Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Karabach - przegrana Armenii.

Wojna o której mało kto wie.
Są gorsze położenia geograficzne już Polski.

Z Armenii dochodzą wieści, że to nie była wojna, ale jatka. Wybite zostały niemal całe wcielone do armii roczniki poborowych urodzonych w latach 2000-2002. Mówi się wręcz o zabitym pokoleniu i wyrwie demograficznej. To byli ideowi chłopcy, którzy przed wyruszeniem na front modlili się w kościołach, a walkę z wrogiem uważali za swój obowiązek.

https://wpolityce.pl/swiat/527672-co-z-poczuciem-bezpieczenstwa-armenii-legly-dwa-filary


Podziękowali 2Kobieta Klarcia

Komentarz

  • nie chcieli z Rosją, to się Turcja , tradycyjnie, upomniała
  • Ale jak nie chcieli z Rosją. Są z nią w sojuszu. Tylko ta się nie ruszyła.
    Podziękowali 1Rogalikowa
  • Tzn tak, Ruscy tłumaczą, że Karabach nie jest w sojuszu. Prawnie mają rację.
    Prywatnie myślę, że ocenili, że nie mają szans z konwencjonalną armią Turcji.
  • Z tego co piszą w artykule, Azerbejdżan więcej wydaje na armię, niż Armenia ma budżetu...


  • Nie jestem pewien czy nie chciała. Raczej to USA bardzo ostrożnie wchodziły w ruską strefę, patrz nawet Polska, długo członek NATO kategorii b, nie wiem czy mieli ofertę dla Armenii, więc zostali skazani na jednego sojusznika.

    Natomiast myślę, że gdyby zaatakowana została Armenia, wywiązali by się z zobowiązań.

    Teoretycznie, gdyby byli w strefie USA, Turcja zapewne nie zaangażowała by się w konflikt.

    • Po utarciu Putinowi nosa na Kaukazie, Erdogan rozwija ekspansję w strefie postsowieckiej. Ukrainie Turcy oferują pomoc w wyparciu Rosjan z Krymu i Donbasu, Mołdawii haki na prorosyjskie stronnictwo w parlamencie a chanatom z Azji Środkowej nowoczesną broń i dostęp do innych niż rosyjskie kanałów dystrybucji ropy i gazu.

    Jeśli komuś ciągle wydaje się, że po przegranej przez Ormian wojnie z Azerami o Karabach Rosja umocniła swoją pozycję na Kaukazie, to niech przyjrzy się, nad czym debatuje turecki parlament. Chodzi o zgodę na wysłanie wojsk tureckich do Azerbejdżanu, dawnej sowieckiej kolonii, uważanej do niedawna przez Putina za wyłączną strefę wpływów Moskwy.

    Podziękowali 1Klarcia
  • Armenia Is Trolling Russia



    krótka notka o stosunku armeńskiego rządu do Rosji


  • edytowano listopad 2020
    interes Rosji, by chronić Armenię
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.