Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Depresyjność uczniów a zamknięcie w domach na ferie. Pilna ankieta

edytowano grudzień 2020 w Ogólna


W obliczu decyzji rządu o zamknięciu dzieci w domach na czas ferii, a jednocześnie odbierając sygnały od wielu szkół o:
a) depresyjności większości uczniów
b) myślach samobójczych

Stworzyliśmy szybko ankietę adresowaną do młodzieży. Zależy mi na tym, by jak najwięcej młodych osób ją wypełniło
Fundacja Rodzice.co

https://forms.gle/SZ9w3zcujzr7EoPQ7

.................................

[Mam link do ankiety, piszcie na priv.]
Edit: link powyżej, za zgodą Fundacji

Kowalka

Komentarz

  • Od jakiego wieku ta ankieta?
    Podziękowali 1Barbasia
  • Pierwsze pytanie:

    Ile masz lat? *
    mniej niż 10
    10-13
    14-18
    19-25
    powyżej 26

    Ale ja bym "przeszła", jako powyżej 26 lat, i zobaczyła, czy to pytania dla moich dzieci - od drugiej strony jest test Becka
    - Test BECKA – jest to skala samooceny, sprawdzająca poziom depresyjności, nie zastępuje jednak badania l- depresja może zostać zdiagnozowana jedynie przez lekarza. (...)

    W każdym pytaniu wybierz tylko jedną odpowiedź, która najlepiej określa Twoje uczucia podczas
    ostatniego miesiąca. W przypadku wątpliwości, zadaj sobie pytanie: Która z odpowiedzi jest najbliższa temu co czuję i myślę?
    Podziękowali 2Joannna Małgorzata32
  • @kowalka starzy i zdalni też trochę wariują...
  • Przepraszam, że się wtrącę, ale przejrzałam tę ankietę i nie wysłałam ostatecznie by nie zaburzać wyników.

    Dla mnie jest zbyt obciążająca dziecko. A rozumiem, że mówimy także o dzieciach, które mogą mieć problemy z obecnym stanem.
    Pogrążające te pytania, za bardzo sugestywne moim zdaniem. I może jakby cień sugestii samobójstwa jako swoistej ucieczki przed osaczającą go sytuacją? Aż 3 na 4 odpowiedzi twierdzące, a dziecko poniżej 10. roku czy wczesny nastolatek prawdopodobnie jeszcze na to nawet nie wpadł... Teraz już wie i musi odpowiadać, czy nie chce się zabić. Wg mnie zbyt duże obciążenie psychiczne dla takich małych dzieci, lub dzieci z problemami.

    Co innego rozmowa z bliskimi, a o co innego klikanie w odpowiedzi w internecie.

    Podziękowali 3Joannna Rogalikowa ganna4
  • @Duduś
    myślę, że warto, żebyś wypełniła ankietę i te uwagi, co wyżej, dołączyła. Ja tak robię, refleksje mam podobne do Twoich. 
    (To jest test Becka, od drugiej strony. Nie wiem, czy diagnozuje się nim dzieci i młodzież, ale rozumiem, że tak, skoro go użyli. Dla mnie ww. ankieta to 14+. )
    k.
    Podziękowali 2Joannna Dudus
  • I żadnej opcji, że w czymkolwiek jest lepiej? 
    Podziękowali 1Katia
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.