Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Rozgrzeszenie bez wyznania grzechow?

Komentarz

  • Nawet nie wchodzę. 
  • Jeśli pozwalają...
  • Ojejuju powiedział(a):
    Udziela się rozgrzeszenia bez wyznania grzechów,  kiedy człowiek umiera i nie jest w stanie wyznać grzechów... 

    tak, moja mama tak miała ale była nieprzytomna. Ksiądz tylko spuytał mnie czy mama chodziła do kościoła i do spowiedzi.

    TU jednak sytuacja jest inna. Nie wiem jak we Włoszech ale w PL nie ma większych problemów z dostępem do sakramentów na tę chwile. Jeśli tylko ktoś chce.

    Owszem inna jest sytuacja samotnej staruszki w maleńkiej wiosce, gdzie kościół jest 20 km dalej a ona nie ma jak dojechać. Zawsze można przynajmniej spróbować zadzwonić do parafii i spytać czy by ksiądz nie przyjechał. Do mojego taty co miesiąc kapłan przychodzi.

    Żal doskonały w zagrożeniu śmierci był zawsze, tu się nic nie zmieniło.
    Myślę, że trochę rozmywamy sakramenty, jak jest dyspensa od niedzielnej Eucharystii to (pomijając osoby z poważnymi ku temu wskazaniami) wielu od miesięcy korzysta tylko z transmisji bo dyspensa.
    teraz będzie podobnie, po co zadać sobie trud pójścia do kościoła do spowiedzi, czy poszukania księdza który przyjedzie jak jest dyspensa.... ech
  • Spowiedź do ucha obowiązuje dopiero od jakiegoś czasu, nieprawdaż?
  • Tak, od VI- VII w.
  • Trochę tego czasu upłynęło 
    iturgia.wiara.pl/doc/3061127.Krotka-historia-spowiedzi
  • Czyli nie jest to jakiś dramat, tylko zmiana tradycji.
  • Przeczytałeś uważnie? 
    Podziękowali 1PawelK
  • Ciekawy artykuł.
  • uffff  rozgrzeszenie ogólne zrobili z głową. To rzadkość w dzisiejszych czasach.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.