Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

SZCZEPIENIA czyli rosyjska ruletka

1229230232234235244

Komentarz

  • Ale - bo się pogubiłam - piszecie, że niby Bexsero jest słaba?
  • Natomiast rotawirusy odpuściłam i akurat w wieku 2 miesiące wylądowaliśmy w szpitalu z rota. Mocno się łamię, ale chyba mała dostanie, bo w obecnej sytuacji wolałabym szpitala z niemowlakiem nie zaliczyć. Jeszcze się okaże, że odwiedzin nie ma albo inny cyrk wyskoczy...
  • 13? Prenwvar ? 290 za dawkę? Oczywiście dostajemy 500+ ;-)  Ale bez przesady 
  • Ach, bo wy o pneumo, a ja o menigo. Synflorixem szczepiłam, darmowym.
  • W Rosji i Chinach już szczepionka jest.
    W Europa będzie się zmagała z zarazą i wyjdzie z tego bardzo osłabiona.
    Rosjanie prowadzą cwańszą strategię, aniżeli Niemcy. 
    Korwin-Mike wie o tym doskonale.
  • Na razie zrobiono testy szczepiąc służbę zdrowia i wojsko; następnie szczepieniom poddano rządzących i VIP-y; doły jeszcze muszą poczekać.

    Na marginesie - w Rosji i Chinach radość zapanowała, gdy widzą, jak konkurencja na własne życzenie się wykańcza. Po raz kolejny udowodnili swoim obywatelom, że ich system polityczny jest lepszy, bo daje większe szanse na przetrwanie narodu.
  • edytowano październik 2020
    Klarcia powiedział(a):
    Na razie zrobiono testy szczepiąc służbę zdrowia i wojsko; następnie szczepieniom poddano rządzących i VIP-y; doły jeszcze muszą poczekać.

    Na marginesie - w Rosji i Chinach radość zapanowała, gdy widzą, jak konkurencja na własne życzenie się wykańcza. Po raz kolejny udowodnili swoim obywatelom, że ich system polityczny jest lepszy, bo daje większe szanse na przetrwanie narodu.

     ich system ma gdzieś naród i jego przetrwanie, a jej (szczepionki) skutecznnisc podawana w ich mediach nie jest dla mnie w ogóle potwierdzona. Mogą mówić co chcą, mogą wcale nie mieć tej szczepionki, mogą mieć szczepionkę która daje 5% ochrony a 80% ryzyka uszkodzenia organizmu - dla nich to bez znaczenia, dla nich propaganda jest ważniejsza od ludzi....a zagranie że skuteczna szczepionka wpisuje się w ich politykę.... 
    Podziękowali 2Izka Odrobinka
  • edytowano październik 2020
    Rosja i Chiny- najbardziej wiarygodne państwa świata...
  • gabriela powiedział(a):
    Rosja i Chiny- najbardziej wiarygodne państwa świata...
    A w KRLD to nawet wirusa nie ma. Tam to dopiero się rządzą.
  • Ale to podobno po spotkaniu z Chuckiem Norrisem wirus został wysłany na 10 dni kwarantanny. Więc jednak USA najlepsze. 
  • Jest przełom? Nowa szczepionka na COVID-19 skuteczna w 90 procentach


    https://glos24.pl/jest-przelom-nowa-szczepionka-na-covid-19-skuteczna-w-90-procentach?utm_source=pushup.dev&utm_medium=push_notification

    Robią wielkie halo, bo firmy są zachodnie. Rosjanie i Chińczycy mają już szczepionkę od kilku miesięcy.
  • edytowano listopad 2020
    https://news.google.com/articles/CAIiEIBrl6djxInKxqOjEXPq88UqGQgEKhAIACoHCAowjqqeCzCltLYDMM_y6gY?hl=pl&gl=PL&ceid=PL:pl
    Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła Afrykę kontynentem wolnym od dzikiego wirusa polio. Tydzień później WHO przyznała jednak, że nowa epidemia polio w Sudanie jest związana z trwającą epidemią wywołaną szczepionkami w Czadzie
    Podziękowali 1Aneczka08
  • Twierdzą, że mają szczepionkę na COVID-19 skuteczną w ponad 90 procentach


    https://tvn24.pl/swiat/pfizer-szczepionka-na-koronawirusa-skuteczna-w-90-procentach-kiedy-ruszy-produkcja-4746255

    Chyba zbyt szybko rozbudzone nadzieje.
    Gdyby było tak, jak jest podane, to Klarcia otrzymałaby odpowiedź, że już nie potrzebują ochotników testujących szczepionkę, a zostałam poinformowana, że jestem na nowej liście i pod koniec listopada otrzymam dokładną informację, kiedy mam sią zgłosić.
  • edytowano grudzień 2020
    Wczoraj dostałam informację z Instytutu, że niedługo będziemy testowani:

    Sehr geehrte Damen und Herren,

    die Vorbereitungen zu Phase 3 unserer Studie sind abgeschlossen. Wir 
    werden Sie in den kommenden Tagen kontaktieren.


    --
    Mit freundlichen Grüßen aus dem Institut für Tropenmedizin

    Szczepionki się nie obawiam, bezpłodność już mi nie grozi :)
    Nie wiem tylko czy wyrobię się z tym do świąt, bo zdecydowałam się jednak Wigilię spędzić w Polsce.

  • Warto wiedzieć zanim damy się zaszczepić!


  • Ciekawe co z tymi, którzy przechorowali? Z tego co wiem, mało jest chętnych do szczepienia
  • gabriela powiedział(a):
    Ciekawe co z tymi, którzy przechorowali? Z tego co wiem, mało jest chętnych do szczepienia

    https://www.facebook.com/d00gy/videos/4064262086937196

    Podziękowali 1gabriela
  • Agmar powiedział(a):
    Klarcia powiedział(a):
    Na razie zrobiono testy szczepiąc służbę zdrowia i wojsko; następnie szczepieniom poddano rządzących i VIP-y; doły jeszcze muszą poczekać.

    Na marginesie - w Rosji i Chinach radość zapanowała, gdy widzą, jak konkurencja na własne życzenie się wykańcza. Po raz kolejny udowodnili swoim obywatelom, że ich system polityczny jest lepszy, bo daje większe szanse na przetrwanie narodu.

     ich system ma gdzieś naród i jego przetrwanie, a jej (szczepionki) skutecznnisc podawana w ich mediach nie jest dla mnie w ogóle potwierdzona. Mogą mówić co chcą, mogą wcale nie mieć tej szczepionki, mogą mieć szczepionkę która daje 5% ochrony a 80% ryzyka uszkodzenia organizmu - dla nich to bez znaczenia, dla nich propaganda jest ważniejsza od ludzi....a zagranie że skuteczna szczepionka wpisuje się w ich politykę.... 

    A wzięłaś pod uwagę, że ich decydenci jednak muszą myśleć o narodzie, bo bez niego nie będą mieli możliwości egzystować? Rosyjscy rządzący widzę, że Rosjanie mogą zwyczajnie wyginąć, a ich miejsce zajmą muzułmanie. Popatrz sobie, jak fatalnie wygląda tam rosyjska demografia. Do tego większość Rosjan to alkoholicy, narkomani lub jedno i drugie. Normalnych ludzi jest tam znikomy procent.
  • Małgorzata32 powiedział(a):

    Mnie to wcale nie dziwi - jak najbardziej, popieram ten projekt. Od dawna powtarzałam, że osoby, które nie zechcą się szczepić powinny być izolowane.
  • Tola powiedział(a):
    Bzdura @Klarcia. Badania kliniczne szczepionek trwają dwa lata, oczywiście jeśli wszystko jest ok, bo jak są skutki uboczne, to dłużej. Tak więc nie ekscytowałabym się medialną biegunką nt. takich krajów jak Chiny czy Rosja, które z zasady kłamią. Nic nie zwalnia naszego rządu z myślenia i zarządzania taką sytuacją.

    Już niedługo szczepionka będzie dostępna także w UE; wcześniej będzie ją miała Wielka Brytania, bo ta już spot dozoru eurokołchozu się wyzwoliła.
    Przypominam, że szczepionka przeciwko tzw. świńskiej grypie została wyprodukowana w ciągu kilku miesięcy. Grypa ta miała swój początek w Meksyku wiosną, na jesieni już mieliśmy szczepionkę przeciw niej. Były działania uboczne, ale ich ilość została znacznie wyolbrzymiona.
  • Klarcia powiedział(a):
    Małgorzata32 powiedział(a):

    Mnie to wcale nie dziwi - jak najbardziej, popieram ten projekt. Od dawna powtarzałam, że osoby, które nie zechcą się szczepić powinny być izolowane.
    @Klarcia czy Ty w ogóle bierzesz pod uwagę możliwość, że ktoś może nie chcieć się szczepić ze względu na potencjalne powikłania poszczepienne? 
    Czy wiesz jakie mogą być owe opwikłania TEJ szczepionki, o których mówi sam producent w ulotce? Czy obejrzałaś filmik zalinkowany tu przeze mnie kilka wpisów wyżej? 

    Biorąc pod uwagę powyższe powinniśmy mieć wybór czy chcemy skorzystac z "dobrodziejstw" tej cudownej szczepionki czy też nie.
  • @Małgorzata32 - ależ, baranom nie daje się wyboru. Decydują za barany właściciele baranów.
  • @Małgorzata32
    Potencjalne powikłania mogą wystąpić po każdej procedurze medycznej, po każdym leku.
    Te filmiki to są duby smalone.
    Każdy ma własną wolę i może wybierać, ale nie może wymagać, aby osoby już zaszczepione jego fanaberie akceptowały.

    Jeszcze ok. roku będzie tak, jak teraz, ale gdy już szczepionka stanie się powszechnie dostępna, to nie zaszczepieni będą musieli być izolowani, np. nie będą mogli uczestniczyć w rekolekcjach; będą mieli wydzielone środki komunikacji publicznej, itp.
  • Niestety, nie będę mogła wziąć udziału w programie testującym szczepionkę:

    leider können wir Sie nach einer etwaigen Covid 19 Infektion nicht als Teilnehmer berücksichtigen. Vielen Dank für Ihr Interesse.
    Mit freundlichen Grüßen aus dem Institut für Tropenmedizin

    /Niestety,  po możliwej infekcji Covid 19 nie możemy Cię przyjąć. Dzięki za zainteresowanie. z poważaniem od Instytutu Medycyny Tropikalnej/

    Mój lekarz obiecał, że gdy tylko zaczną szczepić publicznie już, to zgłosi mnie jako pierwszą w kolejności.
  • Klarcia powiedział(a):
    @Małgorzata32
    Potencjalne powikłania mogą wystąpić po każdej procedurze medycznej, po każdym leku.
    Te filmiki to są duby smalone.
    Każdy ma własną wolę i może wybierać, ale nie może wymagać, aby osoby już zaszczepione jego fanaberie akceptowały.

    Jeszcze ok. roku będzie tak, jak teraz, ale gdy już szczepionka stanie się powszechnie dostępna, to nie zaszczepieni będą musieli być izolowani, np. nie będą mogli uczestniczyć w rekolekcjach; będą mieli wydzielone środki komunikacji publicznej, itp.
    @Klarcia równie dobrze osoby, które nie chcącą sie szczepić (ze wzglegu na potencjalne powikłania) nie muszą respektowac czyjejś "fanaberii" związanej z przymusem szczepień. Proste.

    I naprawdę nie rozumiem dlaczrgo maja byc izolowani? Przecież-na logikę- nie są zagrożeniem dla zaszczepionych.
  • Kto baran, kto właściciel.
    Czy na tej Ziemi trzeba się przypisać do jednego ze zbiorów lub być przypisanym?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.