Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Angina co powala

Poddaje się, mam ochotę wyć i walić głową w ścianę. Zosia ma anginę, prześwitu w gardle już nie widać, od poniedziałku na antybiotyku, wyłazi biała maź z tych migdałków, poprawy nie widzę, gorączki nie miała, jeść w ogóle NIC , a pije bardzo mało, może ok 250 ml soku malinowego w dzień wypije a może nawet tyle nie. Zosia ma wybiórczość pokarmowa, ogólnie mało co je a papek w ogóle nie ruszy, staje na głowie a ona nic, patrzy na jedzenie i mowi ze niedobrze jej, w efekcie ma problem ustać na nogach, do łazienki trzeba ją prowadzić, widać że schudła, blada jak ściana :( Nie mam pomysłu co dalej z tym zrobić 
«13

Komentarz

  • My mieliśmy anginę wirusową wyszło w badaniu krwi.
    Trzymało 5 dni. 
    I nawet 5dnia było źle. 
  • @Bridget ja złapalo w zeszły piątek :(
  • edytowano grudzień 2020
    Może antybiotyk nie jest trafiony...
    Biedulka. 
    Do tego czasu juz by wymaz byl gotowy. 

  • Agmar powiedział(a):
    @Bridget ja złapalo w zeszły piątek :(
    A może zmienić lekarstwo?
    Podziękowali 1Bridget
  • Dzwoniliśmy do laryngologa, kazal brać antybiotyk do końca bo też myśleliśmy o zmianie, nic więcej nam nie zrobi. 
  • Sprawdzić czy nie odwodniona. Jeśli odwodniona to może trzeba pomyśleć o kroplowce
  • Też pomyślałam o kroplówce. A jak długo ma ten antybiotyk brać?
  • Szałwia ma działanie przeciwzapalne, do płukania,ale też do picia.
  • edytowano grudzień 2020
    Ona nie chce pić mówi że jej niedobrze, wypije łyk i się kładzie bo mówi że zwymiotuje - myślę że to wina antybiotyku na czczo ale jak nie chce jeść to na czczo. Owoców nie je, koktajli owocowych nie toleruje, uwielbia herbate Earl Grey ale nawet tego nie rusza :( w poniedziałek idziemy do laryngologa znów 
  • Antybiotyk kazał brać do końca (wypiła juz z połowę więc pewniE starczy do wtorku środy). Kroplówki nie mamy możliwości, pomijam już fakt że trzeba by ją do łóżka przywiązać bo by sobie wyrwała, 10 lat za chwilę skończy 
  • Malgorzata powiedział(a):
    A nie jest już odwodniona??

    Nie mam pojęcia, biało w buzi ma od tej anginy więc to nie wskaźnik, pytam jej się ogolnie czy chce jej się pić a ona że nie , jeść jej się chce ale nie jest w stanie jeść tego co lubi 
  • Nie czuć nic takiego 
  • Agmar powiedział(a):
    Ona nie chce pić mówi że jej niedobrze, wypije łyk i się kładzie bo mówi że zwymiotuje - myślę że to wina antybiotyku na czczo ale jak nie chce jeść to na czczo. Owoców nie je, koktajli owocowych nie toleruje, uwielbia herbate Earl Grey ale nawet tego nie rusza :( w poniedziałek idziemy do laryngologa znów 
    Jaki to antybiotyk chyba nie klacid??
    Wnuczek kiedyś miał wymioty po nim. 
  • Augumentin zawiesina, 
  • AleksandraB powiedział(a):
    A ile sika?
    Tak sika 
  • Mówi że normalnie 
  • Kiepski wiek :( młodsze przytrzymasz i podasz na siłę leki, żeby się nie odwodniło, starszemu przegadasz do rozumu, a takiemu... 
  • gabriela powiedział(a):
    Kiepski wiek :( młodsze przytrzymasz i podasz na siłę leki, żeby się nie odwodniło, starszemu przegadasz do rozumu, a takiemu... 
    Włącz bajkę, to trochę się rozkojarzy, albo jakaś grę komputerową i spróbuj wtedy z piciem lub jedzeniem.
    I picie dobrze, żeby było letnie, wody bym też nie piła w Jej stanie, bardziej jakiś sok rozrobiony z wodą. 
  • ale augmentin to chyba nie jest pierwszy wybór przy anginie.

    I dziwne, że bez gorączki. Lekarz ją widział jakiś na żywo?

    u nas kiedyś spadła gorączka dopiero po 5 czy 6 dawce antybiotyku, ale jak po 5 dniach nie jest lepiej to coś jest chyba nie tak.

    Ktoś na żywo powinien ją zobaczyć.
  • @Agmar napisze Ci co moje dzieci zawsze dostawały na anginę od naszego pediatry: otóż Summamed Forte. Są 3 dawki ale lek jeszcze przez około 7 dni utrzymuje się we krwi, powoli uwalnia. Poprawa zawsze była najszybciej po pierwszej dawce a najdalej po trzeciej.
    Raz w życiu miałam anginę ropna, jak miałam 15 lat i do tej pory pamiętam, że każde przełknięcie śliny tak strasznie mnie bolało, że wolałam ja wypluwać do miski niż połykać.

  • Nasz pediatra robi dziecku od razu w gabinecie wymaz z gardła, ma takie szybkie testy i jeśli wyjdą paciorkowce to wtedy dopiero antybiotyk. 

  • Tak, byliśmy prywatnie u laryngologa dziecięcego bo do pediatry tylko teleporade i bez negatywnego testu nawet nie zaczynają leczyć. 
    @Rejczel ten lek na receptę więc nie dostanę go...
  • edytowano grudzień 2020
    Rejczel powiedział(a):
    Nasz pediatra robi dziecku od razu w gabinecie wymaz z gardła, ma takie szybkie testy i jeśli wyjdą paciorkowce to wtedy dopiero antybiotyk. 

    Zazdroszcze, u nas nikt nie robi żadnych wymazów i antybiogramów (czy jak to się fachowo zwie). 
    Podziękowali 1Rejczel
  • Tak, Summamed to antybiotyk i jest na receptę( wszystkie antybiotyki zresztą).
  • Poszła ssać ogórka kiszonego bo ja naszło...
  • Dzwoń na teleporadę do dyżurnego lekarza. U mnie ta weekendowa była szybsza i skuteczniejsza, niż w mojej normalnej przychodni. Powiedz, że angina i że dziecko najlepiej reaguje na Sumamed.
    I już.
     :) 
    Podziękowali 1madzikg
  • Mieliśmy jeden raz taka sytuacje, że dziecko nam nie poszło na Augmentin i szybko zmieniliśmy na Summamed właśnie. Ciężko coś doradzić, bo każdy organizm jest inny, inaczej reaguje, przechodzi choroby...
  • Agmar jak córeczka??
    Teraz patrzę ze bez temp. 
    To też było gdzieś... 
    Od candidy. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.