Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

NAZARET MOIM DOMEM 40 dniowe poświęcenie rodziny - ks. Dominik Chmielewski

Czas trwania:25.12.2020-02.02.2021 – 40 dni Miejsce modlitwy: domy rodzinne, klasztory, zgromadzenia, plebanie w Polsce i poza jej granicami Cel: Oczyszczenie, przebłaganie za grzechy i uświęcenie siebie i swojej rodziny za wstawiennictwem Matki Bożej, ukoronowanie Maryi jako Królowej naszych domów, przyjęcie Bożego Miłosierdzia przez akt poświęcenia swojego domu i rodziny Świętej Rodzinie z Nazaretu. Dlaczego: Dlaczego oczyszczenie? Aby stanąć w prawdzie o sobie samym i móc mocniej przybliżyć się do Pana. Dopiero widząc prawdę o sobie, możemy pozwolić Bogu oczyścić i przemienić nasze serce. Stając w postawie uniżenia przed Bogiem, otwieramy się na Jego działanie. Dlaczego z Matką Bożą? Maryja, która jest Kecharitomene – pełna łaski, powiedziała Bogu „Tak”. Maryja najdoskonalej wypełnia Bożą wolę, a pod krzyżem Swego Syna, stała się Matką każdego człowieka (Następnie rzekł do ucznia: „Oto twoja Matka”. I od tej godziny uczeń przyjął Ją do siebie. – J19,27). Niepokalana kocha całym swym sercem każdego z nas. Maryja jest najwspanialszą z Matek nas wszystkich, najpewniejszą Wstawienniczką, jako Matka Miłosierdzia i Wspomożycielką wiernych. Niepokalana jest Arką, w której można się schronić i wraz z Nią podążać w pielgrzymce życia do zbawienia. Maryja jest Królową nieba i ziemi, a ofiarując Jezusowi siebie i wszystkie sprawy przez Jej ręce, pozwalamy na Jej królowanie w naszym życiu i w naszych rodzinach. Dlaczego 02.02.21 Jest to święto Ofiarowania Pańskiego, tzw. Święto Matki Bożej Gromnicznej, które przypada na czterdziesty dzień po Bożym Narodzeniu. Święto to, jest pamiątką ofiarowania Pana Jezusa w świątyni jerozolimskiej. Obrzęd poświęcania świec, których płomień symbolizuje Jezusa – Światłość świata i Światło na oświecenie pogan jest dla nas nie tylko symbolem ale też prawdą. Pragniemy, by Płomień Miłości Niepokalanego Serca Maryi, którym jest sam Jezus rozświetlił wszelkie ciemności w naszym życiu i wypełnił je światłem. Dlaczego Boże Miłosierdzie? Jest to prawda wiary i największy (zob. Dz. 301) przymiot Boga. Jan Paweł II w encyklice ”Dives in misericordia” pisał o miłosierdziu: „w swoim właściwym i pełnym kształcie objawia się jako dowartościowanie, jako podnoszenie w górę, jako wydobywanie dobra spod wszelkich nawarstwień zła, które jest w świecie i w człowieku”. Miłosierdzie Boże jest większe niż każdy grzech. Pan Jezus zaprasza każdego człowieka do postawy ufności wobec Boga i wypełnienie Jego woli zawartej w przykazaniach, obowiązkach stanu, błogosławieństwach i radach ewangelicznych, oraz w rozpoznanych natchnieniach Ducha Świętego. Drugim istotnym warunkiem tego nabożeństwa jest postawa miłosierdzia wobec bliźnich, która zaprasza wiernego do kształtowania w sobie ewangelicznej postawy miłości wobec ludzi. „Ze wszystkich Ran Moich, jak ze strumieni płynie miłosierdzie dla dusz, ale Rana Serca Mojego jest źródłem niezgłębionego miłosierdzia, z tego źródła tryskają wszelkie łaski dla dusz. Palą Mnie płomienie litości, pragnę je przelać na dusze ludzkie. Mów światu całemu o Moim miłosierdziu”. (Dz 1190) Modlitwa codzienna: Psalm 51 jako Modlitwa przebłagalna za wszystkie grzechy osobiste i rodzinne 1 dziesiątka różańca-tajemnica Ukoronowanie Maryi na Królową Nieba i Ziemi- ustanowienie Maryi królową naszych rodzin Psalm 121 jako psalm oddania swojej rodziny Bożej Opiece Czwartki: Adoracja Najświętszego Sakramentu: w kościele lub online (czas dowolny) Finał modlitwy – 2 lutego 2021r. Udział w Mszy świętej w najbliższym Maryjnym Sanktuarium, bądź w kościele parafialnym lub w domach on-line w zależności od obostrzeń. Zapalenie Świecy Gromnicznej, symboliczne wprowadzenie Światła Chrystusa do naszych domów. Zawierzenie naszych rodzin, zgromadzeń i parafii Bożemu Miłosierdziu przez Akt ofiarowania się rodziny Miłosierdziu Bożemu i odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia. Modlitwa za wstawiennictwem Maryi i Patronów o wylanie Ducha Świętego przez odmówienie rodzinnie Hymnu: „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź” i pobłogosławienie naszych domów wodą święconą z prośbą, aby Jezus, Maryja i Św. Józef uczynili z naszego dom swój Nazaret.

Podziękowali 3ganna4 Rejczel BiancoNero

Komentarz

  • To ważne, do góry!
  • 40 dni oczyszczenia - Psalm 51 - 10 Różańca ( Ukoronowanie MB na Królową Nieba i ziemi) - Psalm 121 - Każdy czwartek - adoracja Najświętszego Sakramentu - Każdy piątek - adoracja Krzyża ( w domu). 02 lutego - O Stworzycielu Duchu przyjdź... Koronka do Bożego Miłosierdzia. 

    Podziękowali 2Rejczel mamababcia
  • Posłuchajcie, ten pierwszy filmik trwa 6 minut a drugi 11. Bardzo ważne treści, o pokucie i oczyszczeniu, o zawierzeniu całego domu i jego domowników Maryi.
    Podziękowali 1Bridget
  • edytowano grudzień 2020
    Z dwudniowym poślizgiem ale i tak cieszę się, że wystartowaliśmy. Dzisiaj włączyliśmy się do tej akcji. Chłopcy szaleli jak sto pięćdziesiąt, daliśmy radę odczytać psalm 51, odmówić jedna dziesiatke i modlitwę do Michała Archaniola. Jutro spróbujemy dołączyć drugi psalm ale podzielimy sobie na dwa "podejścia" :) - jeden przeczytamy rano a drugi wieczorem. Będzie to wyzwanie no ale spróbujemy!
    Ed.liter.
    Podziękowali 1Małgorzata32
  • My też w to weszliśmy.
  • Mozemy z opoznieniem?  :o
  • Tak, @Isako , dolaczajcie śmiało, ks. Dominik powiedział nawet, że jesli nie ma możliwości by wszyscy domownicy się wlaczyli( z różnych powodów) - to chociaż niech jeden w imieniu całej reszty ofiarowuje najbliższych pod opiekę Matki Bozej. 
    Podziękowali 2Isako Bridget
  • Też zaczęliśmy wczoraj.
  • Ja też, od 25.
  • Hej, jak Wam idzie? Dajecie radę? My trwamy choć nie jest to łatwe, bo nasze najmlodsze chłopaki dokazuja bardzo a najlepiej im to idzie podczas naszej modlitwy właśnie. Wczoraj odchodziły skoki tygrysa - z jednego krańca kanapy na drugi - z rozpostartymi "łapami" przednimi i tylnymi. 
  • Od 26 jestem ale sam
    Podziękowali 1Bridget
  • To nic, że sam - za to głowa rodziny i działasz w imieniu i dla dobra wszystkich Twoich.
  • Prayboy powiedział(a):
    Od 26 jestem ale sam
    Sam nie. 
    Z Jezusem i Maryją. 
  •  My też jesteśmy 
  • My też trwamy.
  • Półmetek
  • U nas jakoś idzie. Psalmy czytają raz dzieci raz któreś z nas, na tego największego gagatka co to nie usiedzi na tyłku ani minuty i biega, skacze po kanapie - wymyśliliśmy taki patent, że jak przychodzi odmawianie dziesiątka różańca to na każde Zdrowaś Maryjo musi podejść, ukleknac i podać rączkę osobie, która odmawia modlitwę i wspólnie z nią zmówić całe Zdrowaś. Po dziesiątku już jest z gorki ;) Psalm 121 stał się ulubionym psalmem średniego syna i on codziennie się wyrywa do odczytania.
    Podziękowali 1MikhaEl
  • My odmawiamy wersję brewiarzową psalmów.
  • My odmawiamy wersję brewiarzową psalmów.
  • Przestałem.
  • @Prayboy wróć jeszcze, to nic, że się wydarzył mały przestoj. Liczy się pragnienie serca, masz to pragnienie. Do boju!
    Podziękowali 1Bridget
  • Dwa dni mi uciekły ale dziś nadrobię.
  • My tez po malutkie przerwie wracamy. Niestety nie jestem w stanie czytac Psalmu 121 bez melodii hymnu SDM w glowie. To natrectwo pojawia sie za kazdym razem
  • edytowano styczeń 2021
    Mam podobnie, ten początek sobie w myślach spiewam :) Ale to dobrze, Ks. Wegrzyniak w tej konferencji o psalmach, która wkleilam w linkowni mówi, że psalmy wręcz powinno się śpiewać i są do tego stworzone!
  • To dziś! Finał modlitwy – 2 lutego 2021r. Udział w Mszy świętej w najbliższym Maryjnym Sanktuarium, bądź w kościele parafialnym lub w domach on-line w zależności od obostrzeń. Zapalenie Świecy Gromnicznej, symboliczne wprowadzenie Światła Chrystusa do naszych domów. Zawierzenie naszych rodzin, zgromadzeń i parafii Bożemu Miłosierdziu przez Akt ofiarowania się rodziny Miłosierdziu Bożemu i odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia. Modlitwa za wstawiennictwem Maryi i Patronów o wylanie Ducha Świętego przez odmówienie rodzinnie Hymnu: „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź” i pobłogosławienie naszych domów wodą święconą z prośbą, aby Jezus, Maryja i Św. Józef uczynili z naszego dom swój Nazaret.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.