Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Arcybiskup Cañizares oddaje dobra diecezji biednym

W związku z sytuacją kryzysową spowodowaną pandemią arcybiskup Walencji, kardynał Antonio Cañizares, ogłosił, że diecezja walencka pozbędzie się dóbr patrymonialnych, aby zaspokoić potrzeby najbiedniejszych i najbardziej bezbronnych.

W swoim bożonarodzeniowym przesłaniu stwierdził: "moje życzenia, a także życzenia od nas wszystkich powinny być dawaniem naszej miłości, znakiem, że Bóg jest z nami, dowodem, że Bóg nie opuszcza człowieka, nie zostawia go na lodzie. Jako dowód i znak tej miłości zamierzam ogłosić, że Kościół diecezjalny pozbawi się cennych dóbr patrymonialnych, aby oddać je ubogim i bezbronnym, i aby im ulżyć".

Kardynał Cañizares dodał, że "proszę, aby zakonnicy i zakonnice robili to samo, aby pozbyli się również ważnych dóbr patrymonialnych, aby dać je ubogim". Bóg dał wszystko, dlaczego nie my? To jest szczęście, to są również prawdziwe życzenia".

Kardynał Antonio Cañizares zapewnił, że „najlepsze i najbardziej autentyczne życzenia bożonarodzeniowe, jakie możemy przekazać innym nie tylko w obecnych okolicznościach pandemii, to okazać wszystkim czynami, gestami i słowami, że Bóg jest z nami, zwłaszcza z tymi, którzy cierpią i są zranieni na wiele sposobów.

Żywe świadectwo jest takie, że Bóg chciał urodzić się ubogim wśród najbiedniejszych, swoich wybranych".

Źródło: https://cadenaser.com/emisora/2020/12/23/radio_valencia/1608719579_347998.html

Komentarz

  • I nikt się nie oburzył, że dobra kościelne, zabytki, i takie tam? Że się Bogu należą jak psu buda? B)

    Mnie najbardziej w słowach arcybiskupa uderzyła sama końcówka - to o wybranych przez Boga najbiedniejszych. Sobie uświadomiłam, że w takim razie nie jestem wybrana i strrraszliwie nie chcę być... :p
    Podziękowali 1Malia
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.