Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czarny humor

Sekcja
– I jak tam, panie kolego – dyrektor spojrzał znad papierów – mamy już wyniki sekcji?
– Nie mamy – odparł patolog.
– Jak to „nie mamy”?? Ekshumację przeprowadzono tydzień temu, prokurator wydzwania do mnie parę razy dziennie z pytaniami, czy coś już wiemy, a pan wciąż nie sprawdził, czy ten biedak został zamordowany? To karygodne!
Lekarz wbił wzrok w podłogę i milczał.
– No niechże pan powie, co się dzieje? Ma pan problemy z wykryciem trucizny?
– To nie tak... Chciałem sam zapytać denata... Wiem, że to zabrzmi głupio, ale wynalazłem urządzenie...
– Jakie znowu urządzenie? – zdenerwował się dyrektor. – Mów pan jaśniej!
– Urządzenie, które przywraca życie na jakiś czas...
– Co za bzdury pan opowiada? Przecież to niewykonalne!
– A jednak. Udało mi się ożywić tego nieszczęśnika.
– Co takiego?? Ożywił pan człowieka, który od pół roku leżał w grobie?? Jeśli to jest żart, wyciągnę w stosunku do pana surowe konsekwencje!
– Zapewniam pana, że to najszczersza prawda. Gdy tylko dowieziono szczątki z cmentarza, podłączyłem je do aparatury. Pokażę potem panu film, bo wszystko nagrywałem. I facet ożył!
– No to w czym problem? Skoro, jak pan twierdzi, jest pan współczesnym doktorem Frankensteinem, proszę go zapytać, czy żona coś dosypywała mu do zupy, czy wiedział, że wykupiła polisę na jego życie i najważniejsze – czy miał świadomość, że od dawna romansowała z sąsiadem z naprzeciwka.
– Zapytałem.
– I co?
– Nic. Wstał i wyszedł. Powiedział, że sam to załatwi – odparł patolog. – Ale obiecał, że wróci – dodał pospiesznie, widząc, jak twarz dyrektora purpurowieje.

https://www.facebook.com/895922180538546/posts/2071799176284168/

Komentarz

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.