Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Mama robi remont

Witajcie,
od ostatnich 4 miesięcy mamy remont domu. Większość czasu poszukiwaliśmy wykonawców, którzy z lepszym/ gorszym skutkiem dostosowywali ten dom do naszych potrzeb. Kolejne zmiany ekip doprowadziły do tego, że zamknęłam drzwi i stwierdziłam, że dalej robię sama. Mam teoretyczne wykształcenie ale praktykiem nie jestem.
Zrobiłam elektrykę w przyziemiu i działa.
Obecnie od trzech dni wiszę na rusztowaniu i ocieplam jedną ze ścian. (wysokość 7m)
Zagruntowałam, docinam styropian i kleję zaprawą do klejenia. Przede mną kołkowanie oraz zatapianie siatki w zaprawie a potem to już tylko tynkowanie i kolor....
Mąż patrzy na mnie z niedowierzaniem ale już się nie sprzeciwia. ( trzy miesiące stawiał opór)
Chętnie poczytam o waszych doświadczeniach i praktycznych poradach.


Podziękowali 2PawelK Agax4
«13

Komentarz

  • Witaj @maria_u
    Jedyną znaną mi i kompetentną do wymiany doświadczeń wydaje się być @Bea.
    Podziękowali 2Cart saga
  • Moje osobiście robione remonty dochodzą tylko do etapu szpachlowania, malowania i kładzenia paneli. Powyżej jednak posiłkuję się ekipami Panów Beniów, Czesiów, Pawłów itp...
  • Mam męża budowlańca - cała nasza ruinę wyremontowaliśmy i jesteśmy w trakcie robienia dobudówki :) jak cis pytaj może akurat pomożemy :) 
  • edytowano listopad 2020
    Witaj Marysiu!
    Imponujesz mi coraz bardziej  B)
    Niestety, w temacie watka nie pomogę...

    Podziękowali 1MagdaD
  • Ja zatapialam siatkę i kladlam tynk. Znaczy byłam pomocnikiem męża, który kładł z synem jako amator zupełny. 
    Ale na budę gospodarczą.
    Wyszło nieźle.
    Każda kolejna ściana lepiej.
    Mieliśmy regularną kontrolę sąsiada, który wszystko umie i bezlitośnie wszystkie błędy do korekty wytykał.

    Kluczowe jest: kanty przy bokach,  zabezpieczenie od dołu, brak słońca przy kladzeniu tynku bo za szybko schnie.
    Dobre zacieranie.

    U nas, za radą, mąż kładł tynk, syn za.nim zacierał. Współpraca dwoch osób potrzebna na tym etapie.

    Ja byłam od przynieś, podaj, ale byłam cały czas i choć sama nie robiłam to x godzin tam spędziłam. 







  • Witaj Marysiu @maria_u!

    Jestem pod wrażeniem!
  • edytowano listopad 2020
    W poprzednich dwóch domach elektrykę robiłem sam.
    Tutaj stwierdziłem, a niech robi fachowiec.
    I jest masakra...




  • A  co to miało być?
  • To wezel gordyjski level hard.
    Podziękowali 2Katarzyna madzikg
  • @maria_u nie pomogę, ale kibicuję!!!
  • Zuzapola powiedział(a):
    A  co to miało być?
    To są skrzynki piętrowe.

  • Coś popoprawiałem i działa.
    Boje się ruszać ;)
  • Jak tu się wkleja zdjęcia?
  • Dziewiąta ikona od lewej, tudzież piąta od prawej.

  • Katarzyna powiedział(a):
    Dziewiąta ikona od lewej, tudzież piąta od prawej.
    I?
  • Takie okularki?
  • Nad oknem, w którym wpisujesz komentarz są ikony.
  • Czy kartka z zagiętym rogiem?
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • Jak klikniesz wskazaną, to Cię powinno poprowadzić dalej.
  • Kartka z zagietym rogiem

  • Dzisiaj miałam kontynuować przyklejanie styropianu okazało się, że pracę muszę odłożyć o jeden dzień. Powodem są drzwi, które założył nam fachowiec.
    Nadproże zamontował tylko 5 cm niżej niż powinien a z drzwiami się tak postarał, że po jego wyjeździe jak chcieliśmy powiedzieć "WOW" to się okazało, że otwierają się tylko w 1/3. Ale to nic, drzwi poczekały aż nadarzyła się taka okazja jak ocieplenie domu. Wyjęłam nadproże, osadziłam, poczekałam, aż zastygnie beton. Przy użyciu poziomicy osadziłam drzwi z futryną zachowując piony i poziomy. Teraz to i wylewka się zmieści i próg pod drzwiami też!!!!!!!


  • Chciałam dać zdjęcie, ale nie wiem skąd ten URL wziąć?
  • Fotosik.pl
    Dodaj zdjęcie
    Potem wybierasz bezpośredni link do zdjęcia
    Kopiujesz go
    I tu wklejasz

    Niestety tak trochę na około

  • O! Poszło...
  • Nie każdy może z telefonu wklejać. Ja mam adres obrazka
  • Małgorzata większości osób ta opcja zniknęła wiosną...
    Podziękowali 1madzikg
  • Dokładnie
  • PawelK powiedział(a):
    W poprzednich dwóch domach elektrykę robiłem sam.
    Tutaj stwierdziłem, a niech robi fachowiec.
    I jest masakra...




    To do obrazkowych dowcipów... Czarny, żeby nie pisać zabójczy humor...
  • Miałem przez lata widok na dom z zerwanym ociepleniem, które nie było kółkowane.
    Siła ssąca wiatru jest potężna, nie ma co kusić.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.