do białej gorączki doprowadza mnie jedynie ludzka głupota, a tym bardziej lekceważenie sobie zdrowia i życia ludzi z otoczenia. Wtedy budzi się we mnie skrajna jędza.

    @asia

    To, że jest tak, a nie inaczej wypływa nie tylko z zaniedbań w polskiej służbie zdrowia, niskim morale niemałego procenta personelu medycznego, ale i właśnie debili (tego określenia użył jeden z lekarzy na FB)którym mam ochotę do rzyci nakopać. To oni przyczynili się do niesamowitego wręcz rozsiania zarazy.

    Za to, że masz teraz utrudniony dostęp do opieki medycznej, im podziękuj. 
  • @OlaN.

    Mamy ogromną śmiertelność z powodu covida, a na to nakładają się wszystkie "zwyczajne" zgony.

    Jeszcze niedawno, na tym forum czytałam, że w Polsce nie ma żadnej zarazy; że umiera znacznie mniej ludzi, aniżeli w roku ubiegłym; że firmom pogrzebowym grozi plajta.
    No więc - jak z tym jest?

  • nowa powiedział(a):

    Klarcia powiedział(a): Aneczka08 powiedział(a): Obsesją się nasila.
    Umieściłam, żeby móc się odwołać, gdy jeszcze raz przeczytam, że to z powodu koncentracji na pacjentach z covidem, pacjenci cierpiący na inne choroby umierają.

    W Polsce są lekarze na wysokim poziomie, znacznie lepsi niż w Niemczech, a zarazem - wielu z nich jest nieuczciwa, olewa swoje obowiązki, jest pazerna na kasę. Klarciu  takie wypadki były  prawie zawsze  naglasniane i nie szły w tysiące  tak jak byś  Ty  chciała,  to nie była norma A teraz to jest normą  tylko Ty tej różnicy nie widzisz bo nie chcesz 
    Czy to było  tak że codziennie w każdym  szpitalu  były takie przypadki? Czy wcześniej  każdy szpital nie przyjmowal  żadnych pacjentów? Każdy lub prawie każdy lekarz POZ nie przyjmował? Teraz  tak jest że prawie każdy lekarz  nie przyjmuje większość  szpitali też nie przyjmuje  pacjentów  
    Może tak jest w Twojej okolicy, mieszkasz w specyficznym regionie.
    Praktycznie nie ma tego w dużych miastach, tam przychodnie działają, chociaż w ograniczonym zakresie, bo pacjenci nie mogą przesiadywać w poczekalni, mają więc wyznaczany dokładnie czas wizyty. Lekarz zmuszony zachowywać nadzwyczajne środki nie jest w stanie przyjąć więcej pacjentów, aniżeli wcześniej. Na to wszystko nakłada się niskie morale pracowników służby zdrowia.

    W Szczecinie i Poznaniu działają też szpitale.
    Nie pamiętasz, jak jeszcze stosunkowo niedawno, jakaś babeczka na grupie pisała, że u niej w szpitalu mają takie luzy, że wrącz sią nudzą?

    Przypadki, które zamieściłam są wierzchołkiem góry lodowej - było tego multum. Widocznie mało prasy czytałaś; jest to też widoczne w aktach Stowarzyszenia Primum Non Nocere:

    Stowarzyszenie poszkodowanych przez błędy lekarskie


    W Polsce, każdego roku wydarza się  20 - 30 tys. błędów lekarskich i wypadków medycznych.  Nie widząc szans na wygranie sprawy, obawiając się kosztów oddalenia pozwu i wrogości środowiska lekarskiego tylko ok. 2 tys. osób podejmuje jakieś działania prawne. Dzieje się tak w najbardziej skrajnych i tragicznych sytuacjach bo wygrana jest często jedyną drogą by zmusić władze publiczne do zapewnienia leczenia, by uzyskać zabezpieczenie socjalne.

    https://www.sppnn.org.pl/




  • @Klarcia w Warszawie karetki czekają po kilka godzin, w przychodniach tylko teleporady (czasami jednak zobaczyć pacjenta by wypadało). Służba zdrowia jest aktualnie na dnie. 
  • no taki mamy klimat: jest jesień, listopad - miesiąc w przedszkolu zawsze opisywany jako zimny i wilgotny, sprzyjający infekcjom (szczególnie wirusowym). 

    i teraz zdziwienie Klarci i Rządu, że ludzie CHORUJĄ. 

    ochrona zdrowia od lat jest niedoinwestowana - głównie dzięki idiotycznemu hasłu, że szpitale i przychodnie mają przynosić ZYSK. (trzeba mieć intelekt na poziomie poniżej ameby żeby oczekiwać szybkich finansowych zysków z leczenia i edukacji).

    teraz do gry wkroczył jeden nowy, czyli nie do końca poznany wirus i próbuje się zmienić zasady gry. tym są właśnie idiotyczne obostrzenia. czy ktoś jest w stanie udowodnić, że noszenie maseczki WYELIMINUJE wirusa ze środowiska? czy ktoś udowodni, że mycie rąk płynem na bazie alkoholu jest lepsze niż mycie rąk ciepłą wodą i mydłem? czy ktoś udowodni, że izolowanie człowieka w dowolnym wieku od innych ludzi jest zdrowe? (no właśnie, przypominam hasło / tytuł "człowiek istota społeczna" jeszcze tylko dorzucę niemiecki projekt hodowli nad-człowieka poprzez wdrażanie niemowląt do niemieckiego ładu i porządku w ośrodkach bez matek - skończyło się tym, że ci którzy przeżyli pierwsze 3 lata skończyli jako osoby z całościowymi zaburzeniami rozwoju a przy okazji debile (termin naukowy)).

    i dodatkowo: jeśli Pan A zarabiał 1500 PLN a obecnie zarobki spadły do poziomu 150-500 PLN to czy jest w stanie zadbać o zdrową dietę swojej rodziny? niedożywienie sprzyja chorobom
    jeśli Pan B zarabiał 2000 a teraz stracił pracę i PUP uznał, że nie ma praw a do zasiłku to czy jest w stanie zadbać o zdrową dietę swojej rodziny?
    jeśli Pani C dostała decyzję o przyznaniu renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy wraz z adnotację, że pieniądze zostaną wypłacone jak się sytuacja unormuje z wyrównaniem od dnia decyzji. czy ona zadba o swoje zdrowie i leczenie? 

    /kończę ;P lubię gadać - niekoniecznie z sensem i na temat - i izolacja jest dla mnie trudna/

  • Pierwsze wpisy w wątku: Koronaświrus - fałszywa pandemia. Kryzys, wyszczepianie, chipy, inwigilacja i co jeszcze?


    NC500
    30 czerwiec 

    Ks. Kneblewski: To pandemia strachu i zniewolenia! O "koronaświrusie", wyborach i kryzysie wiary!
               5-ta minuta

    Konferencja niemieckich lekarzy o pandemii koronawirusa w Niemczech i na świecie polski lektor

    WYWIAD Z NIEMIECKIM LEKARZEM DR. HEIKO SCHONINGIEM, O FAŁSZYWEJ PANDEMII KORONAWIRUSA COVID-19

    Prof. dr. n. med. Igor Gundarov - Pandemia Paniki. Chrońmy zdrowie psychiczne.
    https://www.cda.pl/video/5258058fb ;   - niestety profesor nie rozumie czym jest WHO

    Dr. Annie Bukacek: Manipulowanie aktami zgonu COVID 19 tłumaczenie symultaniczne

    Wierzę w Boga, ale nie w pandemię! - wRealu24.pl 14 VI A.D. 2020 [Tuba Cordis]


    ***

    NC500
    30 czerwiec Dzięki
    @Maciek_bs zapomniałem w temacie napisać słowo depopulacja i manipulacje genetyczne, ale pewnie to będzie za długie.
    Najlepszy z podlinkowanych wywiadów to ten:
    WYWIAD Z NIEMIECKIM LEKARZEM DR. HEIKO SCHONINGIEM, O FAŁSZYWEJ PANDEMII KORONAWIRUSA COVID-19
    - ostrzega właśnie przed depopulacją i majstrowaniem przy naszych genach. Tu link do wspomnianego przez niemieckiego lekarza filmu SF:
    Jestem legendą (2007) I Am Legend

    ***

    Klarcia pisała:

    Można próbować się pocieszać i karmić bzdetami.
    Dla mnie najlepszym sprawdzianem na ile wirus jest niebezpieczny, jest zachowywanie się teraz urzędników rządowych i władzy - obserwuję w Niemczech.
    Gdy zobaczę Merkel obradującą w Parlamencie, jak wcześniej bywało, dowiem się, że znowu organizują sobie Party; zostaną otwarte urzędy (obecnie wszystkie sprawy załatwia się telefonicznie i przez pocztę), to wtedy powiem, iż uporaliśmy się z zarazą.
    Co jak co, ale rządzący ograniczeniami zachwyceni nie są - wręcz przeciwnie. Niecierpliwie oczekują na szczepionkę.
    Ta przeciw świńskiej grypie już jest i jeżeli epidemia dotrze do Europy, to nawet gdyby wirus zmutował, nową wyprodukuje się błyskawicznie, jak było to ostatnim razem. Zostanie podana rządowi, wojsku, siłom porządkowym i pracownikom medycznym. Później była by dostępna dla pozostałych chętnych. Tym razem jednak postulowałabym, żeby nie kupować specyfiku w nadmiarze, a tylko dla tych, którzy wcześniej się zapiszą i żeby była odpłatna.
  • isza powiedział(a):


    i teraz zdziwienie Klarci i Rządu, że ludzie CHORUJĄ. <

    Klarcia jest ostatnią osobą, która byłaby zdziwiona obrotem zdarzeń.
    Rząd obsewując co hołota wyprawia też sią tego spodziewał.

    > idiotyczne obostrzenia. czy ktoś jest w stanie udowodnić, że noszenie maseczki WYELIMINUJE wirusa ze środowiska? czy ktoś udowodni, że mycie rąk płynem na bazie alkoholu jest lepsze niż mycie rąk ciepłą wodą i mydłem? czy ktoś udowodni, że izolowanie człowieka w dowolnym wieku od innych ludzi jest zdrowe? <

    Obostrzenia nie są idiotyczne, a podyktowane zdrowym rozsądkiem.

    Noszenie maseczki nie wyeliminuje wirusa, ale utrudnia jego rozprzestrzenianie się.

    Mycie rąk mydłem i ciepłą wodą, jest zalecane, ale praktycznie jest trudne do stosowania poza domem. a to tam na ogół się zakażamy. Ręce należy dezynfekować: przy wejściu do sklepu (i wszystkich miejsc użyteczności publicznej) i po wyjściu z niego; przy wysiadaniu ze środka komunikacji miejskiej; przed przystąpieniem do Komunii.
    Przebywając poza domem, nie dotykamy oczu i ust.
    Maseczkę zakładamy czystymi rękoma i nie manipulujemy wokół niej - a już szczególnie nie zsuwamy pod brodę, aby po chwili znowu założyć na usta.
    Po powrocie do domu, maseczkę wrzucamy do prania, zdejmujemy ubranie i bierzemy prysznic.

    Izolowanie od ludzi szkodzi psychice, nikt temu nie zaprzecza. Niestety, nie ma innej możliwości zduszenia zarazy, aniżeli ścisła izolacja. To już jest potwierdzone.

    Na resztę twierdzeń, powiem - przeżywamy coś takiego, jak wojna, a wtedy są liczne ofiary. Należy nauczyć się funkcjonować w otaczającej nas rzeczywistości.

    To, że rządy chcą izolować społeczeństwo, którym się specjalnie nie przejmują (polski rząd wykazuje zadziwiający ogrom troski) jest poniekąd zrozumiałe. Oni chcą żyć, chcą także ocalić swoje rodziny i przyjaciół.


  • @Klarcia Ty w nocy nie śpisz?
  • palusia powiedział(a):
    @Klarcia Ty w nocy nie śpisz?
    Nerwica natrectw
    Podziękowali 1Barbasia
  • palusia powiedział(a):
    @Klarcia Ty w nocy nie śpisz?
    Nie, nie śpię.
    Jeszcze przed chorobą miałam zwyczaj przesiadywania po nocach, a teraz żyją tak - kilka godzin snu (maksymalnie 4), czas czuwania (posprzątam nieco, coś ugotuję, obejrzę jakiś film, posiedzę przed kompem) i znowu włączę TV na stację informacyjną i położę się.
  • Aneczka08 powiedział(a):
    palusia powiedział(a):
    @Klarcia Ty w nocy nie śpisz?
    Nerwica natrectw
     KRETYNKA - obrażam świadomie.
    Maćku sorry, ale te debilki doprowadzają mnie do białej gorączki. Tą zwyczajną, medyczną, cały czas mam.
  • Za dużo emocji
  • Ojej,  jakie tu rzeczy się dzieją. Jak można tak innych obrażać?! Wstyd. Jakbym była nie na orgu,  a pod budką z piwem.  Nie podoba mi się takie traktowanie ludzi. @Maciek_bs , nie zostaw tak tego.  To się nie godzi.
    Podziękowali 4Yucami NC500 PawelK Barbasia
  • @Klarcia, ty powinnaś dawać świadectwo wiary. Nikogo nie wolno obrażać. Pan Bóg i siwa głowa do czegoś zobowiązują. Przykro mi, że weszłam do tego wątku, ale bardziej przykro że osoba podpierająca się wiarą tak się zachowuje. 
    Pan Jezus w czasie męki nikogo nie obrażał, nie lżył, choć po ludzku miał prawo. Prawo miłości jednak nie dopuszcza takiego zachowania. A my Jego mamy naśladować. 

    Podziękowali 1PawelK
  • Klarcia jest specyficzna, mnie już też obraziła na wiele sposobów. I nie tylko mnie.
    Ale po prostu za bardzo czasem się rozpędza w swojej zapalczywości, a forum to część jej życia.
    Więc może upomnienie wystarczy?

  • Mam nadzieję 
  • Wczoraj byłam na czuwaniu. I w pewnym momencie przypomniały mi się słowa św. Katarzyny ze Sieny, że Pan Jezus dał się obnażyć,  żeby nas odziać. Zobaczyłam Go podczas koronowania cierniem i traktowania Go przez żołdaków i pomyślałam, że po to milczał, żeby nam zabrać wszystkie złe słowa. Rozważałam te dwie sceny w bólu i dziękczynieniu. Może dlatego tak zabolało mnie, gdy otworzył mi się wątek na wpis, że się kogoś celowo obraża.
    Podziękowali 1Klarcia
  • @Elunia ;
    Czasem warto odpuścić.
    Nawet setny raz.
    Podziękowali 2Isako Polly
  • Wiesz, zawsze w klasie był głupek klasowy.
    Można było mu dać w twarz lub zignorować.
    Po jakimś czasie wszyscy ignorowali traktując jako koloryt, a w twarz dostawał jak przegiął :)
    Dlatego sugeruję wstrząsnąć Klarcią, ale niekoniecznie od razu rzucać z dachu ;)
  • Z dachu, to może nie. Ale jakby jakaś izolatka?
    Podziękowali 3mamababcia Rogalikowa Isako
  • Niektórych za mniejsze przewinienia skazywano na poczekalnię 
  • I jak się pomyśli, że Savia wyleciała za kilka słów prawdy, a Klarcia ciągle tu, to żal...  :|
  • Klarcia generuje ruch na forum. Może o to chodzi :(
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.