Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Zakupy w Czaczu :)

Czy ktoś z Was był niedawno? Czynne jest? Chciałam jechać po szafę dla dzieci, zawsze tam coś fajnego znajdę ale nie wiem czy w związku z tymi zawirowaniami jeżdżą po towar?
«1

Komentarz

  • Czyli że otwarte...

  • mój mąż "już ci odpowiedzieli....nimożliwi są!" :)
  • My przy stole z Czacza już 15 lat siedzimy.
  • Co to jest ten Czacz, aż sobie pogooglalam - targ staroci: 
    Podziękowali 2asiao PonuraKura
  • edytowano grudzień 2020
    Jejuuu jak Wam fajnie! Siuty to są takie wystawki ze skarbami, meblami, tak? U nas tego raczej nie ma, są meble antyki albo "meble holenderskie" ale takie siuty to by było coś.
  • Mam większość mebli, koszyków, koszyczków, i innych przydasiów właśnie z Czacza. @Małgorzata od Poznania jest kawałek drogi.
  • @Rejczel nie tylko staroci. Mam stamtąd trochę mebli z Ikei leksvikowych.
  • Aaaaa to przyznam się - nie wiedziałam o siutach, ani że są, ani co to. Pomysł super - nic się nie marnuje a jaka oszczędność i na pewno też radocha - tak coś ustrzelić do domu co potrzebne.
  • W sezamie jeszcze ten plus, że oni naprawiają co trzeba, cena jak cena, ale za powymienianą tapicerkę, gąbki, malowanie itd to warto

  • Malgorzata powiedział(a):
    awia powiedział(a):
    Czyli że otwarte...
    Czacz to gdzieś okolice  Poznania??
    Biskupiec  to Mazury  chyba ??
    Biskupiec  widać  jeździ,  i otwarte ma , mam ich polubionych  na fejsie,  mają  otwarte. 
    Czacz nie wiem.  
    Biskupiec to Warmia ;) ale woj. warmińsko-mazurskie 

    A uszaki obija dla nich teść mojej siostry. 
  • Mieszkałam kiedyś obok Czacza. I jeśli kiedyś tam będziecie po meble, to wstąpcie koniecznie do kościoła. Takiej chrzcielnicy jak w Czaczu, nie ma w całej Polsce, a może nawet i na świecie. Pisałam o niej pracę magisterską :) Wiem, że OT, ale naprawdę warto.
    Podziękowali 2Kaika Cart
  • Obiecuję, że pojadę. Kiedyś zawsze mijałam w drodze do Poznania, ale teraz jest autostrada.
    Tymczasem uchylisz trochę rąbka... tajemnicy? :)
  • Gosia5 powiedział(a):
    Mieszkałam kiedyś obok Czacza. I jeśli kiedyś tam będziecie po meble, to wstąpcie koniecznie do kościoła. Takiej chrzcielnicy jak w Czaczu, nie ma w całej Polsce, a może nawet i na świecie. Pisałam o niej pracę magisterską :) Wiem, że OT, ale naprawdę warto.
    Zainteresowałaś mnie i zaczęłam szperać.
    Znalazłam coś takiego, ale jakoś nie mam przekonania,że o to chodziło... :D

  • edytowano grudzień 2020
    Może chrzcielnicę sprzedali? W końcu to Czacz... ;)
  • Bogato zdobiona jest okazała chrzcielnica z drugiej połowy XVIII wieku. „Na tle rzeźbionych skał i drzew, wśród których dwie rzeki rajskie, postacie Mojżesza i Adama, powyżej na baldachimie w glorii Chrystus z krzyżem, Gołębica i Bóg Ojciec, pod baldachimem pelikan, u dołu naczynie chrzcielne w kształcie winnego grona. W kropielnicy misa miedziana z datą 1691 i literami IDPC”.
    Podziękowali 1Gosia5
  • @Malgorzata32 dziękuję. O to właśnie chodzi.
  • Elunia powiedział(a):
    Bambidu powiedział(a):
    Gosia5 powiedział(a):
    Mieszkałam kiedyś obok Czacza. I jeśli kiedyś tam będziecie po meble, to wstąpcie koniecznie do kościoła. Takiej chrzcielnicy jak w Czaczu, nie ma w całej Polsce, a może nawet i na świecie. Pisałam o niej pracę magisterską :) Wiem, że OT, ale naprawdę warto.
    Zainteresowałaś mnie i zaczęłam szperać.
    Znalazłam coś takiego, ale jakoś nie mam przekonania,że o to chodziło... :D

    Wielka Sobota.
    No i?
  • Dodam tylko, że mieszkałam w Śmiglu, który był jednym z większym ośrodków braci polskich. Kościół sw Stanisława do dziś zachowal kształt dawnego zboru z charakterystycznymi emporami. Jest tam stary cmentarz ewangelicki i wiatraki oraz gotycki kościół farny.
    Swoją drogą, sporo jest w Polsce ciekawych miejsc i każde za przeproszeniem zadupie ma swoją własną ciekawą historię.
    Podziękowali 1In Spe
  • Rzeczywiście robi wrażenie taka chrzcielnica  :) warto wiedzieć, dzięki  :)
    Podziękowali 1Gosia5
  • Elunia powiedział(a):
    Bambidu powiedział(a):
    Elunia powiedział(a):
    Bambidu powiedział(a):
    Gosia5 powiedział(a):
    Mieszkałam kiedyś obok Czacza. I jeśli kiedyś tam będziecie po meble, to wstąpcie koniecznie do kościoła. Takiej chrzcielnicy jak w Czaczu, nie ma w całej Polsce, a może nawet i na świecie. Pisałam o niej pracę magisterską :) Wiem, że OT, ale naprawdę warto.
    Zainteresowałaś mnie i zaczęłam szperać.
    Znalazłam coś takiego, ale jakoś nie mam przekonania,że o to chodziło... :D

    Wielka Sobota.
    No i?
    nieśmieszne
    No właśnie bardzo nieśmieszne takie wiaderko w na uroczystej liturgii. Tym bardziej  jak jest wspaniała chrzcielnica. 
  • Aż sobie poszukałam ,gdzie ten Czacz. Lubię takie perełki.
    Podziękowali 2Gosia5 Małgorzata32
  • @Gosia5 dzięki za informację!
    Podziękowali 1Gosia5
  • wyguglałam już
    ciekawe bardzo  :)
    jutro przeegzaminuję domowników czy wiedzą  :D
  • nie byłam jeszcze, choć niedaleko 

  • Z ciekawostek architektury kościelnej to warto zobaczyć także to miejsce. Robi wrażenie.
  • I oczywiście ten kościół. Wyjątkowy! 
  • Przepraszam za OT. ;)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.