Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Ofiary Covid-19

191012141517

Komentarz

  • edytowano listopad 2020

    Do ofiar covidowych trzeba by dodać mały biznes.
    Jechałem teraz do córki, prosiła o chleb.
    Wszedłem do malutkiej piekarni, pani mi nie sprzeda, mimo, że nikogo nie ma. W Żabce obok to samo, w wiejskim sklepie umęczyłem Panią, obiecałem, że chleb wyniosę pod kurtką.
    Czułem się jak przestępca.
    A przecież małym sklepom zamiast godzin seniorów mogli by dać wybór, że nie obowiązuje w przypadku ograniczenia do jednej osoby w sklepie. Na jedno by wyszło.

    Ale trudno wymagać rozsądku od tak chaotycznego rządu.


    To chyba wina braku precyzyzji w tych przepisach że ludzie nadinterpretuja. Jest też spadek zaufania do policji i się ludzie boją... Nic tylko pogratulować obecnie rządzącym. 
  • edytowano listopad 2020
    U nas na osiedlu robię w tych godzinach codziennie zakupy w sklepach na trasie spaceru z najmłodszym. Piekarnia, cukiernia, warzywniak. Proszą tylko, żeby się rozejrzeć przed wejściem, czy jakiś senior nie nadchodzi i ewentualnie przepuścić.  Ale fakt, zwykle są pustki.
  • edytowano listopad 2020
    Kobieta się tłumaczyła, że jak policja przyłapie to mamy po 500.
    Zastraszyli ludzi.
    Podziękowali 2Barbasia AgaMaria
  • PawelK powiedział(a):
    No to co , miłośnicy covidowych restrykcji, ten Pan to chyba Wasz guru?

    mówi prof. Krzysztof Simon, kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. - Dlatego niezależnie od tego, ile wystukają sanepid i Ministerstwo Zdrowia, należy te liczby pomnożyć minimum przez 5. Jeśli teraz mamy 15-20 tys. zakażonych, to rzeczywista liczba przypadków, to co najmniej 100 tys. dziennie. I takiej skali powinniśmy się trzymać - podkreśla profesor.

    Oznacza to, że ostatni miesiąc przechorowało 3-4 miliony Polaków.
    Bierzemy kalkulatorki i wychodzi, że śmiertelność to...? :) 
    Podpowiem, na poziomie silnej grypy.

    A cały czas bazujemy na chińskim 3-4%.


    Dlanie to kolejna sprawa gdzie się ośmiesza całe who i MZ. 

    Co to za szacunki i za gdanie. 
    Test na przeciwciała w obu klasach to 80 zł (komercyjne). 
    Czemu nikt nie przebadał jakieś grupy. Już przebadanie 100 000 osób daloby ogląd na czym stoimy. A to raptem koszt 8 milionów.....  Czyli tyle ile 16000 testów na obecność korona wirusa...... 
    Do tego jest to wybitnie nie skomplikowana operacja. 


    Podziękowali 3Bagata Rogalikowa Barbasia
  • Świetne doświadczenie dla maseczkowców :)
    Wyjdzcie teraz na zewnątrz przy zero i huchnijcie. Zobaczycie jak pięknie zachowuje się ta para wodna, która miała być nośnikiem wszelkiego zła :D 
  • Mróz i wilgotna maseczka na twarzy... :#
    Podziękowali 3Ania D. Rejczel mamuma
  • https://wrealu24.tv/video/z30YoLAxQB

    Tutaj analiza statystyka.
    Podziękowali 1Eleonora
  • To mówicie, że nie możemy zabijać staruszków jak Szwecja?


    Podziękowali 1Odrobinka
  • W polskich mediach cisza w temacie a tymczasem obywatele Danii w proteście trwającym 9 dni i nocy, pod duńskim parlamentem, spowodowali, ze wycofano się z uchwały, która przewidywała zastosowanie przymusu bezpośredniego u osób zakwalifikowanych odgórnie do szczepienia. Potwierdził to moj syn, studiujący w Danii.

  • dokładnie!!
  • Mój największy problem- wpuścili mnie do sklepu w h seniorów, a brakuje mi jeszcze dekady... Miałam wiklinowy kosz i tym się tlumaczę
    Podziękowali 1AgaMaria
  • Mąż dzień później sprawdzał czy go wpuszczą, nie wpuścili. Wielką radość miał :)
    Podziękowali 2PawelK AgaMaria
  • Danka powiedział(a):
    Mój największy problem- wpuścili mnie do sklepu w h seniorów, a brakuje mi jeszcze dekady... Miałam wiklinowy kosz i tym się tlumaczę
    Też tak miałam niedawno. Zapomniałam o tych godzinach dla seniorów. Wracałam z apteki (do której też wpuścili i obsłużyli).
    Potem podjechałam do marketu,wpuscili,a tymczasem młodego mężczyznę,który wchodził za mną zatrzymali,
    co mi dopiero przypomniało o tych godzinach.
    Nieco mnie to przygnębiło,ale tylko na chwilę ;)
    Zrobiłam zakupy,nie musiałam jechać drugi raz.
  • Moja mama za to bardzo się cieszy jak ja wypraszają ze sklepów w godzinach dla seniorów
    Podziękowali 2Klarcia AgaMaria
  • Małe sklepiki, w których sprzedaje właściciel nie są objęte godzinami dla seniorów. Gorzej jak już zatrudnia ludzi.
  • Jak ktoś już nie taki młody, to zawsze można się ucharakteryzować na starszą osobę, albo mówić, że się tylko tak młodo wygląda  :).
    Żartuję, of kors. Zawsze pędzę do sklepów, żeby zdążyć przed 10.00 rano albo czekam do 12.00. Jak nie pracuję, to wychodzę z domu na przykład za 20 12.00, żeby się trochę przejść i być pierwszą w sklepie po przerwie "senioralnej". Sprawdza się. 12.00 punkt nie było kolejki.
  • Słuchajcie, a w soboty te godziny dla seniorów działają czy nie?
    Bo słyszałam sprzeczne opinie.
  • Nie obowiązują. 
    Podziękowali 1AgaMaria
  • To ekstra. To znaczy dla mnie ekstra. Nie wiem, jak dla seniorów.
  • Dlanie, jak obserwuje zachowania ludzi to poza nastolatkami seniorzy są najmniej odpowiedzialna grupa społeczna. Lizanie palców żeby otworzyć siatkę jest przezemnie obserwowane nagminnie. 
    Podziękowali 1madzikg
  • andora powiedział(a):
    Dlanie, jak obserwuje zachowania ludzi to poza nastolatkami seniorzy są najmniej odpowiedzialna grupa społeczna. Lizanie palców żeby otworzyć siatkę jest przezemnie obserwowane nagminnie. 
    Tęsknię za tym walcząc z workami, @Rejczel na szczęście podała przepis żeby tak od boku atakować ten worek
  • Cieszę się, @Izka , mi też ta wskazówka ułatwiła zycie :)
    Podziękowali 1Izka
  • Ja chodzę z wielorazowka więc już otwarta 
  • Ja jak ostatnio musiałam otworzyć zrywke, to też sobie o tym sposobie przypomniałam...
    Podziękowali 1Rejczel
  • edytowano listopad 2020
    Kupiliśmy w Biedronce wielorazowe woreczki(właściwie siateczki że ściągaczem i miejscem na przyklejenie naklejki z waga produktu) . Sprawdza się to nam. Staramy się nosić je zawsze na zakupy, oszczędza to dużo miejsca w domowym pojemniku na plastiki. W takim komplecie są dwa albo 3 worki, nie pamietam. Najważniejsze, żeby po rozpakowaniu zakupów z powrotem wlozyc te worki do pustej siatki na zakupy, żeby już były gotowe przy następnym wyjściu do sklepu.
    Dopisek: mamy kilka kompletów tych woreczkow.
    Podziękowali 2PawelK wiesia
  • my też z tego korzystamy... nawet 20 jabłek pomieści
    zrywek używamy kupując ogórki kiszone w folii bo czasem przeciekaja :(
  • Zmarła na covid moja koleżanka z dzieciństwa. Dziś kobieta w średnim wieku. Nie widziałyśmy się wiele lat, bo przeprowadzili się na drugi koniec Polski. Dziś rozmawiałam z jej siostrą. Ma do mnie zadzwonić, to się więcej dowiem.
    Niech Pan Bóg da jej odpoczynek u Siebie.
  • edytowano grudzień 2020
    Beth Purvis, 34 lata, z Hertfordshire jest jedną z cichych ofiar pandemii, których liczba na całym świecie rośnie w zastraszającym tempie. Chodzi o osoby umierające z braku dostępu do lekarzy. Beth ma zaawansowanego raka jelita. To prawdopodobnie jej ostatnie święta.

    Odwołali jej operację. Umrze jak wiele innych, którzy umrą z powodu irracjonalnego strachu przed śmiercią na jedną chorobę. Ciekawe, że co ludzie czepiają się czyjegoś sumienia, a jednocześnie wygląda, że nie mają problemu ze swoim.
  • Sorry, ale na tego raka też by umarła, tylko nieco później. Problem jest w tym, że w domu będzie umierała w okropnych męczarniach, a jeżeli na ten czas pójdzie do hospicjum, to w samotności, bo nie ma odwiedzin.

    Moja córka nie chce iść do szpitala, właśnie z powodu zakazu odwiedzin. Pacjentowi nie wolno przynieść cokolwiek do jedzenia czy picia, a ona szpitalnego wiktu nie cierpi.
    W Mannheim jest prowadzone leczenie poza covidowców. Dla zakażonych jest oddzielny szpital.
  • serio? Dorosła kobieta nie idzie do szpitala bo nie lubi podawane go jej tam jedzenia? 

    To chyba argument że się ludziom z dobrobytu w dupach poprzewracało. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.